دستگاه کویتیشن

دستگاه کویتیشن

خانه / تازه های سلامت / دستگاه کویتیشن

از آنجایی که چاقی و اضافه وزن مستقیما سلامتی و زیبایی افراد را تحت تاثیر قرار میدهد، زنان و مردان در هر سنی همواره به دنبال روشی سریع و موثر برای خلاص شدن از شر چربی های اضافی نواحی مختلف بدن هستند.

علم پزشکی با پیشرفت هایی که داشته، توانسته تا به طور موثر به کمک این افراد بیاید و دستگاه هایی را پدید آورد که چربی های موضعی را به شکل موثر از بین می برند. یکی از این دستگاه های موثر که به صورت غیر تهاجمی چربی های بدن را حذف می کند، کویتیشن است.

دستگاه کویتیشن چیست؟

کویتیشن یکی از روش های ایمن پیکرتراشی، موثر و غیرجراحی برای از بین بردن چربی‌های زائد، در سطوح مختلف بدن است. این دستگاه با استفاده از امواج فراصوت باعث شکستن سلول های چربی و از بین بردن آنها می‌شود.

امواج اولتراسوند با فرکانس های صوتی خود، تکان هایی در دیواره سلول های چربی بدن ایجاد می کنند، باعث شکسته شدن آنها میشود. سپس چربی‌های شکسته‌شده توسط سیستم لنفاوی جذب و به‌عنوان مواد زائد از بدن دفع می‌شوند.

عملکرد دستگاه کویتیشن

همانطور که گفتیم فناوری كويتيشن مبتنی بر اولتراسوند (امواج فراصوت) است. امواج اولتراسوند در پزشکی از دستگاه‌های تصویربرداری با انرژی پایین تا دستگاه‌های انرژی بالا و فرکانس‌های بالاتر از محدوده شنوایی 20 هرتز تا 20 کیلوهرتز مورداستفاده قرار می‌گیرد. این امواج را می‌توان در فرکانس‌های بسیار بالا مانند 2 گیگاهرتز تولید کرد؛ اما بالاترین دامنه مجاز در پزشکی 10 مگاهرتز است.

پیشنهاد مطالعه: فرمدهی بینی بدون جراحی

لاغری موضعی با کویتیشن

در دستگاه کویتیشن محدوده فرکانسی 28 تا 40 کیلوهرتزاست. در اثر برخورد این امواج با مولکول های آب میان بافتی، حبابهای ریزی در اطراف سلول های چربی ایجاد می‎شود. حبابهای ایجاد شده تحت تاثیر امواج اولتراسونیک قرار می‎گیرند. سپس فوران شده و با دیوار سلول های چربی برخورد می‎کنند. در اثر این برخورد حباب ها پاره می‎شوند و سبب بیرون ریختن چربی ها و آب درون سلولی یا تری گلیسرید می‎شود.

بعد از شکسته شدن سلولهای چربی، چربی آزاد شده به صورت تری گلیسیرید به آب میان بافتی منتشر شده و آنجا توسط آنزیمها به گلیسرول و اسیدهای چرب آزاد متابولیزه می شوند. گلیسرول محلول در آب توسط سیستم گردش خون جذب شده و بعنوان منبع انرژی مصرف میشود. از طرف دیگر اسیدهای چرب نامحلول به کبد منتقل شده و مانند اسیدهای چرب آزاد در غذاها فراوری می شود.

کویتیشن برای کدام نواحی بدن کاربرد دارد؟

دستگاه کویتیشن روشی برای لاغری موضعی است. یعنی مانند سایر دستگاه های لاغری باعث کاهش سایز می شود نه وزن!

این دستگاه در از بین بردن چربی های مقاوم نواحی زیر کاربرد دارد:

لاغری شکم با دستگاه کویتیشن

کویتیشن برای لاغری، چند جلسه نیاز دارد؟

بازدهی درمان با کویتیشن سریع و اثر آن طولانی مدت است. اکثر مراجعین کاهش سایز 1.5 الی 3 سانتی متر درطی یک جلسه را تجربه می کنند.

میزان کاهش سایز با توجه به ساختمان متفاوت بافت, سن, متابولیسم, داروها و تغییرات هورمونی متغیر است. رژیم غذایی و فعالیت ورزشی مناسب باعث افزایش بازدهی کویتیشن می شود.

جهت افزایش اثربخشی میتوانید از پکیج های لاغری استفاده کنید.

 مزایای کویتیشن

عوارض لاغری با دستگاه کویتیشن

استفاده از دستگاه کویتیشن هیچگونه عوارض جدی و خطرناکی در پی نخواهد داشت. البته ممکن است عوارض جانبی کوتاه و گذرائی مانند سوزش و قرمزی پوست ایجاد وشند که پس از چند ساعت کامل از بین خواهند رفت.

 هزینه دستگاه کویتیشن

هزینه کویتیشن برای هر ناحیه و هر شخصی متفاوت است. هزینه این دستگاه با توجه به نواحی مورد نظر، حجم چربی هر ناحیه و … پس از مشاوره مشخص خواهد شد.

البته ممکن است برای دستیابی به نتایج چشمگیر در زمان کوتاه تر، پکیج لاغری متناسب با نیاز و خواسته شما معرفی شود که هزینه آن متفاوت خواهد بود.

کویتیشن برای چه افرادی مناسب نمی باشد؟

نمونه لاغری با کویتیشن

مراقبت های بعد از کویتیشن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

دریافت مشاوره

جهت اخذ نوبت در کلینیک آرمان الهیه کافیست فرم زیر را با کامل نمایید

سوالات متداول

نظرات کاربران

ثبت دیدگاه شما

کاربر محترم شما میتوانید دیدگاه خود درباره مطلب فوق و یا هرگونه سوال مرتبط را کادر زیر وارد نمایید تا پس از تایید کارشناسان ما به نمایش گذاشته شود.

مطالب پیشنهادی

مشاوره حضوری رایگان