عفونت هایی که در اثر افراط در ارایش کردن ممکن است دچار شوید

عفونت هایی که در اثر افراط در ارایش کردن ممکن است دچار شوید

خانه / تازه های سلامت / عفونت هایی که در اثر افراط در ارایش کردن ممکن است دچار شوید
ضررهای لوازم آرایشی
Top-Disadvantages-of-Using-Cosmetics-and-Beauty-Products

ضررهای لوازم آرایشی: نکته اصلی در استفاده زیاد از مواد آرایشی این است که می‌تواند جوش ایجادکند و یا آن را تجدید کند یا کسانی که سابقه پوستی چرب دارند با تکرار یا استفاده زیاد از حد از لوازم آرایشی، ممکن است منافذ پوست‌شان بسته شده و جوش‌های غیرالتهابی و بعد جوش‌های التهابی و چرکی روی صورت‌شان ایجاد یا بیشتر شود.

مشکل دیگری که نیز با استفاده از لوازم آرایشی ایجاد می‌شود حساسیت‌های پوستی است بویژه دور چشم که محلی حساس‌تر از بقیه صورت محسوب می‌شود، کرم‌ و آرایش‌های دور چشم می‌تواند باعث خارش، التهاب، قرمزی و حساسیت‌های اطراف چشم شود و حتما توصیه می‌شود که فردی که این مشکلات را دارد دیگر از لوازم آرایشی دور چشم خود استفاده نکند.

احسانی تصریح کرد: این نکته خیلی پر اهمیت است که وقتی حساسیت پوستی ایجاد می‌شود به این راحتی رفع نمی شود و بعد از اینکه فرد همه آرایش‌هایش را قطع کرد هم حتی ممکن است ماه‌ها و سال‌ها حساسیت‌های پوستی به قوه خود باقی بمانند.

با توجه به این موضوع که لوازم آرایش سرطان‌زا نیستند، گفت: خیلی وسایل آرایش تقلبی با قیمتی پایین‌تر از مدل اصلی در بازار فروخته می‌شود، با اینکه مدل اصلی هم ممکن است موجب حساسیت شود ولی در مدل‌های تقلبی موادی استفاده می شود که می‌توانند حساسیت‌های بسیار شدیدی ایجاد کند که فرد گاهی نیاز به بستری شدن و تحت مراقبت بودن دارد.

وی تاکید کرد: ممکن است لوازم آرایش با بالاترین کیفیت هم مشکل حساسیت‌های پوستی ایجاد کند حالا چه برسد به لوازمی که کیفیت پایین‌تر و ریسک بیشتری دارند.

احسانی با اشاره به اینکه شاهد روز افزون بروز حساسیت‌های ناشی از استفاده از لوازم آرایشی هستیم، افزود: این حساسیت‌ها با خارش، التهاب، ترشح و اگزماهای شدید دور چشم و صورت و گردن هم ممکن است همراه باشد. آماری در ایران از کسانی که با استفاده از لوازم آرایشی دچار حساسیت‌های پوستی می‌شوند نداریم اما میزان وقوع آن در ایران نسبت به دنیا خیلی شایع است.\

ضررهای لوازم آرایشی

این متخصص پوست و مو ادامه داد: معمولا بین سن ۱۷-۱۸ تا ۴۵-۵۰ سالگی لوازم آرایشی مورد استفاه قرار می‌گیرد و آسیب پذیری در گروه نوجوان‌ها چون پوست حساس‌تری دارند، بیشتر است.

ایجاد این نوع حساسیت‌های پوستی ممکن است به علت مصرف طولانی مدت اتفاق بیفتد. این یعنی لازم نیست که فرد دفعه اولی باشد که از لوازم آرایشی استفاده می‌کند، ممکن است فرد سال‌ها کرم دور چشم استفاده کرده و سال‌ها بعد دچار این مشکل یا حساسیت بشود.

درمان این گونه حساسیت ها پوستی سخت و دشوار است. درمان اینگونه حساسیت‌های پوستی خیلی سخت است چرا که در مرحله اول باید تشخیص داد این اگزما چطور بوجود آمده است. از طرفی دیگر متقاعد کردن خانمی که سال‌ها از لوازم آرایشی استفاده می‌کند به اینکه، این اگزما به دلیل لوازم آرایش است خیلی سخت به نظر می رسد، حذف وسایل آرایش و استفاده از داروهای ضد حساسیت شاید بتواند کمک کننده باشد و ماه‌ها و یا سال‌ها استفاده شود.

توصیه ما این است که تا حد امکان آرایش نکنید یا اگر می خواهند آرایش داشته باشند به مقدار کم و از محصولاتی کم چرب استفاده کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دریافت مشاوره

جهت اخذ نوبت در کلینیک آرمان الهیه کافیست فرم زیر را با کامل نمایید

نظرات کاربران

ثبت دیدگاه شما

کاربر محترم شما میتوانید دیدگاه خود درباره مطلب فوق و یا هرگونه سوال مرتبط را کادر زیر وارد نمایید تا پس از تایید کارشناسان ما به نمایش گذاشته شود.

مطالب پیشنهادی

مشاوره حضوری رایگان