کلینیک تخصصی پوست و مو

تزریق فیلر

تزریق فیلر صورت

بسیاری از علائم پیری با کشیده شدن بافت صورت و کاهش حجم آن خود را به صورت خطوط اطراف بینی و دهان و فرورفتگی در برخی نقاط صورت نشان می دهند.

تزرق فیلر یا پرکننده های پوستی موادی ژل مانند هستند که باعث از بین رفتن حجم از دست رفته شده و چین وچروک صورت را صاف و برطرف می کنند. این فیلرها در زیر پوست تزریق شده و محورهای صورت را تقویت می کنند.

تزریق فیلر برای رفع چین و چروک یا زیبایی بیشتر؟

سالانه افراد بسیاری این روش درمانی محبوب ومقرون به صرفه انتخاب کرده که به آنها کمک می کند بدون جراحی جوان و زیبا بنظر برسند. با روش لیفت بینی با نخ میتوانید به راحتی بینی خود را فرم دهید.

در حالی فیلرهای پوستی به طور کلی به عنوان پرکننده های چین و چروک شناخته می شوند اما می توانند خیلی بیشتر از یکدست کردن چین و چروک پوست انجام داده و با تقویت و بازیابی حجم در گونه یا در قسمت های فرو رفته باعث می شوند تا بافت های خالی صورت پر شده و به حجم طبیعی و اولیه خود بازگردند.

تاییدیه سلامت و اصل بودن فیلر هاتاییدیه سلامت و اصل بودن فیلر ها

تمامی این فیلرها مورد تایید FDA ایالات متحده امریکا بوده و نشان CE را که طبق استانداردهای تولید می باشد را دریافت کرده اند به همین دلیل بیشتر پزشکان از این روش برای جوانسازی پوست بهره می برند.

بیشتر این پرکننده ها موقتی بوده و پس از تزریق در نهایت جذب بدن می شوند اما ماندگاری آن ها در حدود شش ماه یا بیشتر طول می کشد. برخی از افراد برای رسیدن به یک نتیجه عالی و ماندگار به بیش از یک جلسه تزریق نیاز دارند.

انواع مختلف فیلر ها

فیلرهای پرکننده انواع مختلفی داشته که جراحان زیبایی از آن استفاده می کنند. در واقع این فیلرها بر اساس ماده تشکیل دهنده آن طبقه بندی می شوند و معمولا در صورت برای از بین بردن چین و چروک در صورت و حجم دادن به گونه، چانه و فک استفاده می شوند.

همچنین می توان از این فیلرها برای پر کردن لب ها نیز استفاده کرد. در صورت تزریق فیلر در زیر پوست، ناحیه مورد نظر به طور کامل پر شده و پف می کند که این پف به مروز زمان از بین رفته و بافت مورد تزریق حالت طبیعی و عادی پیدا خواهد کرد.

عوارض تزریق فیلر

عوارض تزریق فیلر دقیقا به نوع فیلر بستگی دارد. فیلرهایی مناسب هستند که ماندگاری طولانی مدتی داشته و پس از گذشت زمان قوام و شکل خود را از دست نداده و کاملا با بدن سازگاری داشته و جذب بدن می شوند.

اما عوارض تزریق فیلر تنها به نوع فیلر بستگی ندارد بلکه عدم مهارت پزشک نیز در این زمینه بسیار موثر می باشد که از جمله آن می توان به جمع شدن فیلر در زیر پوست اشاره کرد که معمولا بر اثر تزریق نادرست ژل اتفاق می افتد.

که در اینصورت باید این موضوع را با پزشک خود در میان گذاشته تا با تخلیه یا ماساژ فیلر بتواند این مشکل را برای شما رفع کند.

همچنین ممکن است در اثر ضدعفونی نکردن محل تزریق و استریل نبودن تجهیزات تزریق دچار عفونت در محل تزریق شوید که البته می توان با درمان مناسب و مصرف متناوب آنتی بیوتیک، عفونت را کنترل و درمان کرد.

از دیگر عوارض تزریق فیلر که معمولا پس از تزریق اتفاق می افتد تورم و کبودی در ناحیه مورد نظر می باشد که اغلب در طی چند روز از بین خواهد رفت و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

اولین اقدام برای کاهش عوارض

اولین اقدام برای کاهش عوارض

برای کاهش عوارض تزریق فیلر باید در انتخاب پزشک و کلینیک تحت درمان خود دقت نمایید.

فراموش نکنید هرچند که پزشک شما از یک فیلر معتبر و مرغوب استفاده نماید اما آموزش و مهارت لازم در این زمینه را بدست نیاورده باشد ممکن است شما را دچار عوارض نادر و جبران ناپذیر کند که باعث می شود نه تنها به نتیجه دلخواه خود دسترسی پیدا نکنید بلکه باید به دنبال روش درمانی جدید برای جبران عوارض تزریق فیلر باشید.

در واقع با برنامه ریزی دقیق و بررسی آناتومی پوست بیمار در نواحی مختلف می توان از بروز بسیاری از عوارض تزریق فیلر پیشگیری کرد. آگاهی کامل درباره آناتومی صورت و ویژگی های خاص مواد پرکننده بسیار مهم می باشد. ضخامت پوست تاثیر بسزایی در تزریق بهینه فیلر داشته و نباید در مناقطی که گردش خون در آنجا اندک بوده و امکان پاره شدن رگ های خونی و عروقی وجود دارد تزریق شود.

بنابراین برای رضایت بیمار و جلوگیری از عورض تزریق فیلر نیاز است پزشک به خوبی همه این موارد را بررسی کرده و بیمار را با تمامی مراحل آشنا سازد.

تزریق فیلر صورت

جمع شدن فیلر زیر پوست و راه درمان آن

در موارد نادر ممکن است بیمار با جمع شدگی فیلر در زیر پوست مواجه شود که تنها راه حل آن تخلیه فیلر از ناحیه مربوط می باشد.

ماندگاری این عمل در حدود یک سال بوده که با ترمیم مجدد آن در طی چند سال می توان به فرم دلخواه خود در بینی دست یافت بدون آنکه نیازی به جراحی بینی وجود داشته باشد. در واقع در روش تزریق فیلر به بینی قسمت های نامتقارن بینی را می توان به حالت صاف و متقارن در آورد.

همچنین این روش یک روش ایده آل برای رفع قوز بینی کاذب می باشد که با تزریق در قسمت انتهایی و فرور رفتگی بینی می تواند به اصلاح فرم آن کمک کند.

پس از تزریق فیلر ها نیاز به ترمیم داریم؟پس از تزریق فیلر ها نیاز به ترمیم داریم؟

علاوه بر این ممکن است پس از تزریق فیلر موقت نیاز به ترمیم داشته باشید اما مطمئن خواهید بود که عوارض خاصی شما را تهدید نکرده و در عین داشتن صورتی زیبا و جوان می توانید سلامتی پوست و بدن خود را تضمین کنید.

فراموش نکنید در انتخاب مناسب برای تزریق فیلر حتما با پزشک خود مشورت کنید تا با بررسی آناتومی بدن خود بیشترین افزایش ماندگاری را داشته باشید.

تزریق فیلر به بینی

جراحی زیبایی بینی یکی از رایج ترین روش های زیبایی شناسی است که توسط جراحان پلاستیک در سراسر جهان انجام می شود.

در سال های اخیر، جراحی زیبایی بینی بدون جراحی در اکثر بیماران و پزشکان به یک گزینه مطلوب و پرطرفدار تبدیل شده است. متداول ترین روش بدون جراحی برای اصلاح فرم بینی استفاده از تزریق فیلر بینی می باشد. خواص این فیلرها به پزشک اجازه می دهد تا با حداقل آسیب، نتایج خوب و بهینه را بدست بیاورند.

رینوپلاستی یک روش غیر جراحی است که با تزریق فیلر به بینی انجام می شود که هدف آن اصلاح فرم بینی ورفع نواقص مادرزادی بینی می باشد. تزریق فیلر به بینی یک روش غیر تهاجمی است که با هزینه پایین و بدون نیاز به استراحت ظاهر بینی را بهبود بخشیده و نتایج آن بلافاصله پس از تزریق قابل مشاهده خواهد بود.

مراحل اولیه انجام تکنیک تزریق فیلرمراحل اولیه انجام تکنیک تزریق فیلر

برای تزریق فیلر به بینی ابتدا محل تزریق را با بی حسی موضعی توسط ماده مخصوص بی حس کرده و پس از ضدعفونی کردن محل تزریق، مقدار معینی از فیلر به بینی تزریق می شود. این تزریق توسط سوزن کانولا که بسیار نازک بوده انجام شده تا احتمال درد و کبودی به صفر برسد.

پس از تزریق فیلر به بینی، پزشک محل تحت درمان را ماساژ داده تا فیلر تزریقی به طور یکواخت در زیر پوست پخش شود.

در طول درمانی هیچ گونه عارضه جدی برای این روش رخ نداده است زیرا اغلب فیلرها با بدن سازگاری داشته وتوسط بدن جذب می شوند. اما اغلب بیمار پس از تزریق با کمی تورم و التهاب در محل تزریق روبرو شده که این علائم در طی 2 الی 3 روز از بین می رود.

تزریق فیلر برای سیاهی دور چشمتزریق فیلر برای سیاهی دور چشم

سیاهی دور چشم معمولا به دلایل ژنتیکی و ارثی در فرد اتفاق می افتد و زیبایی چشم ها را تحت تاثیر قرار می دهد. البته نمی توان تاثیر افزایش سن را نیز در این زمینه نادیده گرفت. این پدید باعث می شود تا چهره شما خسته و پیر به نظر برسد. همچنین حالت چشمان شما را تحت تاثیر قرار داده و باعث می شود خمار و بی حال دیده شود.

تزریق فیلر برای رفع سیاهی دور چشم یکی از روش های تاثیر گذار بوده که به طور کامل با بافت ظریف و حساس دور چشم سازگاری داشته و بدون وارد کردن هیچ گونه آسیبی به چشم این مشکل را برای شما رفع می کند.

ژل اسید هیالورنیک اسید چیست؟

ژل اسید هیالورنیک اسید که به طور طبیعی در بافت بدن وجود دارد یکی از گزینه های ایده آل برای رفع سیاهی دور چشم می باشد که با علاوه بر حفظ رطوبت در بافت حساس دور چشم، باعث کشش و استحکام پوست در این ناحیه می شود.

همچنین این فیلر تمامی مواد مغذی، آمینو اسید و ویتامین ها را به این بافت می رساند و موجب رفع سیاهی و روش شدن پوست اطراف چشم می شود.

تزریق فیلر دور چشم برای رفع سیاهی دور چشم

تزریق فیلر

برای سیاهی دور چشم بصورت غیر تهاجمی و با بی حسی موضعی انجام می شود که مدت زمان آن نیز در حدود 15 الی 20 دقیقه می باشد. فیلر حاوی اسید هیالورونیک با یک سوزن نازک در زیر بافت چشم و روی استخوان تزریق شده که شما بلافاصله پس از تزریق می توانید اثرات آن را ببنید.

اما برای دیدن نتیجه کامل حاصل از تزریق فیلر به زمانی در حدود حداکثر دو هفته نیاز دارید. ماندگاری تزریق فیلر برای رفع سیاهی دور چشم در هر فرد متفاوت بوده اما معمولا بین 1 الی 3 سال می باشد که می توانید برای افزایش ماندگاری این روش پس از طی این مدت آن را تمدید نمایید.

این روش اگر تحت شرایط استریل و توسط پزشک متخصص انجام شود هیچ گونه عوارض جانبی را در پی نخواهد داشت اما ممکن است با کبودی و تورم در محل تزریق روبرو شوید که می توانید با کمپرس آب یخ این علائم را کاهش دهید.

اما اگر با واکنش های آلرژیک یا احتباس مایع در زیر بافت چشم روبرو شدید بهتر است حتما این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید تا اقدامات لازم را برای شما اتخاذ کند.

مراقبت بعد از تزریق فیلر

ممنوعیت انجام فعالیت های ورزشی سنگین

حداکثر تا 1 الی 2 هفته پس از تزریق فیلر در زیر چشم از انجام فعالیت های سنگین ورزشی و بدنی و حتی ورزش های هوازی خودداری نمایید زیرا این نوع از ورزش ها با افزایش گردش خون در صورت کبودی و تورم را بیشتر کرده و باعث می شود دوره نقاهت شما طولانی تر شود.

از مصرف نوشیدنی های الکلی، دخانیات و حتی در نمک در رژیم غذایی خود به مدت 48 ساعت خودداری کنید تا تورم و التهاب در صورت به حداقل خود برسد.

برآمدگی های دور چشم بعد از تزریق فیلربرآمدگی های دور چشم بعد از تزریق فیلر

ممکن است پس از تزریق فیلر در زیر چشم با برآمدگی هایی مواجه شوید که کاملا طبیعی و تا 3 هفته پس از درمان بهبود پیدا خواهند کرد. اما اگر این برآمدگی های از بین نرفت بهتر است هر روز زیر چشم خود را به آرامی ماساژ دهید تا فیلر بخوبی در بافت زیر چشم پخش شود.

در هنگام خواب باید سر در بالاترین حالت ممکن قرار بگیرد بنابراین اگر برای تان مقدور است به مدت حداقل دو شب روی صندلی بخوابید و یا از دو بالش در زیر سر خود استفاده نمایید تا با کاهش گردش خون به کاهش علائم ناشی از تزریق فیلر در زیر چشم خود کمک کنید.

اگر نمی توانید پس از تزریق فیلر در خانه بمانید می توانید برای پنهان کردن کبودی ناشی از ورود سوزن به پوست از کرم های گریم و آرایشی به مقدار کم روی پوست خود استفاده نمایید همچنین برای کاهش این تورم در مدت زمان کوتاه می توانید از یک قالب یخ پیچیده شده درون حوله روی چشمان خود استفاده نمایید.

انواع مختلف فیلرانواع مختلف فیلر

فیلرها از نظر ماندگاری به دو دسته موقت و نیمه دائمی دسته بندی می شوند که فیلرهای موقتی معمولا از جنس مواد موجود در بدن بوده و پس از مدتی توسط بدن جذب می شوند. از جمله این فیلرها می توان به فیلر چربی، اسید هیالورونیک، کلسیم هیدروکسل آپاتیت و اسید پلی لاکتیک اشاره کرد که در میان آنها اسید هیالورونیک و چربی بسیار پرکاربرد و محبوب می باشد.

فیلر چربی به دلیل آنکه از بدن خود شخص برداشته می شود، ریسک واکنش های آلرژیک و دفع پیوند توسط بدن را نداشته و بعد از پیوند به محل مورد نظر درصد زیادی از آن جذب بدن می شود. به همین دلیل برای تزریق دوز بالایی را در نظر می گیرند تا پس از جذب آثار آن بر روی پوست باقی بماند.

اسید هیالورونیک نیز یک ماده طبیعی است که مقدار زیادی از ان در بافت زیر چشم و مایع چشم وجود دارد. این فیلر پس از تزریق مانند یک اسفنج عمل کرده و با جذب آب باعث برجستگی در محل تزریق خواهد شد. همچنین این ژل آب را به سطح پوست رسانده و با تغییر رنگ علاوه بر رفع سیاهی زیر چشم، باعث می شود چشمانی زیبا و جوان داشته باشید.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر زیر چشم

از آنجا که چشم یکی از حساس ترین عضوهای صورت می باشد پس از تزریق فیلر در زیر چشم باید با مراقبت های ویژه عوارض واثرات ناشی از آن را کاهش داده و دوره بهبود و درمان را کوتاه تر کرد. برای این کار می توانید از پزشک خود کمک بگیرید تا با راهکارهای پزشکی بتواند به شما کمک کرده تا سریع تر به روال عادی زندگی خود بازگردید.

پس از تزریق فیلر در زیر چشم کمی تورم طبیعی وجود دارد که می توانید از کمپرس آب سرد استفاده کنید.اگربعد از تزریق با درد مواجه شدید برای کاهش درد از تنها از یک استامینوفن ساده استفاده نمایید، مصرف مسکن های غیر استروئیدی مانند ایپوبروفن و ناپروکسن و همچنین مسکن های خانواده آسپرین نه تنها به کاهش درد و توم کمکی نخواهد کرد بلکه این علائم را تشدید خواهد کرد.

سنگین ترین فیلر پوستی چیست ؟سنگین ترین فیلر پوستی چیست ؟

کلسیم هیدروکسل آپاتیت یکی از سنگین ترین فیلرهای پوستی می باشد که به طور طبیعی در استخوان بدن وجود دارد. این فیلر مانند یک داربست که پوست را از لایه های زیرین پوست جدا کرده و باعث افزایش تولید کلاژن در آن ناحیه خواهد شد.

همچنین این فیلر سنگین بدون جابجایی در پوست، چین و چروک پوست را کاهش داده و با پر کردن فرورفتگی های صورت باعث می شود پوستی سالم و یکدست داشته باشید.

پلی لاکتیک اسید یا PLLA یک فیلر پوستی مناسب برای پر کردن فرورفتگی های صورت می باشد که با تحریک کلاژن می تواند باعث افزایش حجم در قسمت های زیر چشم، چانه و گونه می باشد. این فیلر بسیار کند عمل کرده و برای رسیدن به نتیجه دلخواه حداقل باید 3 ماه صبر کنید .

فیلر نیمه دائمی چیست ؟

فیلرهای نیمه دائمی حاوی مقدار زیادی ژل کلاژن خالص بوده که برای درمان چین و چروک های سطحی مفید می باشد. این فیلرهای اثر خود را چند ماه پس از تزریق از دست داده اما بدن را مجبور به واکنش می کنند.

در پی این واکنش بدن کلاژن طبیعی تولید کرده و چین و چروک های سطحی و فرورفتگی های عمقی را در زیر پوست پر می کند. در واقع برای دیدن نتایج حاصل از تزریق فیلر نیمه دائمی باید حداقل 3 الی 4 ماه صبر کنید.

فیلر

فیلرهای دائمی از جنس سیلیکون بوده و اثری طولانی مدت را در پی دارند اما به دلیل داشتن عوارض متعدد و جبران ناپذیر دیگر توسط پزشکان متخصص و مجرب مورد استفاده قرار نمی گیرند.

البته هنوز هم در برخی قسمت های صورت مانند گونه می توان از این فیلرها استفاده کرد اما استفاده از آنها در زیر چشم به دلیل عوارضی همچون ازدست دادن بینایی، حرکت به سمت بالای پلک و ترشح مواد در زیر پوست دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد.

همچنین این فیلرها تزریقی نبوده و تعبیه کردن آن زیر پوست به عمل جراحی نیاز دارد. این در حالی است که فیلرهای موقت را می توان به صورت سرپایی و در کوتاه ترین زمان ممکن به بدن تزریق کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی منبع کلیک کنید.

مشاوره حضوری رایگان

نمونه های تزریق فیلر

شماره مستقیم کلینیک

02122200516
021-22231524

واحد پشتیبانی و اداری

02122200516
021-22231524

اینستاگرام

مشاوره حضوری رایگان

مشاوره حضوری رایگان

سوالی دارین ؟ ما آماده پاسخگویی هستیم 🙂پشتیبان آنلاین است.