کلینیک تخصصی پوست و مو

ماندگاری لیفت صورت با نخ به چه عواملی بستگی دارد؟

1400/03/17
بدون نظر

لیفت با نخ یکی از روش‌هایی است که برای از بین بردن چین و چروک و پیری مورد استفاده قرار می‌گیرد وبازده مناسبی نیز دارد. در این مقاله قصد داریم تا عوامل موثّر بر میزان ماندگاری لیفت صورت با نخ را به شما عزیزان توضیح دهیم.

لیفت صورت با نخ چقدر ماندگار است؟

 لیفت صورت با نخ چقدر ماندگار است؟


طبق تجربه پزشکان، طول عمر نخ های لیفت صورت بر اساس متغیر های مختلف از 1 تا 9 سال متفاوت بوده. ماندگاری لیفت صورت با نخ به دقت و مهارت پزشک متخصص در تکنیک مورد استفاده، نوع نخ های مورد استفاده، ویژگی های بیماران از جمله سن، نوع پوست و نیز بروز عوارض ناشی از لیفت نخ و میزان پیروی از دستورالعمل های مراقبتی بعد از عمل بستگی داره.

میتونید برای داشتن اطلاعات بیشتر دراین زمینه به مقاله لیفت با نخ مراجعه کنید.

تاثیر سلامت بیماران و سبک زندگی در ماندگاری لیفت صورت با نخ

تاثیر سلامت بیماران و سبک زندگی


هر چند که برخی از بیماران مبتلا به بیماری های فشار خون، دیابت و قلبی نیز در صورت صلاحدید پزشک میتونند کاندیدای انجام لیفت با نخ باشند اما با این حال سلامت عمومی بیماران بر ماندگاری لیفت و پیشگیری از عوارض تاثیر داره. هر چه بیماران از سلامت بیشتری برخوردار باشند احتمال بروز عوارض بعد از عمل و اکسترود شدن نخ ها کمتره.

علاوه بر اینها بعضی از عادت ها مانند سیگار کشیدن و نوشیدن مشروبات الکلی می توند از طریق تاثیر بر عروق خونی باعث کاهش اکسیژن رسانی به بافت پوست بشه و نتایج عمل را تحت تاثیر قرار بده. بنابراین به ویژه در دو هفته اول بعد از عمل باید استفاده از سیگار و الکل را متوقف کرد.

در انجام این نوع عمل های زیبایی لیفت بینی با نخ نیز یکی از جراحی های زیبایی پرکاربرد است که پیشنهاد میشود حتما مقاله لینک شده را برای اطلاعات بیشتر در این باره مطالعه کنید.

نکات تاثیر گذار بر روی ماندگاری لیفت صورت با نخ


در پاسخ به این سوال که آیا ماندگاری لیفت صورت با نخ برای افراد مختلف یکسانه میتوان گفت ویژگی های مختص هر بیمار در دوام نخ های لیفت موثره و به سن و سلامت بیمار، میزان افتادگی پوست و مقدار و عمق خطوط و چین چروک ها، ضخامت پوست و کفایت حجم صورت بستگی داره.

در مورد بیمارانی که سن کمتری دارند و پوست صورت آنها ضخیمه و میزان حجم چربی زیر پوستی به اندازه کافی میباشه معمولا نتایج مطلوب و رضایت بخشی از لیفت با نخ کسب میکنند و اثرات لیفت مدت زمان بیشتری دوام خواهد داشت و حدود سه تا چهار سال طول میکشه.

اما برخلاف جوانتر ها افراد که میزان الاستیسیته و خاصیت ارتجاعی پوست آنها کمتره و حجم صورت را در اثر افزایش سن از دست داده اند و دارای مقدار زیادی پتوز یا افتادگی عضلات و پوست صورت هستند با اینکه میتوانند نتایج مطلوب به دست بیاورند .

اما نتایج دوام زیادی نخواهد داشت و به مدت دوازده الی چهارده ماه ماندگاری دارد و بعد از آن مجددا باید روش های لیفت با نخ را تکرار کنند و یا از گزینه های پیشرفته تر جراحی لیفت همراه با نخ ها استفاده کنند.
دلیل این امر اونه که افزایش سن قدرت بافت و کشش پوست را به مرور زمان کاهش میده و تکنیک های جوانسازی مادام العمر نیستند.

برای مطالعه: بالا کشیدن ابرو


نوع نخ مورد استفاده در ماندگاری لیفت صورت با نخ


درمان های ماندگاری لیفت صورت با نخ باعث بهبود فوری و طبیعی ظاهر پوست میشه. یک فرآیند سنتز پروتئین طبیعی پس از حدود 10-14 روز شروع میشه. در هفته های بعدی نتایج همچنان بهبود می یابند، در حدود 6 ماه به اوج خود میرسند و تا 2 سال ادامه می یابند زیرا بدن همچنان به ساخت کلاژن، الاستین و اسید هیالورونیک ادامه می ده و همین باعث میشه که نتیجه عمل لیفت با نخ ماندگاری طولانی داشته باشه.

نخهای مورد استفاده از نظر بیولوژیکی کاملاً قابل تجزیه هستند و در عرض 12 هفته یا سه ماه حل میشه و پس از آن کلاژن جدیدی در اطراف این نخ شروع به تشکیل شدن میکنه تا همچنان از نتایج جوانسازی پوست را تداوم بخشد و حالت صاف و لطیف پوست را حفظ کنه.


نخ های از جنس پلی دیوکسانون PDO) ) نخ مخصوص پزشکی است که نازک تر از مو می باشد و از پروتئین ساخته شده است. PDO از طریق تحریک سیستم دفاعی بدن در مقابل واکنش جسم خارجی باعث بهبود جریان خون در منطقه می شود و باعث تحریک فرایند نئوکلاژنز (تولید جدید کلاژن در پوست) میشه. همچنین تولید الاستین و اسید هیالورونیک را تحریک میکنه که هر دو ماده برای حفظ پوست محکم و جوان ضروری هستند.

میزان دوام این نخ ها حداقل شش ماه میباشد. اما نخ های جدیدتری نیز وجود دارند که شامل نخ های پلی لاکتیک اسید (polylactic acid -PLA ) و پلی کاپرولاکتان (polycaprolactone ) میباشند که نتایج لیفت آنها نسبت به نخ های قدیمی تر بیشتر از یکسال است زیرا فرایند لیفتینگ آنها حتی مدتها پس از جذب نخ ادامه مییابد.
اهداف و انتظارات بیمار باید در انتخاب نوع نخ در نظر گرفته بشه.

برای مطالعه: مراقبت های بعد از آر اف فرکشنال

در ادامه:

در ماندگاری لیفت صورت با نخ معمولا نخ های PDO نسبت به نخ های جدید تر میزان لیفتینگ کمتری ایجاد میکنند و انواع صاف و خاردار آن نیز متفاوت عمل میکنند و نوع صاف نخ های پلی دیوکسانون ماندگاری کمتری دارند و نتایج آنها نیز طبیعی تر است اما نخ های خاردار کشش بیشتری در پوست ایجاد میکنه.

نخ های پیچ دار از دسته نخ های PDO هستند که برای حجم دهی بیشتر به نواحی صورت خود گزینه ای عالی هستند. نخ های پیچ دار برای تقویت نتیجه عمل مفید هستند. برای افزایش کیفیت و ماندگاری نتایج میتونه نخ های مونو یا صاف را با انواع نخ های دندانه ای به صورت ترکیبی به کار برد.


نحوه توزیع و قرار دادن نخ ها، زاویه قرار گیری آنها و تعداد نخ های مورد استفاده نیز در دوام لیفت بی تاثیر نیست. بنابراین میزان مهارت و تجربه جراح برای بکار بردن روش های موثر می تواند در طول عمر نخ ها و کیفیت نتایج لیفت اثر داشته باشد.

بیشتر بدانید: رفع افتادگی پلک با نخ

آیا ماندگاری لیفت صورت با خ برای افراد مختلف یکسان است؟

آیا ماندگاری لیفت صورت با خ برای افراد مختلف یکسان است؟


اگر شما تصمیم دارید لیفت با نخ انجام بدید، احتمالاً این سوال را دارید که آیا نخ های استفاده شده در این روش ممکنه خراب شوند. پاسخ مثبته، آنها میتونند خراب بشند، اما بسیار بعیده. نخ ها به چند روش مختلف ممکنه خراب بشند این موارد جزئی هستند و بیشتر در 1-2 هفته اول اتفاق میافتند.

برای افزایش ماندگاری لیفت صورت با نخ روش هایی وجود دارد که رعایت کردن آن ها جزمهم ترین کار هاست در این مقاله سعی داریم این روش ها را برای شما بررسی کنیم


شکستگی یا خراب شدن نخ های قدیمی Aptos و با روشهای قدیمی بخیه زدن بیشتر رخ میده. با توسعه فناوری جدید، به طور فزاینده ای شکستن نخ ها عارضه ای نادر محسوب میشه.
وقتی شکستگی اتفاق میافتد، تقریباً همیشه در انتهای محل برش ها اتفاق میافتد.

در ماندگاری لیفت صورت با نخ این شکستگی بیشتر در بیمارانی مشاهده میشه که در دو هفته اول پس از عمل مراقبت های ضعیف انجام میدهند.حرکات بیش از حد صورت، مالش صورت یا ورزش های تماسی میتونه باعث از بین رفتن نخ ها بشه. پس از بهبودی برش ها، نخ ها در جای خود قرار میگیرند و خطر از بین می رود.

نخ هایی که بسیار محکم هستند، خراب نمیشه و با گذشت زمان شکسته نمیشه اما نخ هایی که به اندازه کافی بزرگ و قوی نیستند ممکن است با حرکت کردن آسیب ببینند. همچنین نخ ها باید آنقدر عمیق کاشته شوند که قابل مشاهده نباشند. حرکت قابل مشاهده نخ به سمت بالا معمولاً نشانه شکستن آن است که دوام و ماندگاری لیفت با نخ را به خطر میاندازد.

تاثیر مراقبت های بعد از عمل در ماندگاری لیفت صورت با نخ

تاثیر مراقبت های بعد از عمل


از نکات تاثیر گذار بر روی ماندگاری لیفت صورت مراقبت صحیح بعد از عمله. بیماران همواره باید در هنگام بهبودی اقدامات احتیاطی و مراقبتی را انجام دهند. باید از وارد کردن فشار بر روی نخ ها اجتناب بشه. عدم رعایت دستورالعمل ها ممکنه باعث شکستگی نخ ها شده و با ایجاد عوارض دوام و ماندگاری نخ ها را به خطر میاندازد که در این موارد معمولا خارج کردن نخ ها گزینه درمانی مناسب میباشد.

خلاصه:

بنابراین بیماران باید سعی کنند از مالش دادن و فعالیت شدید صورت خودداری کنند. عوارض میتونه شامل کبودی، عفونت و یا ایجاد زخم بشه که نتایج عمل را به مخاطره میاندازه اما رعایت نکات ایمنی و مراقبتی تا حد بسیار زیادی از بروز این عوارض میکاهد و ماندگاری لیفت با نخ را افزایش میده.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مشاوره حضوری رایگان

دیدگاه شما

بر روی (من ربات نیستم) تیک بزنید

مشاوره حضوری رایگان

مشاوره حضوری رایگان

سوالی دارین ؟ ما آماده پاسخگویی هستیم 🙂پشتیبان آنلاین است.