کلینیک تخصصی پوست و مو

پماد برای جوش صورت

1402/02/12
28

بهترین پماد برای جوش صورت چی میتونه باشه؟ آیا شما هم از جوش های ایجاد شده بر روی پوست به ویژه صورت تون کلافه شده اید؟ آیا شما هم روش های خانگی و استفاده از مواد طبیعی برای از بین بردن این جوش ها رو امتحان کرده و نتیجه ای به دست نیاورده اید؟ پس بهتره به راه های مختلف برای از بین آنها فکر کنید.

در بازار انواع مختلفی از پماد برای جوش صورت موجوده که میتونیم آنها رو بدون نسخه و یا با نسخه از داروخانه ها تهیه کرد ولی سوال اینه آیا هر کدام از این پماد ها کارایی مطلوبی خواهند داشت؟ آیا میشه از اونها با اطمینان کافی استفاده کرد؟ در این بخش از مقاله در نظر داریم به طور کلی به بررسی این موضوع بپردازیم و اطلاعات مفیدی در اختیار شما عزیزان قرار بدیم با ما همراه باشید.

 معرفی پماد برای جوش صورت

معرفی پماد برای جوش صورت

در خرید پماد برای جوش صورت اگه توجه لازم رو نداشته باشید ممکنه پوستتون کاملا تخریب بشه و جای جوش ها از بین نره. تقریبا همه ی افراد در زندگی خود در بازه های زمانی یکسان گرفتار جوش های مختلف هستن این جوش ها نه تنها در صورت بلکه در بخش های دیگر بدن از جمله بازو، پشت شونه، روی سینه و . . ایجاد میشن.

از سوی دیگر اگه اقدامات لازم برای از بین بردن اونا در پیش گرفته نشه در این صورت ممکنه تشدید یابد. کارشناسان پوست بر این باورند که جوش های ایجاد شده باید در اسرع وقت برطرف گردند چون با گذر زمان از بین رفتن آنها به همین آسانی نخواهد بود.

مطالب مرتبط: درمان جوش چرکی

بهترین پماد ضد جوش

بهترین پماد برای جوش صورت پمادی خواهد بود که با پوست شما بیشترین سازگاری رو داشته و در عین از بین بردن جوش ها کمترین عوارض رو اعمال کند. وجود انواع مختلفی از پماد برای جوش صورت همچنین سبب سرگردانی کاربران شده چون تشخیص اینکه کدام محصول میتواند برای شما مفید باشه به مراتب سخت تر شده.

در این زمینه باید راهنمای یک پزشک متخصص در زمینه پوست رو به دست آورید چون آنها درای اطلاعات بروز هستن و میتونن ارزیابی دقیقی برای انتخاب یک محصول مفید رو داشته باشند.

بهترین پماد رو انتخاب کنید نه هر پمادی که تبلیغ میشه!

هر پماد برای جوش صورت که تبلیغ میشه واسه پوست شما مفید نیست. ممکنه کاربران دیگر نظرات مفیدی و سودمندی از استفاده از یک پماد و یا کرم خاص ارائه بدهند ولی باید در انتخاب آن بررسی های لازم رو انجام بدید. پیشنهاد ما اینه اگه یک پماد برای جوش صورت به شما معرفی شد ابتدا نتایج آن رو تست کنید.

به عنوان مثال در اولین مرحله آن رو به طور کامل بر روی جوش های ایجاد شده نمالید بلکه به یک نقطه ی کوچکی آن رو اعمال کنید اگه نتیجه ی مطلوبی به دست آورید میتونیمید به طور کلی از آن استفاده کنید این روش آزمون و خطا میتونه بسیار سودمند باشه و از زیان های احتمالی هم جلوگیری کند. این پماد ها میتونن در زمینه رفع جای جوش به شما کمک فراوانی کنن.

پماد تتراسایکلین برای جوش صورت

پماد تتراسایکلین برای جوش صورت

پماد تتراسایکلین برای جوش صورت جزو مشهورترین پماد برای جوش صورته که معمولا کارایی بهتری داشته. اغلب کاربرانی که این محصول رو استفاده کردن رضایت کافی داشته اند. استفاده از این پماد برای جوش با همه ی مزیت ها دارای عوارض خاصی هم داره ولی این عوارض خطر آفرین نهست.

پماد تتراسایکلین به عنوان یک آنتی بیوتیک میتونه در از بین بردن و درمان جوش ها بسیار موثر باشه ولی نباید در استفاده از آن زیاده روی کرد. پزشکان برای به کارگیری این محصول محدودیت های خاصی هم از جمله برای خانم های باردار و افراد کمتر از 12 سال مد نظر دارند.

اگه مشکل کلیه یا کبد داشتم چه کنم؟!

گفتنیه که اگه شما گرفتار اختلالاتی کلیوی، کبدی هستید از به کار گیری این پماد برای جوش صورت پرهیز کنید.

قبل از انتخاب این محصول برای رهایی از جوش های ناخواسته حتما با پزشک خود مشورت کنید چون اگه داروهای دیگری مصرف می کنید ممکنه تداخل ایجاد بشه. هر داروی شیمیایی که برای خلاص شدن از جوش های ناخواسته مطرح میشه از ترکیبات شیمیایی ساخته شده.

این نوع از ترکیبات دارای معایبی هم هستن به همین دلیل نمیتونیم با اطمینان کامل از آنها استفاده کرد. مراقب باشید که به منظور از بین بردن جوش ها گرفتار مشکلات پوستی هم نشید هر گونه سهل انگاری میتونه به زیان های جدی منجر بشه.

کرم برای جوش بازو

کرم و یا پماد برای جوش صورت و جوش بازو متفاوته در واقع کرمی که برای از بین بردن جوش صورت به کار میبره ممکنه نتیجه ی مطلوبی برای از بین بردن جوش های موجود بر روی بازو کارساز نباشه به همین دلیل باید محصول مناسب انتخاب بشه.

اگه اطلاع کافی در این زمینه نداشته باشید ممکنه یک محصول نادرست رو انتخاب کنید. پوست صورت همواره حساس تر بوده و نیازمند توجه بیشتریه به همین دلیل پماد برای جوش صورت از ترکیبات خاصی تولید و تهیه میشه.

برخی از کرم های پرطرفدار در این زمینه شامل :

 • کرم کنسانتره پُرریفاینر استادرم
 • کرم ضد جوش نوروا سری اکتی پور
 • کرمی از برند اوریاژ 
 • کرم ضد جوش فیس دوکس
 • کرم ضد جوش درمالاین
 • کرم ضد جوش رنگی ددوسنس
 • کرم ضد جوش بیتروی
 • کرم ضد جوش بیوتی درما
 • کرم ضد جوش کپیدرما

هست . البته باز به طور جدی تاکید میکنیم هر گز خودسرانه این محصولات رو استفاده نکنید. هیچ گاه فریب تبلیغات رو نخورید چون تولید کننده ی این محصولات فقط به دنبال فروش محصولات خود هستن. کرم هایی که به عنوان کرم ضد جوش فوری هستن معمولا عوارض بیشتری خواهند داشت.

علاوه بر پماد برای جوش صورت و کرم های ضد جوش راهکارهای مختلفی هم برای رهایی از این جوش های ناخواسته در دسته که برخی از آنها دارای مزیت بیشتری هستن و برخی ممکنه سودمندتر باشه. شناسایی نوع پوست شما رو در انتخاب بهترین روش یاری خواهد کرد.

بهترین کرم ضد جوش سرسیاه

بهترین کرم ضد جوش سرسیاه

 اگه به داروخانه مراجعه کنید بدون تردید لیست مختلفی از کرم و پماد های گوناگونی برای از بین برن جوش های سرسیاه برای شما معرفی خواهد شد و اگه بپرسید کدام یک از اینها کارایی بهتری داره حتما اونی که قیمتش از همه بیشتره رو نشون خواهند داد.

ولی پزشکان و متخصصان در این زمینه بر این باورند که به کار گیری یک کرم و یا پماد برای از بین بردن جوش و یا رفع جای جوش جوش به تنهایی نمیتونه دوره ی درمان شما رو کامل کنه، برای از بین رفتن جوش های ایجاد شده باید مراقبت هی بهداشتی و توجه به رژیم غذایی هم ضروریه.

از پماد برای جوش صورت انتظار معجزه در کوتاه مدت نداشته باشید!

پماد برای جوش به تنهایی قادر نیست در یک بازه ی زمانی خاص جوش های روی صورت شما رو از بین ببره و برخی از کرم هایی که تحت عنوان کرم ضد جوش فوری معرفی میشه دروغی بیش نیست.

گفتنیه که هر کدام از این نوع کرم و پمادها فقط برای یک پوست خاص تولید و طراحی شده به همین دلیل قبل از انتخاب نوع پماد برای جوش صورت باید نوع پوست خود رو بشناسید و از این طریق تصمیم مطلوبی بگیرید.

انجام برخی اقدامات به عنوان مثال اصلاح با بند یا با شمع در برخی از افراد میزان جوش های موجود رو تشدید میده به همین دلیل به محض شناسایی چنین اقداماتی باید به طور کامل آنها رو حذف کنید.

باید و نبایدهای انتخاب پماد برای جوش صورت

در انتخاب پماد برای جوش صورت لازمه که مشاوره ی یک پزشک با تجربه و متخصص در این زمینه غافل نباشید. اگه اطلاعی کامل از کارایی یک پماد برای جوش صورت ندارید از انتخاب آن پرهیز کنید چون سودجویان بسیاری هستن که به منظور فروش محصولات خود تبلیغات گسترده ای انجام میدن خسارت های ایجاد شده از انتخاب یک کرم و یا پماد نادرست میتونه جبران ناپذیر و یا نیازمند هزینه ی گزاف باشه.

اگه فردی یک پماد برای جوش صورت رو استفاده کرده و نتیجه ی مطلوبی به دست آورده این به این معنا نیست که شما هم میتونید ازش استفاده کنید. اکثر افرادی که از خرید پماد و کرم های ضد جوش و استفاده ی آنها پشیمان شدن همان افرادی هستن که خودسرانه و تنها از روی تبلیغات دیگران این نوع از محصولات رو انتخاب کردن.

باید و نبایدهای انتخاب پماد برای جوش صورت

رابطه مستقیم پوست خوب و اعتماد به نفس بالا

مراقب پوست خود باشید. هر چه پوستی تمیز و عاری از هرگونه آکنه باشه در این صورت اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت. مراقبت از پوست همچنین میتونه به جوان و شاداب ماندن آن هم کمک کند یک پزشک متخصص در این زمینه می تونه بهترین اهنمایی رو در انتخاب روش های مختلف برای از بین بردن جوش های ناخواسته به شما معرفی کند به همین دلیل توصیه ی آنها رو جدی بگیرید.

پماد برای جوش صورت زمانی که استفاده از مواد طبیعی کارساز نباشه میتونه به کار بره. هر پمادی به دلیل انکه از مواد شیمیایی تشکیل شده هر چقدر مزیت داشته باشه عاری از معایب نخواهد بود. پس در استفاده و خرید آنها هوشمندانه تصمیم بگیرید تا بتونید از به وجود آمدن مشکل دیگر به طور کامل جلوگیری کنید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 18 میانگین: 3.8]

مشاوره حضوری رایگان

دیدگاه ها
 1. علی رسولی گفت:

  سلام خسته نباشید من روی پیشونیم جوش های کوچیک کوچیک نقطه دارم روی گونه هام جوشهای قرمز و سفید دارم اول قرمز میشم بعد سفید مال گونام داخلش چربی دارد پوستم چربه چه پمادی استفاده کنم براش خوبه

  • آزاده افتخارنژاد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بایدویزیت حضوری شوید و طبق جنس پوست شما برای شما کرم تجویز شود.

 2. ریحانه گفت:

  سلام ببخشید یک پماد خوب و معتبر بهم معرفی کنید برای جوش های صورتم مخصوصا پیشونیم و پوستمم چرب هست ممنون میشم

 3. ارزو گفت:

  سلام یک پماد خوب معرفی میکنید برای جوش صورتم بیشتر لک چون جای جوش و‌کندم مونده رو صورتم پوستمم خیلی خشکه چیزی نباشه که خشک تر شه

  • آزاده افتخارنژاد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تجویز کرم باید مشاوره حضوری شوید.
   و طبق جنس پوست و مشکل پوستی به شما کرم تجویز می شود.

 4. ناشناس گفت:

  سلام من یه سوالی داشتم
  آیا پماد ایپوزینک برای صورت خوبه ؟

 5. S گفت:

  ی پماد یا حالا ژل فرقی نداره چی پیشنهاد میکنید برای رفع انواع جوش ها و مخصوصا جوش های سر قهوه ای؟ برای پوست تقریبا چرب

 6. سودا گفت:

  سلام وقتتون بخیر ببخشین یه سوال داشتیم مااز هرداروی استفاده میکنم هیچی چیزی تشکیل نمیشه میخواستیم بدونم از چه نوع کرمی میتونیم استفاده کنیم جوش ها از بین برن

  • آزاده افتخارنژاد گفت:

   سلام وقتتون بخیر.
   برای رفع جای جوش بهتر است از لیزرها استفاده کنید.
   مثل لیزر آیکون/دستگاه آفرودیت/Co2 فرکشنال/سابسیژن استفاده کنید.

 7. حسام خیر خواه گفت:

  سلام صورت پسرم که هفت سالشه دور لب و روی چانه اش یک هفته است که دونه های قرمز رنگ مثل جوش در اومده ازچه پمادی باید استفاده کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون

 8. فاطی مرادی گفت:

  سلام وقتتون ب خیر من رو گونه هام جوش زیر پوستی ظاهر میشه خوارش شدید هم داره و پوسته پوسته میشه صورتم یکمی میشه اسم پماد برام تجویز کنید ممنون

  • آزاده افتخارنژاد گفت:

   سلام وقتتون بخیر احتمال حساسیت پوستی دارد
   قطعا نیاز به ویزیت حضوری با متخصص پوست دارید.
   برای تجویز دارو و یا پماد

 9. غزل روزبهانی گفت:

  سلام وقتتون بخیر من صورتم مخصوصاً چونم پر جوش هستش، سرسیاه، چرکی
  پوستم هم معمولی هستش میشه یک پماد خیلی عالی به من معرفی کنید.
  من حضوری نمیتونم بیام لطف میکنید همینجا به من بگید؟

 10. fateme گفت:

  سلام وقت بخیر من چن سالی هس که بالای لبم جای جوش سرسیاه باقی مونده و اصن ردش نمیره بی زحمت میشه اسم پامادی رو بگین که ردشو ببره

 11. امیرحسین قلیزاده گفت:

  سلام وقتتون بخیر من ۱۷ سالمه روی پیشونیم جای جوش ها موندن چه کرمی رو استفاده بکنم؟

 12. امیرحسین گفت:

  سلام خسته نباشید

  من ی پماد ضد جوش خوب میخواستم

  برای جوش های پیشانی و گونه
  لطفا ی پماد خوب معرفی میکنید؟
  پوست منم خشک هست

  • آزیتا افتخارنژاد گفت:

   سلام وقت بخیر
   لطفا به متخصص پوست مراجعه کنید تا برای شما دارو تجویز کنند

 13. ارمان گفت:

  سلام وقتتون بخیر ببخشید لطفا یه پماد خوب برای جوش بگید من 16 سالم است پسرم لطفا راهنمایی کنید

  • آزیتا افتخارنژاد گفت:

   سلام وقتتون بخیر بهتر است ویزیت حضوری شوید و طبق جنس پوست ایشو دارو داده شود

 14. آی هان,ترک افشاری.تبریز گفت:

  سلام دکتر.من۲۳سالمه و پسر هستم.قبلا خیلی خوشتیپ بودم اما یکدفعه پشت کمر و شانه هام و پیشانی جوشهای زیر پوستی و جوشهای سر سیاه زده که وقتی فشار میدم یک چیز گرد و سفید و سفت بیرون میزنه. هرچی رفتم دکتر خوب نشدم..میشه بپرسم آیا ماسک ذغال استفاده کنم تاثیری بر شفافی پوست صورتم داره و حوشا رو ازبین میبره..کاش جوابمو بدین و دیگه نگی برو دکتر…من الان اعتماد بنفسم صفر شده و دیگه استخر نمیرم..کاش یه راهی غیر از دکتر جلوم بزاری..ممنون میشدم

 15. مهسا گفت:

  سلام روز بخیر
  برای جای جوش روی صورت میشه از دپانتکس استفاده کرد ؟

دیدگاه شما

بر روی (من ربات نیستم) تیک بزنید

مشاوره حضوری رایگان

مشاوره حضوری رایگان

سوالی دارین ؟ ما آماده پاسخگویی هستیم 🙂پشتیبان آنلاین است.