5 اشتباه رایج زیبایی

5 اشتباه رایج زیبایی

خانه / تازه های سلامت / 5 اشتباه رایج زیبایی

 

در این متن به ۵ اشتباه رایج زیبایی اشاره میکنیم که میتواند برای زیبایی شما مضر باشد…

۱ مالیدن دست ها به هم بعد از عطر زدن:

عطرها و ادکلن ها از مولکولهای فراری ساخته شده اند که در برخورد با گرما، سرما و سایش تبخیر می شوند. بهترین روش عطر زدن این است که شما عطر یا ادکلن خود را ۱۵ سانتیمتری مچ به سمت داخل یا آرنج یا گردن بزنید. بعد از آن نباید به هیچ وجه به این نقاط دست زد. باید اجازه بدهید عطر اسپری شده در مجاورت هوا خشک بشود. میتوانید مقداری مچ دستتان را در هوا تکان دهید یا آن را فوت کنید. بعد زمان دهید عطر به آرامی با دمای بدن شما تبخیر شود.

۲ جمع کردن و کوچک کردن چشمها در نور آفتاب

جمع کردن چشمها در زیر نور آفتاب میتواند علت بروز چروکهای اطراف چشم و پیشانی شود. حتی جدا از جنبه نازیبایی که در چهره شما ایجاد میکند، اشعه ماورای بنفش خورشید میتواند علت بروز فوتوکراتین یا سوختگی کره چشم بشود که از جمله علائم آن درد چشم، قرمزی چشم، سوزش،  سردرد و التهاب پلک است. در ضمن ماندن زمان طولانی زیر نور آفتاب میتواند احتمال ایجاد آبمروارید و ضعف ماهیچه های چشم در سالمندی را هم افزایش دهد که از جمله بیشترین  علل کوری در افراد در سنین بالا است.

مناسب ترین کار این است که در طول سال چه زمستان و چه تابستان از عینکهای آفتابی استاندارد استفاده شود که قادر است تا ۹۹ درصد جلوی تابش اشعه های uva و uvb به چشم را بگیرند.

۳ سوهان کشیدن به ناخن در حرکت رفت و برگشت :

حرکت رفت و برگشت زمان سوهان کشیدن سبب کنده شدن لایه های گوناگون ناخن شده و در نهایت ناخنها را سست و شکننده میکند. در صورتی که میخواهید سوهان بکشید و ناخنهای شما بلند است ابتدا آنها را به اندازه دلخواه خود کوتاه کنید بعد به یک جهت آنها را سوهان بکشید. از سوهانهای فلزی هم تا جای که امکان دارد استفاده نکنید.

۴ اصلاح  بیش از اندازه ابروها:

برداشتن بیش از اندازه ابروها و نازک کردن آنها صورت را سن بالاتر نشان میدهد. پر کردن ابرو با مداد و تتو نیز هیچ وقت نمیتواند مانند یک ابروی طبیعی پهن زیبا به نظر برسد. نکته دیگر این است که برداشتن ابرو به اشکال غیرطبیعی میتواند از زیبایی صورت شما بکاهد. ابرو هر چه حالتی طبیعی تر داشته باشد زیباتر است. برای اصلاح ابروها حتما نزد یک متخصص ابروکار بروید تا برحسب شکل صورت شما زیباترین ابرویی را که به چهره شما می آید برای شما درست کند.

5 تمیز نکردن برس و پدهای آرایشی :

پدها و برسهای آرایشی از وسایل شخصی هر فردی هستند اما با این حال در گذر زمان پوست مرده، روغن و رنگها روی آن نشسته و اکسید می شود و حتی باکتریها میتوانند روی آنها بنیشیند. استفاده از برس و پدهای کثیف قادر است آرایش شما را نازیبا کرده و حتی سبب بروز مشکلات پوستی و به ویژه جوش روی صورت بشود. بهترین کار شست و شوی مرتب وسایل آرایشی با آب ولرم و شامپو بچه و خشک کردن آنها است. حتی میتوانید برای این منظور از پاک کننده های آرایشی هم استفاده کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دریافت مشاوره

جهت اخذ نوبت در کلینیک آرمان الهیه کافیست فرم زیر را با کامل نمایید

نظرات کاربران

ثبت دیدگاه شما

کاربر محترم شما میتوانید دیدگاه خود درباره مطلب فوق و یا هرگونه سوال مرتبط را کادر زیر وارد نمایید تا پس از تایید کارشناسان ما به نمایش گذاشته شود.

مطالب پیشنهادی

مشاوره حضوری رایگان