بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی

خانه / خدمات کلینیک / بلفاروپلاستی

یکی از پرطرفدارترین و رایج ترین عمل های جراحی زیبایی که جایگاه دوم را پس از جراحی بینی به خود اختصاص داده جراحی زیبایی پلک می باشد. از آنجا که چشم ها مهم ترین و گیراترین عضو صورت محسوب می شوند بنابراین انجام این عمل برای افرادی که دارای افتادگی و پف پلک هستند بسیار حائز اهمیت بوده و باعث می شود چشمان خسته آنها حالت خود را به یک چشمان سرحال و جذاب تغییر دهد.

عوامل زیادی در بوجود آمدن افتادگی و پف پلک دخیل هستند که از جمله آنها می توان به افزایش سن، برخی بیماری ها و ژنتیک اشاره کرد. افزایش سن باعث از بین رفتن استحکام و قوام پوست و تحلیل بافت های نگه دارنده پلک شده و در نهایت منجربه پف چشم و آویزان شدن پلک ها می گردد.

گاهی نیز این مشکل کاملا ارثی و ژنتیکی بوده و ربطی به افزایش سن نداشته و باعث می شود چهره در عین جوانی و شادابی، خسته بنظر برسد. در برخی موارد پف پلک به دلیل اختلال در عملکرد غده تیرویید بوده و به جای جراحی پلک باید بصورت متابولیک آن را درمان کرد. پس آنچه بیشتر از هر چیز در جراحی زیبایی پلک اهمیت دارد تشخیص علل بوجود آورنده آن می باشد. بنابراین نیاز است قبل از انجام این عمل با یک پزشک متخصص مشورت کرده تا با انجام معاینه و آزمایشات مربوط بتواند اقدامات لازم را اتخاذ کند تا پس از درمان دوباره با عود این مشکل مواجه نشوید.

مطلب پیشنهادی : لیفت با نخ

افتادگی پلک:

افتادگی پلک به غیر از تغییر حالت چهره مشکلات دیگری را نیز می تواند بوجود بیاورد که از جمله آن دشواری آرایش چشم در خانم ها و یا سنگینی پلک می باشد. به همین دلیل عمل جراحی زیبایی پلک به عنوان یک راهکار موثر و مفید می تواند تا حدود زیادی به این افراد کمک کرده تا علاوه بر رفع علائم گفته شده، چهره ای طبیعی و شاداب را تجربه کنند.

در واقع عمل جراحی زیبایی پلک با اصلاح حالت پلک و برداشتن پوست اضافی باعث زیبایی در چهره و افزایش اعتماد به نفس در فرد می شود. همچنین این عمل می تواند سیاهی دور چشم را درمان کرده و چین و چروک های اطراف چشم را نیز از بین ببرد. گاهی برای زیبایی بیشتر و تجدید ساختار چهره پزشک به بیمار پیشنهاد می دهد که در کنار عمل جراحی زیبایی پلک از عمل جراحی لیفت ابرو و صورت نیز استفاده کرده و با راهکار ترکیبی زیبایی چهره خود را دو چندان نماید.

 

جراحی پلک

امروزه و در دنیای مدرن و پیشرفته امروزی روش های زیادی برای جراحی زیبایی پلک وجود دارد که یکی از معروف ترین آنها بلفاروپلاستی می باشد. این عمل را می توان همزمان بر روی هر دو پلک پایین و بالا انجام داد اما کاربرد آن در پلک بالایی بیشتر می باشد. در واقع بلفاروپلاستی به شما رفع افتادگی پلک، پف زیر چشم، از بین بردن چین و روک اطراف پوست و رفع سنگینی پلک کمک کرده و باعث می شود چشمانی خوش فرم و درشت داشه باشید. جراحی پلک یا همان blepharoplasty امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

در بلفاروپلاستی برای پلک بالا، یک برش نازک درست به موازات چین طبیعی پلک و در قسمت سپتوم چشم داده می شود که از طریق آن بافت و کیسه های چربی و عضله اضافی پشت پلک تخلیه می شود سپس با کشیدن پوست باعث می شوند پلک انحنا بیشتری پیدا کرده و خوش فرم تر شود. به علت ایجاد برش ریز و استفاده از نخ بخیه جذبی امکان اینکه جای برش روی پلک ها باقی بماند بسیار کم و غیر ممکن می باشد.

درادامه:

اما انجام بلفاروپلاستی برای پلک پایین یک برتری بزرگ نسبت به پلک بالا دارد و آن نیز عدم ایجاد برش در پلک می باشد مگر آنکه میزان پف پلک و بیرون زدگی چربی بیش از اندازه باشد که در این صورت با یک برش در زیر خط مژه این بافت ها را تخلیه می کنند.
بعد از انجام این عمل ممکن است با کمی تورم و کبودی در اطراف چشم خود مواجه شوید که این عوارض در طی دو هفته رفع خواهند شد اما برای دیدن نتیجه نهایی به چند ماه زمان نیاز است. همچنین در عمل جراحی زیبایی پلک، خشکی چشم نیز امری عادی و طبیعی است که معمولا پزشکان این مشکل را به وسیله قطره اشک مصنوعی حل می کنند. از دیگر عمل های زیبایی چشم میتوان به تزریق ژل زیر چشم اشاره کرد.

انجام عمل جراحی زیبایی پلک برای سنین مختلف امکان پذیر بوده و محدودیت سنی ندارد. اما علت بوجود آورنده آن می تواند در این عمل دخیل باشد. به طور مثال برای کسانی که به صورت مادرزادی با این مشکل مواجه هستند انجام بلفروپلاستی در سنین پایین تر نیز امکان پذیر می باشد.

عمل جراحی زیبایی پلک یا بفاروپلاستی به سه روش بیهوشی کامل، نیمه بیهوشی و بی حسی موضعی انجام می شود که انجام هر یک از آنها بسته به عمق عمل و صلاحدید پزشک متفاوت می باشد.
در انتها بهتر است بدانید بلفاروپلاستی به عنوان یک عمل جراحی زیبایی پلک بسیار ساده، تاثیرگذار و بدون خطر می باشد که ضمن داشتن نتایج مثبت، عوارض جانبی را برای فرد به دنبال نخواهد داشت.

در برآورد هزینه جراحی افتادگی پلک عوامل زیادی دخیل هستند زیرا باید قبل از انجام عمل جراحی زیبایی پلک فرد به طور کامل توسط پزشک آنالیز شده و علت بوجود امن این مشکل مشخص شود. چون ممکن است در بررسی های اولیه و پس از انجام آزمایشات مشخص شود که بیمار نیاز به جراحی داشته و با یک روش ساده تر مشکل وی قابل حل است.

این در صورت است که ممکن است بیمار بدون انجام این مراحل و با پرداخت هزینه های سنگین نسبت به انجام عمل جراحی زیبایی پلک اقدام نموده و پس از آن دوباره پلک به حالت اولیه بازگردد.
برای بسیاری از افراد هزینه جراحی از اهمیت زیادی برخوردار است و گاهی حتی ممکن است فرد را از انجام عمل جراحی زیبایی پلک منصرف کند. ولی در کل هزینه جراحی پلک متغیر بوده و بجز عوامل گفته شده، فاکتورهای دیگری همچون محل زندگی، دستمزد پزشک، موقعیت جغرافیایی کلینیک، نوع جراحی، هزینه های اتاق عمل و انجام عمل های ترکیبی دیگر در کنار بلفاروپلاستی در این زمینه تاثیر گذار است.

به طور مثال

هزینه عمل جراحی زیبایی پلک پایین از پلک بالا بیشتر بوده و برای بیمار مقرون بصرفه تر می باشد که هر دو عمل را همزمان انجام دهد. همچنین تجهیزات پیشرفته پزشکی به کار رفته برای انجام این عمل در یک کلینیک مدرن و مجهز قطعا با یک کلینیک معمولی یکی نیست.

گاهی پیچیدگی عمل و مدت زمان آن نیز بر هزینه جراحی زیبایی پلک تاثیر گذاشته و نیاز است در برای اصلاح بد فرمی پلک، عمل لیفت ابرو نیز انجام شود. همچنین دستمزد یک جراح متخصص و کاربلد نیز که نتایج کار آن قابل مشاهد بوده و مراجعین زیادی دارد نیز بالاتر بوده و به تناسب آن نیز هزینه جراحی نیز بالا می رود.

بنابراین در تخمین هزینه عمل جراحی زیبایی پلک باید تمامی این هزینه ها را به علاوه هزینه ویزیت، دارو و آزمایش را در نظر بگیرید. در واقع شما باید با یک برآورد صحیح، به صورت آگاهانه و با توجه به بودجه خود برای انجام این عمل تصمیم گرفته و سپس نسبت به انجام آن اقدام نمایید. در ضمن اگر می خواهید نتیجه کار شما عالی و بدون بازگشت و بر طبق روش های استاندارد باشد بهتر است زیبایی و سلامت چشمان خود را فدای هزینه نکرده و خود را به دست یک پزشک فوق تخصص و مجرب در مجهزترین کلینیک زیبایی بسپارید زیرا به دلیل حساسیت بالای چشم ممکن است با عوارض جبران ناپذیری مواجه شوید.

بلفاروپلاستی

یکی از تکنیک های مدرن اروپایی که بدون جراحی زیبایی پلک اقدام به رفع افتادگی پلک می کنند پلاسما تراپی است. این روش که بدون هیچ گونه برش یا تیغ بصورت سرپایی انجام شده و نیاز به بیهوشی ندارد.
پلاسما در واقع یک گاز یونیزه حاوی یون ها و الکترون های فرار و خنثی می باشد که می تواند آزادانه حرکت کند.

این گاز دمایی بسیار بالا و در نقطه مقابل فشار بسیار پایینی داشته که در تماس با ماده دیگر به سرعت سرد شده و در نتیجه انرژی را منتقل می کند. به دلیل همین اثرات پلاسما از این گاز برای رفع افتادگی پلک استفاده می شود زیرا تفاوت الکترومغناطیسی بین این گاز و بدن انسان باعث تخلیه یونی و در نتیجه تخریب بافت فرسوده می شود. در واقع قسمت اضافی لایه سطحی پوست تصعید شده یعنی از جامد به گاز تبدیل شده و در نتیجه این عمل لایه های زیرین پوست جمع می شوند.

درادامه:

عملکرد این روش شبیه لیزر سطحی پوست بوده اما نه پرتو نور لیزر است و نه امواج رادیویی بلکه تکنیکی مدرن تر از هر یک از آنها بوده که برتری آن نیز نفوذ به لایه های عمقی پوست می باشد.
پلاسما به دلیل داشتن دمای بسیار بالا و کانونی شدن گرما می تواند به صورت همزمان علاوه بر تصعید لایه سطحی پوست، با تحریک بافت پوستی باعث تولید کلاژن و سلول سازی در پوست شود.

در واقع این گاز به علت تصعید سلول های سطحی پوست باعث سوختگی در پلک می شود که این سوختگی پس از مدت یک هفته التیام یافته و در نتیجه آن پوست براق و سفت می شود.
ممکن است پس از انجام پلاسما تراپی با کمی تغییر رنگ در پشت پلک خود مواجه شوید که به دلیل واکنش بدن به سوختگی می باشد اما نگران نباشید این تغییر رنگ از بین خواهد رفت و شما پلک هایی صاف، محکم و بدون افتادگی با پوستی روشن خواهید داشت اما در مورد پوست های تیره باید کمی احتیاط کرد. پوسته های ریز ایجاد شده پس از انجام این روش در طی یک هفته از بین رفته و سلول ها با بافتی جدید جایگزین آن خواهد شد.

پلاسماتراپی برای افرادی که افتادگی پلک خفیف داشته و یا در صورت عمل جراحی زیبایی پلک مجدا افتادگی پلک پیدا کرده اند و همچنین کسانی که تمایلی به بیهوشی در حین جراحی ندارند مناسب می باشد. فراموش نکنید برای اثربخشی بیشتر از این روش نیاز است حداقل 3 جلسه درمان با فواصل یک الی دو ماه داشته باشید تا بتوانید به نتیجه دلخواه خود دست یابید.

 

 

دلایل:

به دلایل مختلفی ممکن است پوست یک فرد شل و آویزان باشد و یا به مرور زمان این علائم بروز کند اما نکته مهم این است که با وجود داشتن پوستی شل و آویزان نمی توان چهره جوان و شادابی داشت. معمولا اولین نشانه های افتادگی پوست از پشت پلک ها آغاز می شود. علت های متفاوتی برای این موضوع می توان نام برد:

اکثر خانم ها یا آقایانی که دچار افتادگی پلک می شوند تصور می کنند پوست آن ها برای همیشه دچار پیری شده و دیگر هیچ وقت زیبا نخواهند بود اما این یک تصور غلط است. درست است که پیشگیری بهترین راه است اما هیچگاه برای شروع دیر نیست. در دنیای تکنیک و پیشرفت پزشکی امروز راهکارهای متفاوتی برای این مشکل هم وجود دارد.

در مراحل ابتدایی افتادگی پلک ها،  نخ سیلوئت می تواند افتادگی فعلی را از بین ببرد و از افتادگی بیش تر پیشگیری کند اما در مواردی که افتادگی های شدید به وجود آمده و یا به صورت مادرزادی وجود داشته بلفاروپلاستی راه حلی قطعی و آسان برای این امر است.

 

بلفاروپلاستی (جراحی پلک) چیست؟

بلفاروپلاستی نوعی جراحی سرپایی و ایمن برای برطرف کردن افتادگی پلک ها است. این عمل برای پلک بالا و پلک پایین قابل انجام است.

طی بلفاروپلاستی پوست اضافه و چربی پلک ها از بین می رود و این یک عمل بسیار رایج در دنیا است.

برخی افراد تصور می کنند بلفاروپلاستی فقط برای خانم ها انجام می شود این در صورتی است که درصد بالایی از آقایان با انجام بلفاروپلاستی نتیجه کامل گرفته اند و هیچ گونه آثاری از انجام عمل روی صورت آن ها باقی نمی ماند.

[aparata id=”SyrB5″]

چه افرادی گزینه مناسبی برای انجام بلفاروپلاستی هستند؟

بلفاروپلاستی چطور انجام می شود؟

بلفاروپلاستی یا همان جراحی زیبایی پلک با بی حسی موضعی و به صورت سرپایی در کلینیک های مجهز زیبایی یا مراکز جراحی محدود انجام می شود.

برش لازم برای انجام این عمل در قسمتی از پلک داده می شود که چین طبیعی پلک قرار می گیرد و قابل دید نیست. بعد از انجام برش چربی اضافه برداشته می شود یا حتی جابه جا می شود و در آخر برش ها با بخیه های بسیار بسیار ظریف بسته می شود.

قرمزی، تورم،کبودی و … بعد از انجام عمل پلک فوقانی از چند روز تا نهایتا دو هفته و برای پلک تحتانی از یک هفته تا سه هفته ممکن است باقی بماند و بعد از آن در طی روزها و خود به خود این علائم برطرف میشود و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

 

نکاتی درباره عمل بلفاروپلاستی:

قبل از انجام این عمل ابتدا باید با یک جراح پلاستیک مشورت کنید و نقطه نظر خود را راجع به انتظاری که از عمل دارید حتماً مطرح کنید. حتی می توانید از تجربیات پزشک در رابطه با این عمل سوال بفرمائید. قبل از انجام عمل لازم است که یک سری از آزمایشات را انجام دهید یک سری تست های فیزیکی مثل اندازه چشم ها، بینایی و تست اشک لازم است که انجام شود. ممکن است دکتر از پلک ها عکس برداری کند و از آن در کمک به روند جراحی استفاده کند.

به خاطر داشته باشید پزشک را از سابقه ی پزشکی خودتان مطلع سازید.

شاید لازم باشد به خاطر کاهش خونریزی مصرف یکسری از داروها مثل ایبوپروفن یا وارفارین را قطع کنید. سیگار کشیدن هم از چند هفته قبل باید ترک کنید.

عوارض احتمالی عمل جراحی پلک

احساس خارش و خشکی در محل جراحی

دوبینی موقتی

ورم و کبودی

که تمام موارد فوق برای یکی دو هفته خواهد بود و خیلی زود برطرف می شود.

جهت کاهش این موارد برروی موضع از کیسه یخ استفاده کنید و سر خود را بالا نگه دارید.

چشم خود را با فوکوس برروی صفحه مانیتور خسته نکنید.

از ورزش و خندیدن زیاد بپرهیزید چون می تواند باعث خونریزی می شود.

سوالات متداول درباره بلفاروستی:

-پف چشم

-پوست اضافه و افتادگی در پلک بالا

-چروک ها و پوست های زیر چشم

عدم باز شدن چشم در اثر افتادگی و پوست زیاد در پلک بالا

برای پلک بالا برش در قسمت چین طبیعی پلک بالا ایجاد می شود و برای پلک پائین دقیقاً در زیر خط رویش مژه این کار انجام می شود. به همین دلیل هیچ جای زخمی بر جای نمی ماند و دیده نمی شود.

 

جراحی بسیار سریع انجام خواهد شد و زمان ورود شما به کلینیک تا انجام کار و خروج بیشتر از یک ساعت و نیم نخواهد بود و بلافاصله بعد از عمل می توان به خانه بازگشت.

مدت زمان بهبود چقدر خواهد بود؟

خیلی از افراد بین 3 تا 7 روز بعد از عمل به کار خود باز می گردند ولی زمان از بین رفتن کبودی و ورم بیشتر است.

اما در نهایت بعد از 4 هفته به حالت طبیعی باز خواهید گشت.

آیا داشتن خشکی چشم مانع از عمل بلفاروپلاستی می شود؟

بهتر است اول با پزشک مشورت کنید ولی معمولاً تأثیری برروی خشکی چشم ندارد و خشکی چشم هم ممانعتی برای انجام عمل ایجاد نمی کند.

 

اگر شما هم دچار افتادگی پلک هستید و یا قصد انجام بلفاروپلاستی را دارید حتما از خدمات مشاوره کلینیک تخصصی آرمان الهیه استفاده کنید و سوالات خود را مطرح کنید

آیدی تلگرام جهت ارسال سوالات @Clinicdrhatami

تلفن تماس:71047-021

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دریافت مشاوره

جهت اخذ نوبت در کلینیک آرمان الهیه کافیست فرم زیر را با کامل نمایید

نظرات کاربران

ثبت دیدگاه شما

کاربر محترم شما میتوانید دیدگاه خود درباره مطلب فوق و یا هرگونه سوال مرتبط را کادر زیر وارد نمایید تا پس از تایید کارشناسان ما به نمایش گذاشته شود.

مشاوره حضوری رایگان