گلوله شدن ژل زیر چشم چرا اتفاق می افتد؟ راه های رفع و درمان آن چیست؟

گلوله شدن ژل زیر چشم چرا اتفاق می افتد؟ راه های رفع و درمان آن چیست؟

خانه / تازه های سلامت / گلوله شدن ژل زیر چشم چرا اتفاق می افتد؟ راه های رفع و درمان آن چیست؟

به طور کلی گلوله شدن ژل زیر چشم بوتاکس و تزریق ژل عوارض خطرناک و نگران کننده ای را به همراه ندارد. در صورتیکه، تزریق توسط فردی متخصص، در کلینیک های معتبر و همچنین با تایید کیفیت ژل انجام شود. در غیر این صورت ممکن است فرد دچار مشکلاتی شود، که در نهایت منجر به تخلیه ژل میگردد.

به طور کلی افرادی که این تزریقات را انجام میدهند، ممکنه با حالت هایی در صورت خود روبه رو شوند، که موجب نگرانی آنها گردد. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با گلوله شدن ژل زیر چشم و برخی دیگر از حالت های صورت پس از تزریق به طور کامل آشنا کنیم.

گلوله شدن ژل زیر چشم

گلوله شدن ژل زیر چشم

یکی از علائمی که پس از تزریق ژل ممکنه ایجاد شود، گلوله شدن ژل زیر چشم است. که معمولا به دلایل مختلفی اتفاق میافتد. این علائم پس از دیده شدن می تواند موجب نگرانی فرد شود. از جمله دلایلی که میتواند موجب گلوله شدن ژل زیر چشم شود، می توان به موارد زیر اشاره نمود.

اما برخی از اقدامات می تواند در رفع گلوله شدن ژل زیر چشم، موثر باشد که قبل آنها در ابتدا باید در رابطه با تزریق ژل اطلاعات داشته باشید. که به شرح زیر میباشند.

مشاوره برای انجام تزریق ژل زیر چشم در کلینیک آرمان الهیه

برای این که از عوارضی مانند گلوله شدن ژل زیر چشم در امان باشید باید بهترین کلینیک را برای تزریق ژل انتخاب کنید. فرم زیر را ارسال کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.

فرم ثبت درخواست مشاوره

در ادامه:

پس از توضیح علائم پزشک صورت شما را معاینه خواهد نمود. در صورتی که توده گلوله شده نرم باشد. نشان از گلوله شدن ژل زیر چشم ناشی از نوع ژل است. بنابراین پزشک با ماساژ تخصصی و محکم می تواند این عارضه را رفع نماید. تا زمانی که این توده روی پوست شما صاف شود، پزشک ماساژ دادن را ادامه میدهد.

اما اگر تشخیص پزشک وجود توده ای حساس و سخت باشد. به معنای واکنش پوست به تزریق است. بنابراین پزشک برای رفع آلرژی، استروئید تجویز می نماید. که با مصرف نمودن آن به احتمال بسیار زیاد، گلوله شدن ژل زیر چشم برطرف خواهد شد.

علت گلوله شدن بوتاکس

علت گلوله شدن بوتاکس

بوتاکس یکی از روش های درمانی زیبایی میباشد، که نسبت به دیگر روش های جوانسازی پوست عوارض کمتری دارد. معمولا عوارض بوتاکس، ناشی از تزریق توسط افراد غیر متخصص ایجاد می شوند. از جمله عوارض آن می توان به کبودی، ورم پوست، احساس درد در ناحیه تزریق، حالت تهوع، سردرد و … اشاره نمود. یکی از عوارض بوتاکس گلوله شدن ژل و یا چربی تزریق شده میباشد. که میتواند دلایل مختلفی داشته باشد.

در برخی مواقع فرد قبل از تزریق از کمپرس یخ استفاده نمیکند. در این صورت احتمال گلوله شدن بوتاکس و کبودی پس از تزریق وجود دارد. همچنین برخی از افراد پس از تزریق بوتاکس، با دست محل تزریق را لمس نموده و یا آن را فشار می دهند. در این صورت به احتمال بسیار زیادی، گلوله شدن بوتاکس را تجربه خواهند نمود.

در برخی از مواقع گلوله شدن ژل زیر چشم بوتاکس با استفاده از ماساژ درمانی توسط پزشک، درمان خواهد شد. در صورتی که ماساژ درمانی این عارضه را از بین نبرد، فرد باید با تجویز پزشک دارو مصرف نماید. در مواقع بسیار نادری این عارضه ناشی از حساسیت به بوتاکس میباشد. که در این صورت بهترین روش درمان، تخلیه نمودن بوتاکس میباشد.

مطالب مرتبط: تزریق ژل گونه | تزریق ژل و بوتاکس

علت سفت شدن چربی تزریق شده

یکی از عوارضی که ممکن است پس از تزریق ژل یا چربی به وجود آید، سفت شدن چربی تزریق شده است. که ممکن است موجب نگرانی شدید در فرد شود. در برخی مواقع پس از تزریق ، چربی در محل تزریق سفت شده و موجب کبودی پوست می شود. این عارضه ممکن است پس از مدتی به صورت خود به خودی رفع شود. از جمله دلایل به وجود آمدن این مشکل می تواند به تزریق ژل با تراکم بالا اشاره نمود.

همچنین گلوله شدن ژل زیر چشم و یا دیگر قسمت های صورت، میتواند موجب حرکت ژل و یا چربی به قسمت های دیگر و در نهایت موجب سفت شدن چربی شود. به طور کلی احساس سفت شدن چربی پس از تزریق تا دو هفته کاملا طبیعی است. اما در صورتی که احساس نمودید، این سفتی زمان زیادی است که ایجاد شده و فکر نمیکنید که رفع خواهد شد.

آیا میدونید تزریق ژل زیر چشم به چه صورت میباشد؟ لینک را لمس کنید.

درادامه:

بهتر است هر چه سریع تر به پزشک خود مراجعه نمایید. همچنین برای درمان این مشکل می توانید از روش های زیر کمک بگیرید.

علت سفت شدن چربی تزریق شده

درمان حساسیت به بوتاکس

استفاده از بوتاکس میتواند به دلیل رفع اسپاسم های عضلانی، جلوگیری نمودن از تعرق بیش از حد و همچنین درمان های زیبایی مورد استفاده قرار گیرد. اما طبیعتا استفاده از این روش در کنار مزایا، معایبی را نیز به همراه دارد. از جمله معایب تزریق بوتاکس میتوان به واکنش های آلرژیک و ایجاد حساسیت اشاره نمود.

گلوله شدن ژل زیر چشم، گلوله شدن ژل لب، ورم پیشانی، درد، التهاب و … از دیگر عوارض تزریق ژل و چربی هستند. که به کمک پزشک میتوان آنها را رفع نمود.

خارش، التهاب، آسم، سرگیجه، ضعف و همچنین مشکلات تنفسی از جمله نشانه های حساسیت به بوتاکس میباشد. در صورت بروز هر کدام از این عوارض بهتر است هر چه سریع تر به پزشک مراجعه نمایید. زیرا در برخی مواقع ممکن است حساسیت به بوتاکس موجب جابه جایی ژل تزریق شده نیز، شود.

هم چنین:

برای درمان حساسیت به بوتاکس در ابتدا باید به پزشک مراجعه شود. پزشک پس از معاینه محل تزریق در صورتی که عوارضی جدی ایجاد نشده باشد، می تواند به راحتی حساسیت را درمان نماید. اما متاسفانه در برخی از مواقع افرادی که علائم حساسیت به بوتاکس را پس از تزریق مشاهده می نمایند.

آن را جدی نمی گیرند و یا سعی می کنند با مصرف داروهای سرخود آن را درمان نمایند. در اینگونه مواقع فرد ممکن است دچار مشکلات جدی تری شده و حتی در برخی مواقع این روش های درمانی غیر حرفه ای می تواند موجب مرگ فرد شود.

از آنجایی که سیستم بدنی هر فردی به فرد دیگر متفاوت است. واکنش بدن هر فردی به بوتاکس نیز متفاوت خواهد بود. بنابراین بهترین روش پیشگیری و درمان حساسیت بوتاکس، انتخاب پزشکی متخصص و مجرب جهت تزریق بوتاکس می باشد.گلوله شدن ژل زیر چشم

زیرا در برخی مواقع علائم حساسیت خود را نشان نمی دهند، که می تواند خطری جدی برای سلامتی فرد باشد. انجام بوتاکس در مراکز درمانی معتبر، احتمال ایجاد حساسیت به بوتاکس را بسیار کاهش داده و در صورت بروز علائم، پزشک می تواند به راحتی آن را درمان نماید.

رفع گلوله شدن ژل لب

رفع گلوله شدن ژل لب

گلوله شدن ژل لب، مانند گلوله شدن ژل زیر چشم، می تواند به دلایل مختلفی اتفاق افتد. نوع ژل لب نقش بسیار مهمی در جذب سریع تر آن و همچنین جلوگیری از گلوله شدن ژل لب دارد. بنابراین پس از انتخاب پزشک، در رابطه با ژل انتخابی با او مشورت نمایید. سفت شدن و گلوله شدن ژل لب معمولا در لب فوقانی اتفاق می افتد.

که برای رفع آن، در برخی مواقع نیاز است تا پزشک از ماساژ درمانی استفاده نماید. در برخی مواقع ممکن است گلوله شدن ژل لب به دلیل حساسیت به ژل باشد در اینگونه مواقع دو روش برای درمان آن وجود دارد. در برخی مواقع پزشک برای رفع مشکل دارو تزریق می کند. اما در صورتی که مشکل با دارو رفع نشود.

فرد مجبور به تخلیه ژل می شود. تخلیه معمولا توسط پزشک و در مراکز معتبر انجام می شود. به این نکته توجه داشته باشید، که با رعایت نمودن تمامی نکات بهداشتی و در بهترین حالت نیز، تخلیه ژل در خانه خطرناک خواهد بود.

علت ورم پیشانی بعد از بوتاکس

علت ورم پیشانی بعد از بوتاکس

ورم پیشانی پس از بوتاکس از جمله عوارضی است که، ممکن است پس از بوتاکس اتفاق بیافتد گلوله شدن ژل زیر چشم که معمولا پس از یک هفته رفع خواهند شد. از طرفی این ورم ها نگران کننده نیستند. کافی است اقداماتی که قبل و بعد بوتاکس توسط پزشک تجویز می شود را، به درستی انجام دهید. همچنین انجام بوتاکس توسط پزشک مجرب و معتبر احتمال ایجاد این ورم ها را به حداقل می رساند.

از طرفی بهتر است تحت هیچ شرایطی این ورم ها را دست کاری نکنید. در صورتی که پس از یک تا دو هفته رفع نشدند، بهتر است به مطالعه مقاله رفع چروک و افتادگی مراجعه کرده و یا حتما به پزشک مراجعه نمایید.

خلاصه مقاله

به طور کلی گلوله شدن ژل زیر چشم بوتاکس و تزریق ژل از روش های جوانسازی پوست و درمان زیبایی هستند. که علاوه بر مزایا از معایب و یا عوارضی کوتاه مدت نیز برخوردار می باشند. البته عوارض روش های جوانسازی معمولا پس از مدت کوتاهی رفع می شوند. مگر آنکه تزریق توسط فرد غیر متخصص و در مراکز غیر بهداشتی انجام شود.

بوتاکس چیست؟ فرمی خالص از سم بوتولیسم می باشد. که از تجزیه و ترکیب باکتری ها ساخته می شود. مقدار زیاد این سم به راحتی می تواند موجب مرگ انسان شود. اما تزریق آن به میزان بسیار کم و کنترل شده خطری برای انسان ندارد و می تواند در از بین بردن چین و چروک های پوستی موثر باشد.

این سم سیستم عصبی عضلات را قطع می نماید. عدم حرکت عضلات قسمت مورد نظر می تواند از بروز چین و چروک جلوگیری نماید.

از بوتاکس معمولا برای از بین بردن چروک های قسمت پیشانی، لب ها، گونه، بین دو ابرو، خط لبخند و به طور کلی بخش هایی استفاده می گردد که، به دلیل ضعف عضلات دچار چین و چروک شده اند. چروک هایی که معمولا به دلیل اخم کردن و یا خندیدن روی صورت ایجاد شده اند.گلوله شدن ژل زیر چشم

اما نکته ای که باید در نظر داشت، ایجاد چروک های ناشی از شل شدن پوست است. تزریق بوتاکس روی این چین و چروک ها تاثیر زیادی نمی گذارد. به همین دلیل در اینگونه مواقع بهترین روش جوانسازی پوست، تزریق ژل است. البته در نظر داشته باشید که تزریق ژل و چربی و یا بوتاکس، روش های درمانی موقتی هستند. بنابراین پس از چند ماه تاثیر خود را از دست می دهند. به همین دلیل نیاز است که مجددا تزریق تکرار شود.

هم چنین:

روش های جوان سازی فوق، در کاهش گلوله شدن ژل زیر چشم چین و چروک های پوست صورت، درخشان نمودن پوست و همچنین صاف شدن پوست موثر می باشند. به طور مثال تزریق ژل می تواند به شما در داشتن صورتی پرتر و لب هایی زیباتر کمک نماید. از طرفی تزریق بوتاکس می تواند خطوط لبخند را پر نموده و در جوان تر شدن صورت شما موثر واقع شود.

اما در برخی مواقع ممکن است مشکلاتی مانند گلوله شدن ژل زیر چشم، ورم پیشانی، سفت شدن چربی، گلوله شدن ژل لب، درد، کبودی، التهاب و در مواقع نادر عفونت در محل تزریق مشاهده شود.

که معمولا به دلیل دست کاری نمودن محل تزریق، استفاده از داروهای رقیق کننده، استفاده از ژل غیر استاندارد، تزریق توسط فرد غیر متخصص و … به وجود می آیند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 2.7]

دریافت مشاوره

جهت اخذ نوبت در کلینیک آرمان الهیه کافیست فرم زیر را با کامل نمایید

نظرات کاربران

ثبت دیدگاه شما

کاربر محترم شما میتوانید دیدگاه خود درباره مطلب فوق و یا هرگونه سوال مرتبط را کادر زیر وارد نمایید تا پس از تایید کارشناسان ما به نمایش گذاشته شود.

مطالب پیشنهادی

مشاوره حضوری رایگان