کلینیک تخصصی پوست و مو

اندولیفت بهتر است یا هایفو

1399/12/19
بدون نظر

برای پاسخ به این سوال که اندولیفت بهتر است یا هایفو باید در ابتدا با مفاهیم کلی هر یک آشنا شویم، تا بتوانیم به این پرسش پاسخ مناسبی بدهیم.پس سعی داریم که در ابتدا با مفاهیم هر یک آشنا شده و بعد به مقایسه هر کدام بپردازیم.

اندولیفت بهتر است یا هایفو

اندولیفت بهتر است یا هایفو


در ابتدا به تعریف کلمه اندولیفت می پردازیم. همانطور که میدانیم امروزه بسیاری از افراد به زیبایی و جوان سازی خود اهمیت بسیار می دهند و با گذشت زمان و با بالاتر رفتن سن مشکلاتی برای پوست مانند چین و چروک و لک های پوستی ایجاد می شود.

اندولیفت در واقع یک روش برای جوان سازی محسوب می شود،که بدون عمل جراحی و بدون عوارض بیهوشی در مدت زمان کمی این کار انجام می گیرد.


اندولیفت در واقع نوعی فیبر نوری است که به اندازه تار مو ضخامت دارد و تمامی چین و چروک صورت را از بین می برد و صورت را لیفت می کند. در صورت تمایل به لیفت، مقاله لیفت با نخ را مطالعه نمایید.

علاوه بر این موجب سفت شدن پوست و همچنین از افتادگی و شل شدن پوست جلوگیری می کند.اما در تعریف هایفو باید بگویم که هایفو هم مانند اندولیفت یک روش برای لیفت و جوانسازی محسوب شده ،که همچون اندولیفت بدون عمل جراحی است. علاوه بر لیفتینگ و جوان سازی پوست برای لاغر کردن بعضی از اندام های بدن هم مورد استفاده قرار می گیرد.

تفاوت:


در این روش برای لیفت صورت از امواج اولتراسوند استفاده می گردد و پوستی که شل شده را کشیده و سفت میکند.حال که با مفهوم های اولیه این دو روش آشنا شدیم به بررسی این که اندولیفت بهتر است یا هایفو می پردازیم:


در مورد این که ماندگاری اندولیفت بهتر است یا هایفو می توان گفت که ماندگاری اندولیفت از هایفو بیشتر است. ماندگاری هایفو یک سال است و ماندگاری اندولیفت یک سال و نیم و یا حتی بیشتر است.

مزیت هایفو نسبت به اندولیفت این است که علاوه بر اینکه برای رفع چین و چروک و افتادگی پوست استفاده می شود، همینطور برای رفع تیرگی زیر چشم و رفع منافذ باز پوست هم به کار می رود.

برای مطالعه : ماندگاری لیفت صورت با نخ به چه عواملی بستگی دارد؟

درمقایسه این دو با هم :

درمقایسه این دو با هم :


در مورد این که کدام یک عوارض بیشتری دارد به طور جداگانه عوارض هر یک را بررسی می کنیم. عوارض اندولیفت : اگر توسط متخصص این کار و فردی با تجربه صورت بگیرد و تمامی نکات بهداشتی و مراقبت های بعد از آن به درستی انجام شود، عوارض آن به حداقل رسیده و یا هیچ گونه عوارض جانبی نخواهد داشت.

ولی عوارضی که ممکن است ایجاد شود (ورم، قرمزی، خارش و یا سوزش) خواهد بود.
عوارض در هایفو هم بستگی به نوع پزشک مربوط و همچنین عوارضش در یک فرد با فرد دیگر متفاوت است و معمولا به صورت جزیی و خفیف خواهد بود.

عوارض هایفو عبارت است از: ( قرمزی، ورم و بی حسی، و ممکن است باعث افزایش رنگدانه و در نتیجه تیره شدن پوست) گردد.


با توجه به موارد گفته شده در این مورد که اندولیفت بهتر است یا هایفو باید بگویم که نمی توان روش بهتر را انتخاب کرد و هر یک مزیت ها و معایب خود را دارند . بهتر است این کار را به پزشک خود بسپارید.

بهترین روش از دید پزشکی


با توجه به این که هر دو روش بدون عمل جراحی و بدون درد است و روشی کم خطر برای جوان سازی پوست محسوب می شوند،که البته اندولیفت ماندگاری بالاتری نسبت به هایفو دارد.

نظر پزشکان در این باره که اندولیفت بهتر است یا هایفو متفاوت است.
و معمولا پزشک با توجه به نوع پوست فرد ، مقدار افتادگی و چین و چروک فرد تجویز می کند که کدام روش بهتر و مناسب تر است. پس انتخاب روش جوانسازی برای هر فرد نسبت به فرد دیگر قطعا متفاوت است.


گاهی اوقات هم، با توجه به نظر پزشک از هر دو روش برای درمان در جلسات متعدد استفاده می شود. پس در این مورد که اندولیفت بهتر است یا هایفو نتیجه می گیریم که به نوع پوست و سازگاری هر روش با پوست فرد بستگی دارد. پس با مشورت و کمک پزشک متخصص و با مهارت در این زمینه بهترین گزینه را انتخاب کنید.

حتما بخوانید: گلوله شدن ژل زیر چشم چرا اتفاق می افتد؟

مقایسه دو روش اندولیفت و هایفو

مقایسه دو روش اندولیفت و هایفو


برای مقایسه اندولیفت بهتر است یا هایفو باید به تفاوت ها و تشابهات این دو با هم بپردازیم.
در مورد تشابهات اندولیفت و هایفو می توان گفت که هر دو یک روش درمان برای رفع چین و چروک ،کشیدگی پوست و همچنین لیفت و قوام پوست صورت است. به طور کل هردو یک روش جوان سازی محسوب می شوند.


هر دو روش باعث می شود که با انجام آن پوست به کلاژن سازی تحریک شود و دوباره بتواند کلاژن های جدید بسازد. همانطور که می دانیم کلاژن یک عامل اصلی در شادابی پوست محسوب می شود و با گذشت زمان و بالا رفتن سن ، پوست دیگر توانایی کلاژن سازی خود را از دست می دهد و با از دست دادن کلاژن، پوست دچار چین و چروک و افتادگی می شود.

پس با انجام این دو روش پوست تحریک به کلاژن سازی می شود.
با انجام هر دو روش می توانیم چربی های اضافی صورت از جمله غبغب را از بین ببریم.
هر دو روش بدون انجام عمل جراحی و بدون بیهوشی انجام می گیرد و همچنین درد و خونریزی ندارد.


در نتیجه بدون بخیه است و جای هیچ گونه زخم و برش بر روی صورت باقی نمی ماند.
هر دو روش غیر تهاجمی محسوب می شوند و به نوع خود روش هایی کم خطر هستند.
هر دو روش به زاویه سازی فک و صورت و همچنین سفت شدن عضلات گردن کمک می کند و باعث رفع خطوط خنده و اندوه می شود.

در باقی تفاوت ها اندولیفت بهتر است یا هایفو:


هردو روش در مدت زمانی کوتاه فقط با یک جلسه انجام می گردد و مدت نقاهت هر دو بسیار کم است. فرد نیاز به بستری و استراحت ندارد و می تواند به کار های روزمره خود رسیدگی کند.


هر دو دستگاهی که برای انجام دادن اندولیفت و هایفو استفاده می شود از امنیت بالایی برخوردار هستند. و بدون اشعه و با خیالی راحت می توانید از این روش ها استفاده کنید.اما این دو روش تفاوت هایی هم با یکدیگر دارند.

در باقی تفاوت ها اندولیفت بهتر است یا هایفو:


که عبارت اند از:
فرق این دو روش در تفاوت آن با دستگاه هایشان است. که در دستگاه اندولیفت جوانسازی با یک فیبر مانند که از نوع مادون قرمز است انجام می گیرد که سر بسیار نازکی دارد و پرتو آن از منافذ باز پوست وارد لایه های زیرین می شود و با از بین بردن و آب کردن چربی های اضافه باعث سفت شدن و کاهش چین و چروک می شود.


ولی در روش هایفو جوان سازی به وسیله یک دستگاه مافوق صوت و یا اولتراسوند انجام می گیرد که به وسیله طول موج و همراه با حرارت و انرژی مشخص به پوست وارد می شود و باعث کشیدگی و لیفت صورت می شود.

تفاوت دیگر در میزان ماندگاری این دو روش است که اندولیفت حدود یک سال و نیم دوام دارد و هایفو حدود یک سال ماندگاری دارد پس ماندگاری اندولیفت از هایفو بیشتر است.


تفاوت بعدی در هزینه آن هاست که هزینه اندولیفت از هایفو بیشتر است.
تفاوت دیگر این دو روش با هم در این است که از اندولیفت برای رفع افتادگی پوست پلک پایین استفاده می شود ولی از هایفو جهت رفع افتادگی پلک بالا استفاده می شود.


با مقایسه این دو با هم میتوانیم در مورد این که اندولیفت بهتر است یا هایفو تصمیم بهتری بگیریم.

سوالات متداول


در مورد این بحث سوالات مختلفی برای افراد ایجاد می شود که عبارتند از:
چند روش لیفت و جوان سازی پوست وجود دارد؟
اندولیفت بهتر است یا هایفو؟
هزینه هر کدام چقدر است و کدام ارزان تر است؟
آیا انجام اندولیفت یا هایفو درد هم دارد؟
تعداد جلسات هر کدام از این روش ها چقدر است؟
مزایا و معایب هر کدام چیست؟
مراقبت های بعد از انجام اندولیفت و هایفو کدام است؟
چه اشخاصی و در چه رده سنی می توانند اندولیفت یا هایفو را انجام دهند.


خلاصه نکات مقاله

مقاله ای درباره دو روش اندولیفت و هایفو است که در این مقاله سعی بر این است که بفهمیم اندولیفت بهتر است یا هایفو. که با بررسی های انجام شده به این موضوع پی بردیم که به طور قطع نمی توانیم بگوییم که کدام نسبت به دیگری مناسب تر و بهتر است .

زیرا با توجه به دستور پزشک و نوع پوست و میزان سازگاری پوست با هرکدام در هر فرد نسبت به فر دیگر متفاوت است و ممکن است که هر کدام از روش ها برای یک فرد کارایی و تاثیرگذاری مطلوب و خوبی داشته باشد و برای دیگری نه.


همچنین در ادامه به مقایسه این دو روش با یکدیگر و سوالات متداول در این زمینه پرداخته شد.

مشاوره حضوری رایگان

دیدگاه شما

بر روی (من ربات نیستم) تیک بزنید

مشاوره حضوری رایگان

مشاوره حضوری رایگان

سوالی دارین ؟ ما آماده پاسخگویی هستیم 🙂پشتیبان آنلاین است.