4 ماده خوراکی مضر برای پوست

4 ماده خوراکی مضر برای پوست

خانه / تازه های سلامت / 4 ماده خوراکی مضر برای پوست

مواد غذایی مضر برای پوست

خوراکی های صنعتی و فست‌فودها
به نظر متخصصان ضمینه تغذیه، مواد غذایی صنعتی و فست‌فودها دشمنان پوست و بدن شما هستند.
در حقیقت نه تنها این قبیل محصولات غذایی حاوی هیچ نوع مواد مغذی نیستند بلکه سرشار از نمک، قند و چربی‌های مضر هستند که به بدن و پوست ما آسیب می‌رسانند.
افرادی که برنامه‌ی غذایی‌شان پر از از مواد غذایی صنعتی و گلوسیدهای ساده است باید بدانند این قبیل مواد غذایی روی پوستشان تأثیر بسیار منفی می‌گذارند و باعث التهاب‌های پوستی شدید می شود و به سلول‌های پوست آسیب می‌رسانند.

کافئین
متخصصان حوزه‌ی تغذیه می گویند که زیاده‌روی در مصرف قهوه و چای دارای کافئین باعث خشکی پوست شده زیرا این نوشیدنی‌ها، نوشیدنی‌های ادرار آور هستند. برای همین سفارش می کنیم در مصرف نوشیدنی‌های دارای کافئین به هیچ وجه زیاده‌روی نکنید.
برای داشتن پوستی شاداب و زیبا میوه، سبزیجات تازه، مواد غذایی حاوی امگا 3 و… را بسیار استفاده کنید.
در حقیقت مصرف بیش از 400 میلی گرم کافئین در روز که معادل 240 میلی لیتر قهوه است به پوست آسیب می‌رساند. سازمان سلامت کانادا به خانم‌های جوان سفارش می‌کند روزانه بیش از 2 فنجان قهوه میل نکنند.

مواد قندی
توصیه‌ی اکید می‌کنیم که از مصرف زیاد قند پرهیز کنید به ویژه اگر بیماری دیابت یا مقاومت انسولی ندارید. به عقیده‌ی متخصصان محصولات غذایی شیرین مقاومت و ایمنی پوست را از بین می‌برند و اجازه نمی‌دهند سلول‌های افرادی که از دیابت یا مقاومت انسولین رنج می‌برند احیا شود. زیرا در این حالت بدن قادر نیست به درستی قند را هضم و جذب کند.

الکل به کل ممنوع
مصرف الکل باعث خستگی کبد می‌شود و زمانی که کبد به درستی کار نکند مشکلاتی از جمله باز شدن منافذ پوستی، پاره شدن مویرگ‌ها و رشد غدد مولد عرق به وجود می‌آید.
متأسفانه در اکثر موارد تمام مشکلات پوستی روی پوست صورت به وجود می آید و البته پوست نقاط دیگر بدن نیز از این مشکلات در امان نیستند.

برای داشتن پوستی با طراوت و زیبا مصرف میوه، سبزیجات تازه، مواد غذایی حاوی امگا 3 و… فراموش نکنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دریافت مشاوره

جهت اخذ نوبت در کلینیک آرمان الهیه کافیست فرم زیر را با کامل نمایید

نظرات کاربران

ثبت دیدگاه شما

کاربر محترم شما میتوانید دیدگاه خود درباره مطلب فوق و یا هرگونه سوال مرتبط را کادر زیر وارد نمایید تا پس از تایید کارشناسان ما به نمایش گذاشته شود.

مطالب پیشنهادی

مشاوره حضوری رایگان