مشاوره حضوری رایگان

مشاوره حضوری رایگان

کلینیک تخصصی پوست و مو

لیفت با نخ چیست؟

1398/02/16
8

لیفت با نخ به معنای بالا کشیدن پوست در تمامی بخش‌های صورت و گردن است. این روش که یکی از خدمات اصلی و تخصصی کلینیک زیبایی آرمان الهیه است توسط پزشکان مجرب این مجموعه برای زیبایی بیشتر انجام می‌شود. افراد مختلف با اهداف متعدد روش لیفت با نخ را برای زیباتر و جوان‌تر شدن انتخاب می‌کنند. بالا رفتن سن و نمایان شدن علائم پیری برای هیچ‌کس خوشایند نیست.

جاذبه زمین به کمک افزایش سن آمده و پوست صورت را شل و افتاده می‌نمایند. بافت‌های زیرین پوست با افزایش سن استحکام خود را از دست می‌دهند و شل می‌شوند. مهم‌ترین اثر این روش و انتخاب این روش برای از بین بردن چین و چروک‌ها و علائم پیری است. این روش امروزه در سراسر جهان برای تغییرات متفاوتی در صورت جایگزین عمل‌های جراحی بسیاری شده است.

همه افراد از زیبایی و جوانی لذت می‌برند. لیفت با نخ جوانی و زیبایی را در کنار هم به افراد هدیه می‌دهد. برای بار نخست لیفت با نخ در کشور کره جنوبی انجام شد و نتایج چشمگیر آن مورد استقبال بسیاری قرار گرفت. این روش را می‌توان روشی نوین در علم پزشکی دانست. رفع چین و چروک‌ها و بازگشت جوانی می‌تواند اعتمادبه‌نفس افراد و امید به زندگی آن‌ها را بالا ببرد و در زندگی اثرات مثبت خود را نشان دهد.

آمار نشان می‌دهد کسانی که از ظاهر خود رضایت دارند موفقیت‌های بیشتری را می‌توانند کسب کنند به این دلیل که راحت‌تر در مجامع و جوامع عمومی رفت و آمد دارند. به همین دلیل علم پزشکی همیشه در مسیر یافتن روش‌هایی نوین برای زیبایی بیشتر از طریق برقراری تناسب بین اجزای صورت و جوانی ماندگار است.

لیفت با نخ

لیفت با نخ را می‌توان یک روش کم تهاجم برای بدن نام برد که با کمترین آسیب باعث بهبود و زیبایی بیشتر افراد می‌گردد.

هزینه‌های لیفت با نخ در مقابل جراحی‌های زیبایی بسیار کم و ناچیز به شمار می‌آید. افرادی که در نظر دارند با مبلغ مناسب و هزینه مقرون‌به‌صرفه تغییرات اساسی در چهره خود پدید آورند می‌توانند روش لیفتینگ صورت با نخ را برای این کار انتخاب نمایند.

لیفت با نخ، روشی برگشت‌پذیر بوده و بر عکس جراحی‌های زیبایی که برای همیشه و مادام تغییرات را ایجاد می‌کنند نیست. اگر از این روش برای جلسات ترمیمی انجام نشود به شکل اولیه خود با جذب نخ‌ها و بعد از تقریباً یک سال باز خواهد گشت.

این قابلیت باعث می‌شود در صورتی که فرد چهره جدید خود را دوست نداشت بدون مشکل از مراجعه برای جلسات ترمیمی پرهیز کند تا به شکل اولیه بازگردد. در جراحی‌های زیبایی چنین امکانی وجود ندارد.

فیلم لیفت با نخ صورت را مشاهده کنید

عوارض لیفت با نخ

همانطور که می دانید هر عمل زیبایی به تناسب مزایا و تغییراتی که در چهره و بدن شما ایجاد می کند عوارضی را نیز در پی دارد. گرچه لیفت با نخ یکی از امن ترین و بی خطر ترین عمل های زیبایی می باشد که تاکنون عوارض جدی برای آن گزارش نشده است اما باز هم در موارد نادر و بسته به عوامل مختلف ممکن است شاهد عوارضی خاص باشید.
از شایع ترین عوارض لیفت با نخ می توان به کبودی، تورم و گودی پوست و حتی احساس درد در هنگام خندید و غذا خوردن اشاره کرد که معمولا این آثار پس از گذشت چند روز رفع خواهد شد و جای هیچ گونه نگرانی برای بیمار ندارد. اما اگر با برخی عوارض نادر مانند جمع شدگی نخ در زیر پوست، بیرون زدگی نخ، خون مردگی، لخته شدن خون و عفونت مواجه شدید حتما پزشک خود را در جریان بگذارید تا اقدامات را برای شما اتخاذ نماید.

این عوارض نادر و کمیاب معمولا بر اثر عدم مهارت پزشک و مجهز نبودن کلینیک اتفاق می افتد بنابراین برای گرفتن یک نتیجه عالی و جلوگیری از این عوارض بهتر است حتما از مهارت پزشک اطمینان حاصل نمایید.
گاهی این عوارض نیز تنها به مهارت پزشک و نوع پاسخ دهی بیمار به درمان محدود نشده و به عوامل دیگری نیز بستگی دارد که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره کرد :

عوارض لیفت با نخ

عوارض نخ کاگ

نخ های کاگ به دلیل آنکه از جنس پروتئین می باشند، معمولا خطرناک نبوده و  هیچ گونه اثر جانبی بر روی بدن ندارند اما ممکن است در برخی افراد با پوست های حساس کمی قرمزی، تورم، کبودی و پارگی نخ بوجود بیاید که معمولا قابل کنترل بوده و پس از گذشت چند روز از بین خواهد رفت.

عوارض کشیدن پوست صورت

یکی از بدترین عوارض کشیدن پوست صورت از کار افتادن موقتی اعصاب صورت می باشد که وظیفه حرکت عضلات صورت را برعهده دارند. این عارضه در حالت کلی خطرناک نبوده و پس از گذشت مدتی و تجزیه نخ توسط لایه های زیرین پوست به حالت عادی خود باز میگردد. اما اگر احساس کشیدگی شدید در پوست صورت خود داشتی حتما آن را با پزشک خود درمیان بگذارید.

لیفت با نخ کلاسیک در آرمان الهیه؛ روش لیفت کلاسیک در کلینیک زیبایی آرمان به طوری است که نخ‌ها به صورت یک جهته در زیر پوست جایگذاری می‌شوند. در این مدل از لیفت با نخ از نخ‌های ساده و کوتاه PDO برای خطوط دور چشم و دور لب استفاده شده و بهبود می‌یابد. این نخ‌های تک رشته‌ای و کوتاه زمانی که در زیر پوست قرار می‌گیرند جوانسازی پوست را در همان لحظه به دنبال خواهند داشت و اثرات مثبت بالا رفتن پوست در همان لحظه پدیدار خواهد شد.

بعد از اینکه پزشک با مشاوره به مراجعه‌کننده روش لیفت با نخ کلاسیک را برای او انتخاب نمود با بی‌حسی موضعی در محل مورد نظر کار آغاز می‌شود. هشت رشته نخ به صورت یک جهته در زیر پوست قرار می‌گیرند. وارد شدن این نخ‌ها در زیر پوست از نقاط یک میلی‌متری تا دو میلی‌متری انجام شده که به صورت محسوس قابل مشاهده نیستند.

فرد بعد از اتمام کار که معمولاً بین 30 دقیقه تا یک ساعت انجام می‌شود به راحتی می‌تواند تغییرات را در چهره خود مشاهده نموده و شاهد بالا رفتن پوست صورت خود و جوانی دوباره باشد. اثرات این روش از  بین شش ماه تا یک سال با توجه به آناتومی بدن فرد باقی می‌ماند و سپس نخ‌ها جذب می‌شوند. جذب نخ‌ها باعث تحریک بافت زیر پوست و کلاژن سازی می‌گردد.

این کلاژن سازی بار دیگر پوست را به طور طبیعی بالا برده و سفت می‌کند. برای دوام و ماندگاری بیشتر پزشک متخصص پیشنهاد جلسات ترمیمی برای انجام روش  را به زیباجوی می‌دهد.

روش لیفت با نخ دوبل در کلینیک آرمان الهیه با استفاده از دوازده نخ دو جهته انجام می‌شود. با بی‌حسی موضعی و علامت‌گذاری محل ورود نخ‌ها در روی پوست این کار آغاز شده و نخ‌ها به صورت داربستی در زیر پوست جای می‌گیرند. نخ‌های کوتاه و بلند کاگ توأم با یکدیگر و با حالت منحنی به صورت داربستی در زیر پوست قرار می‌گیرند.

نقاط ورود نخ‌ها برای رفع افتادگی و از بین بردن چروک‌ها و حتی فرم دادن به صورت در نقاط رویش مو و بخش‌هایی از صورت که قابل مشاهده نباشند قرار می‌گیرد. بعد از انجام این روش تا 70% نتیجه نمایان خواهد شد. یک هفته بعد و با از بین رفتن تورم اثرات مثبت به طور کامل پدیدار شده و خود را نشان خواهند داد. طراحی نوع این روش در کلینیک ارمان الهیه با توجه به فرم صورت هر فرد، میزان افتادگی پوست و نیاز صورت او به طور جداگانه انجام شده و این‌طور نیست که برای همه به یک شکل و یکسان باشد.

در اطراف این نخ‌ها بعد از گذشت 4 تا 6 ماه سلول‌های فیبروبلاست به طور طبیعی کلاژن سازی و فیبر سازی می‌کنند. این رخداد طبیعی که در اثر این روش پدید می‌آید، به طور مجدد پوست را بالا برده و سفت می‌کند. طناب‌های کلاژنی طبیعی جوانی مجدد برای پوست به ارمغان میاورند که تأثیر آن را چندین برابر می‌کند.

مراقبت بعد از لیفت با نخ

در روش VIP لیفت با نخ که در کلینیک آرمان الهیه انجام می‌شود از 18 نخ کاگ کوتاه و بلند به صورت هم‌زمان استفاده می‌شود. در این نوع از روش ، نخ‌ها را به صورت هلالی در زوایای فک در دو جهت مخالف زیر پوست با حفظ حالت داربستی قرار می‌دهند.

ظرافت دادن به صورت برای خانم‌ها به شکل v از طریق این مدل از این نوع روش امکان‌پذیر است. کسانی که با داشتن فرم Uشکل صورت دارای چهره‌ای مردانه و زمخت هستند با انتخاب این روش از  می‌توانند ظرافت و فرم زیبا را در چهره خود داشته باشند.

مدل بعدی که روش دیگر ابداعی لیفت با نخ در مرکز زیبایی آرمان الهیه است به مدل Super VIP در این مجموعه معروف است. در این روش 12 نخ کاگ هم‌زمان با دو نخ سیلوئیت وارد بافت زیر پوست می‌شوند. مخروط‌های سیلوئیت در دو جهت مخالف یکدیگر در زیر پوست باز شده و مثل چتر با قلاب شدن به بافت‌ها آن‌ها را بالا برده و فرم می‌دهند. حالت باز شدن مخروط‌ها به صورت مکانیکال در زیر پوست انجام می‌شود.

آخرین روش در مجموعه آرمان الهیه با نام Super VIP Plus معروف بوده که کامل‌ترین انواع این روش است.  بین 6 تا 8 نخ کاگ همزنان با 4 نخ خاردار یا سیلوئیت به زیر پوست در این روش لیفت با نخ وارد شده و با استحکام بافت‌ها همراه است.

تمامی روش‌های لیفت صورت با نخ با توجه به میزان شل شدگی و افتادگی پوست از سوی پزشک تشخیص داده شده و برای فرد مورد نظر طراحی می‌گردد.

این روش برای تمامی سنین انجام شده و محدودیت سنی ندارد. این روش فقط برای جوان شدن و از بین بردن چین و چروک‌ها نمی‌باشد.

بعد از انجام این روش صورت فرد به کارهای روزمره خود پرداخته و نیاز به مراقبت و نگهداری و یا گذراندن دوران نقاهت نخواهد داشت. فقط کافی است که از انجام ورزش‌ها و کارهای سنگین خودداری نماید.

بعد از این روش فرد نباید بر روی صورت خود بخوابد. این کارها تنها مراقبت‌های بعد از انجام لیفت با نخ صورت است. بعد از انجام لیفت با تمامی امور روتین زندگی توسط خود قابل انجام بوده و نیاز به کمک شخص دیگری ندارد. از ماساژ دادن صورت نیز بعد از انجام این روش فقط تا دو ماه باید پرهیز شود.

از بین بردن قوز بینی با لیفت با نخ

یکی دیگر از کاربردهای این روش برای فرم دهی بینی و رفع قوز بینی می‌باشد. قوز بینی انواع و اشکال مختلفی دارد. از بین بردن قوز بینی توسط این روش یکی از جایگزین‌های عمل جراحی است که علاوه بر کم‌هزینه بودن دردسرهای جراحی را نیز ندارد. لیفت با نخ بینی برای کسانی که یک بار جراحی زیبایی کرده و از ظاهر جدید بینی خود رضایت ندارند نیز مناسب است.

لیفت صورت با نخ به دلیل برگشت‌پذیر بودن برای بینی مناسب است تا اگر فرد از فرم جدید بینی راضی نبود بتواند بعد از گذشت زمان شکل قبلی خود را بازیابد. بینی‌های قوزدار در دو نوع قوز واقعی و قوز کاذب دسته‌بندی می‌شوند. پزشک متخصص زیبایی با تشخیص این مورد و کارا دانستن  این روش را برای فرد انتخاب می‌نماید.

لیفتینگ صورت

رفع افتادگی بینی از طریق لیفت با نخ

افتادگی سر بینی می‌تواند عدم تقارن و تناسب در چهره ایجاد کرده و فرد را عبوس و با سن بیشتر جلوه دهد. افزایش سن می‌تواند رباط‌ها و چینی‌جاهای بینی را شل کرده و نوک بینی را افتاده کند. اسکلت حمایتی بینی در اثر ضربه می‌تواند استحکام و بافت‌های خود را از دست بدهد و به مرور افتادگی نوک بینی را به همراه داشته باشد. گاهی نوک بینی افتاده به دلیل فرم طبیعی و ژنتیکی می‌باشد.

لیفت با نخ به کمک چنین افرادی می‌آید تا با فرم دهی بینی خود بتوانند چهره متناسب و زیبا داشته باشند. این روش با رفع افتادگی بینی شکلی جدید را به فرد هدیه می‌کند. در برخی موارد متخصص زیبایی برای استحکام این روش از تزریق ژل نیز به طور هم‌زمان استفاده می‌نماید. تزریق ژل می‌تواند تغییر زاویه نوک بینی را به همراه داشته باشد.

در برخی مواقع پزشک متخصص بعد از این روش برای فرم دهی بینی و رفع افتادگی بینی، چسب زدن را به مدت سه روز پیشنهاد می‌کند. این چسب تورم ناشی از نخ گذاری را بهبود بخشیده و فرم بینی را تا تثبیت شدن در این 3 روز حفظ می‌نماید.

لیفت بینی با نخ به چه صورت انجام میشود ؟

یکی از روش های اصلاح فرم بینی که بدون جراحی انجام میشود لیفت بینی با نخ می باشد. این روش بیشتر برای کسانی دارای قوز کاذب در بینی خود بوده و یا می خواهند تغییرات جزیی در آن ایجاد کنند و همچنین کسانی که علاقه ای به انجام عمل های جراحی ندارند مناسب می باشد. در واقع لیفت بینی با نخ یک روش غیر تهاجمی برای رفع عیوب بینی و تغییر آن به فرم دلخواه خود می باشد.
برای انجام این روش پس از بی حسی موضعی نوک بینی توسط دستگاه سوراخ شده و سپس نخ به وسیله یک سوزن نازک در زیر بافت بینی قرار می گیرد. با قرار گرفتن نخ در زیر پوست، کلاژن سازی و تولید الاستین افزایش یافته و همین امر باعث فرم دهی به بینی خواهد شد. این عمل در عین سادگی به شما در رفع عیوب بینی کمک کرده و حتی باعث می شود پره های بینی نیز کوچک تر بنظر برسند.

همچنین کسانی که بینی با نوک رو به پایین نیز دارند با انجام این عمل این مشکل در آنها رفع خواهد شد. در واقع شما با عمل لیفت بینی با نخ می توانید همزمان با یک تیر چند نشان بزنید.
مدت زمان انجام این عمل بین 15 الی 20 دقیقه بوده که ممکن است پس از آن با کمی تورم و درد روبرو شوید که کاملا گذرا و مقطعی می باشد اما ممکن بهبود زخم ناشی از ورود سوزن به مدت زمان بیشتری نیاز داشته باشد. ماندگاری این روش نیز در حدود 12 الی 18 می باشد که این زمان آناتومی و متابولیسم بدن بیمار، تغذیه و سبک زندگی فرد بستگی دارد.

البته در این بین نمی توان نوع، جنس و تعداد نخ های بکار رفته در انجام این عمل را نادیده گرفت. با مشاوره رایگان با پرسنل حرفه ای و با تجربه ی کلینیک پوست آرمان الهیه میتوانید از هزینه لیفت بینی بدون جراحی مطلع شوید.

لیفت بینی با دستگاه  پلاسما جت

پلاسما جت یا PRP یکی از جدید ترین و پیشرفته ترین روش های لیفت و جوانسازی پوست می باشد که می توان از برای لیفت بینی نیز استفاده کرد. این روش که بیشتر مناسب کسانی است که بینی های گوشتی داشته و می خواهند آن را کوچک کنند. پلاسما یک گاز با دمای بالا و فشار پایین می باشد که در هنگام برخورد با پوست جرقه زده و باعث می شود بافت های اضافه تکه تکه شده و پس از مدتی از پوست جدا شوند.

نکاتی که راجع به لیفت صورت با نخ باید بدانید

جراحی لیفت صورت با نخ یک روش درمانی محافظت شده و جایگزین مناسبی برای جراحی آسیب دیدگی صورت است. لیفت صورت با نخی طراحی شده است که ریسک و مضرات آن نسبت به مدل قبلی خود کمتر است، این روش میتواند با سرعت بالاتر آسیب های گونه ها، چانه و گردن و سایر نقاط بدن را کاهش داده و خطر را نسبت به نمونه معمولی کاهش دهد. در طول این عمل جراحی از نخ های مخصوص استفاده می شود.

بعد از عمل، پوست تغییر می کند و بافت صورت در جای خود باقی می ماند. در این روش بلند کردن از نخ های استریل شده برای به حداقل رساندن هر اثری از جراحی استفاده می شود و همچنین نتایج حاصل از لیفت صورت با نخ، به طور کلی مطلوب تر و کاربردی تر نسبت به روشهای سنتی نیز میباشد.

لیفت صورت با نخ یک راه حل مناسب و خطرناک تر از روش سنتی ولی در عین حال ماندگار تر نیز میباشد و برای افرادی که علائم اولیه پیری مانند ضعف عضلات و پوست صورت را تجربه می کنند، طراحی شده است.

این روش نوآورانه می تواند فقط در یک یا دو ساعت انجام شود و اغلب بدون بیهوشی میباشد. در طی جراحی قیچی صورت، جراح سعی دارد از طریق برش های کوچکی که در این ناحیه ایجاد می کند، بر زیبایی نقاط با پوست نازک تر تمرکز کند. این نخ ها به پوست متصل شده و سپس توسط پوست حمایت می شوند تا در ایجاد چین و چروک و صاف شدن پوست کمک کنند.

تقریبا بلافاصله بعد از عمل جراحی، نواحی مورد نظر درمان می شود و با از بین بردن پوست ضعیف و چرکیده، پوست بیماران براق و شاداب می شود. هنگامی  که نخ ها گره زده می شوند، نخ ها در میان پوست بیمار پنهان می شوند و زخم ناشی از آن تقریبا نامرئی خواهد شد.

لیفت صورت با نخ

مراقبت بعد از لیفت با نخ

از آنجا که بعد از عمل لیفت در پوست صورت و گردن خود احساس سفتی و کشیدگی خواهید داشت نیاز است تا چند روز پس از انجام این عمل یک سری نکات را رعایت کنید.
اگر دچار کبودی و احساس گزگز در ناحیه بی حسی شدید می توانید با کمپرس یخ این علائم را کاهش دهید و توجه داشته باشید که استفاده از این روش درمانی فقط برای 24 ساعت اول مجاز می باشد.
پس از انجام عمل لیفت اگر قصد خروج از منزل را داشتید حتما از یک ضد آفتاب با SPF 30 استفاده نمایید زیرا پوست در نتیجه این عمل کمی نازک شده و آسیب پذیر می باشد.
اگر عمل لیفت را در صورت و در نواحی اطراف لب و گونه انجام داده اید برای حداقل 3 الی 4 هفته دهان خود را بیش از اندازه باز نکنید و اگر وقت دندان پزشکی دارید آن را به زمان دیگری موکول کنید زیرا احساس کشیدگی باعث ایجاد ناراحتی و درد در شما خواهد شد. همچنین سعی کنید تا چند روز از غذاهای نرم و مایعات بیشتر استفاده نمایید.
پس از انجام لیفت هر روز صورت خود را با یک شوینده ملایم بشویید و از هرگونه فشار و ماساژ پوست خودداری کنید.
اگرچه درد و ناراحتی ناشی از انجام لیفت با نخ کاملا طبیعی می باشد اما در صورت درد می توانید هر 6 ساعت از قرص تیلنول استفاده کرده و از مصرف داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی ممانند ناپروکسن و ایپوبروفن خودداری کنید زیرا این دسته از قرص ها فرایند کلاژن سازی را متوقف می کنند. همچنین بمدت حداقل یک هفته از مصرف الکل و داروی های ضد انعقاد خون را خودداری کنید.

از انجام فعالیت های سنگین ورزشی و بدنی به مدت یک هفته اجتناب کنید زیرا ممکن فشار بیش از حد باعث پاره شدن نخ در زیر پوست شده و در نهایت منجر به خونریزی داخلی شود.
اگر جز افرادی هستید که به حمام کردن عادت دارید بهتر است قبل از انجام لیفت صورت دوش بگیرید زیرا تا 24 ساعت اجازه این کار را ندارید. پس از طی این زمان می توانید پانسمان خود را برداشته و با ملایمت محل درمان را با حوله تمیز و گاز استریل تمیز کرده و سپس با باد سرد سشوار کاملا آن را خشک کنید.
از دیگر نکات مهمی که باید بعد از این روش مد نظر قرار دهید اصلاح نحوه خوابیدن می باشد. برای افزایش روند بهبودی بهتر است بمدت یک هفته در هنگام خواب ترجیحا از دو بالش استفاده کرده و به پشت بخوابید.
همچنین نیاز است بمدت 10 روز از قرار دادن محل مورد درمان در دمای بالا مانند سونا و یا هوای خیلی سرد اجتناب کنید. همچنین اگر وقت لیزر یا هر نوع درمان تحت فرکانس یا اشعه دارید بهتر است آن را به تعویق بیاندازید.

در متد لیفت با نخ از دو نوع نخ برای جوانی و زیبایی استفاده می‌کنند:

 • نخ ساده
 • نخ خاردار

هر دو نوع نخ  استفاده شونده در این روش از جنس پروتئینی هستند. این نخ‌ها سال‌هاست که در علم پزشکی استفاده‌های دیگری دارد و بدن به راحتی آن‌ها را جذب می‌کند. به طور مثال برای بخیه زدن از یک نوع این نخ‌های لیفت با نخ استفاده می‌شود. نخ ساده یا PDO از جنس POLY DIOXANONE هستند که در بدن جذب می‌شوند. نخ‌های خاردار یا سیلوئیت از جنس PLLA که مخفف پلی لاکتیک اسید و اشکال مخروطی PGLA هستند.

این نخ‌ها از یک پلیمر قدیمی شناخته شده که سالیان متوالی است در ساخت داروها و تجهیزات پزشکی استفاده می‌شوند. در این روش با استفاده از این نخ‌ها پوست بالا کشیده شده و به سفت کردن بافت زیر پوست نیز کمک می‌کند. روش لیفت با نخ با توجه به مهارت پزشک متخصص به صورت‌های مختلفی انجام می‌شود. تعداد نخ‌ها و نوع نخ‌های استفاده شده با توجه به میزان نیاز پوست و صورت فرد انتخاب می‌شوند.

در کلینیک زیبایی آرمان الهیه پزشکان متخصص روش‌های ابداعی نوینی برای انجام این روش را ابداع کرده و بر روی بسیاری از افراد انجام داده که تا به امروز رضایت داشته‌اند.

معایب لیفتینگ صورت با نخ

لیفت با نخ را می‌توان جزو روش‌های کم تهاجم(نه غیرتهاجمی) دانست. میزان آسیب رساندن روش لیفت صورت با نخ به چینی‌جاهای زیر پوست بسیار کم بوده و عصب‌های کمی را درگیر می‌کند و به همین دلیل روش کم تهاجمی می‌باشد.

کبودی یکی از واکنش‌های طبیعی بدن به هر نوع آسیب‌دیدگی است که در لیفت صورت با نخ هم وجود دارد. کبودی به وجود آمده در اثراین روش جزئی بوده و زمان کمی رفع می‌گردد. در صورتی که این روش برای دور چشم‌ها انجام شده باشد میزان کبودی در این نواحی بیشتر خواهد بود و حداکثر تا دو هفته بعد از بین خواهد شفت.

درد یکی دیگر از عوارض لیفت صورت با نخ است که برای اکثر افراد این میزان از درد قابل تحمل می‌باشد. بعد از کم شدن اثر بی‌حسی موضعی در محل ورود و جای گذاری نخ‌ها احساس درد آغاز می‌شود. این درد ناچیز نهایتاً بین 3 روز تا یک هفته بعد از بین خواهد رفت. زیبایی و جوانی پدید آمده در اثر انجام روش لیفت صورت با نخ باعث فراموش شدن این درد کم خواهد بود.

ورم هم در اثر لیفت با نخ پدید می‌آید که محسوس نیست. تورم ناشی از لیفت صورت با نخ توسط افراد عادی قابل مشاهده نیست و همان میزان کم تا یک هفته بعد از بین خواهد رفت. بعد از محو شدن کامل تورماین روشاثرات مثبت بیشتر مشخص خواهند شد.

زخم‌هایی که در اثر ورود نخ‌ها نیز بر روی چهره و صورت و گردن پدید آمده را می‌توان از عوارض لیفت با نخ نام برد. با اینکه اندازه این زخم‌ها حداکثر به 2 میلی‌متر می‌رسد اما می‌توان آن‌ها را در این بخش آورد. زخم‌های لیفت صورت با نخ بسیار کم بوده و بعد از مدت زمان کمی با تغییر رنگ محو خواهند شد.

ترمیم و تسکین عوارض لیفت صورت با نخ با توجه به جنس و آناتومی بدن افراد و میزان واکنش دهی و حساسیت آن‌ها به تغییرات زمان دقیقی نداشته اما به مرور تسکین یافته و از التهابات کاسته می‌شود. زمان و روند بهبودی کامل عوارض این روشبه بیش از دو هفته نخواهد رسید.

برای لیفت با نخ عوارض نادری را هم می‌توان پیش‌بینی کرد که تابه‌حال مشاهده و گزارش نشده است.

خونریزی‌های زیاد و غیرقابل‌کنترل در زیر پوست می‌تواند منجر به هماتوم شود. برای از بین بردن هماتوم‌ها که خود را با تورم شدید نشان می‌دهند نیاز به جراحی دیگری است تا این مورد از عوارض نادر این روشرفع شود.

بالا کشیدن صورت با نخ

نکاتی برای انجام لیفت با نخ

اشخاصی که قصد انجام لیفت با نخ را دارند برای مشاهده عوارض کمتر، بهبودی سریع و مشاهده اثرات و نتایج کامل این نکات را در نظر بگیرند:

 • انتخاب پزشک متخصص زیبایی که در انجام این روش تبحر و مهارت کافی داشته باشد بسیار اهمیت دارد تا از تمامی خطرات احتمالی این روش جلوگیری شود. برای انتخاب یک متخصص زیبایی حتماً به کلینیک‌های زیبایی مراجعه کرده و از رضایت مراجعه‌کنندگان ایشان اطمینان حاصل نمایید. متخصصین آرمان الهیه از مجرب‌ترین پزشکان زیبایی بوده که افراد متعدد زیادی را با انجام این روش زیباتر و جوان‌تر نموده‌اند.

 

 • نیکوتین و دخانیات موجود در سیگار و قلیان روند بهبود را کند کرده و کبودی‌های ناشی از این روش را ازدیاد می‌بخشد. بین 3 روز تا یک هفته قبل از انجام روش لیفت با نخ و یک هفته بعد از آن از استعمال دخانیات خودداری نمایید تا اثربخشی و نتیجه بهتری را شاهد باشید. دخانیات کاهش خون‌رسانی در بدن را به وجود آورده و به همین دلیل از استعمال آن باید خودداری گردد.

 

 • داشتن رژیم غذایی سالم یک هفته قبل از این روش می‌تواند بهبودی را تسریع بخشد. مواد غذایی حاوی ویتامین C نیز بعد از انجام روش این روش در تسریع روند بهبود نقش بسزایی دارند.

 

 • داروهایی مثل خانواده آسپرین، وارفارین، ایبوبروفن نیز در زمان انجام لیفت صورت با نخ منع مصرف دارند. در صورتی که از این دسته داروها استفاده می‌کنید حتماً با پزشک در میان بگذارید. قبل از انجام لیفت با نخ به طور کلی اعلام هرگونه بیماری خاص و یا مصرف دارو به پزشک ضروری است.

 

 • نوشیدنی‌های الکلی در زمان انجام این روش باید حذف گردند. استعمال این ماده در اثرات این روش به طور منفی عمل می‌کند. از یک هفته قبل نوشیدنی‌های الکلی از برنامه غذایی باید حذف شوند.

 

 • اصلاح صورت به طور کامل برای آقایانی که قصد انجام این روش را دارند قبل از مراجعه به کلینیک باید انجام گیرد و تا دو هفته بعد از انجام این روش نباید اصلاح کنند.

 

 • به خانم‌ها نیز پیشنهاد می‌شود قبل از مراجعه به کلینیک برای انجام لیفت صورت با نخ، صورت خود را با شستشو دهنده‌ها و پاک‌کننده‌های مخصوص از هرگونه آرایش و کرم و لوسیون پاک کنند.

 

 • به طور کلی آقایان و خانم‌ها تا دو هفته بعد از انجام این روش از مالیدن صورت با انواع کرم و لوسیون و ضد آفتاب خودداری نمایید. آرایش کردن برای بانوان دو هفته بعد از لیفت با نخ بدون مشکل است.

 

 • از رفتن به سونا و جکوزی تا 3 هفته بعد از انجام این روش باید خودداری شود. ماندگاری، دوام و استحکام بافت‌ها در این مدت صورت می‌گیرد که سونا، استخر و جکوزی آن را مختل می‌نماید.

 

 • استفاده از کمپرس سرد یا گرم به طور مستقیم بر روی محل تحت روش این روشنباید باشد و برای استفاده از انواع کمپرس دستور پزشک و نوع روش استفاده باید باشد.

 

 • لیفت با نخ هیچ‌گونه پرهیز غذایی ندارد اما برای مراقبت نباید مواد غذایی مثل سیب، هویج و غذاهای سفت را گاز زده و بخورید.

 

 • از خندیدن زیاد، صحبت کردن، جیغ و فریاد فقط کافی است تا دو هفته بعد از انجام آن بپرهیزید تا اثرات این روش را به طور طولانی و ماندگار داشته باشید.

 

 • مراجعه برای انجام جلسات ترمیمی این روش باید سر موقع و با زمان‌هایی که پزشک متخصص تجویز کرده انجام شود. جلسات ترمیمی دوام و ماندگاری اثرات لیفت با نخ را بالا برده و تثبیت می‌نماید.

معایب لیفت با نخ

قیمت لیفت با نخ

همان‌طور که در ابتدای مطلب عنوان شد هزینه‌ لیفت صورت در مقایسه باسایر روش‌های زیبایی و جوانی بسیار کم و ناچیز است. کلینیک زیبایی ارمان الهیه به دلیل داشتن روش‌های متعدد و راهکارهای مختلف از طریق لیفت با نخ قیمت‌های مختلفی برای هر کدام از آن‌ها دارد. انتخاب نوع نخ‌ها و تعداد استفاده شده در آن‌ها در محاسبه هزینه‌های روش لیفت صورت با نخ مؤثر است.

کلینیک ارمان الهیه با در نظر گرفتن شرایط دانشجویان و اقشار خاص تسهیلات خوبی را برای انجام روش‌های آن برای این افراد در نظر می‌گیرد. مشاوره قبل از انجام روش‌های لیفت با نخ و برگزیدن هر کدام از آن‌ها در این مجموعه زیبایی به صورت رایگان انجام می‌شود. بعد از اینکه کدام یک از انواع لیفت با نخ برای صورت، فرم دهی بینی، رفع غبغب، فرم دهی صورت، از بین بردن خطوط ابرو و پیشانی و … انتخاب شد هزینه آن‌ها نیز مشخص می‌گردد.

 

نتیجه‌گیری:

این روش برقراری تناسب بین اجزای صورت، از بین بردن نقص‌ها، جوان کردن پوست و … با سرعت بالا، هزینه کم و بدون دردسر می‌تواند فرد را راضی و خشنود گرداند.

 

سوالات متداول لیفت با نخ :

لیفت با نخ یعنی چی ؟
لیفت با نخ به معنای بالا کشیدن پوست در تمامی بخش های صورت و گردن است که در این صفحه میتوانید به همراه فیلم مشاهده کنید .
آیا لیفت صورت با نخ عوارض دارد ؟
این روش یکی از امن ترین و بی خطر ترین عمل های زیبایی میباشد که تا کنکون عوارض جدی برای آن گزارش نشده است .
آیا مراقبت های خاصی دارد ؟
پس از انجام لیفت هر روز صورت خود را با یک شوینده ملایم بشویید و از هر گونه فشار و ماساژ پوست خودداری کنید .

مشاوره حضوری رایگان

دیدگاه ها
 1. آزاده گفت:

  سلام.وقتتون بخیر
  برای پف زیر چشم چه کارهایی می تونیم انجام بدهیم؟

 2. ساناز گفت:

  سلام عزیزم میخواستم بپرسم لیفت با نخ محدودیت سنی داره؟

 3. نزار گفت:

  سلام وقتن بخیر ادرسی شما از کودام استان ایران است

  • مهدیه رنجبری گفت:

   با سلام وادب
   آدرس کلینیک:میدان نوبنیاد-پاسداران می باشد

  • مهدیه رنجبری گفت:

   با سلام و احترام فراوان
   موقعیت کلینیک در میدان نوبنیاد خیابان شهید لنگری نبش کوچه لک پور ساختمان آوا بهتا پلاک 2 طبقه اول می باشد.

 4. نزار گفت:

  قیمت چند است برای لفت صورت کامل

  • مهدیه رنجبری گفت:

   با سلام و ادب به شما دوست عزیز
   قیمت لیفت صورت از 2 میلیون به بالا می باشد.
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین کلینیک آرمان الهیه تماس حاصل نمایید.
   02122232907

  • مهدیه رنجبری گفت:

   با سلام و ادب
   هزینه لیفت صورت از 2 میلیون به بالا میباشد بستگی به تعداد نخ های تزریقی دارد.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین کلینیک آرمان الهیه تماس حاصل نمایید.
   02122984841

دیدگاه شما

بر روی (من ربات نیستم) تیک بزنید