کلینیک تخصصی پوست و مو

مراقبت بعد از لیفت با نخ به چه صورت میباشد؟

1401/12/13
4

هر گونه عمل جراحی پس از انجام نیازمند یک سری رسیدگی های خاص هست که باید برای نتیجه مطلوب حتما اون ها را به صورت مرتب با دقت انجام بدیم در مقاله مراقبت بعد از لیفت با نخ باهم به بررسی این مراقبت ها میپردازیم.

مراقبت بعد از لیفت با نخ

مراقبت بعد از لیفت با نخ

دوره بهبودی بعد از لیفت با نخ به دلیل ماهیت کم تهاجمی که دارد به سرعت طی میشه اما انجام مراقبت بعد از لیفت با نخ مورد نیاز بعد از عمل بسیار مهمه زیرا از احتمال جابه جایی نخ ها، عفونت و سایر عوارض جلوگیری میکنه. در لیست زیر مواردی که باید رعایت بشه ذکر شده است اما به هر حال همیشه باید دستورالعمل جراح خود را دنبال کنید.میتونید در این باره مقاله لیفت با نخ و لیفت صورت با نخ را نیز مطالعه نمایید.

دستورالعمل قبل از انجام لیفت صورت با نخ :


اگرچه همیشه بهتره برای تعیین بهترین برنامه مناسب نوع پوست خود با جراح پلاستیک مشورت کنید، اما متخصصان موافق هستند که کاندیداهای لیفت صورت با نخ باید قبل از عمل از نوشیدن مشروبات الکلی جلوگیری کرده .

سیگار کشیدن را حداقل یک هفته قبل از عمل قطع کنند زیرا این موارد باعث کمبود آب بدن و پوست میشه و در بیهوشی یا بی حسی تداخل ایجادمیکنه از تمام داروهای مبتنی بر آسپرین باید خودداری شود زیرا باعث خونریزی غیر ضروری منجر به عوارض ناخواسته و عوارض جانبی میشه. داروهای رقیق کننده خون شامل ایبوپروفن، نوافن و ناپروکسنه. سایر موارد شامل:


• اطمینان حاصل کنید که شب قبل از عمل لیفت صورت خواب خوبی دارید.
• هنگام مراجعه برای درمان، آرایش نکنید.
• صبح دوش بگیرید.
• یک صبحانه سبک بخورید. میتونید قبل از عمل یک داروی ضد درد مصرف کنید
• در طول انجام درمان آرام باشید. اگر اضطراب شدید دارید میتونید از پزشک بخواهید داروی مناسب برای شما تجویز کند.

لیفت صورت با نخ:

لیفت صورت با نخ:


این روش با بی حسی موضعی انجام میشه بنابراین نیازی به ناشتا بودن نیست، با این حال، برخی از بیماران ممکنه حالت تهوع همراه با اثرات بعدی بی حسی یا عمل را داشته باشند. بنابر این غذای سبکی میل کنید و همچنین می توان مایعات شفاف را تا زمان دفع مواد بی حسی بنوشید. سایر موارد شامل:


• عمل لیفت صورت با نخ ممکن است بین 30 دقیقه تا یک ساعت طول بکشه.
• توصیه میشه که بقیه روز بعد از عمل را و ترجیحاً روز بعد از عمل کاملا استراحت کنید
• بسته کمپرس یخ یا پد حرارتی را مستقیما در ناحیه درمان لیفت صورت با نخ قرار ندهید. ولی میتونید هر 30 دقیقه در همان شب برای 5-10 دقیقه کمپرس یخ را به صورت غیر مستقیم به اطراف صورت و گردن بزنید تا احتمال تورم یا کبودی در روز بعد کم بشه.
• در سه شب اول بعد از عمل حداقل 30 درجه سر خود را بالا نگه دارید.
• انجام هرگونه فشار مستقیم به صورت و ناحیه محل بخیه خودداری کنید
• حداقل 12 ساعت پس از عمل باید از شستن، خیس کردن و لمس صورت یا ناحیه تحت درمان خودداری کنید.

یکی از نکات مهم و حائز اهمیت آن است که لیفت با نخ را میتونید به صورت لیفت بدون جراحی نیز انجام دهید.حتما در این باره روی لینک قبل کلیک کنید.

چند نکته درباره مراقبت بعد از لیفت با نخ


• بعد از عمل تجهیزات و اشیاء سنگین را بلند نکنید
• بعد از عمل رانندگی یا کار نکنید. بیمار باید روز عمل همراه داشته باشد یا در مورد حمل و نقل خود برنامه ریزی انجام بده.
• به مدت 48 ساعت الکل مصرف نکنید.
• به مدت 2 هفته بعد از عمل سعی کنید از دندانهای خود کمتر استفاده کنید زیرا ممکنه فشار بیش از حد بر بخیه های شما وارد میکنه. سعی کنید غذاهای نرم بخورید و رژیم غذایی نرم داشته باشید. مقدار زیادی آب و آب میوه و مایعات بنوشید و به مدت 2 هفته از جویدن آدامس خودداری کنید.

همه ما علاقه مند به آن هستیم که در کوتاه ترین زمان مطلوب ترین جواب را بگیریم میخوام به شما مقاله روش های جوانسازی سریع پوست بدون جراحی را معرفی کنید حتما مطالعه نمایید.

هم چنین:


• از پراکسید هیدروژن ی چسب پلاستیکی روی هیچ یک از سوراخ (محل های برش) استفاده نکنید
• ناحیه بخیه خود را در حمام، جکوزی، استخر شنا یا آب قرار ندهید
• صورت را به آرامی و بدون مالش و ماساژ به مدت 5-7 روز به صورت روزانه بشویید و خشک کنید. میتونید صورت خود را با آب و صابون معمولی بشویید و یا از یک محلول پاک کننده الکلی کوچک برای تمیز کردن محل های لیفت با نخ استفاده کنید.


• حداقل 24 ساعت از آرایش خودداری کنید این احتمال ابتلا به عفونت را به حداقل میرسونه.
• فقط میتونید 48 ساعت پس از عمل لیفت صورت با نخ از مرطوب کننده معمولی خود را از سر بگیرید، اما از استفاده از آرایش فونداسیون یا پودر خودداری کنید، همچنین از هر نوع مالش، کشیدن یا لایه برداری خودداری کنید و قبل از استفاده از هرگونه کرم های دارویی تجویز شده یا داروهای موضعی، با جراح خود مشورت کنید.
• تمام آنتی بیوتیک های تجویز شده را برای جلوگیری از عفونت مصرف کنید.


• نیاز شما به داروهای ضد درد باید حداقل باشه. برای هر گونه ناراحتی. ایبوپروفن یا سایر داروهای ضدالتهاب غیر استروئیدی بدون نسخه مصرف کنید. به خاطر داشته باشید که (به خصوص در 3 روز اول پس از عمل) ایبوپروفن یا داروهای مشابه میتونه منجر به افزایش کبودی بشه.

نکاتی برای نگهداری و مراقبت بعد از لیفت با نخ

در ادامه:


• یکی از نکات مهم در مراقبت بعد از لیفت صورت با نخ این است که به پهلو نخوابید بلکه صاف به پشت بخوابید تا از احتمال حرکت یا شکستگی بخیه و نخ ها جلوگیری کنید. حدود 5 تا 7 روز اول بعد از عمل یک باند فشاری ملایم دور صورت و یا گردن خود در هنگام خوابیدن بپوشید. با این کار نخ های شما ایمن و سر جای خود قرارمیگیره.

شما باید حداقل در هفته اول پس از جراحی سر خود را در حداقل در دو بالش استراحت بدید. بعضی از بیماران بالش از نوع هواپیمایی را برای راحتی بیشتر ترجیح میدهند. همچنین بالش های مخصوصی نیز وجود دارند که به زیر بازوها می رود و بیمار را پشتیبانی میکنه.

مراقبت بعد از لیفت با نخ به مدت 14 روز پس از جراحی
• به مدت 2 هفته فعالیت بدنی شدید و ورزش انجام ندید.
• حدود 3 هفته از سونا استفاده نکنید
• از قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید و به مدت 2 هفته از تخت های برنزه استفاده نکنید
• مراقب باشید تا 3 هفته بعد از عمل لیفت صورت با نخ در حین پاکسازی ناحیه به دلیل ماساژ یا استفاده از فشار به نخ ها وارد نکنید.

مراقبت بعد از لیفت با نخ حداقل 4 هفته پس از عمل
• تا سه هفته پس از عمل جراحی از خوابیدن روی صورت خودداری کنید.
• حرکات صورت را حداقل در دو هفته بعد از عمل محدود کنید. از زیاده روی در جویدن، صحبت کردن، خمیازه کشیدن، لبخند زدن و سایر حرکات صورت در دوره بهبودی خودداری کنید.
• به مدت 1 ماه از ماساژ صورت و گردن خودداری کنید

برای اطلاعات بیشتر: لیفت بینی با نخ


چه زمانی می توانم دوباره کار را شروع کنم؟

چه زمانی می توانم دوباره کار را شروع کنم؟

در مراقبت بعد از لیفت با نخ بازگشت به کار به نوع شغل و محیط شما بستگی دارد. شما میتونید انتظار داشته باشید که ظرف 1 روز تا 1 هفته از درمان خود به کار خود برگردید، اما این از شغل به شغل دیگر متفاوته. شغلی که به فعالیت زیادی احتیاج ندارد، میتونه طی 1-2 روز از سر گرفته بشه. یک کار سنگین تر یا شغلی که به تحرک و فعالیت زیادی نیاز دارد، مانند پرستاری به مرخصی بیشتری نیاز دارد.

چه مدت در حین مراقبت بعد از لیفت با نخ می توان سایر درمانی زیبایی را انجام داد؟
از انجام درمان های کم تهاجمی صورت که به مالش و ماساژ شدید نیاز داره، حداقل به مدت 1 ماه خودداری کنید. باید از انجام لیزر درمانی عمیق که ممکنه نخ ها را برای مدت 3 ماه بعد از عمل حل کند، جلوگیری کنید. بهتره در صورت امکان 6 ماه کامل صبر کنید و سپس برای روش های لیزر اقدام کنید.

عوارض بی اهمیتی به مراقبت بعد از لیفت با نخ


مراقبت های بعد از عمل بسیار مهمه. در صورت رعایت دقیق دستورالعمل ها، درد غیرضروری و عوارض عفونت و تورم ممکن است به حداقل برسه. بعضی اوقات اثرات بعد از جراحی کاملاً ناچیزه، بنابراین ممکنه نیاز نباشد همه این دستورالعمل ها اعمال بشه اما عقل سلیم اغلب حکم میکنه که شما باید احتیاط های لازم را انجام بدید.


جراحی لیفت صورت با نخ کی از چشمگیر ترین اقدامات برای جوان سازی پوسته. با این حال موفقیت جراحی در دست بیمار و همچنین جراحه. در صورت عدم رعایت مراقبت بعد از لیفت صورت با نخ، بهترین جراح روی کره زمین هم نمی تواند نتایج مطلوب را برای شما تضمین کنه. به منظور بهره مند شدن از تمام مزایای لیفت با نخ، بیمار باید توجه زیادی به روند بهبودی داشته باشه.

مراقبت بعد از لیفت با نخ برای جلوگیری از خونریزی

جلوگیری از خون ریزی


خونریزی خفیف از ناحیه جراحی غیر معمول نیست. اگر خونریزی اتفاق افتاد، به رختخواب بروید، سر خود را بلند کرده و از کمپرس یخ با فشار ملایم در اطراف صورت و گردن استفاده کنید. دلیل اصلی خونریزی در اثر بالا بردن فشار خون به دلیل خم شدن، بلند کردن، کشیدن، فشار، سرفه، عطسه و سایر فعالیتهای سخته.


برای جلوگیری از عوارض ناشی از خونریزی، باید کاملاً از فعالیتهایی که باعث افزایش خون میشه خودداری کنید. فشار و فعالیت به مدت 10 روز پس از جراحی باید به حداقل برسه.


همچنین باید از مصرف هر نوع دارویی که باعث طولانی شدن خونریزی شود خودداری کنید. به یاد داشته باشید حتی 1 آسپرین در روز بسیار خطرناکه و میتونه باعث خونریزی بشه. برخی از گیاهان هومیوپاتی نیز ممکنه خونریزی را افزایش دهند و نباید قبل یا بلافاصله بعد از جراحی لیفت صورت با نخ از آنها استفاده بشه.

جینکو، سیر و جینسینگ و همچنین دوزهای بالای ویتامین E می توانند خونریزی را افزایش دهند. اگر درد شدید و یا تورم یک یا دو طرف صورت را تجربه کردید، یا اگر خونریزی شدید یا طولانی مدت بود، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

حتما بخوانید: رفع غبغب

مراقبت بعد از لیفت با نخ برای درمان تورم

درمان تورم پس از لیفت


هر عمل، هر چقدر جزئی باشد، با تورم بافت های اطراف همراهه. این مقدار از فردی به فرد دیگر متفاوته، حتی به مقدار کم تورم در صورت چشمگیر به نظر میرسه. اگر یک طرف صورت شما کمی از طرف دیگر متورم تره نگران نباشید. این شایعه و معمولاً ظرف چند هفته ناپدید میشه.

تورمی که به طور معمول انتظار میره معمولاً متناسب با جراحیه. تورم در اطراف چشم ها، گونه ها، صورت و پایین در گردن و حتی قفسه سینه غیر معمول نیست. این واکنش طبیعی بدن در برابر جراحی و ترمیم نهاییه. تورم از روز جراحی شروع میشه و تا 2-3 روز بعد از عمل به حداکثر خود میرسه و سپس پس از روز 3 به سرعت کاهش مییابد.

به دلیل تورم ممکنه در پوست صورت برای مدتی احساس سفتی داشته باشید. ممکنه احساس کنید که در لبخند شما اختلال ایجاد کرده که این ظرف چند هفته ناپدید میشه. تورم ممکنه در امتداد خط فک بارزتر شود و به طور کلی در اولین صبح بعد از عمل بدتر بشه. تورم به خودی خود جدی نیست و نشانه آن نیست که مشکلی در عمل پیش آمده. همانطور که قبلا توضیح داده شد، صورت و گردن با مقادیر مختلف تغییر رنگ داده و متورم خواهد شد.

خلاصه


با این حال بسته به تعداد نواحی که تحت درمان قرار گرفته اید، ممکن است تا 2 هفته متورم و کبود باشید. پس از 2 روز، بیماران معمولاً می توانند از آرایش استتار استفاده کنند تا هر گونه نشانه کبودی را مخفی کنند. کرم هیرودوئید می تواند به رفع تورم و کبودی کمک کند. گاهی اوقات، یک بی نظمی در پوست ظاهر می شود. این مشکلات در طی چند روز پس از عمل کاهش مییابد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 6 میانگین: 2.5]

مشاوره حضوری رایگان

دیدگاه ها
  1. پرستو گفت:

    سلام سه روز پیش لیفت صورت با نخ انجام دادم تو رفتگی ایجاد شده زیر گونه و ناهمواری های غیر عادی اگر میشه راهنمایی کنید ممنون آیا رفع میشه

  2. ح.ق گفت:

    سلام دو سال از لیفت صورت مامانم با نخ میگذره. بنظرتون اصلاح با شمع می‌تونه انجام بده؟

دیدگاه شما

بر روی (من ربات نیستم) تیک بزنید

مشاوره حضوری رایگان

مشاوره حضوری رایگان

سوالی دارین ؟ ما آماده پاسخگویی هستیم 🙂پشتیبان آنلاین است.