کلینیک تخصصی پوست و مو

میکرونیدلینگ چیست ؟ کاربرد آن در زیبایی چه میباشد؟

1398/07/17
بدون نظر

میکرونیدلینگ چیست؟

یکی از جدیدترن روش های جوانسازی و بهبود پوست صورت که در کلینیک های زیبایی و به صورت سرپایی انجام می شود میکرونیدلینگ می باشد. این روش یک گزینه مناسب در درمان جای جوش و زخم بوده که با افزایش کلاژن در پوست و ایجاد یک بافت جدید، چین و چروک پوست را از بین برده و باعث استحکام پوست صورت می شود. برای انجام میکرونیدلینگ از یک غلتک با سوزن های ریزی به قطر 0.5 و 2.5 میلی متری استفاده شده که با نفوذ به لایه خارجی پوست و القای کلاژن در آن علاوه بر ترمیم پوست باعث صاف و روشن شدن آن می شوند. در واقع این غلتک ها با ایجاد سوراخ های ریز و میکروسکوپی و شبیه سازی تولید کلاژن و الاستین برای پوست، باعث کوچک شدن منافذ پوست و در نتیجه سفت و جوان شدن آن میگردد. این روش به علت از این سوزن های کوچک پین مانند به روش درمالور نیز معروف است.

میکرونیدلینگ یک عمل غیر تهاجمی زیبایی و بدون عوارض محسوب شده که نیاز به استراحت نداشته و شما پس از آن می توانید به روال عادی زندگی خود بازگردید، فقط ممکن است چند روز پس از انجام میکرونیدلینگ با قرمزی و سوزش مواجه شوید که این عارضه طبیعی بوده و رفع خواهد شد. اگرچه به دلیل وجود سوزن های ریز روی غلتک دردی همانند تتو بدن در این روش انتظار می رود اما در واقع اینگونه نیست و این روش یکی از روش های کم درد در جوانسازی پوست محسوب می شود. مدت زمان این عمل بین 20 الی 60 دقیقه بوده که شما پس از انجام این عمل و فروکش کردن التهابات به راحتی می توانید نتایج آن را بر روی پوست خود ببینید اما برای دریافت نتایج بهتر به حداقل 4 جلسه درمان با فاصله زمانی یک ماهه نیاز است. نتایج میکرونیدلینگ بسیار مطلوب و با ماندگاری بالا می باشد که این خود یکی از دلایل برتری این روش بر سایر روش های مشابه می باشد.

میکرونیدلینگ نه تنها برای صورت برای قسمت های دیگر بدن از جمله ابرو نیز می توانید استفاده نمایید. میکرونیدلینگ ابرو با تقویت ابرو و فعال کردن فاکتورهای رشد ابرو، تولید کلاژن در آن را افزایش داده و باعث ترمیم بافت ابرو و سرعت بخشیدن به روند رشد ابرو با ضخامت بیشتر می شود. این روشابرو برای خانم هایی که ابروهای کم پشت یا نازک داشته و یا بر اثر عواملی خاص دچار ریزش ابرو شده اند و علاقه ای به استفاده از تتو و هاشور ندارند مناسب بوده و ابروانی پرپشت و ضخیم را برای آنان به ارمغان می آورند.

میکرونیدلینگ

 • مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

  از آنجا که میکرونیدلینگ یک عمل زیبایی بدون بیهوشی محسوب می شود زمان بهبودی آن نیز به تناسب کمتر از عمل های جراحی می باشد اما با این حال نیاز به ریکاوری و مراقبت های ویژه دارد.

 • بهتر است حداقل یک هفته پس از انجام میکرونیدلینگ به دلیل نازک و حساس شدن پوست استفاده از لوازم آرایشی و حتی ضد آفتاب را به تاخیر بی اندازید. زیرا به دلیل باز شدن منافذ پوست، این مواد آرایشی جذب پوست شده و باعث آسیب دیدن آن می شود. به جای استفاده از این محصولات می توانید 24 ساعت پس از انجام میکرونیدلینگ از پماد زینک به عنوان یک مکمل در بازسازی و ترمیم پوست استفاده کنید. همچنین برای شستشوی صورت از محصولاتی که حاوی مواد لایه بردار بوده و صابون های قلیایی خودداری کنید زیرا موجب تحریک و تشدید التهاب در پوست خواهند شد.
 • برای تسکین درد هرگز از داروهای مسکن غیر استروئیدی مانند ایپوبروفن یا ادویل استفاده ننمایید زیرا این داروها اگرچه باعث فروکش کردن التهاب پوستی خواهند شد اما روند جوانسازی پست توسط میکرونیدلینگ را مختل کرده و عملا این روش را بی اثر می کنند.
 • برای افزایش سرعت بازسازی و ترمیم پوست می توانید مواد طبیعی و سرشار از آنتی اکسیدان مانند آناناس تازه، سوپ قلم، آب آلبالو و ماهی سالمون در برنامه غذایی خود جای داده تا با افزایش کلاژن در پوست روند جوانسازی پوست را تسریع کنید.
 • برای شستشو صورت 4 ساعت پس از انجام میکرونیدلینگ از شوینده های ملایم و آب سرد استفاده کرده و برای خشک کردن آن از حوله، دستمال و… استفاده نکرده و اجازه دهید به صورت طبیعی خشک شود. اما اگر می توانید تا 24 ساعت حتی صورت خود را با آب خالی نیز نشویید تا از بروز عفونت جلوگیری کنید.
 • ممکن است تا چند روز اثر سوختگی، خشکی و درد و ورم را روی پوست خود حس نمایید که برای کاهش در و تورم خود حداقل یک هفته به پشت و طاق باز بخوابید تا فشار کمتری بر پوست صورت وارد شود.
 • مصرف غذاهای تند و داغ و همچنین مصرف الکل را حداقل تا 24 ساعت به تعویق بیاندازید زیرا این مواد غذایی سرعت گردش خون در بدن را افزایش داده و علاوه بر سوزش پوست، دوره بهبود و ترمیم پوست را به تعویق می اندازند.
 • برای کاهش تورم و قرمزی پوست می توانید از کمپرس آب سرد و نه یخ استفاده کرده و با کاهش جریان خون در پوست باعث سرعت بخشیدن به روند ترمیم و کاهش التهاب در پوست خود شوید.
 • روند میکرونیدلینگ بر مبنای ایجاد یک بافت جدید و ریختن و پوسته پوسته شدن بافت قبلی پوست می باشد. بنابراین در طی این روند هرگز از کندن، خاراندن و اسکراب پوست خودداری کرده و اجازه دهید بافت و سلول های قدیمی و مرده پوست به صورت طبیعی بریزند.
 • اگر پوست شما خشک بوده و پس از میکرونیدلینگ این احساس خشکی در پوست دوچندان شده است می توانید برای کاهش خشکی پوست می توانید از کرم های ترمیم کننده یا سرم های آبرسان هر 2 ساعت یک بار استفاده نمایید.
 • سوختگی بعد از میکرونیدلینگ

  یکی از عوارضی که بیماران بلافاصله پس از انجام این روش با آن مواجه هستند سوختگی بعد از این روشمی باشد. این سوختگی و قرمزی پوست که در اثر تماس مدوام و پی در پی سوزن های ریز و کوچک کنار هم در پوست ایجاد می شود چندان نگران کننده نبوده و پس از چند ساعت و نهایت چند روز برطرف می شوند. اما گاهی این سوختگی در افرادی با حساسیت های پوستی شدیدتر بوده و نیاز به ویزیت پزشک و تجویز دارو دارند. سوختگی در این افراد بیشتر خود را در پیشانی و اطراف نشان داده و عمیق تر خواهد بود.
  بنابراین برای کاهش سوختگی بعد از این روش می توانید از پماد زینک هر 4 ساعت یکبار استفاده کرده و حتی الامکان تا یک روز پس از انجام میکرونیدلینگ صورت خود را نشویید. همچنین می توانید از کمپرس آب یخ نیز استفاده نمایید.
  اگر پس از انجام این روشمجبور هستید که به طور مداوم در معرض نور خورشید قرار بگیرید برای کاهش سوختگی بعد از میکرونیدلینگ بهتر است از یک ضد آفتاب با SPF 30 استفاده کرده و آن را هر 3 ساعت یک بار تمدید نمایید. این کار از تجمع رنگدانه ها زیر پوست و تغییر رنگ آن جلوگیری کرده و اثرات سوختگی را کاهش می دهد.
  یکی دیگر از روش هایی که به کاهش سوختگی بعد از این روشکمک کرده و باعث می شود پوست خود را زودتر از روند معمولی ترمیم کند استفاده از سرم های آنتی اکسیدان و آبرسان می باشد. این محصولات علائم تورم و قرمزی را کاهش داده و با افزایش رطوبت پوست تاثیر بسزایی در این زمینه دارد.
  بنابراین قبل از انجام این روشصورت، این روشابرو و یا میکرونیدلینگ چروک برای کاهش عوارض این روش بهتر است با پزشک خود مشورت کرده و در صورت حساسیت های پوستی آن را با وی در میان بگذارید. این عمل به پزشک در تصمیم گیری و به شما در داشتن پوستی سالم کمک بسیاری خواهد کرد.
  اما اگر باز هم با رعایت تمامی این موارد تورم، خشکی و سوختگی بعد از این روش چروک و صورت شما کاهش نیافت می توانید از کلینیک تحت درمان و پزشک خود بخواهید در این زمینه شما را یاری کرده و با تجویز دارو محصولات مورد نیاز شما در درمان این عوارض یاری برساند. محصولات حاوری رتینول، اسید هیالورونیک و سلول های بنیادی بهترین انتخاب در حل این مشکل بوده و تمامی این عوارض را به حداقل می رسانند فقط در هنگام خرید نوع پوست خود را در نظر بگیرید تا دچار اشتباه نشوید.
  میکرونیدلینگ چیست

 • روش های خانگی میکرونیدلینگ

  اگر جز افرادی هستید که سلامت و زیبایی پوست خود اهمیت می دهید می توانید برای رفع چین و چروک و بهبود منافذ پوست از روش های خانگی این روش استفاده نمایید. این روش یکی از جدیدترین و کم خطرترین روش های جوانسازی و رفع جای جوش و زخم می باشد. برای انجام این کار نیاز است دستگاه این روشرا تهیه کرده و مطابق با دستورالعمل آن عمل نمایید. این دستگاه دارای دو سری متفاوت از جنس های مختلف بوده که هریک کارایی مخصوص به خود را دارد. یک سر آن پاف سیلیکونی است که در جذب بهتر مواد مغذی موثر بوده و باعث شفافیت و جوانسازی پوست می شود و سری دیگر آن که از جنس لاتکس می باشد در زیرسازی و پوست و جذب انواع کرم کاربرد دارد.
  برای استفاده از این دستگاه باید سوزن متناسب با پوست خود را انتخاب کرده و همگی آنها را توسط الکی ضدعفونی کرده تا پوست دچار عفونت و آسیب نشود. همچنین پوست صورت خود را با آب و صابون یا مواد شوینده به صورت عمقی بشویید تا از کاملا تمیز و بدون آلودگی باشد. سپس دستگاه را روشن کرده و آن را به آرامی و بدون هیچ گونه فشای روی پوست خود بکشید و بیش از اندازه روی یک قسمت متمرکز نشوید. برای آسیب کمتر پوست دستگاه این روشرا در یک جهت روی پوست خود کشیده و آن را تغییر ندهید. همچنین صورت را به قسمت های مختلف تقسیم کرده و عمل این روشرا برای هر قسمت به صورت جداگانه انجام دهید.
  از این دستگاه می توانید برای میکرونیدلینگ ابرو، میکرونیدلینگ چروک و صورت استفاده کنید به شرط آنکه با اصول و قواعد استفاده از آن به طور کامل آشنا باشید.
  پس از استفاده از دستگاه این روشخانگی، آن را به طور کامل ضدعفونی کرده و جهت جلوگیری از شکستن سوزن ها در جعبه و محفظه مخصوص خود قرار دهید. برای محافظت از پوست تا حداقل 6 ساعت صورت خود را نشویید و از مصرف مواد آرایشی خودداری کنید. بهترین زمان استفاده از این دستگاه آخر شب و قبل از خواب می باشد زیرا در این هنگام پوست بهتر می تواند خود را بازسازی و ترمیم نماید. پس از اتمام کار، حتما صورت خود را با سرم های ویتامینه تغذیه کنید.
  برای جلوگیری از عفونت و انتقال بیماری های واگیردار هرگز دستگاه این روشخانگی را با دیگران به صورت اشتراکی استفاده ننمایید.
  در انتها در استفاده از دستگاه خانگی میکرونیدلینگ افراط نکنید زیرا این عمل مانند هر روش دیگری نه تنها کمکی به به بهبود و جوانسازی پوست شما نخواهد کرد بلکه باعث نازک شدن و آسیب پوست خواهد شد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مشاوره حضوری رایگان

دیدگاه شما

بر روی (من ربات نیستم) تیک بزنید

مشاوره حضوری رایگان

مشاوره حضوری رایگان

سوالی دارین ؟ ما آماده پاسخگویی هستیم 🙂پشتیبان آنلاین است.