کرایولیپولیز

کرایولیپولیز

خانه / تازه های سلامت / کرایولیپولیز

زیر شکم و قسمت داخلی ران ها دوتا از سخت ترین قسمت ها برای لاغر شدن می باشند. حتی زمان هایی که رژیم های سخت و تمرینات سنگین دارید، اغلب نمی توانید به لاغری مد نظر خود در این قسمت ها دست پیدا کنید.

در این مواقع روش های غیر جراحی و دستگاه های لاغری مختلفی به کمک شما خواهند آمد. کرایولیپولیز یک جایگزین شایسته و ایده آل برای روش‌های تهاجمی و جراحی چون لیپوساکشن میباشد.

کرایولیپولیز به معنای تخريب چربي موضعي ازطريق سرد کردن بافت چربي زيرجلدي است. برخی تحقیقات انجام شده نشان میدهند که تحت شرایطی کاملاً کنترل شده، چربی‌های زیر پوست نسبت به سایر بافت‌ها در برابر سرما آسیب پذیرتر می‌باشند، از همین رو اگر فرآیند سرمایش ادامه یابد، شاهد کاهش سلول‌های چربی بدون آسیب به بافت‌های اطراف خواهیم بود که تحت عنوان انجماد انتخابی نیز شناخته میشود.

پیشنهاد مطالعه: مادلینگ صورت با تزریق ژل 

 

دستگاه کرایولیپولیز چیست؟

کرایولیپولیز (Cryolipolysis) روشی غیر‌تهاجمی است که سال 2007 معرفي شد و 3 سال بعد درسال 2010؛ براي رفع چربيهاي موضعي ناحيه پهلو و درسال 2012 براي رفع چربيهاي موضعي ناحيه شکم تاييديه سازمان غذا و داروي آمريکا (FDA) را دريافت کرد.

کرایولیپولیز در واقع به معنای تخريب چربي موضعي ازطريق سرد کردن بافت چربي زيرجلدي به وسیله کاهش دمای کنترل شده تا 10- درجه سانتیگراد، بدون آسیب به سایر بافت های بدن است.

عملکرد و مراحل انجام کار دستگاه کرایولیپولیز

در روش کرايوليپوليز از طریق پروپ هایی که روی ناحیه مورد نظر گذاشته میشود به ناحيه تحت درمان به عمق حداکثر 2 سانتی متر سرما داده ميشود تا تري گليسيريدهاي موجود در بافت چربي به کريستال تبديل شود.

همين امر سبب مي شود تا ماکروفاژها چربيها را بعنوان جسم خارجي تلقي کرده و آنها را بعنوان جسم خارجي هضم نمايند و از طریق سیستم لنفاوی از بدن خارج کنند. اثر کرايوليپوليز مبتني بر آسيب پذيري و حساسيت بيشتر بافت چربي نسبت به سرما، درمقايسه با سايربافتها از جمله پوست، رگ ها، عضلات و … است.

به عبارت ديگر، سلول های چربي، درمجاورت سرما، بيشتر و زودتر از بافتهاي مجاور مثل پوست و…. تخريب مي شوند به همین دلیل سایر بافتها آسیب نمی بینند. زمان و دمای لازم برای هر ناحیه با توجه به ضخامت چربی مشخص میشود و در آن دمای معین سرمازدگی اتفاق نمی افتد و سرمای ایجاد شده فقط سلول‌های چربی را به مرگ طبیعی و کاملاً کنترل شده دچار می‌کند. 

کرایولیپولیز برای کدام نواحی بدن کاربرد دارد؟

ميزان پاسخگويي بافت چربی به این روش را ميتوان به ترتيب در این نواحی مشاهده کرد:

تجربه کرایولیپولیز در کلینیک آرمان الهیه

به شما پیشنهاد میکنیم تا با پر کردن و ارسال فرم زیر برای ما، با پزشکان متخصص و مجرب ما ارتباط برقرار کنید و از آن ها درباره کرايوليپوليز مشاوره بگیرید.

فرم ثبت درخواست مشاوره

(معمولا در همان روز با شما تماس گرفته می شود)

کرایولیپولیز برای لاغری، چند جلسه نیاز دارد؟

معمولا بین 1 الی 3 جلسه درمانی با فواصل 6-8 هفته نیاز می باشد و مدت زمان هر جلسه 60 تا 90 دقيقه براي هر قسمت بدن مي باشد، البته اين مدت به ضخامت لايه چربي و نحوه عکس العمل بدن به دستگاه کرايوليپوليز بستگي دارد و متغير است.

مشاهده کامل نتیجه درمان بسته به متابوليسم بدن فرد از 30 تا 45 روز شروع شده و حتي گاهی به مدت 3 ماه هم متغيراست.

مزایای کرایولیپولیز

پیشنهاد مطالعه: مزوتراپی لاغری

 

آیا استفاده از کرایولیپولیز نیاز به گذراندن دوران نقاهت دارد؟

این روش کاملاً غیرتهاجمی بوده و استفاده از این دستگاه هیچ محدودیت، درد یا مشکل برای فرد ایجاد نمی کند، از آنجایی که این دستگاه روی پوست قرار میگیرد و با ایجاد سرما کنترل شده باعث مرگ سلول های چربی میشود به هیچگونه داروی بیهوشی و برش روی پوست نیاز نیست؛ از همین رو پس از جلسه لیزر شما میتوانید بدون به نیاز استراحت یا گذراندن دوران نقاهت به انجام فعالیت های روزانه خود برگردید.

عوارض لاغری با کرايوليپوليز

در صورت استفاده از دستگاههاي استاندارد، کرايوليپوليز روشی کاملا بي خطر و بدون عارضه مي باشد و حتي در کبدهاي چرب با گريد پايين مي توان کرايوليپوليز کرد. پس از انجام این روش ممکن است گاهي تورم، کبودي مختصر، قرمزي، حس مورمور شدن و يا بي حسي در ناحيه تحت درمان مشاهده شود که جای نگرانی نیست زیرا گذرا است و بعد از چند روز از بين مي رود.

نتیجه لاغری با کرایولیپولیز

نکته قابل توجه در ارتباط با استفاده از دستگاه های لاغری چون کرایولیپولیز این است که باعث تغییر سایز لباس های شما میشوند نه تغییر عدد روی ترازو در واقع نتیجه اصلی که میتوان از این دستگاه توقع داشت کاهش سایز در نواحی مورد نظر و از بین رفتن سلول های چربی است.

توجه داشته باشید با این دستگاه و دیگر دستگاه های لاغری کاهش وزن نخواهید داشت. همچنین این روش سلول‌های چربی موجود در بدن شما را تا حد زیادی کاهش می‌دهد؛ اما نمی‌تواند مانع بزرگ شدن سلول‌های چربی به جا مانده شود، از این رو توصیه میشود در کنار کرایولیپولیز از رژیم غذایی مناسب و ورزش غافل نشوید، تا در زمان سریعتر به نتیجه دلخواه برسید و چربی ها دوباره برنگردند. 

هزینه لاغری با دستگاه کرایولیپولیز

هزینه لاغری با دستگاه کرایولیپولیز برای هر شخص با توجه به تعداد جلسات و نواحی تحت درمان می تواند متفاوت باشد. همچنین استفاده از این دستگاه به صورت تکی و یا در پکیج های لاغری کلینیک آرمان الهیه در قیمت آن تاثیرگذار خواهد بود از همین رو بهتر است مشاوره حضوری انجام شود تا با معاینه دقیق و تعیین نیازهای شخص، قیمت نهایی آن مشخص شودهزینه درمان با این دستگاه با توجه به تعداد نواحی تحت درمان متفاوت است. 

کرایولیپولیز برای چه افرادی مناسب نمی باشد؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دریافت مشاوره

جهت اخذ نوبت در کلینیک آرمان الهیه کافیست فرم زیر را با کامل نمایید

سوالات متداول

نظرات کاربران

ثبت دیدگاه شما

کاربر محترم شما میتوانید دیدگاه خود درباره مطلب فوق و یا هرگونه سوال مرتبط را کادر زیر وارد نمایید تا پس از تایید کارشناسان ما به نمایش گذاشته شود.

مطالب پیشنهادی

مشاوره حضوری رایگان