رفع غبغب

رفع غبغب

خانه / خدمات کلینیک / رفع غبغب

رفع غبغب چگونه ممکن است؟

از بین بردن غبغب یا رفع غبغب یکی از راه‌های زیباتر و جوان‌تر شدن است. رفع غبغب دغدغه‌ای برای افرادی است که به‌صورت ژنتیکی و ارثی یا به دلیل اضافه‌وزن و بالا رفتن سن غبغب دارند. غبغب می‌تواند بر اثر چاقی زیاد و تجمع چربی در زیر گلو به وجود آمده و یا از چاق و لاغر شدن بیش‌ازاندازه پوست زیر گردن آویزان شود که باعث می‌شود شخص به فکر رفع غبغب یا از بین بردن غبغب خود بیفتد.

برخی از افراد نیز به طور ژنتیکی دارای غبغب هستند و همیشه در جستجوی راه‌های از بین بردن غبغب یا رفع غبغب می‌باشند. افزایش سن و افتادگی پوست نیز بروز غبغب را با از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست در پی دارد که باعث می‌شود افراد مختلف به فکر رفع غبغب یا از بین بردن غبغب و یا حی درمان ضایعات عروقی خود برای جوان‌تر شدن و زیبایی بیشتر باشند.

درادامه:

وقتی بافت زیر چانه حجیم شده و غبغب را به وجود می‌آورد باعث می‌شود تا زاویه بین گردن و چانه باز شود. در حالت عادی زاویه بین چانه و گردن بین 90 تا 110 درجه است که این زاویه در افراد دارای غبغب بیشتر شده و به 150 تا 160 درجه هم رسیده و زیبایی را کاهش می‌دهد و این افراد با معضل رفع غبغب یا از بین بردن غبغب مواجه می‌شوند. از بین بردن غبغب امروزه سخت و دشوار نیست.

افرادی که به فکر رفع غبغب یا از بین بردن غبغب خود می‌افتند علاوه بر زیبایی می‌خواهند جوانی را دوباره بازیابند، زیرا غبغب در همه اشخاص چه آقایان و چه خانم‌ها باعث بالاتر نشان دادن سن می‌شود. امروزه از بین بردن غبغب یا رفع غبغب راه‌های زیادی دارد. این راهکارها برای رفع غبغب و یا از بین بردن غبغب شامل موارد جراحی و غیر جراحی در پزشکی و روش‌های خانگی و سنتی می‌باشد.

رفع غبغب در کلینیک آرمان الهیه

اگر به دنبال کلینیک پوست و زیبایی برای انجام رفع غبغب می گردید. به شما پیشنهاد میکنیم این فرصت را از دست ندهید و تجربه یک رفع غبغب عالی را برای خود فراهم سازید. فرم زیر را پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.

در کمتر از 24 ساعت با شما تماس خواهیم گرفت.

انواع غبغب

غبغب دارای دو حالت کاذب و واقعی است. کسانی که چانه کوچکی دارند و فرم فک آن‌ها با صورت تناسبی ندارد، به ظاهر دارای غبغب هستند و به فکر از بین بردن غبغب خود یا رفع غبغب می‌باشند.

در این افراد پروتز چانه و یا جراحی فک با توجه به تشخیص پزشک پیشنهاد می‌گردد تا رفع غبغب کاذب را در پی داشته باشد. کسانی که غبغب واقعی دارند یعنی تجمع چربی و یا پوستی اضافه در زیر چانه و گلوی خود دارند که روش‌های زیر برای از بین بردن غبغب آن‌ها پیشنهاد می‌شود.

راهکارهای پزشکی برای از بین بردن غبغب

اولین راهی که برای از بین بردن غبغب به فکر همه می‌رسد جراحی پلاستیک یا زیبایی است. برای رفع غبغب یا از بین بردن غبغب از طریق جراحی پلاستیک هزینه‌های زیادی صرف شده و مراجعه‌کننده باید بیهوشی بگیرد تا جراحی آغاز شود. بعد از جراحی برای رفع غبغب یا از بین بردن غبغب نیز مراقبت‌های بعد از آن و دوران نقاهت دشواری پیش روی بیمار است. امروزه دستگاه‌های جدید و فنّاوری‌های نوینی در علم پزشکی به کمک متخصصین آمده که به زیباتر شدن افراد کمک کنند.

ازجمله این راهکارها برای رفع غبغب و از بین بردن غبغب می‌توان به لیپوساکشن غبغب  (Jowl liposuction) ، لیپوماتیک ipomatic))، لیزر لیپولیز)  (laser lipo lysis، لیفت گردن (neck lift)، امواج رادیوفرکوئنسی (Radio frequency)و تزریق برای تخریب سلول‌های چربی و لیفت بینی را نام برد. تمامی این راهکارها توسط پزشک متخصص با بررسی آناتومی بدن فرد مراجعه‌کننده و نوع غبغب تجویز می‌گردد.

رفع غبغب بدون جراحی

 

تزریق برای تخریب سلول‌های چربی برای از بین بردن غبغب

یکی از روش‌های سریع  و آسان برای رفع غبغب تزریق متعدد در چانه و گردن برای از بین بردن بافت چربی است. ماده‌ای که به زیر چانه توسط پزشک تزریق می‌شود باعث حل شدن سلول‌های چربی و شکستن بافت چربی شده و از بین بردن غبغب را به همراه دارد.

زمانی که بافت سلول‌های چربی برای از بین بردن غبغب با تزریق تخریب و شکسته می‌شوند رفع غبغب را به دنبال دارند.

وقتی سلول‌های چربی تخریب می‌شوند دیگر نمی‌توانند به طور مجدد چربی را در خود نگه‌دارند. با این تزریق ماده‌ی دئوکسی کولیک اسید به طور طبیعی در کیسه صفرا تولید شده و جذب چربی‌ها را در پی دارد. این روش با تزریق حلال‌های چربی به فرم دهی گردن، رفع غبغب و از بین بردن غبغب کمک می‌نماید.

لیفت گردن (neck lift) برای از بین بردن غبغب یا رفع غبغب

لیفت گردن برای رفع غبغب که پلاتیسما پلاستی نیز نامیده می‌شود یک روش مطمئن برای افرادی است که پوست زیر گردن آن‌ها زیاد شده و افتادگی نیز دارد.

از بین بردن غبغب با این روش کشیدگی پوست اضافه را نیز به همراه دارد. خط فک در روش لیفت گردن برای رفع غبغب یا از بین بردن غبغب نیز تغییرات مثبت کرده و فرم جدید به خود می‌گیرد. در این روش دوران نقاهت برای زیباجوی وجود ندارد و فقط نیاز است تا چند روز به تشخیص پزشک از گردنبند طبی استفاده نماید.

لیپوساکشن غبغب  (Jowl liposuction)

روش لیپوساکشن برای از بین بردن غبغب با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود که یکی از سریع‌ترین راه‌های رفع غبغب است.

روند انجام لیپوساکشن بدین ترتیب است که با بی‌حس شدن موضع،برشی کوچک در حد 3 یا 4 میلی‌متر در زیر چانه توسط پزشک ایجاد می‌شود. سپس چربی‌ها با دستگاه مخصوص سوزانده شده و از طریق مکنده که لوله باریک و کوچکی از جنس استیل است از محل خارج می‌شود. رفع غبغب و از بین بردن غبغب از این روش مقرون‌به‌صرفه بوده و تقریباً سی دقیقه زمان می‌برد.

لیپوماتیک ipomatic)) برای رفع غبغب یا از بین بردن غبغب

این روش برای رفع غبغب همانند لیپوساکشن بوده و تنها تفاوت آن‌ها این است که در روش لیپوماتیک برای از بین بردن غبغب چربی‌ها سوزانده نمی‌شوند بلکه بافت آن‌ها تخریب شده و سپس از طریق مکنده از موضع خارج می‌شوند.

لیزر لیپولیز)  (laser lipo lysis برای از بین بردن غبغب یا رفع غبغب

لیزر لیپو روشی برای لاغری موضعی است که برای از بین بردن غبغب نیز استفاده می‌شود.

در این روش بعد از بی‌حسی با ایجاد کردن سوراخ‌های یک یا حداکثر دو میلی‌متری بر روی پوست لیزر آغاز می‌شود. چربی‌ها با وارد شدن یک فیبر نوری به زیر پوست از بین می‌روند. این فیبر نوری به جای کانولا یا همان لوله‌ی استیل مکنده و باریک در روش‌های قبلی است. روش لیزر لیپولیز یکی از راهکارهای بسیار جدید است که با تشخیص پزشک بر روی افراد به رفع غبغب و از بین بردن غبغب کمک می‌کند.

امواج رادیوفرکوئنسی (Radio frequency)برای رفع غبغب یا از بین بردن غبغب

این روش از رفع غبغب که به آراف نیز معروف است با تولید امواج بی‌خطر در بافت چربی زیر پوست تولید گرما می‌کند تا از بین رفتن غبغب را به دنبال داشته باشد. گرمای ایجاد شده توسط آراف علاوه بر از بردن بافت چربی و تخریب آن به تحریک کلاژن سازهای پوست نیز کمک می‌کند. این کار باعث ارتجاعی شدن دوباره پوست و سفت شدن آن می‌گردد.

روش‌های خانگی رفع غبغب

برای از بین بردن غبغب روش‌های خانگی نیز وجود دارد. تمرین‌های ورزشی و ماساژ با مواد سنتی و گیاهی را می‌توان از روش‌های رفع غبغب خانگی نام برد.

تمرین‌های ورزشی برای رفع غبغب و از بین بردن غبغب

اولین و راحت‌ترین تمرینی که برای رفع غبغب و از بین بردن غبغب پیشنهاد می‌شود این است که همیشه با سینه صاف نشسته و گردن را بالا بگیرید.

جویدن آدامس یکی از تمرین‌هایی است که با حرکت فک باعث آب شدن چربی زیر چانه و از بین بردن غبغب می‌شود. روش دیگر ورزشی که برای از بین بردن غبغب پیشنهاد می‌شود این است که سر و چانه را بالا گرفته و دهان خود را باز و بسته کنید.

بعد از پنج ثانیه استراحت مجدد این حرکت را برای رفع غبغب انجام دهید.

در نظر داشته باشید با این روش برای از بین بردن غبغب باید چانه تا حدی بالا روش که پوست زیر گردن کش بیاید و بعد از باز و بسته کردن دهان سنگینی چانه احساس شود. به روی تخت دراز کشیده و سر را از بالا یا پایین تخت آویزان کنید تا گردن حالت کشیدگی داشته باشد. برای از بین بردن غبغب با این روش 15 ثانیه در حالت باقی بمانید. بعد از انجام ده مرتبه در یک روز و گذشت چند هفته از انجام این روش به طور منظم و مداوم شاهد رفع غبغب خود خواهید بود.

ماساژ با موارد سنتی و گیاهی برای رفع غبغب و از بین بردن غبغب

ماساژ مخصوص برای رفع غبغب روشی علمی و ساده است که با صبر و حوصله و گذشت زمان به از بردن غبغب شما می‌رسد. موادی مثل گلیسیرین، روغن زیتون، سفیده تخم‌مرغ، مخلوط خربزه عسل و … با ماساژ بر روی غبغب می‌توانند در از بین بردن آن مؤثر واقع شوند.

رفع غبغب

برای رفع غبغب امروزه روش ها و دستگاه های مطمئن و سریعی مانند کربوکسی تراپی، مزوتراپی، لیفتینگ چانه و … ارائه شده است که در ادامه به توضیح درباره آن ها پرداختیم.

البته هنوز دستگاهی جهت از بین بردن غبغب توسط خود شخص ارائه نشده است و یا حداقل محصولات تجاری ارائه شده توسط بازرگانان هنوز مورد تأیید پزشکان نیست و استفاده از آنها توصیه نمی شود. داشتن غبغب باعث کمرو شدن فرد و کاهش عزت نفس او می شود. غبغب به دلایل متعددی بوجود می آید. دو عامل مهم رژیم غذایی و ورزش است.

درادامه:

در صورتی که رژیم غذایی پرچربی و شکری دارید و نمی توانید به صورت منظم ورزش و نرمش کنید، اضافه وزن پیدا می کنید و چربی اضافی به صورت طبیعی زیر چانه شما ذخیره می شود.

با این حال، بعضی از افراد که رژیم غذایی سالم و تناسب اندام دارند نیز غبغب پیدا می کنند، زیرا عموما مستعد آن هستند. اگر درصدد برداشتن غبغب هستید، روش های درمانی طبیعی و بالینی متعددی برای شما وجود دارد.

لیفتینگ چانه:

لیفتینگ گردن یا لیفتینگ صورت به درمان چین و چروک و افتادگی پوست در قسمت چانه و گردن (افتادگی غبغب) اشاره دارد و به رفع و از بین بردن غبغب منجر می شود. نحوه کار گذاشتن نخها ساده است. بی حسی موضعی می خواهد و از یک سوراخ در هر طرف چهار تا پنج نخ کار گذاشته می شود.

چون نخ زیر پوست در لایه اسمس کار گذاشته می شود معمولا درد ندارد. پس از کار گذاشتن نخ سر نخ کشیده می شود تا صورت بالا بیاید و افتادگی رفع شود سپس نخ اضافی چیده می شود و سر نخ فیکس می شود تا در اثر کشش پایین نیاید و زیر پوست قرار می گیرد. در مواردی که افتادگی زیاد باشد یا صورت گرد شود به دو نخ کمکی از ناحیه ای خاص در صورت باز هم گونه ها را بالاتر می کشم و خط خنده و خط اندوه و غبغب کمتر می شود.

ایجاد حداکثر کشش با نخ سیلوئت به سادگی انجام نمی شود. اگر صرفا جاگذاری نخ انجام شود حداکثر کشش بوجود نمی آید. گاهی مجبور هستیم با نخ کاگ حداکثر کشش ایجاد کنیم و سپس با سیلوئت کشش را تثبیت کنیم تا افت اولیه لیفت به حداقل برسد.

نخ کاگ:

ادامه ترمیم با نخ کاگ نیز باعث تاثیر در لیفت ثانویه و ماندگار می شود. پس می توان ادعا کرد روش کلینیک ما در دنیا منحصر به خودمان است که بالای هفت هزار لیفت را انجام داده و به نوعی قطب لیفت با نخ کشور محسوب می شود. پیدا کردن روز افزون راهکارهای جدید جوانسازی با ماندگاری و رفع مشکلات حل نشده از اهداف بسیار مهم کلینیک تخصصی آرمان الهیه است.

مژده اینکه در حال حاضر جوانسازی و کشش غبغب و گردن با راه حل های جدید و لیفت های اختصاصی این ناحیه بسیار در کانون توجه است. اعمال اثر نخهای ساده در سفتی پوست اعجاب انگیز است.

اگر کسی غبغب چاق داشت آر اف ترماژ و مزوتراپی و کربوکسی تراپی هم در چندین جلسه لازم دارد. بعد از لیفت دوبل یک جلسه نخ گذاری ساده بدون ترمیم نیاز است.  

مزوتراپی:

در روش مزوتراپی چندین تزریق صورت می گیرد تا چربی اضافی آن ناحیه به ذرات کوچک تر شکسته شود. به فرآیند شکستن چربی بدن لیپولیز گفته می شود. این روش کاهش چربی موضعی با تزریق محلول به پوست با بسیاری از روش های شناخته شده ادغام شده است. در طول درمان، محلول مستقیما به لایه های چربی و بافت همبند تزریق می شود.

تزریق نسبتا بدون درد است، با این حال بعضی از بیماران ترجیح می دهند از کرم بی حس کننده استفاده کنند. داروی تزریق شده یک واکنش شیمیایی یا فیزیولوژی در بدن ایجاد می کند تا دیواره سلول چربی را سفت کند و نواحی چربی موضعی را بشکند. مزایای هر بار تزریق را در هر سه هفته می توان مشاهده کرد.

برای بدست آوردن نتایج کاملا رضایت بخش به چندین جلسه درمانی با فاصله چهار تا شش هفته ای نیاز است.

رفع غبغب با آر اف ترماژ

ار اف ترماژ:

در این روش از امواج رادیوفرکانسی برای ایجاد گرمایش یکدست در لایه زیر جلد استفاده می شود. این اثر گرمایی ملایم با گشاد کردن رگها و افزایش جریان خون، موجب خروج آلبومین از داخل رگ ها به بافت شده و ساخت کلاژن رخ می دهد. این ترشح کلاژن عامل اصلی سفت شدن پوست موضع تحت درمان است.

استفاده از امواج RF بیش از 25 سال است که بصورت روزمره در اتاق های عمل در حال استفاده بوده و بی خطر بودن آن در چهار چوب قواعد شرکت های تولیدکننده دستگاه ها ثابت شده است.

مطالعات انجام شده در زمینه ماندگاری کلاژن ساخته شده در پوست بدنبال ترماژ نشان می دهد که این اثرات مثبت حداقل دو سال در پوست افراد پایدار بوده و با انجام جلسات درمانی با فواصل توصیه شده توسط پزشک معالج می توانید از داشتن پوستی جوانتر از سن واقعی خود لذت ببرید.

کربوکسی تراپی:

کربوکسی تراپی یک نوع مزوتراپی است که در آن بجای تزریق مایعات مزوتراپی از گاز دی اکسید کربن استفاده می شود. این دمیده شدن می تواند شبیه مزوتراپی در لایه مزودرم و یا اینکه عمیق تر و در لایه زیر پوستی انجام شود. درمان سریع، راحت، موثر و سرپایی می باشد.

گاز CO2 با مکانیسم افزایش جریان خون موضعی موجب بهبود قابلیت ارتجاعی پوست، کاهش سلولیت ، کاهش چربی موضعی و تحریک تولید کلاژن می شود. کربوکسی تراپی جایگزین خوبی بجای لیپوساکشن برای افرادی که کاندید مناسبی برای جراحی و بیهوشی نیستند می باشد.

رفع غبغب با کربوکسی تراپی 

بهترین راههای از بین بردن غبغب را به اختصار ذکر کردیم و توضیح دادیم. ملاحظه کردید که ورزش و نرمش و ماساژ کمترین تأثیر را در از بین بردن آن دارد و بهتر است از روش های مزوتراپی، کربوکسی تراپی، لیفت با نخ و… استفاده کنید. غبغب که شکل ناخوشایندی به چهره می دهد، کاملاً قابل درمان بوده و روش های درمانی سفت کردن پوست ناحیه زیر چانه کاملاً امتحان شده و مطمئن هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به منابع دیگر نیز مراجعه کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 10 میانگین: 4.5]

دریافت مشاوره

جهت اخذ نوبت در کلینیک آرمان الهیه کافیست فرم زیر را با کامل نمایید

نظرات کاربران

ثبت دیدگاه شما

کاربر محترم شما میتوانید دیدگاه خود درباره مطلب فوق و یا هرگونه سوال مرتبط را کادر زیر وارد نمایید تا پس از تایید کارشناسان ما به نمایش گذاشته شود.

سایر خدمات کلینیک

جوان سازی پوست

جوانسازی پوست به دلیل از بین رفتن استحکام بافت‌های زیرین پوست باید انجام گیرد. با افزایش سن زیر لایه پوست خالی شده و پوست شکسته می‌شود. جوانسازی پوست علاوه بر داشتن چهره‌ای زیبا و جوان می‌تواند اعتماد به نفس فرد را افزایش دهد. همه انسان‌ها به علاقه و تمایل به زیبا و جوان ماندن دارند و علم پزشکی برای رفع این نیاز گسترده با متقاضیان فراوان راهکارهای متنوعی را پیش رو قرار

توضیحات بیشتر...

مشاوره حضوری رایگان