نخستین موردی که برای کم کردن وزن باید از رژیم غذایی خود حذف کنید

نخستین موردی که برای کم کردن وزن باید از رژیم غذایی خود حذف کنید

خانه / تازه های سلامت / نخستین موردی که برای کم کردن وزن باید از رژیم غذایی خود حذف کنید

زمانی که به لاغر شدن و کم کردن وزن می اندیشید عمدتا این تصور در شما وجود دارد که چیزبرگری که در طول چند روز اخیر خورده اید و یا تکه شکلاتی که شب گذشته و بعد از شام میل کرده اید مانع از کم شدن وزن تان شده است.
به گزارش «بهداشت نیوز» در واقع با چنین تصوری مایعاتی که در طول روز دریافت می کنید را بیش از اندازه دست کم می گیرید. شاید لاته وانیلی که به همراه دوستان تان میل کرده اید و یا نوشابه ای که مدام با وعده های غذایی خود می نوشید، مانع از کاهش وزن شما شده باشند.

یکی از متخصصین تغذیه به نام «کارن انسل»، بر این باور است که نوشیدنی ها، جایگاه نخست را در دریافت شکر بر عهده دارند و مانع کاهش وزن تان می شوند.

وی می افراید شکر فرآوری شده که مضرترین نوع شکر به شمار می آید و باید بیش از هر چیز دیگری از آن پرهیز شود، بیش از اندازه مورد نیازتان و از طریق نوشیدنی به بدن تان وارد می شوند. این میزان شکر حداکثر باید ۱۰ درصد از کالری روزانه بدن شما را تشکیل دهد، این در حالی است که به طور متوسط تا ۱۳ درصد مورد مصرف قرار می گیرد.

پژوهش های اخیر نشان داده اند که نوشیدنی های شیرینی چون نوشابه و آبمیوه ها با دارا بودن مقادیر قابل توجه شکر، سبب افزایش وزن و ابتلا به دیابت نوع دوم می شوند.

شاید عوامل برشمرده خود گواهی برای خطرناک بودن نوشیدنی های شیرین باشند و بیشتر افراد آن را دست کم می گیرند.

«انسل» می گوید زمانی که چیزی می نوشید، بدن تان به همان ترتیبی که کالری موجود در غذاها را ثبت می کند، عمل نخواهد کرد. وی می افزاید: “مغز درک نخواهد کرد که با نوشیدن یک قهوه یا چای لاته شیرین، چیزی در حدود ۳۰۰ کالری را دریافت کرده است. این در حالی است که با خوردن تنها یک اسکوب بستنی، متوجه ورود ۳۰۰ کالری به بدن می شود.”

وی توصیه می کند که برای رعایت میزان شکر اضافه ای که دریافت می کنید، حتما برچسب های روی انواع خوراکی ها را مطالعه کنید و خوردن غذاها و نوشیدنی هایی را که بیش از ۸ گرم شکر افزوده در آنها وجود دارد، گزینه مناسبی نمی داند. بد نیست بدانید که در برخی از انواع نوشابه های قوطی، ۳۵ گرم شکر افزوده شده وجود دارد.

خبر خوب این است که در صورتیکه مراقب دریافت میزان شکر موجود در نوشیدنی هایی که در طول روز مصرف می کنید باشید به راحتی قادر خواهید بود، گاهی حتی در پایان شب، اندکی شکلات میل کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دریافت مشاوره

جهت اخذ نوبت در کلینیک آرمان الهیه کافیست فرم زیر را با کامل نمایید

نظرات کاربران

ثبت دیدگاه شما

کاربر محترم شما میتوانید دیدگاه خود درباره مطلب فوق و یا هرگونه سوال مرتبط را کادر زیر وارد نمایید تا پس از تایید کارشناسان ما به نمایش گذاشته شود.

مطالب پیشنهادی

مشاوره حضوری رایگان