مشاوره حضوری رایگان

مشاوره حضوری رایگان

کلینیک تخصصی پوست و مو

لیزر موهای زائد

خانم دکتر تکلو
لیزر مو

لیزر مو

لیزر چیست؟

لیزر نوری تک طول موج است که بسته به رنگ آن در بافتهای مختلف جذب می شود و اثر می کند. در لیزر مو از طول موج هایی که عمدتا در رنگ سیاه جذب می شود استفاده می کنند که با جذب در رنگدانه سیاه رنگ، ملانین موها باعث سوختن ریشه موها می شود.

زمانیکه شما قصد حذف موهای زائد خود را دارید پوست ناحیه مورد نظر نباید با حمام آفتاب یا سولاریوم یا روشهای مشابه تغییر رنگ پیدا کرده باشد. در لیزر مو از طول موج هایی که عمدتا در رنگ سیاه جذب می شود استفاده می کنند که با جذب در رنگدانه سیاه رنگ ملانین موها باعث سوختن ریشه موها می شود.

زمانیکه میخواهید دوره درمان حذف مو را شروع کنید از یک ماه قبل از اولین جلسه موهای منطقه مورد نظر را با روشهایی مانند موچین، بند، اپیلاسیون، اپی لیدی از ریشه جدا نکنید بلکه فقط با تیغ، مو را از سطح بیرونی پوست جدا و شیو کنید.

لازم به ذکر است حتی از کرمهای موبر استفاده نکنید.

دو روز قبل از جلسات لیزر مو، موهای منطقه مورد نظر را با تیغ های بهداشتی شیو یا جدا کنید.

قبل از جلسه لیزر خود حمام کنید.

افرادی نیز که دارای مشکل هرمونی هستند می توانند از لیزر استفاده کنند. ولی این بیماران باید همزمان با لیزر، درمان دارویی برای رفع بیماری هورمونی خود را هم انجام دهند. درمان دارویی از رشد موهای جدید پیشگیری می کند و لیزر هم همزمان، موهای ایجادشده را از بین می برد

اگر فردی مشکل هورمونی نداشته باشد و زیر نظر متخصص پوست و با دستگاه‌های استاندارد لیزر موهای زائد خود را انجام دهد، باید بعد از جلسه اول حدود ۷۰ درصد و بعد از جلسه دوم هم حدود ۹۰ درصد از موهای زائدش رفع شود. بالای ۹۵ درصد از موهای زائد این افراد در جلسه های سوم و چهارم از بین می رود. اگر علت وجود موهای زائد، هورمونی نباشد، این موها تا سالها رشد نمی کنند و شاید بعد از این مدت، یکی- دو جلسه لیزر برای از بین بردن موهایی که رشد مجدد داشته اند، نیاز باشد.

 

کدام بیمار برای لیزر موی زائد مناسب تر است؟

هر چه رنگ پوست بیمار روشن تر و رنگ موهایش سیاهتر و ضخامت موهایش بیشتر باشد بیمار مناسب تری برای لیزر مو است و می تواند برای همیشه تعداد و ضخامت موها را کاهش داد. بیمارانی که پوست تیره دارند یا رنگ موهای شان بلوند یا قرمز باشد بیماران مناسبی برای کاهش دائمی موهای زائد با لیزر نیستند و تنها موها برای مدت مشخصی (در حد چند ماه) کم می شوند و مجددا رشد می کنند. دراین دسته از بیماران در صورتی که سایر روش های کاهش مو مثل موم انداختن یا الکترولیز باعث عوارض شود از لیزر به عنوان یک روش اپیلاسیون موقت اما کم عارضه استفاده می کنیم. در این حالت بیمار هر سه ماه تحت لیزر قرار می گیرد. باید توجه داشت که موهای سفید با لیزر از بین نمی روند.

چرا توصیه می شود در افراد پر مو هر چه سریع تر و در سن پایین تر از لیزر مو استفاده شود؟

زیرا در بسیاری از افراد اپلاسیون با موم (wax) و الکترولیز سبب ایجاد لک، قرمزی یا فرو رفتگی در سطح پوست شده است که متاسفانه درمان آنها آسان نیست.

علائم تاثیر لیزر روی موهای زائد چیست؟

1- کاهش تعداد موها
2- نازک شدن موها
3- کمرنگ شدن موها
4 -کاهش سرعت رشد موها

 

لیزر مو

لیزر مو

 

 

 

آشنایی و دسته بندی لیزرها:

فاکتورها و پارامترهای متعددی برای دسته بندی لیزرها وجود دارد. این فاکتورها را می توان در چند دسته کلی تقسیم بندی کرد:

🔴 نوع ماده فعال کننده :
چنانچه نوع ماده فعال کننده را مبنای تقسیم بندی قرار دهیم لیزرها را می توان به لیزرهای گازی، لیزرهای جامد، لیزرهای مایع و لیزرهای نیمه رسانا طبقه بندی کرد.

(مثال هایی از لیزر های پوست و مو و زیبایی)
لیزر جامد: لیزر الکساندرایت، لیزر ان دی یاگ
لیزر گازی: لیزر co2 فرکشنال
لیزر نیمه هادی: لیزر دایود

👈🏻 توجه شود که دستگاههای ipl ، shr و ایلایت، لیزر نیستند بلکه سیستم های فلش لامپ می باشند چون تک طول موج نبوده و دارای طیفی از طول موج ها می باشند.

🔴 توان خروجی:
لیزرها بر حسب توان خروجی شان به لیزرهای کم توان، پر توان و متوسط تقسیم بندی می کنند.

🔴 طول موج:
ناحیه مادون قرمز دور، مادون قرمز نزدیک، مرئی و ماورای بنفش تقسیم بندی لیزرها را بر اساس طول موج تشکیل می دهد.

لیزر الکساندریت:

لیزر الکساندریت جزو پرطرفدارترین انواع لیزر موهای زائد در ایران است که طول موجی حدود ۷۵۵ نانومتر دارد. در این طول موج،سیاهی یا پیگمان مو، بیشترین جذب را دارد. لیزر الکساندریت یا همان الکس، پاسخ مناسبی به پوست های ایرانی می دهد که طیف گسترده ای از رنگ ها (از نوع ۱ تا ۵ که از سفید تا سبزه تیره میشود) را دربر می گیرند.

 

لیزر مو

لیزر مو

تصویر فوق مربوط به ست لیزر آلکس آپوجی (یکی از بهترین و گران قیمت ترین لیزرهای مو) است که در کلینیک تخصصی پوست و زیبایی آرمان الهیه از آن استفاده می شود.

آی پی ال:

آی پی ال (سیستم های نور شدید پالسی) جزو سیستم های نوری است که از لیزر تقلید می کند و قدرت اثر یا حتی ماندگاری اثرش از لیزرهای رفع موهای زائد کمتر است. این دستگاه، طیفی از طول موجها را از ۱۲۰۰-۴۰۰ نانومتر، تولید می کند. براساس فیلتری که جلوی آن قرار داده می شود، می توان طیف نوری مناسب را برای درمان موهای زائد انتخاب کرد. دستگاه های IPL ، با اینکه لیزر نیستند اما بی خطر هم نیستند و در صورت استفاده توسط افراد غیر متخصص، می توانند باعث ایجاد سوختگی های پوستی هم بشوند. اگر فیلتر و انرژی مناسبی در دستگاه آی پی ال انتخاب نشود، می تواند سوختگی های شدیدی را برای افراد با پوستهای سبزه به وجود بیاورد. ای لایت هم نوع جدیدی از IPL  است که علاوه بر نور از رادیوفرکانسی هم به طور همزمان استفاده می کند. از این رو، تاثیر آن روی موهای کمرنگ (مانند موهای بور، طلایی و سفید بیشتر و بهتر خواهد بود.

مشاوره حضوری رایگان

شماره مستقیم کلینیک

02171047
02122984833

واحد پشتیبانی و اداری

02171047
02122694988

اینستاگرام