چگونه منافذ باز را از بین ببریم ؟

چگونه منافذ باز را از بین ببریم ؟

خانه / تازه های سلامت / چگونه منافذ باز را از بین ببریم ؟

یخ

مالیدن یک تکه یخ بر روی صورت باعث کوچک شدن این منافذ بازمی‌شود فقط بخاطر داشته باشید هر روز این کار را انجام دهید و شما به مرور متوجه کوچک شدن منافذ پوستتان خواهید شد.

ماسک نارنج و گلاب

ماسک آب نارنج و گلاب ماسک ترمیم منافذ پوست یکی از قدیمی‌ترین روشهای بستن منافذ پوست است.

کرم ضد آفتاب

کرم‌های ضد آفتاب ، پوست شما را در برابر صدمات نور آفتاب حفاظت می‌کنند. آفتاب، از علل اصلی ایجاد منافذ باز پوست است. از کرم‌های ضد آفتاب مناسب پوست که فاقد چربی هم باشند، استفاده کنید.

ماسک جوانه گندم

این ماسک نه تنها تاثیر مثبت در رفع منافذ باز پوست داشته بلکه در روشن و شفاف کردن پوست صورت موثر است . برای تهیه این ماسک نیاز به جوانه گندم یا همان گندم جوانه زده که پس از خشک کردن آن را به صورت پودر در بسیاری عطاری‌ها ارائه می‌کنند دارید، ابتدا یک قاشق غذاخوری پودر جوانه گندم را با کمی‌شیر مخلوط کرده ابتدا پوست را با استفاده از لیف و صابون شستشو و مخلوط بدست آمده را روی پوست بصورت حرکت چرخشی ماساژ داده وپس از گذشت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه با آب ولرم بشویید.

شوینده مناسب

روزانه به کمک تونرها، پوست خود را پاک نمایید. بقایای صابون، پوست مرده و همچنین باقی مانده آرایش از جمله عوامل اصلی ایجاد منافذ باز پوست محسوب می‌گردند که تونرها، آنها را کاملا پاک می‌کنند و از بین می‌برند. بنابراین، حتما روزانه از تونرها استفاده کنید زیرا از بهترین روش‌های بستن منافذ باز پوست هستند.

جوش شیرین

جوش شیرین را به عنوان یک عامل لایه بردار ملایم برای از بین چربی اضافی پوست و همچنین پاکسازی محل‌هایی از منافذ باز پوست که درون آنها گرد و خاک و مواد چرب با هم مخلوط و باعث بسته شدن روزنه‌های پوست شده اند به کار می‌برند، این ماده همچنین در تنظیم ph تعادل حالت قلیایی و اسیدی پوست کمک شایانی می‌کند، یک قاشق چایخوری جوش شیرین را به همراه کمی‌آب مخلوط کرده و پس از شستشوی پوست با آب و صابون محلول بدست آمده را روی صورت ماساژ داده و پس از ۲ تا ۳ دقیقه پوست را با آب سرد بشویید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دریافت مشاوره

جهت اخذ نوبت در کلینیک آرمان الهیه کافیست فرم زیر را با کامل نمایید

نظرات کاربران

ثبت دیدگاه شما

کاربر محترم شما میتوانید دیدگاه خود درباره مطلب فوق و یا هرگونه سوال مرتبط را کادر زیر وارد نمایید تا پس از تایید کارشناسان ما به نمایش گذاشته شود.

مطالب پیشنهادی

مشاوره حضوری رایگان