لیفت غبغب

لیفت غبغب

خانه / تازه های سلامت / لیفت غبغب

یکی از مشکلاتی که هم زنان و هم مردان با آن مواجه هستند و باعث بد فرم شدن چهره می شود داشتن غبغب است. امروزه با روش های مختلف چه با جراحی و چه غیر جراحی می شود که این مشکل را حل کرده و با لیفت غبغب این مشکل را از بین برد و چهره ای خوش فرم داشته باشید.


همه چیز درباره لیفت غبغب

همه چیز درباره لیفت غبغب


داشتن غبغب یکی از مشکلاتی است که زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار میدهد و همه به دنبال سریع ترین راه برای حل این مشکل هستند. لیفت یکی از راه های سریع برای رفع این مشکل است. که با کمک جراحی می شود که چربی ناحیه فک را از بین برده و آن را رفع کرد.

همچنین به غیر از عمل جراحی با روش های مثل لیزر، ورزش و تزریق آنزیم و… هم می توانیم این مشکل را حل کنیم البته این روش ها نتیجه خود را در دراز مدت نشان میدهد و نتیجه و بازده سریعی نخواهد داشت.


کسانی که به دلیل اضافه وزن، چربی زیادی در این ناحیه جمع شده می توانند بهترین افرادی باشند که با عمل لیفت محل مورد نظر را ترمیم کنند.

علاوه بر این افراد کسانی که به دلیل کاهش وزن زیاد دچار شل شدگی و افتادگی پوست در این محل شده اند و همچنین افراد زیر 40 سال که تمایل به انجام این کار دارند و البته افرادی که به صورت ارثی از دوران کودکی این مشکل را داشتند، بهترین افراد برای از بین غبغب با انجام سریع ترین روش هستن.

برای مطالعه: بهترین عرق گیاهی برای پوست


لیفت معمولا به دو روش جراحی و لیفت با نخ صورت می گیرد و کسانی که ترس از جراحی و عوارض جانبی آن دارند بهترین جایگزین برای آن لیفت با نخ است که نخ های لیفت، جذب پوست شده و نیازی به کشیدن آن نیست.


اما روش های دیگر لیفت هم وجود دارد که یکی دیگر از آن ها لیپوساکشن است که جز روش های تهاجمی محسوب شده و نتیجه دائمی و بدون برگشت دارد.

تجربه استفاده از ماینوکسیدیل

لیفت غبغب با نخ بهتر است یا جراحی


در پاسخ به این سوال ابتدا در مورد هر کدام باید اطلاعاتی داشته باشیم و بعد به مقایسه با یکدیگر بپردازیم تا بتوانیم بهترین آن را انتخاب کنیم.به نظر شما برای

از بین بردن غبغب اندولیفت بهتر است یا هایفو ؟


در مورد لیفت غبغب باید بگویم که یک روش جدیدتر نسبت به جراحی غبغب است که عوارض کمتری دارد و سریع تر انجام می شود و بدون هیچ بیهوشی و درد و یا خونریزی انجام میگیرد و دوره بهبودی کمتری دارد. لیفت با نخ در واقع به منظور بالا کشیدن و کشش پوست و همچنین سفت کردن ناحیه غبغب انجام میگیرد.


در این روش که حتما باید با تشخیص پزشک انجام شود ابتدا ناحیه مورد نظر بی حس می شود تا زیباجو دردی احساس نکند.

بعد از آن با استفاده از سوزن های نازک و همچنین با استفاده از نخ های پلیمری که قابل جذب به پوست هستند وارد ناحیه غبغب می شود و پوست را به طرف بالا می کشد و معمولا جای زخم و نخ ها از بین میرود و آثاری از آن ها بر روی پوست باقی نمی ماند.

درادامه:

لیفت غبغب با نخ بهتر است یا جراحی


فرد بیمار معمولا بعد از یک روز استراحت می تواند به روند طبیعی زندگی برگردد و مدت زمان عمل هم حدودا از بین نیم ساعت تا دو ساعت متغیر است. درباره دائمی بودن یا نبودن این کار باید بگویم که نتایج لیفت با نخ به صورت موقت است و با گذشت زمان و بعد از چند سال به طور خود به خود از بین می رود.

در مورد مزایا هم باید بگویم که هر عملی معایب خود را دارد ولی مزایای این عمل از معایبش بیشتر است و خود این جز مزایا این کار است.

از مزایا دیگر آن می توانیم به دوره نقاهت کوتاه، جوانسازی سازی پوست در کوتاه ترین زمان، تعداد جلسات کم، کمترین آسیب به پوست، بدون نیاز به جراحی و بیهوشی و همچنین قابل جذب بودن نخ های لیفت به پوست اشاره کرد.


و اما درباره لیفت با جراحی باید بگویم که در واقع برای جراحی غبغب یک برش کوچک در جلو گوش داده می شود و به سمت پایین امتداد پیدا می کند و یا به روش اندوسکوپی چند برش کوچک ایجاد می شود و در صورت لزوم یک برش دیگر هم در زیر چانه ایجاد می شود.

در واقع از طریق این برش ها چربی اضافه در این ناحیه برداشته می شود و غبغب از بین می رود و در آخر هم با بخیه زدن به اتمام می رسد.

در لیفت غبغب:


در مورد دائم بودن یا نبودن آن باید بگویم که نتیجه آن نسبت به لیفت با نخ طولانی تر است ولی اگر مراقبت های لازم انجام نگیرد با اضافه وزن دوباره غبغب ایجاد می شود و آثار جراحی از بین میرود.

برای طولانی تر شدن مدت نتیجه باید از رفتن به استخر و سونا پرهیز کنید، داروهای ترمیم کننده مصرف کنید، پانسمان به طور دقیق و درست انجام بگیرد، محل خواب خود را همیشه تمیز نگه دارید، تا حدود سه هفته بعد از عمل هیچ گونه فعالیت سنگینی انجان ندهید و همچنین از گن های مخصوص غبغب استفاده شود.


حال با مقایسه این دو با هم باید بگویم که عوارض جانبی لیفت با نخ در مقایسه با جراحی بسیار کمتر است و البته رفع غبغب با جراحی ماندگاری بیشتری نسبت به لیفت با نخ دارد، هزینه لیفت با نخ در مقایسه با عمل جراحی بسیار کمتر و مقرون به صرفه تر است.


با دانستن تمامی این نکات باید انتخاب بر اساس سن فرد، نوع پوست و تشخیص پزشک مربوطه صورت بگیرد و بهترین آن توسط خود شخص با مشورت پزشک انتخاب شود.

لیفت غبغب با نخ چطور انجام می شود

لیفت غبغب با نخ چطور انجام می شود


لیفت با نخ به این صورت است که با استفاده از نخ و سوزن های مخصوص که نخ آن جذب پوست می شود و جز نخ های بخیه محسوب می شود نخ و سوزن به ناحیه غبغب وارد شده و با انجام این کار پوست ناحیه چانه و گردن به طرف بالا کشیده می شود غبغب از بین میرود.

این عمل فقط با بی حسی موضعی انجام می شود و نیازی به بیهوشی کامل ندارد. در نتیجه عوارض جانبی بیهوشی را هم ندارد. علاوه بر این انجام این کار بدون درد و خونریزی است و نیازی به کشیدن بخیه آن نیست و نخ های موجود خود به خود جذب پوست می شوند.


عوارض لیفت غبغب


عوارض لیفت با نخ و عوارض آن با جراحی ممکن است که متفاوت باشد. پس به طور جداگانه به عوارض هر کدام می پردازیم:


عوارض با جراحی. عوارض ناشی بعد از عمل جراحی ممکن است با کمی درد و تورم و کبودی همراه باشد. همچنین به دلیل بیهوشی در جراحی عوارضی مثل سرگیجه، حالت تهوع و… داشته باشد که این عوارض کاملا طبیعی است ولی در صورت شدید بودن عوارض حتما به پزشک مراجعه شود.


عوارض لیفت با نخ: عوارض ناشی از لیفت با نخ بسیار جزئی و موقتی است و با کمی درد و کبودی همراه است که با گذشت یک هفته تقریبا از بین میرود. که بهتراست از حرکت دادن بیش از حد صورت خودداری شود و همچنین به مدت یک الی دو هفته از خوابیدن بر روی صورت و ماساژ دادن آن جلوگیری شود.

از آنجایی که لیفت با نخ بدون بیهوشی انجام میگیرد، پس هیچ کدام از عوارض ناشی از بیهوشی را هم نخواهد داشت.

دستگاه از بین بردن غبغب

دستگاه از بین بردن غبغب


این دستگاه همانند لیفت یک روش غیرتهاجمی برای از بین بردن غبغب به شمار میرود و از نظر قیمت بسیار مقرون به صرفه تر از عمل جراحی است . این دستگاه با ایجاد لرزش و ویبره باعث شکسته شستن چربی های اضافه زیر گردن می شود و به خوبی باعث از بین رفتن غبغب می شود.

این دستگاه همچنین با تحریک زیر چانه و افزایش گردش خون به کلاژن سازی پوست کمک می کند.از مزایای این دستگاه ماساژ ناحیه گردن به هنگام استفاده از آن است. همچنین از مزایای دیگر آن این است که شما در هر جایی مثل خانه، محل کار و سفر و…

باشید می توانید از این دستگاه بدون هیچ درد و بخیه و یا خونریزی استفاده کنید و علاوه بر از بین بردن غبغب به صورت خود فرم خوبی بدهید.


چه افرادی لیفت انجام داده اند


معمولا افراد در سنین مختلف به دلایل مختلف دچار مشکلات افتادگی در زیر فک و چانه و یا به اصطلاح دچار غبغب می شوند.

در حالت عادی باید زاویه چانه و گردن حدود 90 تا 120 درجه باشه و اگر فردی این زاویه بین گردن و چانه بیشتر از این حد باشه فرد دچار غبغب است و در موارد شدیدتر به حدود 150 درجه و حتی بیشتر هم ممکن است برسد که برای این افراد بیشتر لیفت انجام میگیرد.


اما دلایل ایجاد این مشکل در واقع نشانه ای از اضافه وزن است که یکی از محل های تجمع چربی در افراد چاق همین ناحیه است. پس در افرادی که اضافه وزن زیادی دارند معمولا ایجاد غبغب امری شایع است. علاوه بر چاقی افراد با افزایش سن دچار شل شدن و افتادگی پوست در این ناحیه می شود و غبغب در افراد سن بالا به وفور دیده می شود.


علاوه بر چاقی و افزایش سن عوامل دیگر همچون ژنتیک هم در به وجود آمدن غبغب موثر است و بسیاری از افراد لاغر هم ممکن است از همان کودکی با مشکل غبغب مواجه باشند. افراد زیادی با چنین شرایط داوطلب برای انجام لیفت هستند و بیشتر برای افراد چاق و مسن این عمل صورت میگیرد.

هزینه لیفت با نخ


لیفت با نخ معمولا بسیار مقرون به صرفه تر از عمل جراحی است و هزینه بسیار کمتری دارد. لیفت به دلیل اینکه هزینه های جانبی عمل مثل هزینه بیهوشی، هزینه اتاق عمل و بستری شدن را ندارد نسبتا کم خرج تر است.

قیمت و هزینه مربوط به لیفت به عوامل مختلفی بستگی دارد که میزان افتادگی و شل بودن پوست، نوع پوست، و روش انجام آن و همچنین اینکه توسط چه نوع نخ لیفتی و به دست چه پزشکی انجام بگیرد متفاوت است.


عکس های قبل و بعد از لیفت با نخ

عکس های قبل و بعد از لیفت با نخ

سوالات متداول


برش های مربوط به لیفت با جراحی در چه نقاطی صورت میگیرد؟ معمولا برای انجام این عمل برش هایی کوچکی از جلو گوش داده می شود و تا پایین امتداد داده می شود و بستگی به اندازه غبغب برش هایی هم در زیر چانه داده می شود.


از چه سنی عمل لیفت پیشنهاد می شود؟ معمولا عمل های زیبایی بعد از 18 سالگی پیشنهاد می شود.اما در مورد عمل برای از بین بردن غبغب سن مشخصی وجود ندارد ولی با توجه به عامل به وجود آمدن غبغب در فرد متفاوت است و بهتراست با مشورت پزشک انجام بگیرد.


آیا عوامل ارثی و ژنتیک در به وجود آمدن غبغب موثر است؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم علاوه بر افزایش سن و چاقی عوامل ژنتیکی و ارثی هم در به وجود آمدن غبغب موثر است و بسیاری از افراد در همان سنین کم این مشکل را دارند.


به چند روش می توانیم لیفت مربوط به غبغب را انجام بدهیم؟ لیفت معمولا به دو روش جراحی و غیر جراحی انجام می گیرد.


آیا انجام لیفت برای از بین بردن غبغب عوارض دارد؟ عوارض ناشی از لیفت با نخ بسیار ناچیز و کم است و فقط ممکن است که محل مورد نظر با کمی قرمزی و کبودی و البته کمی درد همراه باشد.

ولی در مورد لیفت با جراحی ممکن است با عوارض جانبی ناشی از بیهوشی مانند سرگیجه و… همراه باشد و خود عمل هم عوارضی همچون درد و التهاب و… دارد.


خلاصه نکات مقاله

در این مقاله سعی بر این شد که به طور کلی درباره لیفت صحبت شود و در ادامه به بحث انواع لیفت پرداختیم تا بتوانیم روش بهتر را انتخاب کنیم. همینطور درباره عوارض لیفت و درباره دستگاه از بین برنده غبغب صحبت کردیم.


همینطور در مورد کسانی که این لیفت را انجام دادند و همچنین درباره هزینه این عمل بحث شد و در آخر هم به سوالات متداول در این زمینه پرداختیم و پاسخ هر کدام را به طور مختصر بیان کردیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دریافت مشاوره

جهت اخذ نوبت در کلینیک آرمان الهیه کافیست فرم زیر را با کامل نمایید

سوالات متداول

نظرات کاربران

ثبت دیدگاه شما

کاربر محترم شما میتوانید دیدگاه خود درباره مطلب فوق و یا هرگونه سوال مرتبط را کادر زیر وارد نمایید تا پس از تایید کارشناسان ما به نمایش گذاشته شود.

مطالب پیشنهادی

مشاوره حضوری رایگان