لیفت آندوسکوپیک چیست؟

لیفت آندوسکوپیک چیست؟

خانه / تازه های سلامت / لیفت آندوسکوپیک چیست؟

ابروها نقش ویژه ای در زیبایی و جذابیت صورت ایفا می‌کنند. بهترین میزان فاصله میان پایین ابرو تا پلک فوقانی 5/1 سانتی متر می باشد که این فاصله و موقعيت ابروها به میزان فعال بودن عضلات نواحی پیشانی و ابروها بستگى دارد.

عواملی چون افزایش سن، جاذبه زمین، نور آفتاب، تغذیه، نوع فعالیت بدنی و … می توانند باعث تضعیف این عضلات، تحلیل رفتن لیگامان ها و پایین آمدن ابروها شده و فاصله میان ابرو تا پلک را به زیر 1 سانتی متر برساند، که در این موقعیت نه تنها باعث پیر و خسته به نظر رسیدن چهره میشود، بلکه به علت سنگینی در ناحیه پلک باعث میشود تا همیشه احساس خواب آلودگی و خستگی در چشمان خود داشته باشید.

برای پیشگیری از افتادگی و اصلاح موقعیت ابرو، روشهای جراحی و غیر جراحی وجود دارد. یکی از رایج ترین روش‌های غیر جراحی موثر در جلوگیری از افتادگی و بالابردن ابروها، تزریق بوتاکس می‌باشد. تزریق بوتاکس و همچنین لیفت با نخ، از روش‌های هستند که اغلب در افراد جوانتر با افتادگی‌های خفیف ابرو بکار برده می‌شود.

در موارد حادتر، معمولا توصیه به جراحی می‌گردد که از گذشته تا به حال انواع متفاوتی از روش های جراحی به شکل تهاجمی تا حداقل تهاجم، معرفی و مورد استفاده قرار گرفته اند.

یکی از بهترین روش‌ها برای درمان افتادگی و بالا بردن ابروها که امروزه توسط بسیاری از جراحان مورد استفاده قرار گرفته و بدون عارضه جانبی است، لیفت آندوسکوپیک میباشد که در ادامه توضیحات بیشتری در مورد آن ارائه خواهیم داد.

لیفت آندوسکوپیک چیست؟

لیفت آندوسکوپیک صورت یک نوع عمل زیبایی سرپایی است که برای جوانسازی چهره افراد استفاده می شود.

آندوسکوپ در درمان بیماری‌هایی مثل ریه، کلیه، سینوس، کیسه صفرا، دستگاه گوارش و غیره نیز از گذشته مورد استفاده قرار میگرفت اما در سال‌های اخیر جهت کاهش عوارض جراحی‌های قدیمی برای مقابله با علائم روند پیری و درمان افتادگی ابرو نیز انجام میشود.

در گذشته، لیفت صورت ابتدا با ایجاد یک برش طولانی که از یک گوش به گوش دیگر در خط مو کشیده می شود، انجام میشد تا بتواند بافت‌های زیرین را به وضوح ببیند. اما جراحی لیفت آندوسکوپیک با کمک دستگاهی به نام آندوسکوپ با کمترین عوارض و خطرات انجام می شود.

این دستگاه دارای یک لوله با دوربین و نور است که به جراح اجازه می دهد تا ناحیه تحت عمل را با جزئیات بیشتری روی یک صفحه نمایش بزرگتر مشاهده کند. همین امر باعث می‌شود که این روش کمتر تهاجمی باشد زیرا به برش‌های کوچک‌تری در پوست نیاز دارد، در نتیجه بهبودی پس از عمل نیز سریع‌تر بوده و دوره نقاهت کوتاه‌تر و آسان‌تری را برای شما به ارمغان می‌آورد.

اگرچه این عمل زیبایی بیشتر برای بالابردن ابروها انجام میشود، اما برای بهبود شلی و بهبود افتادگی صورت نیز موثر بوده و باعث شاداب تر شدن چهره و جوانسازی پوست می شود.

پیشنهاد مطالعه:جراحی زیبایی بازو

لیفت آندوسکوپیک پیشانی و ابرو

لیفت اندوسکوپی ابرو یا پیشانی مربوط به یک سوم بالایی صورت می باشد که طی آن وضعیت ابروها و پیشانی فرد بهبود می یابد. در این تکنیک علاوه بر رفع افتادگی ابروها، چین و چروک ها و خطوط عمیق پیشانی نیز تا حد زیادی برطرف می گردد.

برخی از افراد که بدلیل پایین آمدن پلک ها حس میکنند دچار افتادگی پلک هستند درواقع دچار افتادگی در ناحیه ابرو هستند. علت آن این است که در پی فشاری که به پلک‌های بالایی می آید، پوست و عضلات این ناحیه نیز به سمت پایین آمده و چشم ها خسته و غمگین به نظر میرسند. در چنین شرایطی به نظر می رسد که فرد نیاز به عمل جراحی زیبایی پلک یا همان بلفاروپلاستی دارد، اما بهتر است بدانید که با انجام این جراحی مشکل وی برطرف نخواهد شد و هنوز به بالابردن ابروها نیاز خواهد داشت.

لیفت اندوسکوپیک ابرو و پیشانی روشی با حداقل میزان تهاجم است که تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی انجام می‌شود. در این روش با توجه به اصلاحات و جایگاه جدید مورد نظر ابروها، معمولا سه الی پنج برش کوچک در ناحیه بالا و اطراف پیشانی زیر موها ایجاد می شود.

سپس از طریق این شکاف های کوچک دستگاه آندوسکوپ به زیر پوست هدایت شده و به کمک تصاویر ارسالی از دوربین دستگاه و ظاهر شدن آن روی مانیتور، بافت زیرین پیشانی به طور کامل قابل مشاهده خواهد بود.

دستگاه اندوسکوپ با تامین میدان دید مورد نیاز به جراح کمک کرده تا بتواند با استفاده از یک سری ابزار تخصصی، پوست، عضلات و چربی را کاملا از استخوان پیشانی جدا کند و در صورت نیاز بافت اضافی را برداشته و به منظور اصلاح موقعیت ابروها به میزان مورد نیاز به سمت بالا کشیده شده و در نهایت محل برش ها، بخیه می شوند.

از مزایای لیفت ابرو با اندوسکوپ میتوان به بهبود فرم و حالت چشم ها، رفع خطوط اخم و چین چروک پیشانی و بین ابروها، بالا رفتن ابروها و ایجاد ظاهری جوان و شاداب‌تر، رفع خطوط بین ابرو، تقارن سازی و تغییر فرم ابروها اشاره کرد.

لیفت اندوسکوپیک ابرو و پیشانی

لیفت آندوسکوپیک گونه

با شروع سی سالگی معمولا علائم پیری پوست در بخش میانی صورت ظاهر می شوند که بارزترین آن‌ها عمیق شدن خط خنده، افتادگی گونه و از بین رفتن برجستگی آن براثر شل شدگی و نرمی بافت این ناحیه می باشد.

روش های متنوعی برای داشتن گونه های زیبا و بهبود افتادگی آن وجود دارد که از جمله می توان به لیفت با نخ، تزریق ژل، قراردادن پروتز گونه و سایر جراحی های لیفت صورت اشاره کرد.

لیفت گونه با آندوسکوپ یک فرایند دائمی و کمتر تهاجمی در مقایسه با جراحی و سایر روش‌های لیفت گونه می باشد که دوره ریکاوری آن کوتاه بوده و به تعداد برش های کمی برای دستیابی به نتیجه مطلوب در ناحیه گونه و بخش میانی صورت نیاز دارد.

برای لیفت آندوسکوپیک گونه همانند آندوسکوپیک ابرو و پیشانی، با توجه به شرایط فرد ابتدا بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام شده و چند برش کوچک در نواحی ویژه ای چون قسمت شقیقه، داخل مو و همچنین یک برش کوچک در داخل دهان ایجاد شده و اندوسکوپ از طریق این برش ها وارد می شود.

پس از آن به کمک ابزار مخصوص پوست، عضلات و چربی از روی استخوان جدا شده، سپس برداشته شده و در محل مورد نظر قرار میگیرند تا گونه ها و صورت فرم مورد نظر را پیدا کنند. در انتهای کار نیز برش های ایجاد شده بخیه می شوند. بخیه داخل دهان جذبی است و خود به خود بی حس میشود ولی بخیه شقیقه را مانند لیفت پیشانی باید کشید.

لیفت آندوسکوپیک گونه می تواند چین و چروک های بخش میانی صورت را از بین ببرد و باعث ایجاد تقارن در این قسمت شود که تاثیر قابل ملاحظه ای بر روی جذابیت صورت دارد و تا حدودی هم میتواند عمق خط خنده را کاهش دهد چون گونه به جای اولیه خود برگشته و فشار را تا حدودی از این ناحیه برمیدارد.

مزایای لیفت آندوسکوپیک

لیفت آندوسکوپیک

عوارض لیفت آندوسکوپیک

لیفت آندوسکوپیک در یک بیان کلی، به عنوان یک فرایند بی خطر و بدون عوارض جدی و ماندگار شناخته میشود. اما احساس ناراحتی و درد جزئی، گرفتگی در سراسر پیشانی و همچنین تورم، کبودی، التهاب و قرمزی امری بدیهی هستند که پس از چند روز و انجام صحیح مراقبت ها از بین میروند.

البته بباید توجه داشته باشید که تبحر و تجربه پزشک، تمیز و مجهز بودن مرکزی که لیفت در آن انجام میشود اهمیت فراوانی دارد و اگر به آنها دقت نشود ممکن است عوارض نادری چون عدم تقارن ابروها، ریزش مو در محل ایجاد برش، عفونت، مشخص بودن محل برش، هماتوم یا خونریزی در زیر پوست، بی حسی و فلج پیشانی نیز اتفاق بیافتند که بسیار احتمال بروز آنها کم است.

همچنین ممکن است محل قرارگیری ابروها پس از لیفت اندوسکوپیک برای برخی افراد ناخوشایند باشد؛ از همین رو پیش از جراحی حتما اهداف خودرا با پزشک درمیان بگذارید تا به نتیجه دلخواه دست پیدا کنید.

نتایج و ماندگاری لیفت آندوسکوپیک

نتایج این جراحی را بلافاصله بعد از عمل خواهید دید اما حدود یکماه زمان نیاز است تا نتایجی اصلی و نهایی را مشاهده کنید.

مدت ماندگاری این روش بسیار طولانی بوده و 7 تا 10 سال و حتی گاها برای همیشه باقی خواهد ماند. اما در نظر داشته باشید روند پیری و ایجاد تغییرات در پوست غیرقابل اجتناب است و نمیتوان جلوی آنرا گرفت اما انجام مراقبت های مناسب، داشتن سبک زندگی سالم و انجام سایر روش های زیبایی می توانند به افزایش مدت ماندگاری نتایج لیفت آندوسکوپیک کمک کنند.

چه کسانی نمیتوانند لیفت آندوسکوپیک انجام دهند؟

در کسانی که پیشانی خیلی بلندی دارند و صورت منحنی دارند، این عمل را نمیتوان انجام داد.

همچنین کسانی که احساس افتادگی در پلک و پیشانی خود دارند همانطور که قبلا اشاره کردیم حتما باید توسط متخصص معاینه شوند زیرا تفاوت زیادی میان افتادگی پلک و ابرو وجود دارد؛ اگر افتادگی ناشی از پلک باشد یعنی پلک فوقانی، دچار پوست و بافت اضافی باشد بهترین راه حل بلفاروپلاستی خواهد بود.

چه کسانی کاندید مناسبی برای لیفت آندوسکوپیک هستند؟

پیشنهاد مطالعه:جراحی لیفت سانترال لب

لیفت آندوسکوپیک چیست

هزینه لیفت آندوسکوپیک

هزینه لیفت کردن پیشانی و یا گونه به روش آندوسکوپی به عوامل متعددی بستگی دارد. از این رو نمی توان هزینه مشخص و دقیقی برای انجام این روش تعیین کرد. بنابراین نیاز است که حتما با پزشک جراح خود به طور دقیق در ارتباط با نیاز، خواسته و اهدافتان مشورت کرده تا با ترسیم بهترین طرح درمان از هزینه لیفت اندوسکوپیک ابرو یا گونه مطلع شوید.

هزینه آزمایش و داروها، میزان تخصص و تجربه پزشک، نوع تجهیزات، انجام روش های دیگر در کنار لیفت اندوسکوپیک از مواردی هستند که بر قیمت آن موثر خواهند بود.

آمادگی‌های لازم قبل از لیفت آندوسکوپیک

مراقبت‌های بعد از لیفت آندوسکوپیک

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 4.7]

دریافت مشاوره

جهت اخذ نوبت در کلینیک آرمان الهیه کافیست فرم زیر را با کامل نمایید

سوالات متداول

نظرات کاربران

ثبت دیدگاه شما

کاربر محترم شما میتوانید دیدگاه خود درباره مطلب فوق و یا هرگونه سوال مرتبط را کادر زیر وارد نمایید تا پس از تایید کارشناسان ما به نمایش گذاشته شود.

مطالب پیشنهادی

مشاوره حضوری رایگان