کلینیک تخصصی پوست و مو

لک ملاسما چیست؟

1402/03/11
بدون نظر

 

پيشاني يکي از شايع‌ترين قسمت های بروز ملاسما است.لک ملاسما يکي از مشکلات پر تکرار پوستي است که سبب ايجاد لک‌هاي خاکستري رنگ تا قهوه‌اي در صورت و پیشانی مي‌شود. لک صورت در اکثر افراد بر روي پيشاني، گونه‌ها،  چانه و فاصله بین بینی و لب به وجود می آید. همچنين اين نوع از لک‌ها ممکن است بر روي قسمت‌هايي از بدن یا صورت که بيشتر در معرض نور خورشید و اشعه فرابنفش قرار مي‌گيرد، مثل ساعد ، مچ و دست و گردن نيز پیدا می شوند.

یکی از پر تکرار ترین روش‌ها جهت درمان لک صورت و ملاسما، حفظ کردن پوست در برابر نور خورشید است. برای این منظور باید فردی که دارای مشکل ملاسما هر روز از کرم ضد آفتاب با spf بالا استفاده کند و تقریبا هر دو ساعت یک بار آن را تمدید کند. همچنین پزشکان پوست توصیه می‌کنند که افراد مبتلا به ملاسما همیشه در اوقاتی که در محیط بیرون هستند، کلاه نقاب‌دار با نقاب بزرگ بر سر بگذارند تا صورت آن ها را کاملا بپوشاند زیرا ممکن است کرم ضد آفتاب برای حفاظت کافی و لازم در برابر آفتاب کافی نباشد.

احتمال ایجاد ملاسما در زنان خیلی بیشتر از مردان می باشد. بروز این مشکل در دوران بارداری بسیار شایع است. هورمون‌ها عامل مهم و  اصلی در ایجاد ملاسما است. لک‌های پوستی که تیره رنگ است، معمولاً بر روی گونه‌ها ایجاد می شود.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مشاوره حضوری رایگان

دیدگاه شما

بر روی (من ربات نیستم) تیک بزنید

مشاوره حضوری رایگان

مشاوره حضوری رایگان

سوالی دارین ؟ ما آماده پاسخگویی هستیم 🙂پشتیبان آنلاین است.