کلینیک تخصصی پوست و مو

تزریق ژل خط خنده

تجربه تزریق ژل خط خنده در کلینیک آرمان الهیه

اگر تزریق ژل خط خنده نظر شما را جلب کرده و برای انجام آن مشتاقید، به شما پیشنهاد میکنیم تا با پر کردن و ارسال فرم زیر برای ما، با پزشکان متخصص و مجرب ما ارتباط برقرار کنید و از آن ها مشاوره بگیرید.

(معمولا در همان روز با شما تماس گرفته می شود)

فرم ثبت درخواست مشاوره

!برای تماس سریع با شما لطفا از پایین صفحه سمت چپ درخواست مشاوره خود را با کارشناسان ما مطرح کنید!

ژل خط خنده چیست؟

خط خنده نوعی چین و چروک در پوست صورت فرد است که در گوشه های بیرونی دهان ظاهر می شود و به کمک تزریق ژل خط خنده به سادگی از بین می رود. این خط هنگامی که شخصی لبخند می زند یا می خندد ، بیشتر دیده می شود و به همین دلیل بدین نام معروف است.

خطوط خنده بیشتر به دلیل تکرار حرکات صورت از جمله لبخند زدن ، خندیدن و هر نوع حالت دیگر چهره ایجاد می شود. همچنین علل دیگری مانند قرار گرفتن در معرض آفتاب، افزایش سن و پیری ، ژنتیک یا استعمال دخانیات نیز در بوجود آمدن خط خنده موثر می باشند.

ظهور خط خنده ممکن است اجتناب ناپذیر به نظر برسد اما روش هایی مانند ژل خط خنده وجود دارد که شخص می تواند برای پیشگیری، تأخیر یا کاهش آن به طور بالقوه نسبت به از بین بردن ان اقدام کند. به طور مثال برخی از تمرینات ساده ممکن است به کاهش عمق خطوط خنده کمک کند و یا بسیاری از داروهای طبیعی در این زمینه وجود دارند.

خطوط خنده کدام خط ها هستند؟

در واقع خطوط خنده، خطوط عمودی است که از قسمت های بینی و منحنی در اطراف دهان امتداد یافته و بعضی اوقات تا چانه امتداد دارد. قطعا شما تنها کسی نیستید که این خطوط را در چهره دارید بلکه این خطوط فوق العاده متداول هستند. با تزریق ژل چانه میتوانید این خطوط را از بین ببرید.

به طور کلی دو نوع خط خنده وجود دارد که به شکل چین و چروک بینی و چین خوردگی بینی است که چین و چروک بینی ، خطی است که بین لب فوقانی و گونه مشاهده می کنید و چین خوردگی پوستی است که بر روی آن چسبیده و آویزان است. هر دو نوع آن ها به مرور زمان از جمله پیری و سایر عوامل مهم در سبک زندگی بروز می کنند. تزریق ژل گونه نیز می تواند در این مسیر به شما کمک فراوانی کند.

ژل خط خنده و نابودی چربی اطراف لب

اگربه اطراف خود توجه کنید متوجه می شوید احتمالا نیمی از افراد دارای چربی اطراف بینی و لب هستند، بنابراین لزوما نشانه پیری نیست اما افراد با افزایش سن ، افزایش وزن و با تحلیل لثه و دندان یا مشکلات دندانی دچار ایجاد چین های عمیق تر می شوند که البته قسمت قابل توجهی از آن ها به کمک تزریق فیلر بینی حل می شوند. به طوری که دندان ها دیگر از بافت پوشاننده حمایت نکرده و باعث عمیق تر شدن سطح چربی و ایجاد خط خنده می شوند.

یافتن درمانی برای کاهش و رفع خط خنده بستگی به این دارد که آیا این چین و چروک ها پویا هستند یعنی چین و چروک هایی را که با حرکت می بینید و یا چروک های ایستا محسوب می شوند یعنی چروک هایی که در صورت عدم حرکت چهرره نیز قابل مشاهده هستند. برای این درمان بهتر است جلوی چین و چروک های ایستا گرفته شود زیرا با گذشت زمان درمان آنها مشکل تر می شود.

تزریق بوتاکس به خط خنده

آیا چین و چروک های ایستا همان خطوط خنده هستند؟

خطوط خنده ای که هنگام خندیدن دیده می شود، همان چین و چروک های پویایی هستند که وقتی نمی خندید، هنوز هم ایستا محسوب می شوند. آنها بسیار معمول هستند زیرا ما در هنگام چشمک زدن ، لبخند زدن ، انیمیشن چهره و غیره از عضلات اطراف چشم و لب خود استفاده می کنیم. برای همین دیگر تکنیکی که در این زمینه نیز کاربرد دارد تزریق ژل زیر چشم میباشد.

متداول ترین درمان خط خنده در اطراف دهان تزریق با پرکننده ها می باشند که بر تفاوت های ظریف آناتومی صورت تأکید می کند. اگر یک ماده پرکننده بیش از حد در چین و چروک قرار داده شود ، ممکن است خیلی صاف ولی کمی پف دار به نظر برسید. این امر می تواند در اطراف دهان کمی عجیب باشد. به همین دلیل بهتر است تزریق به صورت محله ای و در جلسات متناوب انجام شود.

ترفندهای جلوگیری از ایجاد خط لبخند

برخی از دلایل ایجاد خط خنده با عادت های خوب در شیوه زندگی در سنین جوانی قابل پیشگیری می باشد. به عنوان مثال ، شما می توانید هر روز از ضد آفتاب استفاده کنید تا از چروک های مرتبط با آسیب آفتاب جلوگیری کنید.

هیدراته کردن پوست نیز از دیگر نیازهای پوست می باشد و علاوه بر این که برای تزریق ژل خط خنده بسیار ضروری است بلکه از ایجاد چین و چروک در آن جلوگیری می کند. به همین دلیل مطمئن باشید که هر روز مقدار زیادی آب بنوشید و از نوشیدن زیاد کافئین یا الکل خودداری کنید زیرا دارای اثرات دیورتیک است.

مطالب مرتبط: تزریق ژل به باسن | هزینه و عوارض پروتز باسن

روزانه 1 الی 2 بار صورت خود را با یک پاک کننده ملایم بشویید و با یک مرطوب کننده متناسب با نوع پوست خود، از ان محافظت کنید. این نکات را که باعث تغییر روال زیبایی ضد پیری شما می شود. علاوه بر این ورزش و یک رژیم غذایی مبتنی بر گیاه هم می تواند به سلامت پوست شما کمک کند.

اگر جز افرادی هستید که به سیگار اعتیاد دارید و به دلیل دیگری برای ترک سیگار احتیاج دارید ، بدانید که ترک این عادت می تواند به جلوگیری از چین و چروک های بعدی از جمله خط لبخند کمک کند.

 

رفع خط خنده با تزریق بوتاکس

وقتی لبخند می زنید یا می خندید، دهان تنها بخشی از چهره شما نیست که حرکت کند بلکه چشمان شما نیز متحرک شده و با حرکت دادن این عضلات، چین و چروک ایجاد می شود. برای صاف کردن خط خنده تزریق بوتاکس و تزریق فیلر زیر چشم از روش های متداول و پرکاربرد می باشد. مکانیسم تزریق بوتاکس مانند این است که با گذشت زمان یک کاغذ چروکیده را خیس نکنید.

مطالب مرتبط: هزینه تزریق ژل بینی | فیلم و مراقبت بعد از آن

معمولا تزریق بوتاکس برای رفع خط خنده در ناحیه فوقانی لب و اطراف آن انجام می شود. این امر شامل تزریق یکی از قوی ترین سموم طبیعی برای فلج شدن عضلات مسئول ایجاد خط خنده است که باعث کاهش ظهور خطوط و چین و چروک شده و از عمیق شدن آن جلوگیری می کند. برای تزریق بوتاکس از یک بی حسی موضعی استفاده می شود که این عمل را به یک  عمل غیر تهاجمی و محبوب تبدیل کرده است.

نتایج کلی را بعد از چند وقت می توان دید؟

شما بلافاصله پس از تزریق بوتاکس می توانید نتایج حاصل از آن را بر روی صورت خود ببینید اما برای نتیجه کلی به یک هفته زمان نیاز دارید. بسته به سرعت سوخت و ساز بدن، مدت زمان ماندگاری بوتاکس در حدود 3 تا 6 ماه می باشد که برای عدم ظهور مجدد چین و چروک و عادت بافت صورت به وضعیت موجود باید ان را تمدید و ترمیم کنید.

البته فراتر از بوتاکس یا همان تزریق ژل خط خنده ، گزینه های بی خطر دیگری نیز وجود دارد که می تواند برای کاهش خطوط خنده تزریق شود. برخی از گزینه های مشابه با بوتاکس عبارتند از تزریق چربی، تزریق ژل اسید هیالورونیک و… که هر یک به طور بالقوه اثر موقتی داشته و تنها در عوارض جانبی و مدت زمان ماندگاری با بوتاکس تفاوت دارند.

رفع خط خنده بدون سوزن

برای رفع خط خنده تنهای راهکار تزریق فیلر نیست اما میتوان گفت بهترین راه تزریق فیلر می باشد. اگرچه لایه برداری به طور کامل خط خنده را کاهش نمی دهد اما به طور کلی به صاف شدن پوست کمک می کند. لایه برداری ملایم روزانه را با یک پاک کننده حاوی لایه بردارهای فیزیکی یا شیمیایی یا هر محصول موضعی با اسیدهای هیدروکسی آلفا کمک شایانی به شما در این زمینه می کند. همچنین محصولاتی حاوی گلیکولیک ، لاکتیک و اسید سالیسیلیک است نیز بسیار مفید می باشد به شرطی که به صورت دائمی از انها استفاده کرده و در گرفتن نتیجه با این روش صبور باشید.

روال مراقبت از پوست با استفاده از محصولات حاوی رتینول یا ویتامین C که باعث تولید کلاژن می شوند نیز مفید است زیرا هر دو در سطح سلولی برای تقویت کلاژن و ترمیم پوستی فعالیت می کنند. همچنین استفاده از یک سرم یا کرم با اسید هیالورونیک، پوست را آبرسانی کرده و با جذب رطوبت، مانع از ایجاد خشکی و چین و چروک در اطراف دهان می شوند.

تاثیر آرایش را نیز دست کم نگیرید!

برای برخی از افراد یک راه حل بسیار غیر تهاجمی استفاده از آرایش برای پنهان کردن خط خنده است. شما با کمک آموزش های در دسترس در اینستاگرام و یوتیوب و … می توانید یک بینش کلی در استفاده از آرایش را برای پوشش موثر خط لب بدست آورید. لازم به ذکر است روش های پیشنهادی یعنی ژل خط خنده بیشتر مناسب افرادی است که خط خنده سطحی داشته و با کمک این ترفندها به خوبی محو می شوند. البته که تزریق ژل لب هم میتونه در این زمینه تاثیر گذار باشد.

رفع خط خنده با لیفت نخ

اگر به دنبال روشی با ماندگاری بالا و تقریبا دائمی برای رفع خط خنده خود هستید ما به شما لیفت با نخ را پیشنهاد می کنیم. این روش که به صورت غیرتهاجمی و با بی حسی موضعی انجام می شود باعث می شود که تا سال ها از شر این خطوط خلاص شوید. برای از بین بردن خط خنده با این روش معمولا از نخ اسپاتول استفاده می شود.

این نخ نوعی نخ خاردار برای بلند کردن و سفت کردن بافت صورت می باشد که بیشتر برای از بین بردن خط فک و خطوط خم و خط خنده استفاده می شود ، اگرچه این روش درمانی اغلب روی گردن ، ابرو ، پیشانی ، خط های خنده و گونه ها انجام می شود. علاوه بر این نخ کاگ نیز یکی دیگر از انواع نخ می باشد که در لیفت صورت کاربرد زیادی دارد.

برای انجام این عمل پس از بی حسی کامل، نخ توسط سوزن های باریک و از نواحی مشخص شده به زیر بافت وارد شده و در محل مورد نظر تعبیه می شود. پس از آن، بدن در واکنش به ورود نخ شروع به تحریک و تولید کلاژن و الاستین در اطراف نخ کرده و در نتیجه این خطوط از بین رفته  و پوست صاف و یک دست می شود.

 

ژل خط خنده و رفع چروک پیری

اثر بخشی بعد از گذر مدتی کوتاه!

اگرچه همانند ژل خط خنده بلافاصله پس از لیفت خط خنده با نخ می توان نتایج آن را مشاهده کرده اما از آنجا که این نخ ها توسط بدن جذب شده و جذب ان نیز 4 الی 6 روز طول می  کشد برای دیدن نتیجه نهایی باید کمی صبور باشید. مدت زمان ماندگاری با این روش بسته به نوع نخ می تواند متفاوت باشد اما معمولا تا 2 سال دوام می آورد.

از مزایای رفع خط خنده با لیفت نخ می توان به ایمنی، عدم نیازی به آمادگی خاص قبل از عمل، عدم مراقبت پس از عمل، مشاهده اثرات درمان به صورت فوری، عدم سقوط اثرات درمان با گذشت زمان، عدم بروز زخم و اسکار بر روی پوست اشاره کرد. همچنین در صورت لزوم امکان تکرار در همان مکان یا جای دیگر صورت در ماه ها و سال های بعد از آن نیز وجود دارد. دقت کنید این روش از سن 20 سالگی قابل استفاده است

خط خنده با لیزر

یکی از بهترین و سریع ترین روش ها برای از بین بردن خط لبخند می باشد. در واقع لیزر یک ضد چروک غیر تهاجمی است که توسط FDA تایید شده است و این بدان معناست که استفاده از آن کاملا بی خطر است. شما با استفاده از لیزر نه تنها از خطوط خنده خلاص می شوید بلکه با کمک این روش می توانید جای زخم، آکنه و آسیب های آفتاب را نیز از بین ببرد و پوست صاف، یکرنگ، جوان و شاداب را تجربه کنید.

در لیزر درمانی که مانند ژل خط خنده یکی از بهترین روش ها برای اصلاح خط خنده می باشد، پس از یک بی حسی موضعی توسط پمادهای مخصوص، شما پالس های لیزری فوق العاده کوتاه را زیر پوست خود دریافت خواهید کرد.

اطلاعاتی درباره درمان بوسیله لیزر

این روش تنها در 10 دقیقه پوست شما را صاف می کند اما برای برای به دست آوردن نتایج مطلوب بر خلاف روش های دیگر به جلسات بیشتری و پیری در حدود 3 الی 4 قرار ملاقات نیاز خواهید داشت. در واقع درمان با لیزر نوعی از تکنیک تجدید در سطح پوست است که لایه سطحی سلول های پوستی را از بین می برد. هدف از این عمل کاهش چین و چروک  و لکه های پوستی با آشکار کردن لایه زیرین پوست است.

از آنجا که جلسات لیزر درمانی خیلی کوتاه است و هیچ کسری هم بعد از آن وجود ندارد ، می توانید آن را در برنامه های خود بگنجانید علاوه بر این شما پس از انجام لیزر به راحتی می توانید به محل کار و روال عادی زندگی خود بازگردید.

گاهی ممکن است پس از لیزر با کمی قرمزی و تورم روبرو شوید که می توانید از پماد زینک استفاده کرده و یا کمپرس یخ را در محل مورد نظر قرار دهید. با این روش امکان بروز عوارض احتمالی را به صفر خواهید رساند.

 

خدمات ما

فرم دهی بینی

رفع جای جوش

لیفت با نخ

تزریق فیلر

رفع چروک و افتادگی

درمان لک ها

رفع افتادگی پلک

لیزر

خدمات لاغری و تناسب اندام

مشاوره حضوری رایگان

مشاوره حضوری رایگان

سوالی دارین ؟ ما آماده پاسخگویی هستیم 🙂پشتیبان آنلاین است.