فیس آپ

فیس آپ

آلودگی های محیطی همچون آلودگی هوا روز به روز بیشتر می شوندکه میتوانند تأثیرات مخربی بر روی پوست ما بر جای گذارند. همچنین با افزایش سن، روند بازسازی سلولی کند می شود. این بدان معنا است که بدن سلول‌های پوستی را به سرعت از بین نمی‌برد یا سلول‌های جدید تولید نمی‌کند و در نتیجه پوست کدر می‌شود به همین دلیل لایه برداری یکی از مهم ترین مواردی است که در مراقبت از پوست حتما باید رعایت شود.

گاهی با پاکسازی ساده و مداوم پوست می‌توان تفاوت‌‌های چشمگیری در آن ایجاد کرد. لایه برداری پوست معمولا به سه شکل فیزیکی، شیمیایی و مکانیکی انجام میشود. لایه برداری فیزیکی پوست شامل استفاده از اسکراب دانه ای است که وقتی روی پوست اعمال می شود، سطح پوست را به صورت فیزیکی صاف یا ساییده می کند و در نتیجه تجمع سلول های مرده پوست را از بین می برد.

لایه برداری شیمیایی شامل استفاده از آنزیم ها و محصولات مبتنی بر اسید است که اثر لایه برداری دارند زیرا پیوندهای پروتئینی موجود بین سلول های مرده پوست را حل می کنند و امکان حذف سلول های مرده پوست را فراهم می کنند. لایه برداری مکانیکی شامل استفاده از دستگاه یا وسیله ای برای لایه برداری پوست است. لایه‌بردارهای مکانیکی رایج شامل درمان‌های میکرودرم ابریژن و لیزر است.

فیس آپ Face Up یک تکنولوژی جدید جهت لایه برداری مکانیکی دارای تاییدیه از CE اروپا است که امروزه جهت پاکسازی و جوانسازی پوست، از بین بردن لایه شاخی و مرده پوست، همینطور برای رفع تیرگی و کدری پوست استفاده میشود و طرفداران و علاقه مندان زیادی پیدا کرده است زیرا این دستگاه می تواند علاوه بر پاکسازی پوست از مواد مضر، با تحریک تولید کلاژن باعث افزایش شادابی و زیبایی شود.

با توجه به اسم این روش، بسیاری از افراد فکر میکنند که این روش فقط برای پوست صورت است اما بهتر است بدانید که از این دستگاه میتوان برای تمامی نواحی بدن که دچار تیرگی و لایه ضخیم پوستی هستند استفاده کرد.

پیشنهاد مطالعه: سریعترین روش جوانسازی پوست صورت

فیس آپ چیست

فیس آپ چیست؟

دستگاه فیس آپ face up محصول کمپانی GP ایتالیا می باشد که به عنوان آخرین نسل دستگاه‌های میکرودرم ابریژن‌، جایگزین بسیار مناسبی برای میکرودرم‌های پودری است.

فیس آپ دارای یک هندپیس با چرخش اوربیتالی است که علاوه بر لایه‌برداری سبب ایجاد ماساژ بر روی پوست و عضلات می‌گردد. اين دستگاه داراي هدهاي متنوع درماني که شامل 3 هد (سری) مختلف است کـه بر اساس نوع پوست و قسمت های مختلف بدن زیباجوی عزیز قابل تنظيم خواهد بود.

این دستگاه دارای 3 هد سیلیکونی کاربید با قدرت لایه برداری مختلف می باشد که مانع بروز حساسیت شده و مناسب برای هر نوع و رنگ پوستی است.

در جلسه اول با توجه به نوع و نیاز پوست هر شخص در ابتدا هد مناسب با پوست او از نظر اندازه زبری و نرمی مشخص می شود. هدهای فیس آپ برای هرشخص مختص خودش است که تحویل زیباجوی عزیز داده میشود و تا جلسه آخر باید همراهش باشد.

فیس آپ همانطور که گفته شد جدیدترین روش پاکسازی پوست میباشد که برخلاف میکرودرم ابریژن‌ های قدیمی، پودر اکسید آلومینیوم حذف شده و در آن هیچ مواد شیمیایی استفاده نمیشود و فقط دستگاه با سرعت و قدرت مشخص روی پوست حرکت میکند و سلول های مرده را بدون ایجاد زخم به بهترین شکل لایه برداری می کند و پوستی پاک، صاف و درخشان را تحویل میدهد.

فیس آپ امروزه به عنوان یکی از بهترین و سریعترین روش های درمان تیرگی زانو، قوزک پا، آرنج و تیرگی دیگر نواحی بدن شناخته میشود که به صاف شدن سطح پوست و کم رنگ تر شدن لک ها و تیرگی ها نیز کمک می کند.

نحوه ی عملکرد دستگاه فیس آپ

فیس آپ صورت تا حدودی شبیه روش میکرودرم میباشد البته فیس آپ دارای مزایا و تاثیرات مثبت بیشتری است.

در این دستگاه به جای پودر از هد الماسه برای لایه برداری استفاده می شود. عملکرد آن اینگونه است که با کمک حرکات دورانی سری ها با سرعتی معین روی پوست، یک لایه ظریف از پوست های مرده بدون زخم و خونریزی برداشته میشود و همچنین پوست را وادار به بازسازی و تشکیل لایه ای جدید میکند.

با اینکه تماس این هد با پوست مستقیم بوده ولی جنس آنها به گونه ای می باشد که مشکلی برای پوست ایجاد نمی کند. در فیس آپ، مشکلات ناشی استفاده از پودر شامل پخش شدن پودر، گیر کردن پودر و نامعلوم بودن سطح لایه برداری در حین درمان، برطرف شده و این مسئله باعث شده تا این دستگاه حتی در نواحی حساس چون اطراف چشم قابل استفاده باشد.

هندپیس این دستگاه که نوآوری خود کمپانی GP است، سری سوار بر روی خود را به صورت دورانی چرخانده و درنتیجه همزمان با لایه برداری، عمل ماساژ را نیز انجام می‌دهد. حرکت دایره‌ای هد موجب پاک کردن آلودگی های روی پوست شده و میکرو پالس ماساژ نیز گردش خون در پوست را تحریک می‌کند. 

پیشنهاد مطالعه: موثرترین روش رفع چربی شکم

کاربردهای فیس آپ

کاربردهای فیس آپ

سلول‌های پوست رشد و تکثیر زیادی دارند که تا پایان عمر ادامه دارد اما ممکن است با افزایش سن و یا بر اثر علل دیگر کاهش می‌یابد. با استفاده از لایه برداری و حذف سلول‌های مرده قبلی پوست به کمک فیس آپ می‌توان سلول‌ها را وادار به ساخت سلول‌های جدید کرد تا طراوت و شادابی آن حفظ ‌شود.

 

تماس طولانی با کفش و سائیدگی دائم قوزک در یک کفش تنگ یا غیر راحت، پوشیدن جورابهای نایلونی و تیره، تماس زیاد با فرش و نشستن به حالت چهار زانو و مهم تر از همه ژنتیک و نوع پوست و … از مواردی هستند که باعث ایجاد تیرگی پوست در نواحی چون آرنج، زانو، قوزک پا و …  میشوند.

برای درمان این تیرگی ها میتوان از فیس آپ کمک گرفت. در این روش بدون درد و خونریزی، سلول های مرده و سطحی پوست که باعث تیرگی شده اند از بین میروند و سلول های تازه جایگزین آنها میشوند و همچنین با تحریک کلاژنسازی تا حدی در روشن شدن پوست میتواند موثر باشد. بعد از اولین جلسه درمان می توان نرم و روشن شدن پوست نواحی مورد نظر را به وضوح مشاهده نمود و به مرور اثری از تیرگی و ضخامت پوست باقی نخواهد ماند.

 

پوست بزرگترین عضو بدن است و دارای میلیون ها منفذ است که بیشتر آنها با چشم دیده نمیشود. همه ی این منافذ، باز هستند که به پوست اجازه میدهند نفس بکشد.

در صورتی که عوامل خارجی مانند چربی، پوست مرده، جوش و آکنه جلوی تنفس پوست را بگیرند، پوست برای تنفس، منافذ خود را بازتر می کند و در اثر عدم مراقبت از پوست، صورت پر از جوش‌های کوچک و بزرگ می‌شود و زیبایی ظاهری را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

فیس آپ با پاکسازی سطحی و عمقی پوست از تجمع چربی و آلودگی جلوگیری می‌کند و کمک میکند تا منافذ کوچک تر و تمیزتر شوند.

 

لکه‌های پوستی یکی از رایج‌ترین مشکلاتی است که افراد زیادی درگیر آن هستند. افزایش سن، نور خورشید، تغذیه نامناسب و آب‌وهوای آلوده پوست را کدر و دچار لک می‌کنند.

لایه برداری و حذف سلول های آسیب دیده و همچنین تحریک ساخت سلول های جدید از کاربردهای فیس آپ هستند که باعث میشود لک های پوستی کمرنگ و رنگ پوست یکنواخت شود.

البته فیس آپ به تنهایی برای لک های صورت کافی نیست و بهتر است به منظور درمان لک و ملاسما از دستگاه های دیگری چون لیزر مدلایت کمک گرفت.

 

معمولاً جای جوش و زخم به شکل تغییر رنگ، قرمزی، برجستگی و یا فرورفتگی هستند، اگر این علائم خفیف باشند لایه برداری با فیس آپ میتواند باعث بهبود آنها شود.

 

جوش سرسیاه حاصل جمع شدن چربی اضافه پوست، باکتری‌ها و سلول‌های مرده‌ای است که به صورت توده در منافذ پوست جمع می‌شوند. در روش فیس آپ، با از بین بردن گرفتگی‌های پوست و سلول‌های مرده آن، جوش های سرسیاه درمان خواهند شد.

پیشنهاد مطالعه: فرمدهی بینی بدون جراحی

کاربرد فیس آپ در کلاژن سازی و جوانسازی پوست

چین و چروک، شل شدن پوست، از دست رفتن خاصیت ارتجاعی پوست از علائم کاهش تولید کلاژن در بدن بر اثر عوامل مختلف است.

دستگاه فیس آپ با عملکرد منحصر به فرد خود، لایه برداری و ماساژ همزمان باعث تحریک کلاژنسازی و افزایش گردش خون میشود که نتیجه آن بهبود عملکرد سلول های پوست، جوانسازی و پیشگیری از بروز علائم پیری پوست خواهد بود.

 

سِبوم ماده‌ای روغنی است که وظیفه‌ی محافظت و آب‌رسانی به پوست را دارد. ترشح زیاد سبوم می‌تواند منجر به چربی پوست شود که خود باعث مسدود شدن منافذ پوست و ایجاد آکنه می‌گردد. ژنتیک، تغییرات هورمونی یا حتی استرس می‌تواند ترشح سبوم را افزایش دهد.

فیس آپ با پاکسازی سطح پوست میتواند باعث کنترل ترشح چربی، حفظ سلامت و زیبایی آن شود.

انواع سری فیس آپ

برای هر بخشی از بدن و مناسب با هر مشکلی سری مخصوصی تعبیه شده است. تمامی سری ها به طور دورانی و حرکت چرخشی به انجام لایه بردای و نیز پاکسازی می پردازند تا پوست آسیبی نبیند که این حرکت چرخشی در جریان خون زیر پوست نیز اثرات مثبت و سازنده ای دارد که باعث از بین رفتن مشکلات پوستی می گردد.

فیس آپ دارای 3 نوع هد مختلف با میزان گرانول و سختی‌های متفاوت برای لایه برداری پوست است.

از این سری برای لایه برداری پوست های حساس استفاده می شود.

از این سری برای لایه برداری متوسط استفاده می شود. همچنین به درمان چین و چروک های سطحی کمک کند.

از این سری برای لایه برداری شدید و همچنین از بین بردن تیرگی زانوها، آرنج، زیر بغل و کشاله ران استفاده می شود.

عوارض فیس آپ

فیس آپ از سطح ایمنی بالایی برخوردار است و از آنجایی که هیچگونه داروی شیمیایی طی این روش استفاده نمی شود، کمترین عارضه و خطری را برای افراد ایجاد نمی کند. این روش کاملا بدون درد بوده و بدون بیحسی انجام میشود.

بعد از انجام لایه برداری با فیس آپ می توان به محل کار و انجام فعالیت های روزانه خود بازگشت.

ویژگی و مزایای فیس آپ

پیشنهاد مطالعه: مزوتراپی لاغری

هزینه ی فیس آپ

هزینه فیس آپ

همانطور که بالا اشاره شد سری دستگاه برای هرکس متفاوت است که در جلسه نخست ارائه و هزینه آن دریافت میشود و برای جلسات بعدی باید همراه خود داشته باشید.

هزینه انجام فیس آپ برای نواحی مختلف متغیر می باشد. که بهتر است جهت اطلاع از هزینه دقیق آن مشاوره حضوری انجام شود.

تعداد جلسات فیس آپ

تعداد جلسات فیس آپ بین 4 تا 6 جلسه متغیر می باشد که با توجه به نوع مشکل، شدت تیرگی و جنس پوست، مشخص می شود.

در فیس اپ ‎یک لایه ظریف بدون ایجاد خونریزی و یا زخم از رو پوست شما برداشته می شود و ضمن رفع تدریجی تیرگی، پوست را وادار به بازسازی می‌کند.

از آنجایی که فیس آپ تا حدی کلاژن سازی را هم برای شادابی پوست تحریک می کند و لایه برداری دوره ای پوست باعث بهبود ظاهر و افزایش سلامت آن میشود معمولا توصیه میشود که جلسات فیس آپ به شکال ماهیانه انجام شود.

فیس آپ مناسب چه کسانی نیست؟

اگر در هریک از گروه های زیر قرار دارید بهتر است قبل انجام فیس آپ با پزشک خود مشورت کنید:

مراقبت های بعد از فیس آپ

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دریافت مشاوره

جهت اخذ نوبت در کلینیک آرمان الهیه کافیست فرم زیر را با کامل نمایید

نظرات کاربران

ثبت دیدگاه شما

کاربر محترم شما میتوانید دیدگاه خود درباره مطلب فوق و یا هرگونه سوال مرتبط را کادر زیر وارد نمایید تا پس از تایید کارشناسان ما به نمایش گذاشته شود.

مطالب پیشنهادی

مشاوره حضوری رایگان