کلینیک تخصصی پوست و مو

تزریق ژل چانه

تجربه تزریق ژل چانه در کلینیک آرمان الهیه

اگر این روش نظر شما را جلب کرده و برای انجام آن مشتاقید، به شما پیشنهاد میکنیم تا با پر کردن و ارسال فرم زیر برای ما، با پزشکان متخصص و مجرب ما ارتباط برقرار کنید و از آن ها مشاوره بگیرید.

(معمولا در همان روز با شما تماس گرفته می شود)

فرم ثبت درخواست مشاوره

!برای تماس سریع با شما لطفا از پایین صفحه سمت چپ درخواست مشاوره خود را با کارشناسان ما مطرح کنید!

تعریف تزریق ژل به چانه افزایش حجم به چانه و فک پایین می باشد. که عوارض و هزینه فیلر چانه را در ادامه مشاهده میکنید. ماندگاری تزریق چربی به چانه بسته به مقدار سی سی استفاده شده و مراقبت های بعد از تزریق نیز دارد که برای بهتر شدن آن در ادامه فیلم آموزش این روش را قرار داده ایم.

افرادی که نگران تحلیل چانه و کاهش حجم در آن هستند و یا دارای چروک های خفیف تا متوسط ​​در چانه هستند می توانند از تزریق ژل چانه بهره مند شوند. پرکننده های چانه عموما بی خطر هستند و از خطر عوارض جانبی کمی برخوردار هستند.

این روش هم مانند تزریق ژل لب باید به صورت دوره ای تکرار شود اما اگر به دنبال گزینه های ماندگار دیگری هستید کاشت و پروتز چانه وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

تزریق ژل به چانه برای افرادی که به دنبال اضافه کردن بعد به ناحیه فیلر چانه یا ناحیه پایین فک خود هستند ، یک روش درمانی آرایشی است.

مراقبت های بعد از این تزریق چه تاثیری دارند؟

اگرچه با مراقبت بعد از این نوع تزریق یا تزریقاتی مانند تزریق فیلر زیر چشم ؛ در ابتدا از پرکننده ها برای پر کردن خطوط صورت و رفع چین و چروک استفاده می شد و مقدار چند سی سی آن که به لطف تکنیک های نوآورانه، پزشکان اکنون می توانند صورت را تصویرسازی کرده و ویژگی هایی برجسته آن را مانند تزریق ژل گونه و تزریق ژل چانه را تقویت کنند.

در سال های گذشته تنها راه تغییر حالت چانه کاشت پروتز چانه بود که بسیار تهاجمی و پر خطر به شمار می رفت. همچنین ایجاد توازن و تعادل با سایر اجزای صورت بسیار دشوار بود.

مطالب مرتبط: ژل خط خنده | بهترین روش برای از بین بردن چروک خط خنده

این روش برای افرادی که نسبت  به داروی بی هوشی حساسیت داشته و از رفتن به اتاق عمل واهمه دارند یک روش پرخطر محسوب می شد اما امروزه با تزریق ژل چانه تمامی این مشکلات حل شده و افرد با خیال راحت تر با آموزش به اصلاح فرم فیلر چانه خود می پردازند. که در بخش مراقبت بعد از این روش بیشتر توضیحاتی را داده ایم.

وقتی بیماران به کلینیک ها زیبایی و مطب پزشک متخصص مراجعه می کنند تا ببینند کاندیدای تزریق ژل به چانه هستند ، دکتر مربوط از بیماران خود عکس پروفایل می گیرد و یک خط از گوشه داخلی صورت آنها ( جایی که ابرو شروع می شود) تا سوراخ بینی و پایین به سمت چانه می کشد. اگر فکر می کنید بینی شما نیاز به اصلاحاتی دارد ، ما به شما تزریق فیلر بینی را پیشنهاد می کنیم تا با انجام این کار به اوج زیبایی برسید.

سهولت انجام این کار

که البته با چند سی سی از ژل میتوان این روش را انجام داد و با چند سی سی این روش عملی میشود. اگر خط کشیده شده مستقیم ادامه داشته باشد بیانگر آن است که چانه آنها متناسب با صورت آنها است. اگر با ایجاد زاویه ای به سمت گردن برود، آنها فیلر چانه ای مغلوب و تو رفته دارند و این درست جایی است که نیاز به تزریق ژل و استفاده از پرکننده ها حس می شود.

از مزایای اصلی تزریق ژل به چانه می توان نتیجه تقریبا دائمی و پیشرفت های چشمگیر پس از تزریق اشاره کرد. در واقع این روش بسیار شبیه به استخوان فیلر چانه طبیعی است و گزینه های مختلفی برای شکل و اندازه ژل چانه به وسیله تزریق ژل و یا تزریق فیلر برای سفارشی کردن ظاهر شما وجود دارد. که در نوع هزینه این روش نیز تاثیر میگذارد.

عوارض جانبی تزریق ژل چانه

اگرچه این روش یکی از امن ترین و بی خطر ترین روش روش ها برای فرم دهی به چانه می باشد اما مانند هر روش دیگری با برخی عوارض شایع و معمول همراه است. در واقع پرکننده های پوستی به طور کلی ایمن با خطر عوارض جانبی نسبتا کم در نظر گرفته می شوند که معمولا خفیف بوده و تنها چند روز بعد از تزریق رفع خواهد شد.

خونریزی ، کبودی و تورم برخی از این عوارض می باشند که حتی این عوارض را البته در سطح پایین تری در تزریق ژل زیر چشم نیز داریم. در یک نگاه کلی بعد از تزریق ژل به چانه، کبودی ، تورم، خونریزی و قرمزی طبیعی است و در صورت رقیق شدن خون یا اختلال در خونریزی ممکن است این عوارض جانبی تشدید شود. در فیلم های مربوط به این نوع روش میتوانید عوارض را به صورت کامل با آموزش مشاهده کنید.

عوارض برای همه افراد یکسان نیست!

برخی از افراد ممکن است عوارض جانبی شدید تر و نادری را از جمله ایجاد یک واکنش پس از این روش(گاهی اوقات مدت ها بعد از پایان آن)، عفونت ها به علت عدم بهداشت بهداشت پوستی، واکنشهای آلرژیک به لیدوکائین یا پرکننده های پوستی ( انجام آزمایش آلرژی قبل از درمان می تواند به شما در جلوگیری از این امر کمک کند)، آسیب عصبی در نتیجه قرار دادن نادرست ، که می تواند باعث بی حسی یا درد شود. به شما پیشنهاد میکنیم تا مطالبی درمورد تزریق ژل بینی را مطالعه بفرمایید.

آسیب به پوست در اثر این روش نادرست (قرار دادن نادرست پرکننده ها که می تواند باعث مرگ بافتی (نکروز) و سایر آسیب های پوستی شود)، برجستگی ها ، برآمدگی های نامتقارن (که ممکن است توسط عدم مهارت پزشک در این روش ایجاد شود) و فاسد شدن پرکننده های چانه را تجربه کنند.

استفاده از دوز مناسب الزامیست!

حتی ممکن است شما نتایج نامطلوبی از تزریق ژل به چانه به دلیل استعمال دوز بیش از حد بگیرید یا غیر طبیعی به نظر برسید. انتخاب یک پزشک متخصص با بورد تخصصی در این زمینه پرکننده فیلر چانه، بهترین شانس برای یک نتیجه رضایت بخش را به شما می دهد. از جمله سایت های بین الملل تزریق ژل چانه Chin injections  که در لینک قبل میباشد ، توضیحاتی در باره تزریق گونه و مراقبت بعد از آن درج کرده است و هزینه آن اعلام میشود.

دیگر خدمات : تزریق ژل به باسن | هزینه و عوارض پروتز باسن

به یاد داشته باشید اگر شما از نتایج راضی نیستید، می توانید پرکننده های فیلر چانه را تخلیه کنید. همچنین پرکننده های اسید هیالورونیک از پرکننده های مصنوعی سازگارتر هستند. پرکننده های مصنوعی اغلب از محل آن اصلی حرکت کرده  و باعث ایجاد برآمدگی، برجستگی نامتوازن یا ناهمواری می شوند.

معکوس کردن یا تخلیه هر نوع پرکننده ای غیر از اسید هیالورنیک بسیار دشوار است و مقدار چند سی سی آن مهم میباشد ،و انجام این کار ممکن است به جراحی نیاز داشته باشد.

تزریق ژل به چانه

مراقبت های بعد از تزریق ژل به چانه

اگرچه بعد از تزریق ژل به چانه می توانید فورا به روال عادی زندگی خود بازگردید اما نیاز است برخی از موارد را تا مدت ها رعایت کنید که جزو مراقبت بعد از این نوع تقیرات میباشد. بنابراین بهتر است هنگام خروج از منزل برای محافظت پوست از تابش مستقیم نور خورشید حتما از ضد آفتاب استفاده نمایید.

علاوه بر این از انجام فعالیت های ورزشی شدید و بدنی سنگین به مدت 24 الی 48 ساعت خودداری کنید زیرا باعث افزایش گردش خون و ایجاد کبودی بیشتر در این ناحیه خواهید شد. برای کاهش درد و ناراحتی در محل های آن از کمپرس یخ یا تیلنول استفاده کنید، همچنین آن را لمس نکنید و حتما پوست خود را در قسمت درمان تمیز نگه دارید.

مراقبت در هنگام خواب

علاوه بر این در هنگام  خواب بهتر است سر شما کمی بالاتر از بالا تنه قرار بگیرد که در فیلم این روش موجود میباشد،برای این کار می توانید از دو بالش به طور همزمان در زیر سر خود بهره ببرید. اگر در محل آن احساس درد زیادی داشتید حتما این موضوع را به پزشک خود اطلاع داده و با تجویز وی اقدام به مصرف مسکن نمایید.

زیرا برخی مسکن ها خون را رقیق کرده و باعث افزایش خونریزی و کبودی در فیلر چانه می شوند. که در ادامه آموزش های مختلف بیشتری را کسب میکنید.

غیر تهاجمی بودن از مهم ترین روش ها

علاوه بر این و از همه مهم تر غیرتهاجمی بودن این روش بدون نیاز به بیهوشی فقط استفاده از یک بی حسی موضعی می باشد که خطر بروز عوارض جانبی پس از انجام عمل را به شدت کاهش می دهد به همین دلیل بسیار پر طرفدار و محبوب می باشد.

همچنین بسیار ایمن و موثر برای اکثر بیماران بوده که در هر رده سنی می توانند از آن بهره ببرند. و در انتها هزینه آن به مراتب از کاشت فیلر چانه ارزان تر و در صورت احساس خستگی  از فرم آن می توانید آن را اصلاح کنید.

پس از تصمیم بیمار برای اصلاح فرم چانه، آنها گزینه های مختلفی برای انجام این کار دارند. اگر به دنبال چیزی موقتی باشند توصیه می شود از گزینه آن اسید هیالورونیک Juvederm یا Restylane بهره ببرند. مدت زمان ماندگاری این روش تزریقی 1 تا 2 بوده و بسته به اینکه چند سرنگ برای تزریق ژل چانه مورد نیاز است و مقدار ژل تزریقی می توان این زمان را به 2 تا 4 سال افزایش داد.

تزریق ژل کم هزینه و اقتصادی

از آنجا که اندازه مولکول HA کمی بزرگتر است ، بنابراین زمان بیشتری طول می کشد تا جذب بدن شود. همچنین هزینه تزریق این ژل بسیار مقرون به صرفه تر از جراحی کاشت پروتز ژل چانه می باشد.

در واقع هزینه تزریق ژل چانه به مواد مورد استفاده ، مقدا تزریقی چند سی سی و تعداد سرنگ های مورد نیاز به علاوه هزینه و محل زندگی شما و کلینیک تحت درمان بستگی دارد. همچنین بهتر است تخمین بزنید که چند بار دیگر نیاز به تکرار این درمان ها دارید.

چه کسانی میتوانند تزریق ژل چانه را انجام دهند؟

افراد بالای 21 سال که دوست دارند خط فک خود را اصلاح کرده و چانه خود را تقویت کنند یا چین و چروک یا خطوط اطراف ژل چانه را پر کنند ممکن است کاندیداهای خوبی برای تزریق ژل چانه باشند که در فیلم این روش مشاهده میشود.

همچنین آنها باید از نظر سلامتی کاملا سالم و خوب بوده و هیچگونه سابقه آلرژی یا بیماری خاص نداشته باشند. علاوه بر این نباید سیگار بکشند زیرا سیگار روند درمان را کند کرده و احتمال شکست در تزریق را بالا می برد.

جدا از تمام موارد بالا باید بتوانند پس از آن از پوست خود مراقبت کرده و تمامی دستورالعمل های پزشک را رعایت کنند. که این افراد باید آموزش های لازمه را دیده باشند که هزینه ای در بر ندارد.

افرادی که نمیتوانند تزریق ژل به چانه را انجام دهند!

اما در نقطه مقابل افرادی نیز وجود دارند که به هیچ عنوان نمی توانند عمل تزریق ژل به چانه را انجام دهند. این افراد کسانی هستند که دارای پوست ضعیف و نازک یا چین و چروک های شدید در صورت خود هستند زیرا پرکننده ها برای نگرانی های خفیف تا متوسط ​​بهترین هستند.

اگر به دنبال یک روش چشمگیرتر یا دائمی بیشتری هستید بهتر است از کاشت چانه بهره ببرید زیرا با یک اصلاح دائمی به ژل چانه شما فرم می بخشد. البته باید جرات رفتن به اتاق عمل و استعمال داروی های بی هوشی و تحمل عوارض جانبی آن را داشته باشید.

بهترین پرکننده های چانه 

پرکننده های چانه پرکننده های پوستی تزریقی هستند که برای افزایش حجم و شکل به ژل چانه و فک پایین استفاده می شوند. این پرکننده های پوستی از هر دو ماده طبیعی و مصنوعی ساخته شده و سپس به قسمت های صورت می شوند که می توانند خطوط و چین و چروک های صاف را پر کرده یا به آن حجم دلخواه شما را ببخشند.

از بهترین پرکننده ها برای چانه، پرکننده های مبتنی بر ژل اسید هیالورونیک مانند Juvederm Voluma و Restylane Defyne هستند. از آنجا که اسید هیالورونیک به طور طبیعی در بدن ساخته می شود، هیچ گونه عوارض جانبی و حساسیت پوستی را به همراه نخواهد داشت.

نتایج حاصل از اسید هیالورونیک بلافاصله قابل مشاهده است ، اگرچه ممکن است چند روز یا هفته طول بکشد تا بتوانید نتایج کامل از تزریق ژل را تجربه کنید که بسته به مقدار تزریق شده چند سی سی از ژل را دارد. مدت زمان ماندگاری انواع پرکننده های مبتنی بر اسید هیالورونیک از 12 تا 24 ماه می تواند ادامه داشته باشد.

پرکننده های مصنوعی در این زمینه چطور هستند؟

پرکننده های مصنوعی دیگر که از هیدروکسیلاپاتیت کلسیم یا اسید پلی- لاکتیک اسید تشکیل شده است نیز برای رفع مشکلات ژل چانه و فک پایین استفاده می شوند. این مواد بیشتر از پرکننده های مبتنی بر اسید هیالورونیک ماندگاری داشته و از 9 تا 15 ماه برای Radiesse از مشتقات هیدروکسیلاپاتیت کلسیم و تا دو سال برای  Sculptra از خانوده اسید پلی- لاکتیک اسید ادامه دارند.

یک مطالعه جدید نشان می دهد که اسید هیالورونیک و هیدروکسیلاپاتیت کلسیم برای تقویت و برجسته سازی ژل چانه و فک پایین از هر نظر ایمن تر و با تاثیرگذاری بالا هستند. در واقع آنها می توانند خط فک تحتانی را تقویت کرده ، حالت صورت را متعادل کرده و چانه را به طرز شگفت آوری تقویت کنند.

فیلر چانه

نحوه تزریق ژل به چانه

همانطور که در بالا گفته شد پرکننده پوستی مبتنی بر اسید هیالورونیک برای ما یک گزینه ایده آل، مناسب و طبیعی است که به صورت غیر تهاجمی و سرپایی در کلینیک های زیبایی انجام می شود و در حدود 30 الی 60 دقیقه طول می کشد. هنگام تزریق ژل به چانه ممکن است ناراحتی خفیف تا متوسط ​​را حس کنید.

اما نگران نباشید امروزه پرکننده های حاوی لیدوکائین ، یک ماده بی حسی موضعی هستند که بیشتر ناراحتی ها را در طول درمان کاهش می دهند. در واقع آنها یا بی حس کننده موضعی مانند لیدوکائین را استفاده می کنند و یا قبل از شروع درمان، بی حسی را می کنند.

نحوه استفاده از لیدوکوئین

در برخی موارد ، لیدوکائین قبلا در سرنگ پرکننده پوستی مخلوط شده است. پس از بی حسی کامل، پزشک یا دستیار وی پوست شما را در قسمت های ضد عفونی می کند.

در حین تزریق ژل چانه شما مجاز به نشستن خواهید بود و از شما می خواهند که همچنان در آن حالت باقی بمانید. برای افزایش حجم به چانه و فک ممکن است به چندین تزریق در دوزهای مختلف نیاز داشته باشید. پس از انجام این عمل، ممکن است پزشک شما را چک کرده و یا تزریقات اضافی را برگرداند تا نتیجه مطلوب حاصل شود. آموزش درباره مراقبت بعد از این روش نیز بسیار لازم و ضروری میباشد.

تنش های بعد از تزریق

بسته به عمق درمان و میزان ژل تزریق شده ، ممکن است کمی تنش در زیر پوست احساس شود که پس از چند روز فروکش می کند. حتی ممکن است کمی کبود در محل تزریق داشته که حتی گاهی اوقات خونریزی کند اما نیازی به نگرانی نیست.

خدمات ما

فرم دهی بینی

رفع جای جوش

لیفت با نخ

تزریق فیلر

رفع چروک و افتادگی

درمان لک ها

رفع افتادگی پلک

لیزر

خدمات لاغری و تناسب اندام

مشاوره حضوری رایگان

مشاوره حضوری رایگان

سوالی دارین ؟ ما آماده پاسخگویی هستیم 🙂پشتیبان آنلاین است.