زیبا سازی پوست بدون جراحی

زیبا سازی پوست بدون جراحی

خانه / تازه های سلامت / زیبا سازی پوست بدون جراحی

انتخاب بین روش های معمول زیبایی و برخی روش های پزشکی برای زیبایی صورت بسیار دشوار است. گاهی اوقات همین روش می تواند یا “آرایشی” یا “پزشکی” باشد. در ابتدا افراد روش های معمول آرایشی را امتحان می کنند سپس به سراغ روش های پزشکی زیبایی صورت می روند. این روش های پزشکی و زیبایی انواع مختلفی اعم از لیفت با نخ ، از بین بردن غبغب و فرم دهی بینی بوتاکس دارد. در ادامه به بررسی چند نمونه از این روش ها می پردازیم.

 

  لایه برداری پوست

لایه برداری شیمیایی ممکن است به درمان آکنه، زخم یا چین و چروک کمک کند. یک لایه برداری سبک یا سطحی از آلفا هیدروکسی اسیدها (AHAs) مانند گلیکولیک، شیرین یا اسیدهای میوه برای درمان بیرونی ترین لایه های پوست استفاده می کند. درمان به اندازه بعضی از لایه برداری های دیگر عمیق نیست، بنابراین زمان بهبود، حداقل است. یک لایه برداری متوسط ​​معمولاً شامل TCA (اسید تری کلرواستیک) غلظت های مختلف است. بهبودی و درد نسبت به لایه برداری های سبک تر قابل توجه است. قرمزی و پوسته پوسته شدن ممکن است برای چند روز یا هفته ادامه یابد.

زیبا سازی پوست بدون جراحی

جراحی زیبایی صورت

در طی چند دهه گذشته پیشرفت زیبایی صورت به طرز چشمگیری تحول یافته است. آنچه که قبلاً فقط به عنوان یک عمل سطحی در نظر گرفته می شد، اکنون یک روش پیچیده و ظریف است که نیاز به تجزیه و تحلیل دقیق قبل از عمل، درک تغییرات اساسی پیری مبتنی بر آناتومیک و توجه جدی به جزئیات دارد. طبق اعلام انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، 125،697 عمل جراحی صورت در سال 2017 انجام شد. جای تعجب نیست که با توجه به این پیشرفت ها، عمل جراحی جوان سازی صورت هنوز هم روشی بسیار متداول با درجه بالایی از رضایت بیمار با وجود افزایش در درمان های پیری به صورت غیر جراحی است. با درک بهتر آناتومی صورت و عوارض بالای عمل های جراحی باید بدانیم که استفاده از روش های غیر از جراحی بیشتر به ما کمک خواهند کرد.

لیفت و زیبایی بینی

Rhytidectomy که به عنوان لیفت بینی نیز شناخته می شود، قصد دارد تا چین و چروک ها را از بین ببرد و پوست صورت را محکم کند تا به ظاهری جوان تر برسد. این روش هم با نخ و هم به صورت جراحی انجام می شود. لیفت ابرو، پلاستیک یا لیفت پیشانی با هدف از بین بردن علائم پیری با بالا بردن افتادگی ابرو , لیفت بینی با نخ و رفع چین و چروک های پیشانی یا خطوط نگران کننده است.

غالباً در کنار سایر روش های آرایشی برای دستیابی به ظاهر هماهنگ تر و زیبایی صورت انجام می شود. تقویت چانه با هدف برجسته تر شدن پوست و ایجاد تعادل بهتری برای زیبایی صورت است. بسته به اندازه گیری های انجام شده قبل از عمل، ممکن است همزمان با جراحی زیبایی بینی انجام شود. این عمل را می توان با کاشت پروتز یا از طریق دستکاری استخوان چانه انجام داد. سپس برای زیبایی صورت افراد زیادی از عمل رفع غبغب استفاده می کنند. امروزه به جای استفاده از جراحی ها با استفاده از نخ پوست صورت را لیفت می کنند همچنین به بینی خود فرم می دهند. این روش بدون بیهوشی و خونریزی انجام می شود. فرم دهی بینی با نخ نیز از جمله روش های موثر زیبایی بینی میباشد.

بوتاکس

بوتاکس یک فرم خالص از سم بوتولینوم است که از باکتری ها به دست می آید. اگرچه در مقادیر بیشتر کشنده است، اما مقدار کم و تنظیم شده ی بوتاکس را برای اصلاح چین و چروک ها، می توان با خیال راحت برای چندین دهه استفاده کرد. بوتاکس با مسدود کردن سیگنال های عصبی در عضلات محل تزریق، کار می کند. هنگامی که آن سیگنال های عصبی قطع شود، عضله مبتلا به طور موقت فلج یا یخ زده می شود.

بدون حرکت این عضلات منتخب در صورت، ممکن است چین و چروک خاصی نرم شود، کاهش یابد یا حتی برداشته شود. بوتاکس و سایر روش های درمانی که با سم بوتولینوم انجام می شوند، گاهی اوقات به عنوان سیستم های عصبی یا نوروتوکسین ها گفته می شوند. درمان های ساخته شده با سم بوتولینوم تحت نام های تجاری Botox Cosmetic ،Dysport و Xeomin فروخته می شوند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]

دریافت مشاوره

جهت اخذ نوبت در کلینیک آرمان الهیه کافیست فرم زیر را با کامل نمایید

نظرات کاربران

ثبت دیدگاه شما

کاربر محترم شما میتوانید دیدگاه خود درباره مطلب فوق و یا هرگونه سوال مرتبط را کادر زیر وارد نمایید تا پس از تایید کارشناسان ما به نمایش گذاشته شود.

مطالب پیشنهادی

مشاوره حضوری رایگان