کلینیک تخصصی پوست و مو

ای ام اسکالپت

1401/12/17
بدون نظر
همیشه وقتی به دنبال عضله سازی و داشتن بدنی خوش فرم به همراه سیکس پک هستیم، فکر میکنیم که حتما باید تمرینات ورزشی سنگین انجام دهیم تا به این خواسته خود دست پیدا کنیم. با پیشرفت تکنولوژی روز به روز روش ها و دستگاه های جدید و موثری حتی در علم پزشکی در جهت تسریع و تسهیل دستیابی به نتایج دلخواه معرفی می شوند؛ شاید روزی هیچکس باور نمیکرد بتوان به کمک یک دستگاه چربی های سرسخت بدن را از بین برد و عضله سازی کرد؛ اما در سال های اخیر دستگاه ای ام اسکالپت به عنوان روشی میانبر برای شکل دادن بدن و از بین بردن چربی معرفی شده است که بدون جراحی، انجام تمرینات ورزشی سخت، فشار به بدن و عرق کردن باعث عضله سازی و تناسب اندام میشود.
پیشنهاد مطالعه: سریعترین روش فرمدهی صورت و رفع غبغب
دستگاه ای ام اسکالپت

دستگاه ای ام اسکالپت چیست؟

ام اسکالپت یکی از محصولات شرکت آمریکایی بی تی ال (BTL) می باشد که توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) به تأیید رسیده است و باعث میشود تمامی عضلات، حتی عضلاتی که در ورزش های سنگین ، امکان تحریک و تقویت آنها وجود ندارد در سی دقیقه، بیش از بیست هزار بار منقبض شوند. دستگاه ام اسکالپت از تکنولوژی منحصر به فردی برای شکل دادن بدن و کمک به از بین بردن چربی های آن استفاده می کند. این دستگاه از انرژی الکترومغناطیسی برای انقباض عضلات در ناحیه تحت درمان استفاده می کند. متد هایفم (HIFEM) در واقع همان استفاده از امواج متمرکز الکترومغناطیس است که باعث انقباض و انبساط عضلات به طور طبیعی و در حالت ثابت میشود و در نتیجه عضله سازی و افزایش متابولیسم که منجر به لاغری می شود، اتفاق می افتد. همچنین با ایجاد جریان رادیوئی (رادیوفرکانسی) به آب شدن چربی ها کمک میکند. در اصل، کاهش سایز و سفت شدن ناحیه درمانی را میتوان به صورت جداگانه یا در کنارهم از این دستگاه انتظار داشت.

عملکرد دستگاه ای ام اسکالپت

در EM SCULPT، در ابتدا موضع درمان بوسیله یک پد لاستیکی پوشانده می شود و با قرار گیری دستگاه در محل مورد نظر درمان آغاز می گردد. معمولا در شروع جلسه، تنظیمات دستگاه با درجات پایین انتخاب می شود. پالس های متمرکز انرژی الکترومغناطیسی با شدت بالا به بافت عضلات منتقل شده و انقباضات عضلانی ایجاد می کند. ارسال امواج الکترومغناطیس، حس انقباض شدید در فرد ایجاد می نماید که با گذر زمان، به آن عادت میکند و آزاردهنده نیست. در طول جلسه درمان انقباض ها گاها سریع و ملایم تر و یا آرام و قوی تر هستند. انقباضات ایجاد شده توسط این دستگاه بسیار شدیدتر از تمرینات ورزشی می باشد و با پیش رفتن جلسات درمانی نیز شدت آنها افزایش می یابد. در دستگاه ای ام اسکالپت به سبب ترکیب امواج الکترومغناطیس و فرکانس رادیویی، فرآیند انقباض با اعمال گرما همراه می باشد. گرمای ایجاد شده توسط امواج RF به خونرسانی بهتر عضلات و در نتیجه حجم دهی بیشتر کمک می نماید. همچنین این انرژی باعث افزایش دمای 42 درجه ای و شکستن سلول های چربی می شود، در روزهای بعد درمان سلول های آسیب دیده و مرده چربی توسط سیستم لنفاوی از بدن خارج میشوند. از این روش به عنوان سریع ترین راه برای سیکس پک دار شدن می توان نام برد. زیرا طی یک جلسه معادل عددی برابر با 20000 هزار درازنشست و یا بشین پاشو انقباض عضلانی را تجربه می نمایید که به طور معمول و با ورزش این سرعت و قدرت امکان پذیر نمی باشد. همچنین برای افرادی که به دنبال ران و باسن سفت هستند یک انتخاب عالی خواهد بود.
پیشنهاد مطالعه: جایگزین عمل بینی 
عضله سازی با دستگاه ای ام اسکالپت

از این دستگاه برای چه قسمت‌هایی میتوان استفاده کرد؟

 • ماهیچه ساق پا
 • نواحی داخلی و بیرونی ران پا
 • باسن
 • شکم
 • بازو

دستگاه ای ام اسکالپت برای لاغری، چند جلسه نیاز دارد؟

معمولا 4 جلسه با فاصله 2 تا 3 روز پیشنهاد اولیه است. اما ممکن است با توجه به شرایط و نیاز بدن تعداد جلسات تغییر کند و حتی استفاده از دیگر دستگاه ها در کنار ای ام اسکالپت برای دستیابی به نتیجه ای بهتر توصیه شود. اگر پس از استفاده از این دستگاه به صورت منظم ورزش کنید و سبک زندگی سالم در پیش بگیرید، نتایج آن تا سال ها دوام خواهد داشت. حتی به نظر میرسد داشتن تغذیه مناسب (مانند مصرف پروتئین بعد از ورزش چون سفیده تخم مرغ، فیله مرغ، تن ماهی و یا …) و فعالیت بدنی بعد استفاده از دستگاه میتواند در بالا بردن میزان نتیجه بخشی آن تاثیر بسزایی داشته باشد.

تجربه ی لاغری و عضله سازی در کلینیک آرمان الهیه

به شما پیشنهاد میکنیم تا با پر کردن و ارسال فرم زیر برای ما، با پزشکان متخصص و مجرب ما ارتباط برقرار کنید و از آن ها درباره ای ام اسکالپت مشاوره بگیرید.

فرم ثبت درخواست مشاوره

!برای تماس سریع با شما لطفا از پایین صفحه سمت چپ درخواست مشاوره خود را با کارشناسان ما مطرح کنید!
(معمولا در همان روز با شما تماس گرفته می شود)

مزایای ای ام اسکالپت

 • این روش کاملا بدون درد بوده و به بهوشی و حتی بیحسی نیاز ندارد.
 • ای ام اسکالپت به لیفت و سفت شدن پوست ناحیه تحت درمان کمک میکند.
 • پس از جلسه درمان به دوران نقاهت و استراحت نیازی نیست و میتوان به انجام فعالیت های روزمره برگشت.
 • در هر جلسۀ ای ام اسکالپت 20 هزار انقباض عضلانی ایجاد میشود.
 • این روش باعث تقویت و رشد عضلات خواهد شد.
 • در زمان استفاده از این دستگاه عضله سازی و چربی سوزی به صورت همزمان اتفاق می افتد.
 • نتایج درمان حتی از جلسه اول قابل مشاهده خواهد بود.
 • مدت زمان هر جلسه معمولا30 دقیقه است.
 • ای ام اسکالپت باعث فرمدهی و سفت کردن باسن نیز میشود.

عوارض ای ام اسکالپت

عضله سازی با دستگاه ای ام اسکالپت عوارض جدی و خطرناکی ندارد، به همین دلیل با اطمینان کامل می توان از مزایای آن بهره مند شد. البته ممکن است کمی قرمزی پوست  و گرفتگی عضلات(همانند بعد از ورزش سنگین) پس از استفاده از این روش اتفاق بیافتد که امری طبیعی است و بعد از چند ساعت از بین می رود.

هزینه ای ام اسکالپت

هزینه ای ام اسکالپت برای هر شخصی متفاوت است. تعداد جلسات و استفاده از این دستگاه به صورت تکی و یا در پکیج های لاغری کلینیک آرمان الهیه در قیمت آن تاثیرگذار خواهد بود. ممکن است برای دستیابی به نتایج مطلوب در زمان کوتاه تر، پکیج متناسب با نیاز و خواسته شما معرفی شود که هزینه آن متفاوت خواهد بود. از همین رو بهتر است مشاوره حضوری انجام شود تا با معاینه دقیق و تعیین نیازهای شخص، قیمت نهایی مشخص شود.

روش ای ام اسکالپت برای چه افرادی مناسب نمی باشد؟

افراد دارای شرایط زیر برای ام اسکالپت مناسب نیستند:
 • زنان بارداری
 • افرادی که بیش از حد اضافه وزن (bmi بالای 30) دارند.
 • کسانی که دچار فتق هستند.
 • کسانی که ضربان ساز مصنوعی قلب، ایمپلنت الکتروشوک قلبی، ایمپلنت تحریک عصبی، ایمپلنت های الکترونیک، ایمپلنت های فلزی در بدن خود دارند.
 • کسانی که دچار نارسایی دریچه ریوی، اختلالات قلبی و مشکلات خونریزی هستند.
 • کسانی که به تومور بدخیم و یا صرع مبتلا هستند.
 

مراقبت های بعد از  ای ام اسکالپت

 • بعد از ای ام اسکالپت توصیه می شود آب فراوان بنوشید تا هم سلامت خود را حفظ کنید و هم روند دفع چربی ها آسان تر شود.
 • توجه داشته باشید که جهت بدست آوردن نتیجه مطلوب پس از ای ام اسکالپت باید رژیم غذایی متعادل (کم چرب و کم کربوهیدرات) داشته باشید، دریافت کالری را محدود کنید و از مواد غذایی حاوی پروتئین بیشتر استفاده کنید.
 • پیاده روی و هرگونه فعالیت بدنی به تسریع حذف چربی ها کمک میکند و فرآیند عضله سازی را بهبود میبخشد.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

مشاوره حضوری رایگان

دیدگاه شما

بر روی (من ربات نیستم) تیک بزنید

مشاوره حضوری رایگان

مشاوره حضوری رایگان

سوالی دارین ؟ ما آماده پاسخگویی هستیم 🙂پشتیبان آنلاین است.