10 ماده غذایی مضر برای زیبایی

10 ماده غذایی مضر برای زیبایی

خانه / تازه های سلامت / 10 ماده غذایی مضر برای زیبایی

زیبایی پوست

 

10 ماده غذایی مضر برای زیبایی پوست – (کلینیک تخصصی پوست و زیبایی آرمان الهیه): برای شادابی، طراوت و زیبایی پوست خود مصرف این خوراکی ها را تا حد امکان کم کنید.

برای بالا بردن آگاهی ها در خصوص مراقببت های زیبایی اللخصوص در حوزه  تغذیه تا حد قابل ملاحظه ای  از اتفاقات بد برای سلامت داخلی و سلامت ظاهری بدن پیشگیری می کند .

1- مصرف نمک زیاد

استفاده از نمک به میزان بیش از حد طبیعی صورتی پف کرده و بدون طراوت برای شما به جا میگذارد. غذاهای کنسرو شده – ترشی ها  و غذاهای مشابه به خاطر دارا بودن درصد بالایی نمک و سرکه برای زیبایی پوست مشکل ساز هستند.

2- اثر منفی استفاده از سطح کافئین بالا بر کیفیت پوست

مصرف کافئین البته به  اندازه زیاد تغییراتی را در بدن به وجود می آورد که پوست زودتر از سن واقعی فرد دچار پیری و افتادگی می شود.

3- مصرف مشروبات الکلی

همانطور که اطلاع دارید استفاده از مشروبات الکلی کارکرد طبیعی هورمون های بدن را دچار مشکل می کند و آب میان بافتی پوست را از بین می برد و در نتیجه از بین رفتن آب میان بافتی، پوست با حالتی بی روح و کدر می شود.

4- دسرهای شیرین

خوراکی هایی همچون ژله – دسرهای مختلف و.. که در مرحله تولید و تهیه آنها از شکرهای مصنوعی استفاده می شود با بالا بردن قند خون فرد مصرف کننده شادابی پوست  فرد را مورد حمله قرار می دهند.

5- نوشابه و نوشیدنی های گازدار

باز هم صحبت از نوشابه و ضررهای آن دیگر از آن که البته این بار مرتبط با پوست و زیبایی است.
نوشابه های گازدار و حتی رژیمی سلامت و جوانی پوست را مورد حمله قرار می دهند.

6- غذاهای فراوری شده

کیک – پفک  -چیپس- آبمیوه –  انواع کنسروها و کمپوت ها و… همه این موارد جهت سلامت و طراوت پوست و البته جوانی پوست ضرر دارد.

 

7- خوردن گوشت قرمز

استفاده از گوشت قرمز در غذاها اللخصوص بخش هایی از آن که دارای چربی است عکس العملی منفی و بد از اعضای بدن را ایجاد می کند که افزون بر مشکلات داخلی پوست را هم با مشکل پیری زودتر از سن عددی فرد مواجه می کند.

 

8- غذاهای سرخ کردنی

غذاهای چرب و سرخ شده به خاطر دارا بودن اسیدهای چرب با تجمع چربی در بدن طراوت  و سلامت پوست را از بین می برد و تا حد زیادی فرد را در معرض بیماری ها می گذارد.

9-قند و شکر

قند و شکر از آن دسته مواد غذایی هستند که زمانی که وارد بدن ما می شوند به سختی بدون آسیب رساندن به بدن خارج می شوند که همین برای آگاه شدن از ضررهای آنها کافیست که در نظر داشته باشیم قسمت های از مهم ترین عضوهای بدن با مصرف نامتعارف این مواد خوراکی تهدید می شوند.

10-فست فودها

تا کنون بارها و بارها در جاهای مختلف  از ضررهای استفاده از فست فودها خوانده اید که ما ضررهای احتمالی در صورت مصرف فست فودها که پوست و زیبایی ما متحمل هم می شود به آن می افزاییم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دریافت مشاوره

جهت اخذ نوبت در کلینیک آرمان الهیه کافیست فرم زیر را با کامل نمایید

نظرات کاربران

ثبت دیدگاه شما

کاربر محترم شما میتوانید دیدگاه خود درباره مطلب فوق و یا هرگونه سوال مرتبط را کادر زیر وارد نمایید تا پس از تایید کارشناسان ما به نمایش گذاشته شود.

مطالب پیشنهادی

مشاوره حضوری رایگان