کلینیک تخصصی پوست و مو

تفاوت دستگاه کویتیشن و کرایولیپولیز در آب کردن چربی ها

کویتیشن :

این دستگاه یک عضو اصلی کلینیک های لاغری است. مکانیسم اثر کویتیشن با امواج اولتراسوند است شاید این سوال برای شما پیش آید که امواج اولتراسوند چه نوع امواجی هستند و آیا برای بدن ما ضرر دارند یا خیر؟

امواج اولتراسوند همان امواج صوتی با فرکانس بالا می باشد وقتی این امواج با مولکول های آب میان بافتی برخورد می کند حباب هایی در اطراف سلول های چربی ایجاد می کند و زمانی که این حباب ها با غشای سلول های چربی برخورد می کند دچار ترکیدگی می شود و این زمان است که چربی های درون سلول بیرون ریخته می شود  و از طریق ادرار دفع می شود و تری گلیسیریدهای آزاد شده وارد گردش خون می شود.

انجام کویتیشن باید طبق نظر پزشک معالج به صورت مرتب و چندین جلسه انجام شود نکته مثبت این دستگاه این است که از همان جلسات اولیه کاهش سایز قابل مشاهده است همچنین معمولا نتیجه آن ماندگار و طولانی است.

 

کرایولیپولیز:

کرایولیپولیز نیز یکی از دستگاه های غیر تهاجمی دیگری است که در زمینه لاغری موضعی امروزه کاربرد فراوانی دارد. همان طور که از اسم آن مشخص است مکانیسم اثر کرایولیپولیز بر اساس انجماد و ایجاد سرما در سلول های چربی است.

با ایجاد سرما در ناحیه مورد نظر مرگ سلول های چربی در آن ناحیه اتفاق می افتد و سلول های از بین رفته طی چند ماه از بدن خارج می شود.

سوالی که معمولا در رابطه با این دستگاه بیان می شود این است که آیا سرمایی که سبب مرگ سلول های چربی می شود باعث آسیب رساندن به سایر ارگان ها بدن مانند رگ، عصب و … نمی شود؟

باید گفت خیر فقط سلول های چربی هستند که نسبت به سرما حساس هستند و سایر سلول ها به ایجاد سرما واکنشی ندارند.

تفاوت بین کویتیشن و کرایولیپولیز:

  • پوست بدن بعد از انجام کویتیشن دچار لیفت و سفت شدن نمی شود اما کرایولیپولیز سبب لیفت و سفتی پوست هر چند کم می شود.

 

  • فرد انجام دهنده کویتیشن حتما باید همراه جلسات کویتیشن تمرینات ورزشی هم انجام دهد اما در زمان انجام کرایولیپولیز نیازی به انجام ورزش نیست هر چند که انجام آن به نتیجه بهتر کمک می کند.

 

  • کرایولیپولیز معمولا در بافت های چربی نرم اثر بسیار خوبی دارد این در حالی است که کویتیشن هم برای چربی های نرم هم چربی های سفت و هم درمان سلولیت کارایی دارد.

 

  • بعد از انجام کویتیشن ممکن است دفعات ادرار افزایش یابد این کاملا طبیعی است و باید با مصرف آب و مایعات بشتر آن را جبران کرد.

 

  • هر دو دستگاه بدون دوره نقاهت هستند و فرد انجام دهنده بلافاصله بعد از انجام جلسه کویتیشن یا کرایولیپولیز می تواند به زندگی روزانه خود ادامه دهد.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مشاوره حضوری رایگان

دیدگاه شما

بر روی (من ربات نیستم) تیک بزنید

شماره مستقیم کلینیک

02122200516
021-22231524

واحد پشتیبانی و اداری

02122200516
021-22231524

اینستاگرام

مشاوره حضوری رایگان

مشاوره حضوری رایگان

سوالی دارین ؟ ما آماده پاسخگویی هستیم 🙂پشتیبان آنلاین است.