انتخاب متقابل پزشک و بیمار

انتخاب متقابل پزشک و بیمار

خانه / تازه های سلامت / انتخاب متقابل پزشک و بیمار
رفع قوز بینی با نخ
رفع قوز بینی با نخ

در خدمات جوانسازی کلینیک زیبایی انتخاب پزشک زیبایی و بیمار مناسب بسیار مهم می باشد. بیمار باید پزشکش را قابل اعتماد بیابد و به طرح درمان و مهارت پزشکش اطمینان کند. احساس و رفتار پزشک پنجاه درصد از انتخاب را تشکیل می دهد زیرا زیباجو با مراجعه به کلینیک زیبایی دنبال احساس بهتر است. زیرا مراجعین به کلینیک پوست و زیبایی اکثرا بیمار نیستند و بهتر است از کلمه زیباجو که از ابداعات این حقیر است استفاده گردد. مهارت یک پزشک در امور زیبایی را با توجه به اینکه این امور در دانشگاهها تدریس نمی شود و در اثر علاقه و تجربه ، مهارت حاصل می شود را بیشتر به سوابق کارهای پزشک می توان شناخت نه به مدرک سطح تخصص جز بیماریهای پوست که مدرک مهم خواهد بود. به علت روشهای مختلف کسب مهارت در امور زیبایی متاسفانه اظهار نظر پزشکان متفاوت است و گاهی با تجربه کمتر از تخریب همکار ابایی ندارند که بیماران هم به راحتی بدون تحقیق کافی قبول می کنند و از طرح درمان خارج می شوند.
به نظر من پزشک زیبایی مانند یک مربی ورزشی باید مستعد ترین افراد را به عنوان زیباجوی خود بپذیرد و عمر خود را صرف این عده کند. افرادی که از هوش کافی جهت تفهیم فرآیند درمان و تغییر آگاه باشد و دنبال تغییرات زودگذر نباشد. احساس انرژی مثبت باید دو سویه باشد و زیبا جو نیز پزشک را جذب کند تا حدی که دلسوزی پزشک را درک کند. در مشاوره سعی من یافتن و انتخاب اینگونه افراد است و سعی می کنم از افرادی که خواسته های بیش از توان بنده و علم روز دارند یا بیش از حد وسواسی هستند طفره بروم و حتی از پذیرش آنها در کلینیک منصرفشان کنم.
بسیاری فکر می کنند بیشتر زیباجویان کلینیک از قشر مرفه هستند در حالی که بیشترین مراجعه از جانب معلمین عزیز یا بازنشستگان فرهنگی هستند که با یک برنامه ریزی در حد توان راه را شروع می کنند و طی سالها جوانتر می شوند. کم کم شروع کردن بهتر از هرگز شروع نکردن است. زیباجویان جوان از دهه بیست یا سی شروع کنند تا در سنین میان سالی هنوز طراوت جوانی را داشته باشند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دریافت مشاوره

جهت اخذ نوبت در کلینیک آرمان الهیه کافیست فرم زیر را با کامل نمایید

نظرات کاربران

ثبت دیدگاه شما

کاربر محترم شما میتوانید دیدگاه خود درباره مطلب فوق و یا هرگونه سوال مرتبط را کادر زیر وارد نمایید تا پس از تایید کارشناسان ما به نمایش گذاشته شود.

مطالب پیشنهادی

مشاوره حضوری رایگان