مراقبت بعد از لیفت با نخ به چه صورت میباشد؟

مراقبت بعد از لیفت با نخ به چه صورت میباشد؟

خانه / تازه های سلامت / مراقبت بعد از لیفت با نخ به چه صورت میباشد؟

روش های مختلفی برای درمان علائم پیری پوست و جوان شدن آن مورد استفاده قرار میگیرد. یکی از پرطرفدار ترین روش های زیبایی و جوانسازی روش لیفت با نخ می باشد که امروزه به دلیل کم بودن عوارض و دوران نقاهت آن بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این روش امروزه در سراسر جهان برای تغییرات متفاوتی در صورت و برخی نواحی بدن جایگزین عمل‌های جراحی شده است.

لیفت با نخ روشی است که تمامی دغدغه های عمل جراحی و دوران نقاهت پس از جراحی را از بین برده است. با این روش بدون استرس و تنها با کمک نخ های قابل جذب لیفت، میتوان نواقص نواحی مختلف مانند افتادگی پوست صورت، نوک بینی و یا پلک را درمان کرد و به ظاهری زیبا و جوانتر دست پیدا کرد. لیفت با نخ کاملا غیرتهاجمی و بدون درد می باشد.

هر گونه عمل جراحی پس از انجام نیازمند یک سری رسیدگی های خاص هست که باید برای نتیجه مطلوب حتما اون ها را به صورت مرتب با دقت انجام بدیم در مقاله مراقبت بعد از لیفت با نخ باهم به بررسی این مراقبت ها میپردازیم.

لیفت با نخ چیست؟

لیفت با نخ جوانی و زیبایی را در کنار هم به افراد هدیه می‌دهد. لیفت با نخ با تکنیک های مختلفی انجام میشود که تفاوت اصلی آن ها در نوع و تعداد نخ ها، محل و روش پزشک در جایگذاری نخ ها و تزریق ژل در کنار لیفت با نخ است که در ماندگاری و نتیجه اهمیت بسیار زیادی دارند.

اما درکل برای انجام لیفت با نخ، ناحیه مورد نظر تحت بی حسی موضعی و سپس تزریق قرار می گیرد و بدون ایجاد برش و یا خونریزی، نخ توسط یک کانولا بسیار ظریف در زیر پوست جایگذاری می شود.

نتایج لیفت با نخ طی دو مرحله اولیه و ثانویه در پوست ایجاد می شود. مرحله اول با ایجاد کشش در همان لحظه، به واسطه نخ ها بوده که این کشیدگی مکانیکال است.

مرحله ثانویه از حدود سه ما پس از انجام لیفت شروع و تا جذب کامل نخ ها ادامه دارد. در این مرحله سلول ها تحریک به تولید کلاژن شده که باعث سفتی پوست و ایجاد ماندگاری بالا می شود.

پیشنهاد مطالعه:لیفت آندوسکوپیک چیست؟

ماندگاری روش لیفت صورت با نخ

مراقبت بعد از لیفت با نخ

دوره بهبودی بعد از لیفت با نخ به دلیل ماهیت کم تهاجمی که دارد به سرعت طی میشه اما انجام مراقبت بعد از لیفت با نخ مورد نیاز بعد از عمل بسیار مهمه زیرا از احتمال جابه جایی نخ ها، عفونت و سایر عوارض جلوگیری میکنه.

در لیست زیر مواردی که باید رعایت بشه ذکر شده است اما به هر حال همیشه باید دستورالعمل جراح خود را دنبال کنید.میتونید در این باره مقاله لیفت با نخ و لیفت صورت با نخ را نیز مطالعه نمایید.

مهمترین عامل فیزیکی افت نخ ها را میتوان در نحوه جویدن و باز و بسته کردن دهان یافت. اکثر افراد بنا به عادت، بیشتر با یک طرف دهان غذا می جوند که این عامل باعث می شود انقباض مداوم عضله در یک سمت مانند اهرمی صورت را تحت فشار قرار دهد.

البته شستشوی سر و صورت با آب ساده بلامانع است اما تا یک هفته، قبل از استحمام محل ورود نخ ها را با پماد تتراسایکلین چرب کنید تا مواد شوینده از محل ورودی نخ ها به داخل وارد نشوند.

پیشنهاد مطالعه: لیفت بینی با نخ چگونه انجام می شود؟

توصیه های قبل از انجام لیفت صورت با نخ

توصیه‌های قبل از انجام لیفت صورت با نخ

البته افرادی که ملزم به مصرف دارو هستند استفاده از داروها بلامانع است و لازم به ذکر است که رقت خون در انجام کار زیبایی شما تداخل ایجاد نمی‌کند و صرفا جهت کم کردن تورم و کبودی شما زیباجوی عزیز توصیه میشود.

لیفت با نخ چقدر ماندگاری دارد؟

پایداری و ماندگاری لیفت با نخ با توجه به جنس و تعداد نخ ها، نوع و میزان قوام پوست و بافت، تعداد دفعات ترمیم و … متفاوت است.

امروزه معمولا از نخ های جذبی استفاده می شود که بدلیل ساختار خاصی که دارند جذب می شوند و کلاژنسازی را افزایش میدهند. کلاژن‌ها از پروتئین‌های پوست هستند و باعث قوام و سفتی پوست می‌شوند که بر اثر افزایش سن و یاعوامل دیگر از بین میروند و روند تولید آنها کند می شود.

از آنجایی که کلاژن ها دائما در حال تخریب هستند برای دائم شدن اثرات لیفت با نخ، باید جلسات ترمیم را تکرار کرد که در هر جلسه بیست درصد از تغییرات آن ماندگار می شوند به همین دلیل برای رسیدن به یک نتیجه ماندگار و مطلوب، به سه تا شش جلسه ترمیم نیاز است که معمولا با توجه به میزان افتادگی و نیاز شما، ابتدا فواصل سه ماهه سپس به شش ماه و یک سال نیاز دارد.

همچنین به یاد داشته باشید؛ نحوه ی مراقبت شما پس از لیفت، نقش موثری در ماندگاری و نتیجه لیفت بینی با نخ خواهد داشت.

پیشنهاد مطالعه: پر طرفدارترین روش های لیفتینگ

نمونه کار لیفت صورت با نخ

عوارض لیفت با نخ

نخ‌های لیفت به دلیل جنس پروتئینی که دارد کاملا با پوست سازگاری داشته و پس از از طی کردن پروسه ی کلاژنسازی جذب شده و از بین میرود. حتی اگر در موارد محدود حساسیت ایجاد شود با تجویز داروی ضد حساسیت این موضوع براحتی برطرف میشود.

لیفت صورت با نخ هیچگونه عوارض ماندگار و جدی بدنبال ندارد اما ممکن است بر اثر عدم مهارت پزشک و مجهز نبودن کلینیک و یا با توجه به فعالیت های روزانه، خوراکی و داروهای مصرفی مشکلات احتمالی زیر ایجاد شوند که پس از چند روز از بین خواهند رفت:

هماتوم یعنی خونریزی ناحیه ای و تجمع خون زیر قسمتی از پوست که ایجاد ورم و غیر قرینگی موقتی بعد از لیفت می شود. این ورم چند روز بعد از لیفت بر طرف می شود و گاهی بعد از چند روز به شکل کبودی های پراکنده مشاهده می گردد. که این کبودی ها هم پس از چند روز بر طرف می شود.

کیسه یخ در یکی دو روز اول بسیار کمک کننده است. که برای بهبود سریعتر میتوان از آمپول های ضدالتهاب  و ویتامین سی یا حتی قرص آناهیل برای تقویت قدرت ترمیم کنندگی بافت استفاده می شود که بنابه وضعیت زیباجو روش درمان انتخاب میشود.

حتی بافت چربی زیر پوستی سمت راست بافت متراکم تری نسبت به سمت چپ دارد. لذا در لیفت هم میزان کشش متفاوت خواهد بود. گاهی جهت قرینه سازی از نخ بیشتری در یک طرف صورت استفاده می گردد ولی هیچ گاه نمی توان صد در صد قرینه سازی کرد.

شایان ذکر است قرینه سازی صورت تنها با استفاده از لیفت با نخ انجام نمی شود و استفاده از تکنیک ژل لیفتینگ در کنار لیفت با نخ به برطرف شدن این موضوع بسیار کمک می کند. توجه داشته باشید که فرآیند تکمیلی قرینه سازی در مراحل 3-4 لیفت انجام میشود و بهتر است فرد تا درمان کامل افتادگی و … صبوری لازم را داشته باشد.

به هر حال بسیار واضح است که مشکلات پیش آمده برای صورت به یکباره نبوده و طی سالیان دراز ایجاد شده، اما نگران نباشید؛ چون قابل درمان است زیرا نخ ها با خارهای ظریفی که روی خود دارند زیر پوست جایگذاری شده و هم چنان فعالیت خودرا جهت تحریک کلاژنسازی انجام میدهد.

ولی اگر تکه ای نخ در داخل صورت جدا شود و بین ماهیچه و پوست قرار گیرد چند روزی تورم و درد ایجاد می شود که اشتباها پزشکان عدم آشنا به نخ تشخیص عفونت می دهند و به بیمار استرس وارد می کنند.

در این شرایط کاهش حرکات صورت و غذا نخوردن و نخوابیدن روی آن سمت توصیه می شود و گذاشتن یک کیسه یخ روی موضع متورم و مسکن و نهایتا داروی ضد التهاب و کبودی میتواند کمک کند. این مدل پارگی بسیار به ندرت در افراد با صورت بسیار سنگین از ماه دوم تا سوم ممکن است رخ دهد و بعد از مرحله جذب نخ در چهار ماه اول با اینگونه عوارض روبرو نخواهیم شد.

چین خوردگی و آثار کششی نخ روی پوست: پس از لیفت ممکن است چینهایی روی پوست دیده شود، ولی پس از مدتی تمام این چروکها رفع می شود. ممکن است به علت تکنیک نخ گذاری در پوستهای شل و نازک، در اثر کشش خارها، سطح پوست فرورفتگی و چروک را نشان دهند ولی به مرور در اثر کلاژنسازی و سفتی پوست این اثر کششی کمتر شده و رفع می گردد.

جهت جلوگیری از بروز عوارض چون کبودی و تورم بهتر است به موارد زیر توجه کنید. 

روش بستن صورت بعد از لیفت با نخ

چه زمانی می توانم دوباره کار را شروع کنم؟

در مراقبت بعد از لیفت با نخ بازگشت به کار به نوع شغل و محیط شما بستگی دارد. شما میتونید انتظار داشته باشید که ظرف 1 روز تا 1 هفته از درمان خود به کار خود برگردید، اما این از شغل به شغل دیگر متفاوت خواهد بود.

شغلی که به فعالیت زیادی احتیاج ندارد، میتوان همان روز برگشت؛ اما اگر شغل شما سنگین و پرتحرک میباشد بهتر است یک هفته بعد برگردید.

چه مدت در حین مراقبت بعد از لیفت با نخ می توان سایر درمانی زیبایی را انجام داد؟

از انجام درمان‌های کم تهاجمی صورت که به مالش و ماساژ نیاز داره، حداقل به مدت 1 ماه خودداری کنید. اما سایر روش‌ها چون لیزرهای جوانساز را با مشورت پزشک میتوانید پس از دو هفته انجام دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 26 میانگین: 3.5]

دریافت مشاوره

جهت اخذ نوبت در کلینیک آرمان الهیه کافیست فرم زیر را با کامل نمایید

سوالات متداول

نظرات کاربران

ثبت دیدگاه شما

کاربر محترم شما میتوانید دیدگاه خود درباره مطلب فوق و یا هرگونه سوال مرتبط را کادر زیر وارد نمایید تا پس از تایید کارشناسان ما به نمایش گذاشته شود.

مطالب پیشنهادی

مشاوره حضوری رایگان