جایگزین ماینوکسیدیل

جایگزین ماینوکسیدیل

خانه / تازه های سلامت / جایگزین ماینوکسیدیل


ماینوکسیدیل دارویی برای درمان ریزش مو است که در برخی موارد می تواند موثر باشد و در برخی افراد تاثیری نداشته باشد. این دارو به خاطر عوارض جانبی و همچنین مقرون به صرفه نبودن باعث کاهش مصرف این دارو گردیده و سبب این شده که افراد به دنبال جایگزین ماینوکسیدیل برای رفع ریزش مو باشند.


جایگزین ماینوکسیدیل چه می تواند باشد

جایگزین ماینوکسیدیل چه می تواند باشد


امروزه روش های زیادی جایگزین گردیده که یکی از رایج ترین آنها کاشت مو است. کاشت مو یکی از سریع ترین روش های جراحی زیبایی برای درمان و از بین بردن طاسی سر محسوب می شود.

در واقع در این نوع جراحی فولیکول های مو را پیوند میزنند و فولیکول های قسمتی از بدن را که در برابر ریزش مو مقاوم هستند را به منطقه ای که دچار طاسی و خالی از مو شده است پیوند می زنند.میتونید برای اطلاعات بیشتر مقاله تجربه استفاده از ماینوکسیدیل را نیز مطالعه کنید.


از آنجایی که کاشت مو با عمل جراحی همراه است مراقبت های ویژه ای برای این کار باید صورت بگیرد.

بنابراین به صورت روزانه باید پانسمان آن عوض شود، از قرار گرفتن در برابر نور مستقیم خورشید خودداری شود و همچنین از شامپو های مخصوص کاشت مو برای استحمام استفاده شود. این عمل ممکن است عوارضی داشته باشد ولی عوارض آن از مصرف ماینوکسیدیل کمتر است.


یکی دیگر از روش های جایگزین به جز باقی داروهای پوستی ماینوکسیدیل لیزر تراپی می باشد. در این روش که با استفاده از لیزر صورت میگیرد فوتون به بافت سر می تابد و باعث تحریک پوست سر میشود و در نتیجه فولیکول های مو رشد سریع تری به خود می گیرند.

ماینوکسیدیل:

این روش نسبت به روش قبل کم خطرتر و کم عوارضتر است. برای درمان خالی شدن مو با لیزر 8 هفته وقت لازم است که طی 8 جلسه نیم ساعته انجام می گیرد و کاهش ریزش مو بعد از 4 الی 18 هفته بعد از لیزر تراپی اتفاق می افتد.


مزوتراپی یکی دیگر از روش های جایگزین ماینوکسیدیل است. مزوتراپی در واقع یک روشی است که از طریق تزریق عناصر مفید به پوست سر انجام میگیرد و به رشد مو کمک میکند و به طور کل نتایج امیدوار کننده ای دارد.

این عناصر شامل ویتامین ها، اسید های آمینه و تنظیم کننده های هورمونی است که رشد مو را تحریک می کنه و باعث افزایش رشد مو می شود.


همچنین در برخی موارد ممکن است که بعد از کاشت مو هم مزوتراپی انجام بگیرد. زیرا به تقویت فولیکول های مو کمک می کند.یک روش جایگزین دیگر پی آر پی است. این روش دارای سه مرحله است که در مرحله اول در آن از فرد خون گرفته می شود و مرحله بعدی پردازش و در آخر هم به پوست سر تزریق می شود.

این کار باعث افزایش خون رسانی به ساقه و پیاز مو می شود و همین کار باعث ضخامت مو ها می شود. طول درمان این روش در طی سه جلسه با فاصله 4 الی 6 هفته ای انجام می شود.

برای مطالعه: انواع پمادهای پوستی

روغن جایگزین ماینوکسیدیل

روغن جایگزین ماینوکسیدیل


یکی از روغن هایی که می توانیم جایگزین ماینوکسیدیل کنیم روغن رزماری است که یکی از مفید ترین روغن های طبیعی است که باعث رشد مجدد مو می شود و باعث تقویت مو ها می شود.

در تحقیقات صورت گرفته در مورد روغن رزماری مشخص می شود که همچون ماینوکسیدیل در رشد مو ها موثر است ولی عوارض جانبی این دارو را ندارد.


البته این روغن هم می تواند باعث خارش شود ولی اگه پوست حساسی دارید می توانید که آن را با روغن های دیگه مثل روغن نارگیل و یا کرچک مخلوط کنید و از آن استفاده کنید. این روغن باعث افزایش خونرسانی به ریشه مو می شود و می تواند که مو های نازک را ضخیم کند و اکسیژن و تغذیه کافی به ریشه مو رساند.

علاوه بر این روغن رزماری دارای امگا 6 و انواع آنتی اکسیدان و مواد مغذی برای مو است. همچنین خاصیت ضد قارچ و باکتری دارد و از شوره سر و زدن قارچ های پوستی جلوگیری می کند.


برای استفاده از این روغن برای درمان ریزش مو می توانیم که مقداری از آن را داخل شامپو بریزیم و در هنگام استحمام از آن استفاده کنیم. همچنین می شود که مقداری از روغن رزماری را به طور مستقیم بر روی مو بزنیم و با پلاستیک مو ها را بپوشانیم و بعد از چند ساعت آن را آبکشی کنیم.


نظرات مردم در مورد ماینوکسیدیل


نظرات مردم در این مورد بسیار متفاوت است و عده ای بر این باور هستند که هیچ گونه تاثیری بر رشد مو ندارد و عده ای هم معتقد هستند که نه تنها تاثیری ندارد بلکه ریزش مو را شدیدتر می کند.

اما برخی افراد این نظر را دارند که بسیار تاثیرگذار و بعد استفاده از این محصول به مدت چند ماه شاهد رشد مو های خود بودند. نظر برخی دیگر هم این است که بعد از چند ماه استفاده موهایشان رشد کرده ولی به محض قطع این دارو مجدد ریزش موها شروع می شود.

بهترین جایگزین گیاهی ماینوکسیدیل

بهترین جایگزین گیاهی ماینوکسیدیل


معمولا می توانیم بگوییم که بهترین جایگزین ماینوکسیدیل محصولات گیاهی هستند که عوارض جانبی و معایب دارو های شیمیایی را ندارند.

یکی از اینها جینسینگ است. جینسینگ در واقع یک نوع داروی گیاهی است و استفاده از عصاره ریشه این گیاه بر پوست سر تاثیرات مثبتی دارد و ریشه موها را تقویت میکند و درمان ریزش مو هم تاثیرگذار است.


یکی دیگر از محصولات گیاهی جایگزین ماینوکسیدیل آلوئه ورا است. ژل این ماده گیاهی را به طور مستقیم بر روی پوست سر بمالید و از ریزش مو و همچنین خارش سر رهایی پیدا کنید.


گیاه بعدی ریحان است که با خوردن این گیاه و ماده های معدنی موجود در آن سبب افزایش خونرسانی به پوست سر می شود و در نتیجه به رشد مو ها کمک می کند.


همچنین گیاه دم اسب می تواند باعث تقویت ریشه مو و تولید کلاژن شود علاوه بر این ضد حساسیت و آلرژی است و در رشد مجدد مو موثر است.


یکی دیگر از جایگزین ماینوکسیدیل گیاه بابا آدم است که ریشه این گیاه به تقویت مو و رشد مو کمک می کند.


مقایسه قیمت جایگزین های ماینوکسیدیل


درباره مقایسه قیمت ماینوکسیدیل با جایگزین ماینوکسیدیل باید بگویم که متفاوت است اگر بخواهیم آن را با عمل های زیبایی مثل کاشت مو و موارد مشابه مقایسه کنیم باید بگویم که ماینوکسیدیل قیمت مناسب تری نسبت به کاشت مو دارد.

ولی در عین حال کاشت مو موثرتر است و ممکن است که استفاده از ماینوکسیدیل بر روی رشد مو هیچ تاثیری نگذارد.در مقایسه این دارو با محصولات و روغن های گیاهی نیز باید بگویم که محصولات گیاهی از قیمت مناسب تری برخوردار است و علاوه بر قیمت مناسب عوارض جانبی کمتری دارد.

خلاصه مقاله


در این مقاله سعی بر این شد که درباره جایگزین ماینوکسیدیل صحبت کنیم که جایگزین این دارو ممکن است روش هایی مثل کاشت مو و همچنین روش های دیگری مثل مزوتراپی و… باشد و همچنین می تواند روغن های گیاهی جایگزین آن باشد.


علاوه بر این در ادامه به نظرات مردم درباره مصرف ماینوکسیدیل پرداختیم و بهترین جایگزین های گیاهی این محصول را معرفی کردیم. و در آخر هم به مقایسه قیمت ماینوکسیدیل با روش های جایگزین آن پرداختیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 7 میانگین: 3.6]

دریافت مشاوره

جهت اخذ نوبت در کلینیک آرمان الهیه کافیست فرم زیر را با کامل نمایید

نظرات کاربران

ثبت دیدگاه شما

کاربر محترم شما میتوانید دیدگاه خود درباره مطلب فوق و یا هرگونه سوال مرتبط را کادر زیر وارد نمایید تا پس از تایید کارشناسان ما به نمایش گذاشته شود.

مطالب پیشنهادی

مشاوره حضوری رایگان