مشاوره حضوری رایگان

مشاوره حضوری رایگان

کلینیک تخصصی پوست و مو

جوانسازی پوست

جوانسازی پوست به دلیل از بین رفتن استحکام بافت‌های زیرین پوست باید انجام گیرد. با افزایش سن زیر لایه پوست خالی شده و پوست شکسته می‌شود. جوانسازی پوست علاوه بر داشتن چهره‌ای زیبا و جوان می‌تواند اعتماد به نفس فرد را افزایش دهد. همه انسان‌ها به علاقه و تمایل به زیبا و جوان ماندن دارند و علم پزشکی برای رفع این نیاز گسترده با متقاضیان فراوان راهکارهای متنوعی را پیش رو قرار داده است. امروزه در سراسر دنیا جوانسازی پوست از طریق روش‌های متنوع در کلینیک‌های زیبایی توسط متخصصین انجام می‌گردد. جوانسازی پوست صورت با راهکارهای پزشکی توانسته نتایج درخشانی داشته باشد که همه افراد را ترغیب به استفاده از این روش‌ها نموده است. سیاستمداران، بازیگران، خواننده‌ها، افراد سرشناس و معروف در همه زمینه‌ها را روزانه می‌بینیم که تغییرات اساسی کرده و با کمک پزشکان متخصص به جوانسازی پوست خود می‌پردازند.

مراحل جوانسازی پوست صورت

در گام اول  باید راه‌های پیشگیری از نمایان شدن نشانه‌های افزایش سن را انجام داد. جوانسازی صورت با مراقبت‌های آسانی قابل اجرا است.

خواب کافی می‌تواند یکی از راه‌های کند کردن افزایش سن باشد. زیبایی صورت با خواب کافی کمک می‌کند تا چهره دیرتر به سنین بالا برسد.

عوامل موثر در شادابی پوست

تغذیه سالم در جوانسازی پوست تأثیر بالایی دارد. نوشیدن آب به میزان زیاد، خوردن میوه‌ها و سبزیجات باعث می‌شود که آب‌رسانی به پوست انجام شده و تا سنین بالا نیز شفافیت و شادابی در چهره حفظ گردد.

استرس، غم و اندوه تأثیرات مخربی بر روی پوست صورت دارد. بهتر است برای سالم ماندن و جوانسازی پوست سعی بر دور کردن افکار از استرس، ناراحتی و نگرانی‌های بی‌مورد شود.

ورزش مداوم و تناسب اندام نیز از دیگر راهکارهایی است که به طور طبیعی جوانسازی پوست را به همراه دارد. افرادی که در تمامی سنین و در همه حالی ورزش می‌کنند در سنین بالا دیرتر و کمتر به روش‌های جوانسازی صورت و کمک از پزشکان زیبایی نیاز پیدا می‌کنند. نام دیگر جوانسازی پوست Facial rejuvenation میباشد.

مراحل جوانسازی پوست

روش های محافظت از پوست

محافظت از پوست در مقابل نور خورشید از دیگر راهکارهای مراقبتی است که در سنین بالا تأثیرات خود را نشان می‌دهد. افرادی که همیشه در معرض نور آفتاب قرار دارند زودتر چین‌وچروک در چهره‌شان نمایان شده و سن ظاهری آن‌ها از سن واقعی بیشتر نشان داده می‌شود.

بنابراین در گام اول از جوانسازی پوست بهتر است مراقبت‌های اولیه را از پوست در تمامی سنین داشته باشیم. لیفت با نخ نیز از جمله روش های زیبا سازی و جوانسازی پوست میباشد.

در گام دوم از جوانسازی پوست رسیدگی و استفاده از ماسک‌های مختلف و مناسب با پوست است. انواع پوست‌های چرب، خشک و مختلط نیاز به رسیدگی و استفاده از ماسک‌های مخصوص برای حفظ رطوبت و لطافت پوست را دارند تا زیبایی چهره را حفظ نموده و دیرتر نیاز به روش‌های پزشکی جوانسازی پوست داشته باشند.

یکی از مواد شگفت‌انگیز برای مراقبت از پوست روغن ویتامین E است. روغن ویتامین E با داشتن خواص ضد پیری افراد را از روش‌های شیمیایی و پزشکی برای جوانسازی پوست بی‌نیاز می‌نماید.آسیب‌ها و مضرات ناشی از رادیکال‌های آزاد اشعه فرابنفش باعث بروز چین‌وچروک و نمایان شدن لک‌ها در سنین بالا می‌شود. خواص آنتی‌اکسیدانی روغن ویتامین  E یکی از بهترین روش‌ها برای مسدود کردن این‌گونه آسیب‌هاست. کلاژن زیر پوست به طور طبیعی در بدن در سنین جوانی ساخته می‌شود و روند کلاژن سازی با افزایش سن کند شده  و به مرور از بین می‌رود که فرد را ناچار به استفاده از روش‌های زیبایی صورت می‌کند. استفاده از ویتامین E باعث تولید کلاژن در پوست شده و خاصیت الاستیکی بافت‌ها را بالا می‌برد که باعث حفظ استحکام پوست می‌شود. استفاده از ماسک‌های ویتامین E  کمک می‌کند تا چین‌وچروک‌ها دیرتر نمایان شود و جوانسازی صورت به تعویق بیفتاد زیرا از بهترین محافظ‌های پوستی است. استفاده از روغن ویتامین E برای رفع زخم‌ها، کاهش شیارها و چین‌وچروک‌ها با هدف جوانسازی پوست صورت بسیار مفید و مؤثر است. ویتامین E از انواع ویتامین‌های محلول در چربی بوده که عملکرد آن در مراقبت از غشای سلولی بدن مؤثر واقع می‌شود. روغن ویتامین E را می‌توان به صورت روزانه و شبانه بر روی پوست صورت ماساژ داد تا طراوت و شادابی در چهره ماندگار شود.

انواع ماسک زیبایی صورت

استفاده از ماسک میوه‌های طبیعی با توجه به نوع پوست نیز از دیگر روش‌های مراقبتی است تا زیبایی صورت را به طور طبیعی در سنین بالا به همراه داشته باشد.

برای جلوگیری از خشکی صورت که بروز چین‌وچروک‌ها را به دنبال دارد می‌توان از روغن گلیسیرین  استفاده نمود. استفاده از خیار رنده شده به همراه یک قاشق روغن گلیسیرین می‌تواند تأثیرات شگفت‌انگیزی بر چهره داشته باشد. استفاده از این ماسک به مدت 20 دقیقه بر روی صورت، کار فرد را در سنین بالا برای زیبایی  آسان‌تر می‌نماید.

روش های جوانسازی پوست

روش های جوانسازی پوست

بعد از انجام تمامی روش‌های فوق‌الذکر باید اذعان داشت که روند پیری در چهره کند می‌شود اما از بین نمی‌رود. متخصصین زیبایی برای زیبایی راهکارهای زیادی دارند. افرادی که در سنین میان‌سالی یا جوانی دچار چروک‌های سطحی و شیارهای اولیه می‌شوند برای جوانسازی پوست صورت خود می‌توانند روش‌های مختلفی را انتخاب نمایند. تزریق ژل و بوتاکس از اولین راهکارهای پیشنهادی برای زیبایی صورت است.

جوانسازی پوست با تزریق بوتاکس

تزریق انواع بوتاکس می‌تواند چروک‌های سطحی را رفع نموده و عضلات را بی‌حس کند تا از انجام فعالیت‌هایی که باعث شکسته شدن پوست می‌شود جلوگیری نماید. تزریق بوتاکس به صورت موقت بین 4 تا 8 عصب‌های عضله را بی‌حس می‌کند. تأثیرات این روش از جوانسازی صورت حداکثر بعد از 6 ماه از بین رفته و مجدد ترمیم تزریق باید انجام گیرد. تزریق ژل از روش‌های دیگر جوانسازی صورت است که برای شیارهای عمیق به کار می‌رود . تزریق ژل و فیلر از راهکارهای جوانسازی صورت به یک روش اطلاق می‌شود. ژل‌های هیالورونیک اسید فرورفتگی‌های چهره را به منظور جوانسازی صورت پر می‌کند. جنس ژل‌های هیالورونیک اسید با بدن سازگار بوده و با توجه به آناتومی بدن افراد حداکثر تا یک سال بعد جذب می‌گردد. این روش از مدل‌های زیبایی صورت نیاز به دوره‌های ترمیم دارد. تزریق چربی نیز مشابه تزریق ژل عمل کرده و جوانسازی پوست صورت را با پر کردن چین‌وچروک‌ها و شیارها انجام می‌دهد. تزریق چربی برای زیبایی صورت بعد از یک بار ترمیم تا 30% ماندگار می‌ماند و بستگی به آناتومی بدن فرد دارد. این چربی از اضافات چربی بدن فرد متقاضی گرفته شده و هیچ‌گونه عوارضی برای مراجعه‌کننده به دنبال ندارد.

جوانسازی پوست به روش لیفت با نخ

افرادی که سن بیشتری دارند می‌توانند برای جوانسازی صورت از روش لیفت با نخ استفاده نمایند. لیفت با نخ با وارد نمودن نخ‌های مخصوص به زیر پوست افتادگی و شل شدگی پوست صورت را از بین برده و جوانسازی پوست صورت را به دنبال دارد. لیفت با نخ یکی از روش‌های نوین در علم پزشکی است که امروزه از محبوبیت بالایی برای جوانسازی صورت در بین افراد برخوردار شده است. آراف یا دستگاه‌های استفاده از امواج رادیو فرکانسی نیز از روش‌های جوانسازی صورت برای افراد میان‌سال به شمار می‌رود. کسانی که سن آن‌ها بالا رفته و تمایل ندارند تا برای جوانسازی صورت از روش‌های موقت بین 6 تا 12 ماهه استفاده کنند و یا مراجعه به کلینیک‌های زیبایی به طور مداوم از حوصله آن‌ها خارج است می‌توانند روش جراحی را برگزینند. جراحی لیفتینگ صورت از جمله روش‌های جوانسازی صورت است که با داشتن هزینه‌های بالا، دشواری‌های مخصوص و مراقبت‌های بعد از عمل طرفداران خود را دارد. این روش از جوانسازی صورت به افراد بالای 55 سال توصیه شده تا برای 10 تا 15 سال به دوران پوست صاف و بدون هیچ نشانه‌ای از پیری بازگردند.

مراحل جوانسازی پوست

مشاوره حضوری رایگان

شماره مستقیم کلینیک

02171047
02122984833

واحد پشتیبانی و اداری

02171047
02122694988

اینستاگرام