مشاوره حضوری رایگان

مشاوره حضوری رایگان

کلینیک تخصصی پوست و مو

حجم دهی لب

آقای دکتر حاتمی - خانم دکتر گستری

ژل لب

ماندگاری فیلرها علاوه بر نوع ژل به عوامل متعدد دیگری هم بستگی دارد برای مثال ماندگاری ژل در مناطقی از صورت مانند خط خنده که حرکت کمتری دارند طولانی تر بوده و بین 6 تا 12 ماه می باشد و در مناطقی همچون لب ها که حرکت بیشتری دارند کوتاه تر می باشد و بین 3 تا 6 ماه باقی خواهد ماند. فیلر های نوین با ماندگاری قابل توجه و با غلظت های مختلف، خطوط و فرورفتگی ها را به طرز شگفت انگیز پر نموده، لب ها را برجسته تر، کم چروک تر و حالت کلی چهره را جوان تر می کنند.

تفاوت ژل و بوتاکس چیست؟

امروزه در دنیا از ترکیبات تزریقی متعددی جهت رفع چروک یا افزایش حجم اعضای بدن صورت گونه لب استفاده می شود که متاسفانه در جامعه ما اطلاعات محدودی در این باره وجود دارد. به اختصار باید گفت که این نوع ترکیبات به دو دسته کلی تقسیم می شوند:

ترکیبات فلج کننده:
که با فلج کردن عضلات پیشانی یا دور چشم، اسپاسم آن ناحیه را رفع می کنند و مانع از انقباض عضلات می شوند، بنابراین باعث رفع چروک و گاه بالا بردن ابروها می شوند و طول اثرشان بین 3 تا 6 ماه می باشد که رایج ترین نام انها بوتاکس و یا دیسپورت میباشد. از بوتاکس برای درمان تعریق بیش از اندازه کف دست و پا و بدن استفاده میشود.

.

ترکیبات پُرکننده:
که با پرکردن شیارها باعث پرشدن چروک ها، رفع لاغری دست و صورت، گودی زیر چشم ها، افزایش حجم لب، گونه، چانه و نیز اندام (سینه و…) می شوند و این ترکیبات حتی برای پر کردن فرورفتگی های ضایعاتی چون سالک و… و نیز تغییرات محدود در حالت بینی کاربرد دارند. ترکیبات پُرکننده به دو نوع موقت و دائم تقسیم می شوند.

البته نوع ژل دائم (پلی اکریل آمید) خود دارای انواع مختلفی می باشد که فرمول آن C7H10N22O2) m (C3H5NO) n) است و مطالعات و تحقیقات متعدد بر روی برخی انواع آن در اروپا طی سی سال گذشته نشان داده که نه تنها هیچ گونه حساسیت، سرطان زایی، مسمومیت و… با آن وجود ندارد، بلکه غیرقابل جذب و تجزیه بودن، تطابق کامل با بافت پیوندی بدن و یکنواختی کامل آن نیز به اثبات رسیده است.

 تزریق ژل لب

تزریق ژل لب

ژل ها ترکیباتی هستند که چروک های عمیق و گودی ها را پر کرده و از آن ها برای برجسته کردن گونه و لب استفاده می شود. اثرشان بین 6 ماه تا 6 سال می باشد.

چند نوع ژل وجود دارد و ماندگاری هر کدام چقدر است؟

ژل های موقت بین 6 تا 18 ماه و ژل های دائم حداقل تا 6 سال ماندگاری دارند

ژل های موقت مثل کلاژن ها و هیالورونیک اسیدها بوده و اسامی مختلفی مانند ژوودرم، روفیلان، روی درم، ماتریدکس و… دارند.

ژل های دائم در اصل همیشگی بوده، اما چون بعد از گذشت 5 تا 6 سال کوچک تر شده و بافت های بدن نیز تحلیل می روند، ماندگاری آن ها را باید بین 5 تا 10 سال در نظر گرفت. امروزه ژل های دائم به طور عمده شامل پلی اکریل آمید و پلی متیل متاکریلات می باشند.

چه تفاوتی بین ژل های دائمی پاژ (اوکراین) و آکواامید (سوئیسی) وجود دارد؟

ایجاد عوارضی همچون حساسیت نسبت به نوع آکرامید خیلی کم تر می باشد و با توجه به اینکه فرمول هر دو ژل دارای ماندگاری یکسانی می باشد، تفاوت عمده در میزان درجه خلوص و مواد افزودنی به ژل پاژ و بسته بندی و تکنولوژی تولید آنهاست..

مشاوره حضوری رایگان

نمونه های حجم دهی لب

شماره مستقیم کلینیک

02171047
02122984833

واحد پشتیبانی و اداری

02171047
02122694988

اینستاگرام