تاتو ابرو

تاتو ابرو

خانه / تازه های سلامت / تاتو ابرو

تاتو ابرو چگونه است

ابروها بخش از مهمی از صورت شما را به خود اختصاص داده که سبک آرایش شما را تعریف کرده و باعث می شوند زیباتر دیده شوید. با این وجود گاهی عوامل مختلفی همچون سرطان، شیمی درمانی، آلوپسی و همچنین عوامل ارثی و ژنتیکی باعث ریزش ابرو در فرد شده و باعث می شود چهره شما بی حال و خسته بنظر برسد.

برای حل این مشکل روش های متعددی وجود دارد که ممکن است با کمی درد همراه باشد کی از این روش ها تاتو ابرو است که باعث می شود به ظاهر دلخواه خود دست یافته و اعتماد به نفس خود را بعد از ریزش مو مجددا به دست آورید.
خالکوبی یا تاتو ابرو یک روش فوق العاده آسان با طیف گسترده ای از رنگ هاست که ظاهر ابرو را تغییر داده و آن را پرپشت و خوش حالت نشان می دهد. در واقع تاتو به ابرو ظاهری لطیف وطبیعی بخشیده و به سبب رنگدانه های طبیعی باعث بوجود آمدن ظاهری شبیه به موهای واقعی در ابرو می شود.
این روش یک روش نیمه دائمی بوده که نیاز به ترمیم دارد یعنی بعد از اتمام اولین جلسه و گذشت 4 تا 6 هفته شما باید برای ترمیم به آرایشگر خود مراجعه کرده تا با تجدید رنگدانه ها از نتیجه کار مطمئن شوید. البته این مدت بسته به نوع پوست شما و قبول رنگ توسط آن متغیر میباشد. ترمیم تاتو پس از یک ماه باعث افزایش زمان ماندگاری تاتو ابرو به مدت یکسال خواهد شد. پس از آن می توانید نسبت به تغییر رنگ و مدل ابرو اقدام کرده و یا حتی از روش  دیگری برای تاتو ابرو خود استفاده کنید.
وقتی اولین بار ابروهای خود را تاتو می کنید ظاهری پر رنگ و بولد خواهد داشت که ممکن است کمی بیش از حد به نظر برسد اما نگران نباشید این رنگ به مرور زمان محو شده و ظاهر نهایی بسیار طبیعی و لطیف خواهد بود. در واقع کافی است کمی اجازه دهید تا رنگ بهبود یافته و شروع به پژمرده شدن کند. در هفته اول 30 الی 70 درصد از این رنگ محو شده و اندازه آن نیز کوچک می شود. به همین دلیل روتوش و ترمیم اولیه از اهمیت بالایی برخوردار است.
بهتر است در هنگام تاتو ابرو فرم چهره نیز در نظر گرفته شود. اغلب آرایشگران حرفه ای قبل از شروع به کار مدل ابروی پیشنهادی را روی ابرو با مداد کشیده و پس از قرینه سازی و رضایت مراجعه کننده نسبت به شروع تاتو اقدام می کنند، زیرا پاک کردن تاتو بسیار سخت و گاهی غیر ممکن است و حتی اگر به وسیله لیزر محل تاتو کمرنگ شود باز هم هاله ای از آن بر روی پوست باقی خواهد ماند. بنابراین توصیه می شود قبل از تاتو ابرو از مدل ابرو خود مطمئن شوید.
از آنجا که تاتو ابرو به وسیله سوزن های ریز انجام می شود برای جلوگیری از عفونت وانتقال بیماری های ویروسی مانند هپاتیت، ایدز، بهتر است این عمل را در محیط های کاملا بهداشتی انجام داده و از یک بار مصرف بودن سوزن مورد استفاده خود مطمئن شوید.

یعنی از آرایشگر بخواهید که پک سوزن در حضور شما باز کند. همچنین از آنجا که ویروس ایدز به مدت 3  روز درون رنگ تاتو می تواند زنده بماند به همین دلیل مطمئن شوید پس از تاتو، آرایشگرتان باقی اضافه رنگ را به داخل محفظه رنگ برنگرداند.

برای جلوگیری از این اتفاقات و درمان بهترین گزینه مراجعه به متخصصین جراح زیبایی یا افراد دوره دیده با مدرک معتبر می باشد گرچه بسیاری از آرایشگران افراد را از مراجعه به این مراکز می ترسانند و حتی ممکن است عمل تاتو ابرو را با هزینه کمتر انجام دهند اما هیچ تضمینی برای سلامتی و خوش فرم شدن آن وجود ندارد.

پیشنهاد مطالعه: روش پاک کردن تاتو با مدلایت

تاتو ابرو

امروزه روش های مختلفی برای تاتو ابرو وجود دارد که افراد به تناسب فرم ابرو و میزان پرپشت بودن آن می توانند روش متناسب را انتخاب کنند. البته بهتر است در این زمینه با یک فرد آگاه مشورت کرده و روشی را انتخاب کنید که علاوه بر تناسب با چهره ماندگاری بالایی نیز داشته باشد.

تاتو معمولی

این مدل تاتو ابرو یکی از قدیمی ترین و سنتی ترین روش های تاتو ابرو می باشد که به سبب آن کل قاب ابرورا با رنگ مورد نظر پر می کنند. اگرچه برای انجام تاتو از بی حسی موضعی استفاده می شود اما به سبب پر کردن نقطه به نقطه و سوزن های به نسبت کلفت و قدیمی، درد حاصل از آن قابل لمس می باشد.

اما در صورت استفاده از سوزن های یک بار مصرف و استریل این روش کاملا بی خطر بوده و باعث می شود ابروهایی پرپشت و زیبا داشته باشید اما ظاهر آن به نسبت سایر روش ها کمی برجسته و مصنوعی به نظر می رسد. رنگ قابل استفاده در تاتو ابرو تقریبادر 60 ثانیه به پوست چسبیده وبا نفوذ به عمق پوست ظاهر ابرو را پر و حالت دار نشان خواهد داد. برای انجام تاتو ابرو به روش سنتی تمام آن چیزی که شما نیاز دارید ناحیه ای از استخوان ابرو است که مویی در آن وجود ندارد.

پس از انجام تاتو ابرو به مدت 2 الی 3 روز نباید حمام کرده و بستر ابرو را چرب نگه دارید. پس از آن می توانید طبق معمول دوش بگیرید، شنا کنید و کار کنید. در آخر و پس از طی این زمان ابروها به تدریج کاملا طبیعی به نظر می رسند.

به تناسب رنگ پوست و ماندگاری آن در پوست میتوانید از رنگ های متنوع برای تاتو ابرو استفاده کنید اما به سبب کمرنگ شدن رنگ اولیه بهتر است از رنگی با یک درجه تیره تر از رنگ انتخابی خود استفاده کرده تا پس از کمرنگ شدن به رنگ دلخواه خود دست یابید.

شیدینگ و سایه ابرو

این مدل از روش تاتو ابرو شباهت زیادی به تاتو ابروی معمولی داشته و اغلب با آن اشتباه گرفته می شود. اما به طور کلی شیدینگ یا سایه ابرو کمی روشن تر از تاتو معمولی بوده و به تناسب آن ظاهری طبیعی و معمولی تر دارد. همچنین تراکم آن به نسبت تاتو ابرو قدیمی کمتر بوده و هیچ گونه قابی را روی ابرو ایجاد نمی کند و به همین دلیل در بین افرادی که ابروهای کم پشتی دارند طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است.

در واقع می توان گفت تراکم ابرو در این روش مانند یک نقاشی سایه روشن و آمبره بوده که در قسمت تاج و بالای ابرو تراکم کمتر و به نسبت با رسیدن به انتهای ابرو این تراکم بیشتر می شود. شیدینگ یا سایه ابرو یک روش فانتزی بوده که ماندگاری کمتری نسبت به تاتو ابرو سنتی دارد. این روش برای افرادی که دارای جای زخم و اسکار در ابروی خود بوده و یا ماندگاری رنگ در ابرو آنان کمتر می باشد مناسب بوده و با پوشاندن کل ابرو به صورت طبیعی باعث می شود ابروانی پرپشت و طبیعی داشته باشید.

پروسه شیدینگ و سایه ابرو بسیار انعطاف پذیر بوده و می توان از آن در تمام قسمت های ابرو استفاده کرد و به سبب ماندگاری کمتر می توان پس از گذشت چند ماه مدل آن را تغییر داد. همچنین درد حاصل از این روش به نسبت تاتو ابرو سنتی کمتر و با بی حسی موضعی می توان اثرات آن را کاهش داد. البته آستانه درد در افراد مختلف را نمی توان نادیده گرفت.

هاشور ابرو

نوع جدیدی از تاتو ابرو که استقبال بی نظیری از آن شده است هاشور ابرو می باشد. در این روش تاتو ابرو خطوطی همانند تارهای ابرو ترسیم شده و به ابرو نظم و شکل می بخشد. در واقع می توان گفت تاتو ابرو با این روش باعث می شود ابروها قرینه و خوش حالت شده و برای کسانی که ابروهای کم، پراکنده و نامنظمی دارند مناسب می باشد.

تاتو ابرو به وسیله هاشور ظاهری طبیعی تری به نسبت دو روش قبلی داشته و ماندگاری آن نیز بیشتر می باشد. این روش نیز با بی حسی موضعی و توسط قلم مخصوص میکروبلدینگ انجام شده و انواع مختلفی دارد که استفاده از هر یک از روش ها بسته به نوع ابرو شما متفاوت می باشد. یکی از انواع این مدل هاشور ابروی سه بعدی می باشد که در آن ابرو از نظر ارتفاع به سه قسمت تقسیم شده و قسمت تاج و انتهای ابرو به نسبت میانه آن تیره تر می باشد.

این مدل تاتو ابرو به ابرو ظاهری طبیعی و سه بعدی بخشیده و باعث می شود برجسته و پرپشت به نظر برسد و برای کسانی که ابروانی حجیم می خواهند مناسب می باشد.
از دیگر انواع هاشور ابرو می توان به هاشور ابرو تیغ ماهی اشاره کرد که ترویج بیشتری داشته و افراد زیادی از آن استفاده می کنند. در این نوع از تاتو ابرو ترسیم خطوط رو به بالا بوده و از زمان خواب ابرو جهت آن تغییر یافته و به سمت پایین می باشد و برای کسانی مناسب است که ابروهایی نامنظم با جهت رویش مختلف دارند.

این روش یکی از بهترین مدل ها برای برجسته و طبیعی نشان دادن ابرو می باشد. اما بهتر است در هنگام استفاده از این روش دقت کنید تا ارتفاع تاتو ابرو دقیقا هم اندازه با ارتفاع ابروهای خودتان یا کمی بیشتر باشد زیرا دادن ارتفاع بیش از حد به ابرو و کلفت کردن آن به صورت غیر طبیعی باعث می شود ابروهای شما ظاهری مصنوعی و ناخوشایند پیدا کرده و پس از کمرنگ شدن نیز این معضل خود را بیشتر نشان خواهد داد.

در یک نگاه کلی می توان گفت تاتو ابرو به روش ابرو برای کسانی مناسب است که خود زمینه ابرو خوبی داشته و می خواهند نواحی از آن که دچار ریزش، شکستگی و خراش شده است را پر کنند در غیر این صورت این روش گزینه مناسبی برای شما نبوده و کمکی به فرم دادن ابروهایتان نخواهد کرد.

پیشنهاد مطالعه: رفع مشکلات بینی بدون جراحی

هاشور ابرو

فیبروز ابرو

این روش یکی از مدرن ترین روش های تاتو ابرو به صورت موقت می باشد که با قرینه سازی ابرو به صورت طبیعی باعث می شود ابروهای شما حجیم و برجسته به نظر برسد. فرم دادن به ابرو در این روش بسیار ساده بوده و پس از آن تاج و آرک ابرو به راحتی فرم خواهد گرفت.

اما به نسبت روش های سنتی و قدیمی ماندگاری کمتری خواهد داشت زیرا رنگ در لایه سطحی پوست و در عمق نیم میلیمتری پوست وارد شده و زودتر از حد معمول پاک می شود، به طوریکه زمان ماندگاری فیبروز را می توان بین یک ماه و نهایتا یک سال تخمین زد که البته این زمان با ترمیم به موقع و مراقبت های ویژه امکان پذیر خواهد بود.

همچنین در تکنیک تاتو ابرو با فیبروز از یک قلم مخصوص با تیغه ریز استفاده می شود که به سبب آن خطوط باریکی همگام و هم جهت با خطوط ابرو ترسیم می شود. در واقع می توان گفت تفاوت این روش با روش های قدیمی استفاده از تیغ به جای سوزن می باشد. به همین دلیل درد حاصل از فیبروز ابرو به نسبت بیشتر بوده و نیاز به حسی مجدد در حین انجام دارد.

اگربه دنبال روشی فانتزی و زیبا برای تاتو ابرو خود می گردید می توانید از این روش استفاده کنید زیرا پس از گذشت چند ماه به راحتی می توانید مدل آن را تغییر دهید.ممکن است پس از فیبروز ابرو احساس کشیدگی و سفتی در ابروهای خود داشته باشید و این به سبب ایجاد خراش های تیغ برای ترسیم ابرو می باشد. برای کاهش این علائم بهتر است از وازلین به جای پماد AD استفاده کنید زیرا این پماد خاصیت ترمیم کنندگی داشته و با بهبود جای زخم مدت ماندگاری فیبروز را کمتر میکند.

همچنین سعی کنید به مدت حداقل 2 هفته از خوردن قرص های ویتامین و بخصوص ویتامین E خودداری نمایید تا زخم حاصل از تاتو ابرو به روش فیبروز روند طبیعی خود را طی کرده و بهبود یابد. و در نهایت به مدت 3 روز از استحمام کردن، رفتن به استخر و شنا اجتناب کرده و از برخورد قطرات آب به ابروی خود جلوگیری کنید. زیرا نفوذ آب به خراش های داخل ابرو امکان بروز عفونت را بالا برده و حتی ممکن است منجر به ریزش ابرو شود.

یکی از عوارض شایع فیبروز ابرو ایجاد گوشت اضافه پس از اتمام کار به سبب  خراش های ایجاد شده با تیغ می باشد که خود را به صورت برجستگی در ابرو نشان خواهد داد. بنابراین برای کاهش این عوارض بهتر است تاتو ابرو به این روش را به دست یک آرایشگر حرفه ای با مدرک معتبر بسپارید.

درهنگام انتخاب روش ایده آل برای ریزش موهای ابرو و پرپشت نشان دادن آن بهتر است تمامی موارد از جمله هزینه، انعطاف پذیری، نوع پوست وآستانه درد خود را در نظر بگیرید. زیرا ممکن است با گاهی با صرف هزینه ای گزاف به دلخواه خود دست نیافته و مجبور به تست روش دیگری با هزینه مجدد شوید.

در واقع اگر نگران هزینه و ماندگاری خود هستید بهتر است از روش های قدیمی تر به جای فانتزی استفاده نمایید. به طور کلی کسانی که اقدام به تاتو ابرو می کنند ابروهایی نازک، کم پشت و بدون فرم دارند که می خواهند بدون صرف وقت برای کشیدن ابرو و امکان ریزش آن به سبب استفاده از مداد و دیگر لوازم آرایشی، ابروهایی با فرم و رنگ ثابت داشته باشند.

اگرچه پاک کردن تاتو کاری سخت و دشوار به نظر می رسد و همانطور که گفتیم ممکن است آثار آن از بین نرود اما اگر پس از تاتو ابرو از فرم و رنگ آن راضی نبودید می توانید آن را با یک رنگ روشن تر مانند سفید یا بژ محو کرده و مدل دیگری را روی ابروی خود امتحان کنید.

البته استفاده از لیزر نیز بی تاثیر نمی باشد گرچه ممکن است در جلسات اولیه خطوط مورد نظر تیره و حتی کبود به نظر برسد اما نگران نباشید پس از مدتی این کبودی از بین خواهد رفت. برای تغییر رنگ ابرو نیز بهتر است عجله نکنید و اجازه دهید تا رنگ اولیه از کمی از بین برود و اگر باز هم مطابق سلیقه شما نبود در جلسه ترمیمی از آرایشگر خود بخواهید از رنگ مورد نظر شما برای تاتو ابرو استفاده کند زیرا در این حالت امکان ماندگاری رنگ روش روی ابرو به مراتب بیشتر از جلسه اول خواهد بود.

اگر جز افرادی هستید که حساسیت پوستی دارید بهتر است این موضع را با متخصص زیبایی یا با آرایشگر خود در میان بگذارید زیرا در حالت طبیعی و در افراد عادی امکان قرمزی و التهاب پس از تاتو ابرو وجود دارد واز آنجا که تاتو ابرو یک روش دائمی محسوب می شود و ماندگاری آن به نسبت سایر روش ها بیشتر می باشد، حساسیت و اگزمای پوستی نیز به تناسب آن خود را بیشتر نشان داده و دوام پیدا خواهد کرد.

تاتو ابرو به سبب تحریک فولیکول مو می تواند نتایج متفاوتی را در برخی افراد داشته باشد. به طور مثال بسیاری از افرادی که ابروهای نازک و کم پشتی داشتند پس از تاتو ابرو شاهد رشد بیشتر مو در ابروهای خود شده اند. اما در برخی افراد نیز این موضوع کاملا برعکس بوده و رشد مو در ناحیه آسیب دیده پس از تاتو ابرو به شدت کاهش یافته است.

در نتیجه می توان گفت تاتو ابرو یک ریسک بزرگ در این زمینه محسوب شده که نتایج حاصل از آن در افراد مختلف متفاوت می باشد. اما به طور کلی تاتو ابرو با تمامی مزایا و معایب خود می تواند یک روش مناسب برای فرم دهی به ابروهای شما محسوب شده که باعث می شود همیشه ابروهایی پرپشت و قرینه و زیبا داشته باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دریافت مشاوره

جهت اخذ نوبت در کلینیک آرمان الهیه کافیست فرم زیر را با کامل نمایید

نظرات کاربران

ثبت دیدگاه شما

کاربر محترم شما میتوانید دیدگاه خود درباره مطلب فوق و یا هرگونه سوال مرتبط را کادر زیر وارد نمایید تا پس از تایید کارشناسان ما به نمایش گذاشته شود.

مطالب پیشنهادی

مشاوره حضوری رایگان