کلینیک تخصصی پوست و مو

علت ایجاد خط اخم و خطوط پیشانی

1401/12/12
بدون نظر

دلایل متفاوتی برای ایجاد خطوط روی صورت هر فرد می توان یافت ولی وجود خطوط و چین و چروک روی صورت به هر دلیلی باشد می توان بسیار آزار دهنده باشد و یکی از ساده ترین راه ها برای از بین بردن آن سرم جوانسازی پوست می باشد.

نکته مثبت این است که درمان های متعددی برای از بین بردن و بهتر از آن پیشگیری از چروک ها و خطوط وجود دارد.

در این متن سعی داریم علل ایجاد و درمان این خطوط آزار دهنده را به شما یادآوری کنیم.

کرم ها را بیشتر بشناسید: آیا کرم های ضد آفتاب سبب ایجاد لک می شود؟

علل ایجاد خط اخم و خطوط پیشانی:

  • افزایش سن
  • تغذیه ناسالم
  • کاهش سطح کلاژن پوست
  • انقباض های تکرار شونده عضلات صورت
  • استرس و اضطراب
  • استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی نامناسب

و اما قسمت خوشایند قضیه یعنی درمان و راحتی از شر این خطوط :

  • کرم های ضد چروک و شبه بوتاکس:

واقعیت قضیه این است که شاید استفاده از این کرم ها و سرم ها کمی دی پیشگیری از ایجاد این خطوط موثر باشند اما به هیچ وجه کار درمان را برای شما انجام نمی دهد. البته ماسک جوانسازی زردچوبه بار ها در این زمینه جواب داده و تاثیرات زیادی را در از بین بردن چروک داشته است.

بوتاکس یک ترکیب ساخته شده به منظور فلج کردن عضلاتی از صورت است که حرکت در این عضلات زیاد است و این حرکات زیاد در ایجاد چین و چروک تاثیر بسیار زیادی دارند. همچنین از بوتاکس به منظور درمان و از بین بردن خطوط پیشانی و دور چشم هم استفاده می شود. معمولا از سن 30 سال تزریق هر 6 ماه بوتاکس توصیه می شود.

اما در انتخاب برند بوتاکس تزریقی و پزشک خود نهایت دقت را داشته باشید.

مهم ترین قسمت هایی که بوتاکس به ما کمک می کند خطوط پنجه کلاغی کنار چشم، خطوط پیشانی، خطوط عمودی بین دو ابرو است. اما استفاده از آن در قسمت های دیگر صورت هم کارایی دارد.

آیا بعد از تزریق بواکس نیاز به مراقبت خاصی دارید؟

شما بعد از تزریق بوتاکس هی نقاهتی ندارید و نیاز به استراحت نیست فقط کافی اس در حد چند ساعت از استحمام، خم کردن سر، خوابیدن و ماساژ قسمت های تزریق شده اجتناب کنید.

قبلا درباره مکانیسم دستگاه RF فرکشنال توضیح داده شده و بیان شد که این دستگاه با تحریک کلاژن سازی در سطح پوست کار جوانسازی را انجام می دهد.

این دستگاه شگفت انگیز در درمان و پیشگیری از خط اخم هم بیسار مفید است و استفاده 3 ا 4 بار در سال به فواصل ماهانه آن توصیه اکثر پزشکان زیبایی است.

اگر پیشگیری های لازم را انجام نداده اید و خط اخم عمیقی روی صورت شما جا خوش کرده تزریق ژل های هیالورونیک اسید با پر کردن این خطوط و علاوه بر آن تحریک کلاژن سازی مشکل شما را برطرف می کند . با تزریق مرتب ژل های هیالورونیک اسید (هر سه ماه) در هر بار تزریق 15 درصد آن ثابت می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مشاوره حضوری رایگان

دیدگاه شما

بر روی (من ربات نیستم) تیک بزنید

مشاوره حضوری رایگان

مشاوره حضوری رایگان

سوالی دارین ؟ ما آماده پاسخگویی هستیم 🙂پشتیبان آنلاین است.