فیشیال صورت

فیشیال صورت

خانه / تازه های سلامت / فیشیال صورت

فیشیال چیست

فیشیال یکی از درمان های پوستی برای صورت می باشد که شامل بخار، لایه برداری و پاکسازی پوست و استفاده از لوسیون و ماسک صورت به همراه ماساژمی باشد. این تکنیک بیشتر در سالن های زیبایی انجام شده و یک درمان آبگرم محسوب می شوند. فیشیال  برای سلامت پوست مفید بوده و همچنین در شرایط خاص مورد استفاده قرار می گیرد. ماساژ صورت با فیشیال به گردش بهتر خون کمک کرده و باعث می شود بافت پوست بهبود پیدا کند. در واقع ماساژ پوست به روش فیشیال در پوست معجزه کرده و با تقویت و تغذیه پوست ظاهری جوان، شاداب و سالم تری به آن می بخشد.

فیشیال یک تکنیک بسیار کارآمد و منحصر به فرد برای پوست می باشد که مزایای متعددی برای پوست دارد. این روش برای هر فرد خاص و جداگانه بوده و بر اساس نیازهای پوستی هر فرد می باشد. ماساژ صورت بدین روش معمولا بین 60 الی 90 دقیقه طول کشیده و نیاز به جلسات بعدی در فواصل 4 تا 6 هفته دارد. دنبال کردن این روش باعث افزایش اثربخشی این روش به مدت طولانی تری شده و در حفظ سلامت پوست بسیار موثر می باشد. این روش درمانی با گذاشتن یک ماسک تمام شده و هزینه آن بسیار کمتر از روش های درمانی مشابه می باشد. همچنین تنوع ماساژ برای انواع مشکلات پوستی با توجه به نوع پوست یکی از بزرگترین مزایای این روش می باشد که باعث می شود روش و مواد مخصوصی برای درمان هر نوع از مشکلات پوستی وجود داشته باشد.در واقع می توان روش درمانی با توجه به نیاز پوستی بیمار تغییر کرده و در تمامی افراد یکسان نیست.

فیشیال با ماسک با پاکسازی منافذ عمیق پوست باعث بهبود جای زخم و آکنه شده و با افزایش رنگدانه های پوستی منجر به روشن شدن تدرجی پوست و یکرنگ شدن آن می گردد. برخی از این ماسک ها برای خشک کردن یا استحکام پوست صورت به صورت گچی طراحی شده اند و بری دیگر برای احیا و جوانسازی پوست حالتی مرطوب و خیس دارند. بنابراین قبل از انتخاب هر یک از ماسک فوق بهتر است نوع پوست و نیاز آن را در نظر بگیرید. البته در این زمینه اپراتورهای زیبایی و پزشکان متخصص می تواند به خوبی به شما کمک کنند. مدت زمان ماندن ماسک روی صورت به نوع ماسک بستگی دارد و پس از طی زمان مشخص شده شما می توانید اثرات به جا مانده از آن را به وسیله آب یا دستمال مرطوب از بین ببرید.

از آنجا که روش های متنوع و متفاوتی برای فیشیال صورت در هر فرد وجود دارد باید حتما قبل از انجام این روش با یک متخصص زیبایی مشورت کرده تا با توجه به نوع و نیاز پوست شما، محصولات مورد استفاده برای انجام فیشیال را مشخص کند. بعد از طی این مرحله نوبت به اعمال فیشیال بر روی پوست می باشد. این تکنیک شامل مراحل مختلفی بوده که ترتیب، تعداد و اجرای این مراحل برای هر پزشک متغیر بوده و بنا بر نظر وی تغییر می کند. اما در حالت کلی برای انجام فیشیال وقبل از هر چیز باید پوست صورت تمیز باشد.

فیشیال

برای اینکار هر چند که شما پوست خود را شسته باشید بازهم متخصص زیبایی با یک شوینده مناسب پوست را به خوبی ماساژ می دهدد تا اثری از هرگونه آلودگی، چربی و آرایش روی پوست بر جای نماند. سپس به جای شستشو صورت پس از ماساژ، شوینده به وسیله یک پد پنبه ای یا پارچه نرم از روی پوست برداشته می شود. پس از پاکسازی صورت، سطح پوست را از آلودگی و سلول های مرده به وسیله کرم لایه بردار یا اسکراب مناسب پاک کرده و یا با بخار آب اقدام به باز کردن منافذ پوست می کنند.

پس از باز شدن منافذ پوست، نوبت به تخلیه و استخراج چربی و آلودگی از این منافذ می شود که این کار به وسیله دستگاه فیشیال یا ماساژ دست انجام می شود. این مرحله در فیشیال از اهمیت زیادی برخوردار است که از بروز آکنه و جوش سرسیاه و سفید روی پوست جلوگیری می کند زیرا همانطور که می دانید تجمع چربی و آلودگی در منافذ پوست یکی از علل اصلی بروز جوش و آکنه می باشد. پس از پاکسازی منافذ پوست و در مرحله بعد نوبت به ماساژ پوست می رسد که هرچقدر این ماساژ با شدت و در زمان بیشتری انجام شود اثربخشی آن بیشتر بوده و با بهبود گردش مایع لنفاوی در بدن باعث تسریع در سم زدایی می شود.

در واقع می توان گفت این مرحله نیز به تناسب تخلیه و پاکسازی پوست دارای اهمیت بوده و جدا از صورت می توان آن را در ناحیه گردن و بالای سینه نیز انجام داد. در انتها و مرحله آخر نوبت به استفاده از ماسک می رسد که همانطور گفتیم نوع ماسکی انتخابی بر اساس نوع پوست هر فرد متفاوت می باشد به طور مثال اگر پوست شما خشک باشد از ماسک های آبرسان و اگر در مقابل، پوست شما چرب و مستعد جوش و آکنه باشد پزشک استفاده از ماسک های مبتنی بر خاک رس را ترجیح می دهد.

فیشیال ها انواع مختلفی داشته و در انواع مختلف فیشیال با اکسیژن، فیشیال با ویتامین C، طلا، ماسک و … وجود دارند که برای پوست بسیار مفید بوده و باعث آرایش و حس سبکی در پوست خواهند شد. اغلب این روش ها باید در کلینیک زیبایی و به دست یک متخصص پوست حرفه ای انجام شود زیرا در صورت حساسیت به کرم، لوسیون یا ماسک مورد استفاده در این روش، پوست دچار التهاب شده و نه تنها سبک و شاداب نخواهد شد بلکه اثرات منفی بر روی پوست بر جای خواهد گذاشت. مهم ترین مرحله در فیشیال تخلیه منافذ پوست می باشد که باید به صورت حرفه ای و بدون فشار ناخن و استفاده از دستمال کاغذی انجام شود زیرا این کار باعث سرخی و تورم در پوست خواهد شد. بنابراین مهارت فردی پزشک نقش مهمی در این زمینه داشته و اگر به دست فردی آماتور و بی تجربه انجام شود صورت را از حالت طبیعی و قبل خود بدتر خواهد کرد.

دستگاه فیشیال چیست ؟

دستگاه فیشیال دارای عملکردهای مختلفی بوده که می تواند به تحریک یا نرم شدن پوست کمک کند. در واقع این دستگاه نقش مهمی در جوانسازی و شفافیت پوست داشته و اگر به دست یک متخصص مجرب یا اپراتور حرفه ای انجام شود نتایج بسیار شگفت انگیزی بر روی پوست خواهد داشت. این دستگاه به طور معمول دارای 5 الی 7 بازو می باشد که هریک از آنها کار خاصی را انجام می دهد.

مراحل فیشیال صورت

بخار اوزون

اولین مرحله کار با دستگاه فیشیال با بخار شروع می شود که برای نرم کردن پوست و باز کردن منافذ آن بسیار مفید است. این کار به تمیز کردن عمیق صورت و تحریک گردش خون نیز کمک می کند. در این مرحله بخار به سمت صورت شما هدایت شده و اوزون به جریان اضافه می شود. تصور می شود که اوزون دارای خاصیت درمانی بوده و ممکن است اثر شفابخش بر روی پوست داشته باشد.

 

لایه برداری

بیشتر دستگاه های فیشیال با اتصالات برس و اسفنج بوده که به لایه برداری از صورت کمک می کند. لایه بردار و اسکراب مناسب پس از اعمال روی پوست صورت، به وسیله یک برس یا اسفنج به آرامی بر روی پوست صورت شما حرکت کرده و با حرکات چرخشی خود سلول های مرده را از روی پوست جمع آوری کرده و باعث پاکسازی منافذ پوست از آلودگی و جربی می شود.

 

پاکسازی و تخلیه منافذ

یک پیوست خلاء کوچک روی یک لوله قرار دارد که وظیفه آن ایجاد مکش روی پوست می باشد. این مکش پس از پاک شدن پوست روی صورت اعمال می شود. این قسمت به صورت یک محفظه شیشه ای مسطح کوچک است که برای از بین بردن لایه بردار، خاک و پوست مرده پس از تمیز کردن استفاده می شود.

 

ماساژ

برای ماساژ پوست یک صفحه کوچک به همان پایه که برای تمیز کردن و لایه برداری از پوست با استفاده از برس یا اسفنج انجام می شد متصل می کنند. این پایه برای ماساژ عضلات صورت زیر پوست شما استفاده شده و با افزایش گردش خون، صورت را تحریک کرده و باعث آرامش و تسکین پوست خواهد شد.

الکتروتراپی

این مرحله که با جریان الکتریکی ضعیف انجام شده برای درمان برخی از شرایط و مشکلات صورت استفاده شود. جریان گالوانیک به نرم شدن جوش های سرهای سیاه قبل از برداشتن و خروج از منافذ پوست کمک می کند. همچنین جریان گالوانیک برای کمک به انتقال محصولات محلول در آب به پوست استفاده شده و به کمک جریان های فارادی و سینوسی ماهیچه های صورت را تحریک می کند. از این جریان الکتریکی با فرکانس بالا می توان در جهت بهبود آکنه، نرم کردن خطوط ریز، بهبود پف زیر چشم، سفت شدن پوست استفاده کرد.

فن آوری مراقبت از پوست با فرکانس بالا به دلیل سادگی در استفاده و اثربخشی کلی توسط متخصصان آبگرم و سالن های زیبایی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. متخصصان زیبایی به قدرت فرکانس بالا بر مبنای روند جوانسازی پوست متکی هستند. قدرت نوسان ایمن و آرام این دستگاه با اکسیژن رسانی در سطح پوست با افزایش گردش خون، افزایش تولید کلاژن و الاستین، از بین بردن سموم و باکتری های ایجاد کننده آکنه، ترغیب تخلیه لنفاوی، جمع آوری سلول های مرده پوست به بهبود بافت پوست کمک می کند.

 

در مرحله پایانی و پس از انجام مراحل این تکنیک توسط دستگاه فیشیال با استفاده از کرم آبرسان، ضد آفتاب و تونرها از پوست محافظت می کنند زیرا پوست بعد از فیشیال بسیار نازک و حساس شده و ممکن است در برابر عوامل خارجی آسیب پذیر بوده و از خود واکنش نشان دهد.

فیشیال پوست

هزینه فیشیال پوست

از آنجا که فیشیال پوست یکی از روش های محبوب و تاثیر گذار در پاکسازی و جوانسازی پوست می باشد و لزوم آن در هوای آلوده شهرها به منظور از بین بردن آلودگی و چربی از روی پوست امری ضروری است، بنابراین هزینه آن نیز به تناسب کمی بالا می باشد. البته در این زمینه نمی توان منطقه جغرافیایی کلینیک و دستمزد پزشک را نادیده گرفت. از آنجا که عمل پاکسازی صورت با فیشیال کاری حساس بوده و به مهارت پزشک بستگی دارد بنابراین دستمزد یک پزشک متخصص زیبایی با سابقه درخشان و رضایت بالای مشتریان به طبع از یک پزشک آماتور و تازه کار بیشتر می باشد. البته شما نیز باید این مهارت را در الویت قرار داده و سلامت پوست خود را فدای هزینه و دستمزد پزشک نکنید. همچنین مکان جغرافیایی کلینیک و امکانات به کار رفته در آن نیز در هزینه فیشیال دخیل می باشد زیرا این دستگاه انواع مختلفی داشته و مطمئنا یک دستگاه فیشیال فول آپشن خدمات بیشتری را به بیمار ارائه داده و در ازای آن نیز هزینه بالاتر می رود.

از طرف دیگر به دلیل آنکه در پاکسازی و لایه برداری پوست با دستگاه فیشیال چند روش متفاوت وجود دارد که استفاده از هر یک از روش های مورد نظر هزینه ای جداگانه در پی خواهد داشت. همچنین از آنجا که فیشیال در سه سطح کم، متوسط و کامل انجام می شود، سطح انجام فیشیال نیز در هزینه آن موثر می باشد.

علاوه بر این محصولات مورد استفاده برای فیشیال صورت در بیماران مختلف متغیر بوده و هزینه آن نیز برای هر بیمار با بیمار دیگر تفاوت داشته و نمی توان یک قیمت کلی برای انجام این عمل اعلام کرد. به همین دلیل نیاز است قبل از شروع فیشیال با پزشک خود مشورت کرده و پس از تخمین هزینه کلی نسبت به انجام این روش اقدام نمایید و دیگری را ملاک این هزینه قرار ندهید.

گاهی برای اثربخشی فیشیال بر پاکسازی پوست نیاز به جلسات درمانی متعدد می باشد بنابراین برای اینکه بتوانید به آن چیزی که می خواهید دست پیدا کنید باید در ابتدا و قبل از شروع جلسات درمانی نسبت به هزینه فیشیال صورت آگاهی پیدا کنید زیرا هزینه هر جلسه پس از اتمام جلسه دریافت می شود. این جلسات بین 4 الی جلسه خواهد بود که هر فرد به تناسب کلینیک زیبایی و انتخاب پزشک هزینه ای متفاوت را پرداخت خواهد کرد و رها کردن درمان در وسط آن باعث می شود علاوه بر عدم پاکسازی پوست، به نتیجه دلخواه خود دست نیافته و گمان کنید این تکنیک روش مناسبی برای ماساژ و پاکسازی صورت نمی باشد.

به صورت کلی و در یک جمع بندی نهایی آنچه بیش از همه بر هزینه فیشیال صورت تاثیر گذار است مهارت، تخصص و آگاهی پزشک نسبت به این عمل و بروز ترین متدهای دنیا در این زمینه می باشد.

 

مراکز فیشیال

استفاده از فیشیال یک روش عالی و موثر برای پاکسازی صورت بوده و اولین گام در جهت بهبود شرایط پوست محسوب می شود که علاوه بر پاکسازی منافذ پوست در خروج سموم از بدن موثر می باشد. همچنین برای انجام این تکنیک محصولات و ماسک های متفاوتی وجود دارد که با توجه به شرایط سنی و نوع پوست، استفاده از هریک از آنها متفاوت خواهد بود. بنابراین برای دریافت خدمات کامل و پیشرفته فیشیال صورت نیاز است در انتخاب مرکز تحت درمان خود دقت کنید. در واقع مراکز فیشیال می بایست تمامی مراقبت ها و دوره درمان را به طور کامل برای بیمار شرح داده و با انجام مشاوره رایگان قبل از فیشیال، بهترین روش درمانی مناسب با پوست صورت هر فرد را پیش بینی و در یک پکیج کامل با اعلام هزینه به بیمار ارائه دهد. این راهکار به بیمار کمک تا بتواند در کوتاهترین زمان و با تخمین هزینه و بدون پرداخت هزینه های گزاف به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کرده و پوستی جوان و شاداب داشته باشد.

همچنین در انتخاب مراکز فیشیال دقت کنید تا دستگاه فیشیال مورد استفاده در آن طبق آخرین تکنولوژی روز دنیا و فول آپشن باشد تا بتوانید تمامی خدمات لازم را در هر جلسه از آن دریافت کنید. از دیگر نکاتی که در این زمینه مهم می باشد میزان رضایت مراجعین از مرکز فیشیالی است که شما برای ارائه خدمات انتخاب کرده اید، این موضوع بسیار مهم بوده و نشان دهنده توانایی پرسنل کلینیک در ارائه خدمات فیشیال می باشد. علاوه بر این دقت کنید پزشک متخصص این عمل مجرب و کارآزموده بوده و یا اپراتورهای انجام این عمل افادی مجرب و دوره دیده در برترین کلاس های روز دنیا و دارای مدرک بین المللی تحت نظارت پزشک باشند.

خدمات فیشیال و پاکسازی پوست در تمامی سنین یکی از بهترین روش های رسیدگی و مراقبت از پوست می باشد که اگر به بهترین شکل اعمال شود می تواند خستگی پوست را از بین برده و باعث شادابی پوست شود. بنابراین برای اینکه بتوانید تمامی خدمات بخور گرم، لایه برداری، پاکسازی منافذ پوست و تقویت ان با ماسک های متنوع و مطابق با پوست را تنها با یک عمل و در یک جلسه دریافت کنید می بایست مرکزی را برای انجام فیشیال صورت انتخاب می کنید کاملا مجهز و استریل باشد. زیرا مرحله پاکسازی و تخلیه منافذ پوست از اهمیت زیادی برخوردار است و در صورت استریل نبودن مراکز فیشیال و اپراتورهای ارائه دهنده آن ممکن است نتیجه حاصل از این عمل کاملا بر عکس بوده و دچار مشکلات پوستی شوید که رفع این مشکلات پوستی خود نیاز به هزینه گزاف و مجدد دارد.. پس در انتخاب مراکز فیشیال تمامی موارد فوق را در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین نتیجه را از فیشیال صورت دریافت کنید تا پوست شما نفسی تازه کشیده و همیشه جوان باقی بماند.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

دریافت مشاوره

جهت اخذ نوبت در کلینیک آرمان الهیه کافیست فرم زیر را با کامل نمایید

نظرات کاربران

ثبت دیدگاه شما

کاربر محترم شما میتوانید دیدگاه خود درباره مطلب فوق و یا هرگونه سوال مرتبط را کادر زیر وارد نمایید تا پس از تایید کارشناسان ما به نمایش گذاشته شود.

مطالب پیشنهادی

مشاوره حضوری رایگان