کلینیک تخصصی پوست و مو

جوش ها چطور به وجود می آیند

1402/03/11
بدون نظر

جوش ها چطور به وجود می آیند؟

وقتی بافت بدن دچار صدمه یا  آسیب می شود بدن  با استفاده از گلبول های سفید خود و ملکول های التهابی شروع به ترمیم آن قسمت از پوست می کند.

ولی با وجود این روند ممکن است پوست نتواند دقیقا به حالت پیشین خود برگردد و نتیجه آن به جا ماندن جای جوش ها است.

در بحث درمان باید مورد رو در نظر داشته باشیم که درمان جوش با درمان جای جوش مبحثی جدا می باشد و برای هر کدام باید  طبق نظر پزشک روش های درمان بخصوص را در پیش گرفت.

درمان جوش های التهابی:

جروش های التهابی و چرکی بسته به علت به وجود آمدن آن ها روش درمانی متفاوتی دارند. این جوش هاممکن است بر اثر استرس، برخی بیماری های داخلی ، سن بلوغ و … به وجود می آیند. و معمولا پزشک متخصص پوست بعد از تجویز آزمایشات لازم برای برسی علت به وجود آمدن جوش ها داروهای لازم را تجویز می کند.

و اما نکته ای که اکثر افراد به دنبال آن هستند درمان جای جوش است.

این درمان هم بسته به این که جای جوش ها به صورت گودی است یا لک می تواند متفاوت باشد اما خوشبختانه تا حد زیادی قابل رفع است.

برای از بین بردن گودی های جای جوش از روش هایی مانند سابسیژن ، RF فرکشنال و تزریق ژل می توان استفاده کرد و برای درمان لک ها روش هایی مانند مییکرودرم ، CO2 فرکشنال و لیزر کیوسوئیچ کمک کننده است .

مانند تمام صحبت های قبلی در رابطه با درمان مشکلات پوستی معمولا درمان های پکیجی و مدت دار طبق نظر پزشک  بسیار پاسخگوتر است.

برای مشاوره در رابطه با درمان جای جوش یا جای جوش  با کلینیک آرمان الهیه تماس بگیرید : 02122232907

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مشاوره حضوری رایگان

دیدگاه شما

بر روی (من ربات نیستم) تیک بزنید

مشاوره حضوری رایگان

مشاوره حضوری رایگان

سوالی دارین ؟ ما آماده پاسخگویی هستیم 🙂پشتیبان آنلاین است.