آنالیز بدن

آنالیز بدن

خانه / خدمات کلینیک / آنالیز بدن
آنالیز بدن
آنالیز بدن

بدن انسان از اجزاء مشخص و عناصر متمایز تشکیل شده است و به دو گروه عمده تقسیم میشود. بافت چربی و سایر بافت‎ها از پروتئین، آب و مواد معدنی تشکیل شده اند. پروتئین اصلی ترین جزء تشکیل دهنده عضله و مواد معدنی به طور عمده در استخوان ها یافت می‎شوند. آب بدن به دو نوع درون سلولی و برون سلولی تقسیم می‎شوند. آب درون سلولی به سلول حجم می‎دهد و آب برون سلولی در خون، دستگاه لنفاوی و … وجود دارد. حجم سلولی بدن از مجموع آب درون سلولی و بافت‎های فعال بدن تشکیل شده است. به دلیل اینکه این نسبت‎ها در افراد سالم درست می‎باشد، اگر ما نسبت نا مناسبی در بدن افراد پیدا کنیم می‎توانیم به کمک اطلاعات به دست آمده ، دلیل مشکل جسمی فرد و عدم تناسب اندام ایشان را متوجه شده و نسبت به درمان آن اقدام کنیم .

اطلاع از وضعیت اجزاء تشکیل دهنده بدن که با سیستم مکانیزه و جدیدترین دستگاه‎ آنالیز در کلینیک تخصصی صدف صورت می‎گیرد امکان تصمیم گیری درست را در زمینه کم کردن و یا حتی افزایش وزن، برای رسیدن به تناسب اندام به وجود می‎آورد. شما با انجام یک آنالیز درست تناسب اندام و طراوت را تجربه خواهید کرد. در یک آنالیز جامع ترکیبات مختلف بدن از جمله آب، چربی و در صد آن، تعیین انواع چربی، درصد عضلات بدن به تفکیک، وزن عضلات نواحی مختلف به تفکیک، وزن چربی قسمت‎های مختلف به تفکیک، چربی‎های موضعی و عمومی … با روشی کاملاً علمی و دقیق ارزیابی خواهد گردید.این روش به شما و پزشک متخصص شما این امکان را می‎دهد تا به صورت منظم میزان چربی بدن، حجم خالص عضله و ساخت عضله در بدن شما اندازه گیری شود، و شما درک خواهید کرد که رژیم شما، سبک زندگی و برنامه ورزشی شما تا چه حد تاثیر گذار است.

آنالیز بدن
آنالیز بدن

– آنالیز ترکیبات بدن شامل: وزن، توده چربی، توده بدون چربی ( پروتئینی ) ، میزان کل آب بدن و مواد معدنی
– آنالیز چربی و عضله شامل وزن و توده عضلات ، اسکلت و توده چربی بدن
– کنترل وزن شامل: تعیین وزن ایده آل، آنالیز وزن، کنترل چربی و عضله

پارامترهای که توسط دستگاه اندازگیری می شوند:
– حجم توده چربی
– توده عضلانی اسکلتی
– میزان آب بدن
– توده چربی آزاد
– درصد چربی بدن
– نسبت دور کمر به باسن ( WHR)
– میزان متابولیسم پایه ( BMR )
– انالیز چربی و عضله
– کنترل عضله و چربی
– امپدانس هر منطقه از بدن
منبع: دکتر گیتا فقیهی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دریافت مشاوره

جهت اخذ نوبت در کلینیک آرمان الهیه کافیست فرم زیر را با کامل نمایید

نظرات کاربران

ثبت دیدگاه شما

کاربر محترم شما میتوانید دیدگاه خود درباره مطلب فوق و یا هرگونه سوال مرتبط را کادر زیر وارد نمایید تا پس از تایید کارشناسان ما به نمایش گذاشته شود.

مشاوره حضوری رایگان