جراحی بوکال

جراحی بوکال

خانه / تازه های سلامت / جراحی بوکال

تجربه جراحی بوکال در کلینیک آرمان الهیه

اگر این روش نظر شما را جلب کرده و برای انجام آن مشتاقید، به شما پیشنهاد میکنیم تا با پر کردن و ارسال فرم زیر برای ما، با پزشکان متخصص و مجرب ما ارتباط برقرار کنید و از آن ها مشاوره بگیرید.

فرم ثبت درخواست مشاوره

(معمولا در همان روز با شما تماس گرفته می شود)

جراحی بوکال چیست ؟

استخراج پد چربی بوکالیا از بین بردن چربی بوکالیک عمل جراحی پلاستیک می باشد که برای کاهش برجستگی گونه با برداشت متناسب بافت چربی انجام می شود. هدف از بین بردن چربی باکال، نازک شدن گونه ها به روشی خاص و در ناحیه توخالی گونه می باشد. اگرچه چهره شما به طور طبیعی پر، برجسته و جوان است اما برخی افراد احساس می کنند که این پری و چاقی بیش از حد بوده و به همین به جراحی بوکال و یا درمان ضایعات عروقی روی می آورند.

برای از بین بردن چربی باکال، پد چربی باکال را که یک پد چربی طبیعی در ناحیه توخالی گونه است را تخلیه می کنند. اندازه پد چربی باکال در هر بیماربا بیمار دیگر متفاوت است و ممکن است حتی پد چربی باکال در هر گونه با گونه دیگر اندازه های مختلفی داشته باشد. جراحی بوکال به منظور استخراج پد چربی باکال به طور معمول در افرادی که دارای چهره های باریک و استخوانی هستند انجام نمی شود زیرا از بین بردن چربی بوکال در این افراد ممکن است صورت آنان را لاغر، پیر و خسته نشان دهد.

جراحی باکال یک عمل زیبایی فردی و سلیقه ای است که می تواند نگرانی هایی را برای بیمارانی با گونه برجسته و چاق بوجود بیاورد. اگر در حال بررسی این روش هستید و می خواهید در گونه و چهره خود توازن ایجاد کنید، حتماً این کار را انجام دهید، زیرا باعث می شود چهره ای جذاب تر را تجربه کنید.

به طور کلی افرادی که از نظر جسمی سالم و با وزن پایدارهستند و توقعات واقع بینانه ازعمل دارند و همچنین افرادی که سیگاری نبوده و از ظاهر گونه های چاق خود ناراحت هستند کاندیدای مناسبی برای جراحی بوکال محسوب می شوند.

اگرتصمیم خود را برای جراحی بوکال گرفته اید بهتر است زمانی را صرف مرور عکس های جراحی از بین بردن چربی باکال و آنچه در طول بهبودی باید انتظار داشته باشید، تعیین کنید. آماده سازی ذهنی قبل از جراحی بوکال به شما کمک می کند تا انتظارات معقول و منطقی از این عمل داشته باشند.

 

لیزر موهای زائد

⬅️برای رفع موهای زائد همین جا کلیک کنید➡️

 

جراحی بوکال یک عمل غیر تهاجمی است که به وسیله بی حسی موضعی و به صورت سرپایی انجام می شود. پس از بی حسی کامل پزشک شکافی را در داخل دهان ایجاد کرده و از آن طریق لایه های چربی اضافی در قسمت دیواره گونه را خارج می کند. در واقع این چربی ها با ایجاد فشار دست بر روی گونه از برش خارج شده و با وسیله مخصوص جراحی برداشته می شود. اندازه این برش ها به نسبت اندازه گونه هر فرد متفاوت بوده و درست در قسمت اصلی گونه ایجاد می شود. پس از اتمام جراحی نیز برش ایجاد شده توسط بخیه جذبی بسته می شود.

ممکن است بعد از جراحی بوکال با کمی درد وتورم در ناحیه گونه روبرو شوید که این مشکل پس از رفع ساختار عضلانی و برگشت گونه به حالت طبیعی رفع خواهد شد. همچنین بهتر است پس از جراحی بوکال 2 الی 3 روز استراحت مطلق داشته و به هیچ وجه سر خود را خم نکنید. زیرا این عمل باعث تجمع خون در گونه شده و احتمال بروز خونریزی، کبودی و تورم را افزایش می دهد.

جراحی بوکال

جراحی بوکال فت

جراحی بوکال فت یا لیپکتومی باکال روشی برای از بین بردن لایه چربی از گونه است. تصورات غلط زیادی در مورد این روش وجود دارد اما در نتیجه نهایی باید گفت این روش امن، سریع و بدون خطر می باشد.

پد چربی باکال دقیقا در جلوی عضله فک و زیر استخوان های گونه قرار دارد. پد چربی همان چیزی است که باعث می شود گونه های نوزادان گرد به نظر برسند. برخی از ما حتی وقتی دچار کاهش وزن می شویم، این چربی را از دست نمی دهیم ، بنابراین اگر می خواهید مقدار چربی در این ناحیه را کاهش دهید باید از جراحی بوکال فت استفاده کنید. حذف این چربی به هیچ وجه به صورت شما حالت مکیده و لاغر نمی دهد بلکه این ظرافت باعث تغییرحالت صورت شما شده و در حقیقت گونه های شما را تقویت کرده و بهتر نشان می دهد.

چربی بوکال دارای یک ساختار خاص و منحصر به فرد در روی عضلات صورت می باشد. اگرچه جراحی بوکال فت برای بهبود زیبایی صورت یک روش امن و ایده آل می باشد اما استخراج غیر اصولی و بیش از اندازه از آن، زیبایی صورت را تحت تاثیر قرار می دهد. حذف چربی بوکال بیشتر بر روی صورت های گرد انجام شده و به آن فرم مثلث معکوس می بخشد. در واقع جراحی بوکال علاوه بر زیبایی چهره باعث زاویه سازی صورت نیز می شود.

بهترین گزینه برای جراحی بوکال فت کسانی هستند که گونه های چیپمک یا چاق دارند. برای افرادی با سن پایین تر باید این مسئله را در نظر گرفت که پس از جراحی بوکال و افزایش سن، چگونه به نظر خواهند رسید. بنابراین نیاز است که قبل از جراحی بوکال فت با یک پزشک متخصص مشورت کرده و در طی یک اسکن سه بعدی صورت خود را پس از جراحی بوکال فت مشاهده نموده و سپس نسبت به انجام این عمل اقدام نمایید.

جراحی بوکال فت با بی حسی موضعی شبیه بی حسی در دندانپزشکی انجام شده و در حدود در کل30 الی 45 دقیقه طول می کشد.سپس برش 2.5 سانتی متری در گونه ایجاد شده و از طریق آن چربی به آرامی خارج می شود و در آخر از چند بخیه قابل حل برای بستن هر برش در دو طرف گونه استفاده می شود.

پس از جراحی بوکال فت برای یک روز تورم خواهید شد و حداقل 3 ماه زمان لازم دارید تا نتیجه نهایی را ببینید. البته این تورم در برخی از افراد طولانی تر از دیگران می باشد. پس از گذشت این زمان شما می توانید رژیم روزانه و فعالیت خود را از سر بگیرید. همچنین پس از جراحی بوکال برای جلوگیری از عفونت به تعدادی آنتی بیوتیک و یک دهانشویه نیاز خواهید داشت که باید به صورت روزانه و طبق تجویز پزشک از آنها استفاده نمایید.

 

تخلیه چربی دهانی بوکال

بسیاری از افراد از اینکه گونه های چاقی دارند خجالت کشیده و دوست دارند صورتی خوش فرم وظریف با گونه هایی متعادل داشته باشند. برای این افراد بهترین گزینه تخلیه چربی دهانی بوکال می باشد که یک روش درمانی کم تهاجمی، امن و تاثیر گذار در بهبود ظاهر چهره و افزایش اعتماد به نفس در شما می باشد.

قبل از هر چیز بهتر است بدانید چربی های دهانی دقیقا در قسمت گونه تجمع یافته و باعث برجستگی بیش از حد گونه می شوند. این چربی ها ادامه چربی های عمیق صورت بوده که به صورت متوازن در هر دو طرف صورت جود داشته و در بین عضلات قرار گرفته اند. خوشبختانه بافت این چربی ها نرم بوده وبه راحتی می توان آن ها را از عضلات صورت جدا کرد و با تخلیه چربی دهانی بوکال گام بزرگی در جهت بهبود ظاهر چهره  و زیباسازی آن برداشت.

چربی های دهانی ممکن است به دلایل ژنتیکی و ارثی و یا به دلیل افزایش وزن در صورت فرد پدیدار شوند. بنابراین بهتر است قبل از جراحی بوکال علت آن را مشخص کنید تا بتوانید نتیجه دلخواه را از این عمل بدست آورید. زیرا گاهی چربی اضافی حاصل از افزایش وزن می تواند با چاقی دوبار به صورت شما بازگردد. در واقع می توان گفت تخلیه چربی دهانی بوکال بیشتر برای افرادی مناسب است که در قسمت تحتانی گونه دچار چاقی بوده و یا چاقی ژنتیکی آنها با افزایش سن دچار تغییر و تحلیل نشده است.

از جمله مزایای تخلیه چربی دهانی بوکال می توان به بهبود ظاهر گونه، لاغر سازی و زاویه دهی به صورت را نام برد. همچنین به دلیل اینکه جراحی بوکال از طریق ایجاد برش در داخل دهان انجام می شود پس از آن جای هیچ گونه زخم، بخیه و اسکار را روی گونه باقی نخواهد گذاشت. واز همه مهم تر عدم نیاز به بی هوشی و اتاق عمل یکی از بزرگترین مزایای جراحی بوکال محسوب می شود که بدون انجام عمل های سنگین باعث می شود ظاهر فرد بهتر به نظر رسیده و اعتماد به نفس بیمار بیشتر شود.

برای تخلیه چربی دهانی بوکال، پزشک پس از بی حسی موضعی، شکافی را بین گونه و لثه فوقانی بیمار ایجاد می کند. پس از ایجاد شکاف، جراح عضله باکسیناتور را که در نتیجه تجمع بافت چربی حرکت کرده بود را در جای خود قرار داده و با اعمال فشار از بیرون، چربی اضافی را از طریق شکاف دهانی خارج می کند. میزان چربی برداشته شده بسته به مهارت پزشک و فرم گونه در هر فرد متفاوت است اما در حالت کلی نباید به اندازه باشد که باعث تور رفتگی گونه پس از جراحی بوکال شود.

در عمل جراحی تخلیه چربی دهانی بوکال که به منظور باریک ولاغر کردن صورت انجام میشود گاهی برش داخل دهان آنقدر کوچک است که بسیاری از جراحان تمایلی به بخیه کردن محل برش ندارند. باز گذاشتن محل زخم تخلیه چربی دهانی این حسن را دارد که ترشحات و خون به بیرون تخلیه شده و احتمال وقوع عوارض ناشی از تجمع ترشحات به حداقل میرسد.

تخلیه چربی دهانی بوکال اگرچه با کمی درد همراه است اما از آنجا که این چربی ها جز بافت نرم محسوب می شوند برداشتن آنها هیچ گونه آسیبی را به بیمار وارد نمی کند. ممکن است پس از جراحی بوکال کمی تورم و کبودی در ناحیه تحت درمان اتفاق بیوفتد که با گذشت زمان رفع شده و جای نگرانی وجود ندارد. همچنین این تورم 2 الی 3 هفته پس از جراحی فروکش کرده و گونه به فرم طبیعی خود بر می گردد.

 

عوارض تخلیه چربی صورت

اگرچه جراحی بوکال یک روش امن و بی خطر برای لاغر کردن صورت به شمار می رود اما گاهی با عوارضی نیز همراه است. یکی از عوارض تخلیه چربی دهانی که در موارد نادر نیز رخ می دهد سفتی موقت در ناحیه فک می باشد. در طی این عارضه بیمار احساس سفتی در آرواره های خود داشته و حتی ممکن است در جویدن دچار مشکل شود. در صورت بروز این عارضه حتما پزشک خود را در جریان بگذارید زیرا ممکن است با عواقب بدتری همچون بی حسی در فک مواجه شوید.

تورم از دیگر عوارض تخلیه چربی صورت می باشد که به دلیل ایجاد شکاف و تخلیه چربی رخ می دهد. برای رفع این مشکل پزشک داروهای ضد التهابی تجویز می کند، حرکت دهان نیز کمک بزرگی در فروکش کردن این التهاب می باشد.

عفونت از جمله عوارض شایع پس از جراحی بوکال می باشد که اغلب به دلیل تمیز نکردن محل زخم و عدم مصرف به موقع آنتی بیوتیک ها اتفاق می افتد. برای جلوگیری از این اتفاق توصیه می شود بعد از هر وعده غذایی از دهانشویه مخصوص استفاده کرده ومحل بخیه را استریل نگه دارید و همچنین آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط پزشک را به موقع و تا آخر مصرف کنید. همچنین برای عدم گیر کردن تکه های غذا و ایجاد عفونت در محل بخیه بهتر است بیماران در چند روز اول غذاهای آبکی مصرف کنند.

گاهی بر اساس عدم مهارت پزشک و برداشتن چربی بیش از حد از ناحیه داخلی دهان با توررفتگی و لاغری مفرط صورت مواجه شوید. این عارضه تنها با تزریق چربی قابل جبران خواهد بود بنابراین در انتخاب پزشک دقت کرده و فردی را برای جراحی بوکال برگزینید که سابقه ای درخشان در این زمینه داشته باشد.

پس از جراحی بوکال بهتر است تا مدتی سر خود را به مدت طولانی پایین نگه ندارید زیرا اینکار با افزایش گردش خون در صورت باعث بروز خونریزی و ایجاد کبودی در ناحیه گونه می شود. برای پیشگیری از بروز این عارضه بهتر است علاوه بر خم نکردن سر به جلو و پایین، سعی کنید در هنگام خواب از دوبالش زیر سر خود استفاده نمایید. همچنین از انجام فعالیت های سنگین ورزشی و بدنی حداقل به مدت 2 هفته پرهیز کنید.

بروز احساس درد و ناراحتی در کنار یکدیگر کالا طبیعی بوده و از عوارض شایه جراحی بوکال می باشد اما اگر این درد شدت یافت به گونه ای که قابل تحمل نبود بهتر است از پزشک خود بخواهید تا مسکنی را برای شما تجویز کند. هرگز به صوت خودسرانه از مسکن استفاده نکنید زیرا ممکن باعث بروز عوارض بدتر و شدید تر شوید.

گاهی ممکن است با محدودیت حرکتی گردن در هنگام خواب و یا حرکات سر و گردن خواهید مواجه شوید که تمامی این عوارض حداکثر یک تا دو هفته طول کشیده و پس  از آن رفع خواهد شد.

یکی از عوارض نادر که ممکن است بر اساس عدم مهارت پزشک در جراحی بوکال اتفاق بیوفتد ایجاد زائده و برآمدگی در نتیجه جایگذاری نادرست عضله باکسیناتور و تخلیه کامل چربی است. که علاوه بر ظاهر ناخوشایند باعث نامتقارن شدن صورت نیز می گردد.

 

هزینه عمل بوکال فت

هزینه جراحی بوکال با توجه به میزان چربی و وسعت گونه در هر فرد متفاوت می باشد. یعنی فردی با گونه های برجسته و چاق تر به زمان بیشتری برای تخلیه چربی نیاز داشته و به همین تناسب هزینه جراحی و دستمزد پزشک نیز بالاتر می رود.

علاوه بر این منطقه جغرافیایی کلینیک نیز یکی از عوامل مهم در تعیین هزینه عمل بوکال فت می باشد. هر چه منطقه ای که در آن تحت درمان قرار می گیرید بالاتر باشد به همین نسبت هزینه ویزیت، جراحی، استفاده از تجهیزات و رارئه خدمات پس از جراحی نیز بیشتر می شود. اما گمان نکنید که کلینیک های واقع شده در این نواحی بدون عیب و نقص هستند بنابراین به جای محل جغرافیایی بهتر است برای صرف هزینه و گرفتن یک نتیجه ایده آل، میزان رضایت مندی مراجعین و به روز بودن تجهیزات را مد نظر قرار دهید.

از آنجا که عمل جراحی بوکال از حساسیت زیادی برخوردار است و میزان برداشت چربی در آن مهم است بنابراین نیاز است که در این زمینه از یک پزشک حاذق و حرفه ای کمک بگیرید. اگرچه هزینه دستمزد پزشک مجرب به مراتب بیشتر از یک پزشک آماتور می باشد اما در عوض آنچه در پایان عمل شاهد آن خواهید بود به صرف این هزینه می ارزد. همچنین انجام جراحی بوکال به وسیله پزشک  متخصص و کارآزموده امکان بروز عوارض و جراحی مجدد را به حداقل خواهند رساند وباعث می شود دوران نقاهت کوتاه تری داشته باشید.

از نکات دیگری که باید در تخلیه چربی دهانی و جراحی بوکال مد نظر قرار دهید عدم پوشش دهی بیمه می باشد.زیرا همانطور که می دانید این عمل یک عمل زیبایی محسوب شده و شرکت بیمه هیچ مسئولیتی در قبال عمل های زیبایی ندارد. بنابراین اگر می خواهید از شر چربی بوکال خلاص شوید باید تمامی هزینه های پزشکی گفته به علاوه هزینه تجهیزات، دارو،آزمایش و … در نظر گزفته وبا توجه به بودجه خود نسبت به انجام این عمل اقدام کنید.

فراموش نکنید چربی حذف شده در پی انجام عمل جراحی بوکال هرگز به گونه برنخواهد گشت اما لازم است که شما روش و سبک زندگی خود را تغییر داده و زندگی سالمی را پیش بگیرید تا از نوسانات وزنی در امان بمانید زیرا تنها عاملی که برگشت چربی به گونه را تهدید می کند افزایش وزن می باشد. بنابراین نیاز است برای گرفتن نتیجه عالی و عدم صرف هزینه بی جا تمامی این موارد را رعایت نمایید تا همیشه صورتی زیبا، متقارن و زاویه دار داشته باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 6 میانگین: 3.5]

دریافت مشاوره

جهت اخذ نوبت در کلینیک آرمان الهیه کافیست فرم زیر را با کامل نمایید

نظرات کاربران

ثبت دیدگاه شما

کاربر محترم شما میتوانید دیدگاه خود درباره مطلب فوق و یا هرگونه سوال مرتبط را کادر زیر وارد نمایید تا پس از تایید کارشناسان ما به نمایش گذاشته شود.

مطالب پیشنهادی

مشاوره حضوری رایگان