کلینیک تخصصی پوست و مو

رفع چروک و افتادگی

با گذشت زمان و افزایش سن، استرس های معمول روزانه، آلودگی هوا و محیط زندگی، تغذیه ناسالم و ده ها عامل دیگر به مرور زمان چروک ها روی صورت نمایان می شود.

برخی از این عوامل قابل پیشگیری و کنترل هستند اما به هر حال، خواه ناخواه چروک ها علی الخصوص روی صورت جای خود را پیدا می کنند.

ایجاد چروک و افتادگی صورت به طور معمول از سن 35 سالگی شروع می شود و نخستین جایی که در معرض چروک ها قرار میگیرد اطراف چشم ها است.

کلاژن چیست؟و نقش آن در پیشگیری از پیری زود رس چیست؟

کلاژن نوعی ماده است که به صورت یک چسب در بدن عمل می کند و از چروکیدگی، افتادگی و پیری پوست جلوگیری می کند.

سوالی که در این مرحله پیش می آید این است که هر فرد برای تقویت سطح کلاژن پوست خود چه راهکارهایی را می تواند استفاده کند؟

تغذیه صحیح برای کلاژن سازی پوست بسیار پر اهمیت است از جمله غذاهایی که مصرف آن ها به افزایش سطح کلاژن پوست کمک می کند: سیر، مرکبات، پروتئین، انواع توت، ماهی و سبزیجات تیره رنگ می باشد.

لازم به ذکر است پرخوری و استفاده از غذاهای فست فود، نداشتن خواب کافی، استرس و اضطراب، قرار گرفتن در محیط هایی که در هوای آن ها سطح بالایی از آلودگی ها است، استفاده نکردن از کرم ضد آفتاب و … باعث آسیب به پوست و پیری زودرس می شود.

در کنار مراقبت های معمول خانگی برای نگه داری از پوست باید از برخی درمان های پیشگیرانه کلینیکال هم جهت پیشگیری از پیری ، افتادگی و چروک زود هنگام صورت یا حتی بدن استفاده کرد.

برخی از این درمان ها:

میکرودرم :

میکرودرم ابریژن دستگاهی است که نوعی کریستال بسیار ظریف از جنس اکسید الومنیوم را روی صورت پخش می کند و با مکش آن از سطح پوست لایه برداری خفیفی صورت می گیرد که این لایه برداری سبب شادابی صورت، درمان لک، روشن تر شدن صورت و همچنین پیشگیری از ایجاد چروک های ریز کمک می کند.

فیشیال:

فیشیال نوعی ماساژ مخصوص است که روی پوست صورت و بدن انجام می شود این ماساژ با کمک کرم ها و اسیدهای مختص پوست هر فرد انجام می شود.

انجام ماهانه فیشیال به شفاف شدن صورت و پیشگیری از پیری زود هنگام پوست کمک زیادی می کند.

RF فرکشنال:

رادیوفرکونسی دستگاهی می باشد که با تحریک کلاژن سازی در پوست علاوه بر بالانس چربی پوست جهت درمان جای جوش، منافذ باز صورت و پیشگیری یا حتی درمان چروک های ریز صورت و گردن استفاده می شود.

جوانسازی با نخ :

از نخ های لیفتینگ با تکنیک و تعداد مختلف در پوست صورت، گردن و … می توان استفاده کرد.

موضوعی که در استفاده از نخ ها خیلی اهمیت دارد تجربه و تبحر پزشک است. بعد از گذاشتن نخ و لیفت صورت، فرد انجام دهنده دوره نقاهتی ندارد و این کار به راحتی با بی حسی موضعی قابل انجام است.

نخ ها انواع مختلفی دارند که پزشک با توجه به میزان افتادگی صورت شما، جنس پوست و فاکتورهای پر اهمیت لیفت مناسب شما را پیشنهاد می کند.

انجام لیفت صورت با نخ های کاگ (خاردار) علاوه بر رفع افتادگی صورت در همان لحظه سبب کلاژن سازی و جوانسازی پوست هم می شود.

لیزر co2 فرکشنال :

مکانیسم کار لیزر co2  فرکشنال تاباندن نور با شعاع های بسیار باریک در حد میکرون بر روی سطح پوست است.

از این لیزر برای درمان شلی پوست و چروک صورت علی الخصوص درمان و پیشگیری چروک اطراف چشم استفاده می شود.

مشاوره حضوری رایگان

نمونه های رفع چروک و افتادگی

شماره مستقیم کلینیک

02122200516
021-22231524

واحد پشتیبانی و اداری

02122200516
021-22231524

اینستاگرام

مشاوره حضوری رایگان

مشاوره حضوری رایگان

سوالی دارین ؟ ما آماده پاسخگویی هستیم 🙂پشتیبان آنلاین است.