نخ کاگ

نخ کاگ

خانه / نخ کاگ

نخ کاگ نوعی از نخ های قابل جذب خارداریه که در لیفت صورت، ابرو، بینی و گردن کاربرد دارد. لیفتینگ با نخ کاگ، یک روش و تکنیک جدید و پیشرفته عمل زیبایی پوسته که برای جوان سازی و سفت کردن پوست و رفع افتادگی، یا چین و چروک پوست نواحی مختلف صورت به کار میره. اما سوالی که ممکنه در ذهن شما بدون پاسخ مونده باشه اینه که لیفت صورت با نخ چیست ؟

عمل لیفتینگ موجب صاف شدن پوست صورت و تحریک تولید کلاژن میشه. تاثیر لیفتینگ معمولا بعد از 6 ماه کامل میشه، درست زمانی که پروتئین کلاژن در اطراف نخ های کاگ ساخته میشه.

نخ کاگ چیه؟

نخ کاگ، عبارت از نخ های قابل جذبیه که در زیر پوست جایگذاری شده و باعث سفت و محکم نمودن پوست میشه. قبل از شروع به لیفتینگ، بیحسی موضعی انجام میشه. نخ ها به کمک کانولا یا یک سوزن بسیار ظریف و نازک در ناحیه زیر پوست قرار داده میشه.

سوزن حاوی نخ توسط جراح متخصص زیبایی در لایه زیر پوست قرار داده میشه و زمانی که از زیر پوست برداشته میشه نخ ها به شکل پیوند یافته با پوست باقی میمونن. با این نخ میتوان به بهترین نحو لیفت بدون جراحی را انجام داد و بهترین جواب را گرفت.

درواقع، نخ کاگ برای اتصال محکم تر به پوست طراحی شده، به خاطر اینکه خارداره و به خوبی به بافت های پوست وصل میشه. همچنین این ویژگی باعث میشه پوست، کشش و الاستیسیته بیشتری پیدا کند.

بعد از جایگذاری نخ کاگ در زیر پوست، به دلیل خاصیت زیست سازگاری و خاردار بودن آن، تولید کلاژن در اطراف نخ و خارهای اون افزایش می یابد، و منجر به کشش و صاف شدن پوست و جوان سازی اون میشه.

این نخ های قابل جذب، به تدریج که تجزیه و جذب خون میشن باعث تحریک تولید پروتئین مهم پوست یعنی کلاژن، و همچنین فیبروپلاست میشه. در نتیجه، پوست صاف تر و جوان تر شده و چین و چروک ها و شل شدگی ها برطرف میشه.

نخ هایی که در لیفت با نخ به کار می روند دارای سه ویژگی هستند: جذب، طول، و بافت سطح

نخ هایی که در لیفت با نخ به کار می روند دارای سه ویژگی هستند: جذب، طول، و بافت سطح

جذب

وقتی گفته میشه که یک نخ قابل جذب است، به این معنیه که بعد از مصرف و قرار گرفتن در زیر پوست، به مرور زمان تجزیه شده و جذب بدن میشه. اصلی ترین نخ قابل جذب عبارته از نخ پلی دی اکسانون (PDO)، که در سالیان متمادی از گذشته تا به امروز، در بخیه اعمال جراحی مختلف و همچنین در جراحی های زیبایی مورد استفاده قرار گرفته.

ثابت شده که این نخ، کاملا سالم و بی خطر بوده و در طول مدت 6 ماه بعد از جایگذاری در پوست، جذب میشه. نخ کاگ که در لیفت صورت و ابرو به کار میره مثل نخ پلی دی اکسانون یا PDO قابل جذبه.

 نخ های قابل جذب دیگه ای هم مانند نخ سیل هوئت نرم (که در اروپا و آمریکا پرطرفدار است) و علاوه بر آن یکی دیکر از معروف ترین نخ ها یعنی نخ سیلوئت وجود دارد که از ماده پلی ال لاکتیک اسید (PLLA) ساخته میشه و زمان جذب اون در بدن، 12 ماه طول میکشه. اگر برای شما سوال که نخ سیلوئت چیست به شما پیشنهاد میکنیم روی سوال کلیک کنید. نخ دیگه معروف به پلی کاپرولاکتون (PCL)ه که جذب اون در بدن بیش از 24 ماه طول میکشه.

با توجه با اینکه نخ ها به دنبال قرار داده شدن در زیر پوست، تولید کلاژن رو تحریک میکنن، بنابراین، انتخاب نخ های دارای طول عمر طولانی تر بهتر و مفیدتره. با وجود این، نخ های کوتاه مدت و نخ های بلند مدت از نظر طول عمر و دوام، عملکرد و تاثیر شون در پوست تفاوت جزئی و اندکی دارد.

تفاوت نخ پلی دی اکسانون و نخ پلی ال لاکتیک اسید

نخ پلی دی اکسانون (با جذب 6 ماه) یا PDO، برای لیفت کردن پوست به کار میره، در حالیکه، نخ پلی ال لاکتیک اسید (با جذب 12 ماه) یا PLLA، برای لیفت بینی مورد استفاده قرار میگیره. نخ کاگ، نوعی نخ قابل جذب با خواص و ویژگی های مشابه با نخ های پلی دی اکسانون است، با این تفاوت و درواقع با این ویژگی برتر که خارداره.

درنتیجه نخ کاگ، به خاطر خاردار بودن بهتر از سایر نخ ها میتونه به بافت زیر پوست متصل بشه و تولید کلاژن رو بهتر از بقیه نخ ها تحریک کند.

در حالیکه نخ های قابل جذب، سرانجام تجزیه شده و در بدن حل میشن و اثر خود رو از دست می دهند، نخ های غیر قابل جذب برای انجام لیفت صورت دائمی و با دوام و ماندگاری بسیار طولانی، مورد استفاده قرار می گیرند. نخ های غیر قابل جذب مانند آپتوز (یکی از نخ های اصلی مورد استفاده برای انجام لیفت با نخ)، نخ وافلز، و کانتور از ماده پلی پروپیلن ساخته میشن، که غیر قابل جذب توسط بدنه.

انتخاب نخ برای انجام لیفت، براساس ترجیح بیمار، نظر تخصصی کارشناس لیفتینگ و جراح متخصص زیبایی، نواحی از بدن که لیفت میشه، و طول مدت و مدت ماندگاری تاثیر لیفتینگ انجام میگیره.

طول و اندازه

نخ ها از نظر اندازه به دو نوع نخ های کوتاه و بلند دسته بندی میشن. نخ PDO و انواع مختلف آن، معمولا کوتاه هستند، و به همین خاطر برای انجام برخی روش های لیفت، ازجمله لیفت بینی با نخ (HIKO) کاملا مناسبه. نخ کاگ یا نخ های خاردار دارای طول بیشتری هستند، و بنابراین برای لیفت نواحی مختلف صورت، گردن، سینه، و حتی نواحی دیگه بدن قابل استفاده هستند.

بافت

بافت نخ ها اعم از نخ های قابل جذب و یا غیر قابل جذب، در میزان تاثیرگذاری آنها نقش مهمی دارد. بسته به نواحی از بدن که تحت عمل لیفتینگ قرار میگیره، ممکنه بعضی از انواع بافت نخ ها مناسب تر بوده و نتیجه بهتری به همراه داشته باشه، یا اینکه ترکیبی از انواع بافت ها مورد استفاده قرار گیرند.

انواع گوناگونی از نخ ها رو به صورت خاردار تولید کردن که معروف به نخ کاگ هستند. برخی از این نخ ها، به صورت یک طرفه یعنی فقط در یک جهت دارای خار هستند، که تحت عنوان نخ های خاردار یک طرفه نامیده میشن.

دسته دیگه، نخ هایی هستند که در دو جهت واجد خار بوده و تحت عنوان نخ های خاردار دو طرفه معروف هستند و انواع دیگه نخ ها که نخ های بدون خار هستند.

وجود خار در نخ کاگ، علاوه براینکه باعث قطعی کردن چسبیدن و اتصال نخ به زیر پوست و عدم حرکت اون میشه، به دلیل ایجاد سایش در پوست، تولید و ترشح کلاژن رو هم تحریک کرده و منجر به ترمیم و بازسازی پوست میشه.

حتما باید نخ خاردار استفاده کرد؟

حتما باید نخ خاردار استفاده کرد؟

در عمل لیفت با نخ، میتوان نخ های بدون خار و دارای خار یک طرفه رو برای ایجاد یک ساختار یا شبکه مش مانند در زیر پوست مورد استفاده قرار داد. از این دو نوع نخ میتوان به منظور تنظیم و اصلاح پوست محل لیفت و صاف نمودن پوست استفاده کرد و حتی محل تجمع آنها رو در زیر پوست تغییر داد.

البته در نهایت بعد از تنظیم و صاف کردن پوست، این نخ ها بایستی توسط جراح متخصص زیبایی به زیر پوست قلاب و چسبانده بشه.

نخ های بدون خار، دو نوع هستند: نخ های صاف تک رشته ای، و نخ های مارپیچی تک رشته ای. هر دو نوع نخ ها صاف هستند و در نواحی از بدن مانند دور چشم به کار می روند که دارای پوست نازکیه. نخ های پلی دی اکسانون یا PDO که در کشور کره جنوبی خیلی پرطرفدار است، سه نوع بافت اصلی دارد:

نخ های تک رشته ای، نخ کاگ، و کاگ 360. نخ های تک رشته ای بافت صافی دارن و معمولا همراه با نخ های دیگه مورد استفاده قرار می گیرند. نخ کاگ ساختار مشابهی با نخ های خاردار یک طرفه دارد، در حالیکه نخ های کاگ 360 به نخ های خاردار دو طرفه شباهت دارن.

کاربرد این نخ چیه؟

کاربرد نخ کاگ، با توجه به انواع خارهای یک طرفه، و دو طرفه، در لیفتینگ پوست نواحی مختلف بدن به عنوان یک روش غیر جراحی و غیر تهاجمی، امری رایجه.

نخ کاگ، به علت قابل جذب و زیست سازگار بودن در لیفت ابروها، لیفت نواحی مختلف صورت شامل گونه، فک یا چانه، بینی، و گردن مورد استفاده قرار میگیره. سهولت و راحتی استفاده از این نخ و کوتاه بودن مدت زمان لیفتینگ باعث شده که لیفت نواحی مختلف صورت و لیفت ابرو با نخ کاگ، به عنوان عمل زیبایی پوست پرطرفدار و سالم شناخته بشه.

لیفت صورت با نخ کاگ

یکی از پرطرفدارترین نوع لیفت صورت، عبارت از لیفت صورت با نخ کاگه. با افزایش سن و با پیر شدن، پوست بدن از جمله صورت به تدریج پروتئین کلاژن خود رو از دست میده. در نتیجه، پوست نازک تر، و شل تر شده، افتادگی و چین و چروک پیدا میکنه. پوست جوان معمولا به دلیل داشتن مقادیر کافی از کلاژن، ضخیم تر بوده و در برابر نیروی جاذبه مقاومت و خاصیت کشش بیشتری دارد.

با انجام عمل لیفت صورت با نخ کاگ، تولید کلاژن در بافت پوست تحریک شده و مقادیر اون در پوست به اندازه کافی افزایش می یابد. درنتیجه، خاصیت الاستیسیته و کشش پوست به حالت طبیعی بر میگرده، به عبارت دیگه پوست جوانی و زیبایی خود رو به دست میاره.

مزیت نخ کاگ نسبت به سایر نخ های قابل جذب اینه که چون خاردار هست، بنابراین بعد از جایگذاری در زیر پوست صورت توسط جراح متخصص زیبایی یا کارشناس لیفتینگ، به طور محکم به بافت پوست قلاب میشه و در جای خود تثبیت شده و بیشتر از سایر انواع نخ ها باعث تحریک فیبروبلاست های پوست به ساختن پروتئین جوان ساز پوست یعنی کلاژن میشه.

لیفت صورت با نخ کاگ، یک عمل و روش غیر تهاجمیه. در این روش، برای از بین بردن درد حین لیفتینگ با نخ کاگ، بیحسی موضعی در نواحی تحت عمل صورت انجام میشه. طول مدت این روش حدود 60 دقیقه.

لیفت با نخ کاگ برای چه سنی مناسب است؟

لیفت با نخ کاگ برای چه سنی مناسب است؟

افراد مناسب برای انجام لیفت با نخ کاگ، معمولا خانم ها و آقایانی هستند که جوان تر و دارای پوستی با کمترین شل شدگی و چین و چروک باشند. افراد بین سنین 45-35 سال، بیشترین درخواست شون برای لیفت پوست نواحی زیر چشم و فک یا چانه به خاطر افتادگی، و چین و چروک هست.

افراد مسن تر تا 60 سالگی معمولا به لیفت صورت گسترده تری در نواحی مختلف پوست صورت احتیاج دارن. به خاطر اینکه، شل شدگی، افتادگی، و چین و چروک عمیق تری در پوست افراد مسن تر ایجاد میشه.

لیفت ابرو با نخ کاگ

با بالا رفتن سن، به دلیل سست و ضعیف شدن پوست یکی از نواحی صورت که عوارض پیری رو نشون میده ابرو ها هستند. افتادگی ابرو به دنبال افزایش سن باعث میشه که فرد اخمو و عصبی به نطر برسد. بنابراین، معالجه این عارضه برای حفظ زیبایی و جوان سازی اهمیت زیادی دارد.

لیفت ابرو برای سنین 60-40 سال بیشتر از سنین دیگه توصیه میشه. لیفت ابرو با نخ کاگ، یک روش مطمئن، سالم و بسیار موثر جهت برطرف نمودن مشکل افتادگی ابروه.

کاربرد نخ کاگ در لیفت ابرو، در مقایسه با سایر نخ های قابل جذب از جمله نخ پلی دی اکسانون یا PDO دارای مزایای بیشتری هست. در واقع، نخ کاگ علاوه بر اینکه همه ویژگی ها و مزایای سایر نخ های قابل جذب رو دارد.

اثرات ماندگارتر و بهتری از نظر اصلاح قابلیت انعطاف پذیری و الاستیسیته و کشیدگی ابروها بر جای میذاره. لیفت ابرو با نخ کاگ، به عنوان یک روش غیر تهاجمی و بی خطریه که با انجام بیحسی موضعی و در شرایط بدون درد انجام میشه. طول مدت لیفت ابرو، حداکثر 30 دقیقه.

عوارض لیفت ابرو با نخ کاگ

لیفتینگ با نخ کاگ، عملی کاملا سالم و بی خطر است، و عوارض لیفت ابرو با نخ کاگ بسیار نادر هست. عوارض جانبی بسیار ملایمی به صورت تورم و التهاب موقتی، و احساس سفتی پوست ممکنه ایجاد بشه که در طول هفته اول بعد از لیفتینگ، برطرف میشن.

البته ممکنه درد خفیف، خارش، قرمزی، کبودی، و حتی عفونت و از دست دادن حس عصبی در موارد نادری گزارش بشه. باید تاکید بشه که از بین انواع نخ های مورد استفاده در لیفت ابرو، مطمئن ترین و سالم ترین مورد عبارت از نخ کاگه.

قیمت نخ کاگ

نخ کاگ، به خاطر مرغوبیت و کیفیت بالا، و به دلیل دوام و ماندگاری بیشتر تاثیر اون در جوان سازی و ترمیم و اصلاح پوست؛ دارای قیمت و هزینه بالاتری در مقایسه با نخ های دیگه هستش.

مشاوره حضوری رایگان