کلینیک تخصصی پوست و مو

راهکارهای ساده جهت رفع سیاهی دور چشم

1396/06/14
بدون نظر

رفع سیاهی دور چشم: یک حمام آب سرد و یک فنجان قهوه شما را بعد از یک شب بی­خوابی آرام می­کند. اما حلقه­ های تیرۀ زیر چشمتان به جهان اعلام می­ کند که شما خسته هستید. گاهی این حلقه های سیاه زیر چشم میتوانند شما را مسن تر نشان بدهند.

شما ممکن است صبح و یا در پایان یک روز طولانی متوجه حلقه ­ها سیاه دور چشم شوید اما پزشک علت آن را از زیاد شدن رنگ دانه­ های پوستی می­ داند. هر چند این تیرگی­ ها در بزرگسالان بیشتر است اما کودکان نیز دچار این حلقه ­های تیره می­ شوند.

وقتی شما خسته هستید پوست شما خسته و پژمرده می ­شود و باعث می­ شود زیر چشم تیرگی ایجاد شود و رگ ­های خونی تیره زیر پوست چشم نمایان شوند. پوست نازک اطراف چشم بسیار حساس است. بی خوابی می­ تواند در زیر چشم مایعات را جمع کند و سایۀ تیرۀ زیر پلک ایجاد شود.

راه حل درمان:

اگر از بی خوابی های طولانی مدت رنج می­ برید با یک پزشک مشورت کنید. شاید او بتواند راه حلی ارائه دهد. اگر مشکل حلقه ­های تیره زیر چشم گاهی برای شما اتفاق می افتد کافی است با کمپرس سرد هنگام بیدار شدن پف را بخوابانید و از کرم حاوی کافئین برای انقباض رگ ­های خونی استفاده کنید. استفاده از کرم رتینول هنگام خواب باعث تولید کلاژن و جلوگیری از نازک شدن پوست می شود.

سیاهی دور چشم

اگر شما تا به حال یک شب بیخوابی نکشیده اید و حالا یک حلقۀ تیره زیر چشم دارید برای پنهان کردن سریع آن می­ توانید از کرم پودر استفاده کنید

اگرچه کمبود خواب می ­تواند باعث تشدید حلقه ­های تیره دور چشم شود. اما بی­خوابی شایع­ترین علت گودی ­های زیر چشم است. اگر شما خواب کافی دارید و همچنان حلقه ­های تیره وجود دارند. شاید مبتلا به آلرژی ، اگزما، گرفتگی بینی، پیگمانتاسیون نامنظم یا علت­ های ژنتیکی هستید. حتماً به یک متخصص مراجعه شود تا علت سیاهی دور چشم مشخص شود.

مشاوره حضوری رایگان

دیدگاه شما

بر روی (من ربات نیستم) تیک بزنید

مشاوره حضوری رایگان

مشاوره حضوری رایگان

سوالی دارین ؟ ما آماده پاسخگویی هستیم 🙂پشتیبان آنلاین است.