کلینیک تخصصی پوست و مو

تاثیر جوانه ها بر سلامت پوست و مو

1401/12/12
بدون نظر

 

جوانه ها مواد غذایی پر فایده ای هستند که اکثرا نادیده گرفته می شوند ولی  اگر در مورد فواید آن بیشتر بدانیم حتما روند مصرفی مواد غذایی سفره های  ما  تغییر چشم گیری خواهد کرد.

خواص جوانه ها:

جوانه ها حاوی ویتامین های گروه Bو E می باشند و از آنجایی که می دانید این دو ویتامین به عنوان ویتامین جوانی شناخته شده است  پس در نتیجه جوانه ها اکسیر جوانی می باشند.
برخی از این خواص عبارتند از:

 

درمان کم خونی

یکی ازمتداول ترین علل خرید داروهای با قیمت بالا و البته کمیاب درمان مشکل کم خونی  به ویژه در بین خانم ها است غافل از اینکه با مصرف صحیح و دقیق از جوانه ها خودمان می توانیم کم خونی خود را رفع کنیم و حتی سیستم خون رسانی در بدنمان را تقویت کنیم.

تناسب اندام

میزان کالری پایین در جوانه ها ثابت شده است پس اگر به دنبال مواد غذایی مفید و کم کالری هستید جوانه ها را در سبد غذایی خود فراموش نکنید.

 

تعادل بلوغ جنسی

جوانه ها در کل در فعالیت های  جنسی و فعالیت دقیق و هماهنگ هورمون های بدن موثر و مفید هستند و به همین علت می توانند توصیه ای مفید برای جلوگیری از بلوغ زود رس باشند.

موثر درمان نا باروری

ویتامین E موجود در این ریز مغذی ها به افزایش سطح تولید اسپرم و تقویت آنها اللخصوص در مردان بسیار کمک می کند و به مردانی که  مشکل نا باروری دارند توصیه می شود استفاده کنند.

تقویت مغز

ویتامین های زیادی که  در جوانه ها موجود است به دفع سموم و مواد مضر بدن کمک کرده و به علت تقویت سیستم ایمنی بدن مغز را در شرایط مناسب تری قرار می دهد.

پاکسازی کلیه

از بین همه جوانه ها جوانه ماش و عدس فواید بیشتری جهت تقویت و برطرف کردن مشکلات موجود دستگاه دفع ادرار و کلیه ها دارند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مشاوره حضوری رایگان

دیدگاه شما

بر روی (من ربات نیستم) تیک بزنید

مشاوره حضوری رایگان

مشاوره حضوری رایگان

سوالی دارین ؟ ما آماده پاسخگویی هستیم 🙂پشتیبان آنلاین است.