کلینیک تخصصی پوست و مو

لیپوماتیک

1401/12/12
بدون نظر

لیپوماتیک چیست ؟

امروزه چاقی و اضافه وزن به یک معضل بزرگ برای بسیاری از افراد تبدیل شده است که علاوه بر ظاهر ناخوشایند، سلامتی افراد را تهدید می کند. خطر سکته قلبی، تنگی نفس، بالا رفتن کلسترول و قند خون از جمله عوارض وزن بالا می باشد. اگر در بعضی از قسمت های خاص بدن تجمع چربی دارید و نمی توانید با رژیم غذایی و ورزش از این مشکل خلاص شویدکاندیدای خوبی برای لیپوماتیک هستید.

لیپوماتیکیک عمل جراحی زیبایی برای خلاص شدن از شر چربی اضافی در بدن می باشد که درکلینیک های زیبایی به صورت سرپایی انجام شده و معمولا نیازی به بیهوشی ندارد. عمل لیپوماتیک طی یک جلسه مقدار زیادی چربی از بدن خارج کرده و حداقل عوارض را در پی دارد. با استفاده از این عمل جراحی بیمارعلاوه بر کاهش وزن، پوستی صاف و یکدست را تجربه خواهد کرد. در واقع می توان گفت لیپوماتیک ضمن تقویت بدن سلولیت را نیز از بین می برد. در این عمل جراحی چربی از نظر جسمی کاملا از بین می رود و با حرکات لرزشی چربی ها آزاد می شود و این چربی ها بدون درد و خونریزی از بدن خارج می شوند. هدف از این عمل جراحی تغییر اندازه و شکل بدن است.

لیپوماتیک غالبا با لیپوساکشن اشتباه گرفته می شود اما از نظر تکنیکی که بر تصحیح کانتور بدن متمرکز است یک عمل جراحی متفاوت است. این برنامه به عنوان روشی برای کاهش وزن بوده که بیشترتوسط زنان مورد استفاده قرار می گیرد. در حالی که معنی لیپوساکشنیک فرآیند جذب چربی است، لیپوماتیک به معنای از بین بردن بافت چربی برای اصلاح و تغییر شکل بدن می باشد. در حین عمل لیپوماتیک، چربی از قسمت های مختلف بدن مانند پشت ، کمر ، شکم ، پا ، باسن ، زانو یا زیر چانه با ایجاد خلا خارج شده و بدن بر اساس آن فرم می گیرد.

هیچ یک از روش ها ودستگاه های لاغری به اندازه لیپوماتیک بر رفع چربی مابین احشا بدن تاثیر نداشته و فرم و شکل بدن را بهبود می بخشد.

لیپوماتیک یک روش کم تهاجمی، امن و بدون عوارض جانبی می باشد که با استفاده از ایجاد خلا باعث از بین رفتن چربی دربدن می شود. در لیپوماتیک با استفاده از هوا کمپرس شده و چرخش 360 درجه لوله قابل ارتعاش کانولا باعث تخریب بافت چربی می شوند. در واقع امواج اولتراسونیک با ارتعاش و نوسان حول یک محور ثابت، بدون اینکه باعث حرکت چربی در بدن شوند، سلول های چربی را از محل اتصال به بافت و احشا جدا کرده و سپس بوسیله ساکشن خارج می کنند. از بین رفتن چربی در لیپوماتیک هرگز به معنای سوزاندن چربی نیست بلکه گویی چربی از بدن برداشته می شود.

یکی از بزرگترین مزیت های لیپوماتیک در این است که می توان از سلول های چربی استخراج شده می توان برای تزریق چربی در قسمت های مختلف بدن و حجیم سازی آن استفاده کرد. همچنین چربی تزریق شده از این روش دوام و ماندگاری بیشتر و تورم کمتری دارد.

 لیپوماتیک

لیپوماتیک شکم

یکی از پرطرفدارترین و رایج ترین عمل های زیبایی لاغری لیپوماتیک شکم می باشد که از انباشته شدن چربی در ناحیه شکم جلوگیری می کند. لیپوماتیک شکم و پهلو علاوه بر از بین بردن چربی در این ناحیه باعث کشیده شدن پوست و رفع سلولیت خواهد شد.

لیپوماتیک نوع دیگری از جراحی پیکرتراشی بوده که تنها با یک جلسه می توانید به اندام دلخواه خود دست پیدا کنید. در واقع در همین یک جلسه می توان حجم زیادی از چربی را از ناحیه شکم خارج کرد اما گاهی در برخی بیماران با وسعت چربی بیشتر در ناحیه شکم به بیش از یک جلسه عمل لیپوماتیک نیاز است.

این عمل تحت بی حسی موضعی و هوشیاری بیمار انجام می شود و این مزیت را دارد که میتوان دراثر تکان خوردن بیمار تصویر سه بعدی واضحی از خطوط و انحنای بدن به دست می آید. صاف شدن شکم پس از جراحی لیپوماتیک بسته به سایز شکم دارد در شکم های کوچک می توان پس از لیپوماتیک شکمی صاف و تخت را تجربه کرد اما در شکم های بزرگ تر تنها می توان برجستگی شکم را ازبین برد و برای صاف کردن آن نیاز به جراحی لیفت شکم می باشد.

از برترین مزایای لیپوماتیک شکم می توان به تناسب اندام در پی از دست رفتن چربی شکم و پهلو اشاره کرد که باعث عدم بازگشت چربی به مدت طولانی در این نواحی می شود. علاوه بر این دوران نقاهت پس از لیپوماتیک بسیار کوتاه بوده و هیچ گونه جای زخم، بخیه واسکاری روی شکم باقی نخواهد ماند.

لیپوماتیم شکم باعث می شود کمری خوش فرم و باریک را تجربه کرده و بافت شل و چین خورده روی شکم نیز از بین می رود. با این روش برداشت مقدار کمی از چربی نیز تغییر چشمگیری در این ناحیه ایجاد کرده و باعث می شود لاغری و خوش فرمی کمر شما کاملا به چشم بیاید.

عواملی زیادی وجود دارد که باعث می شود نتایج حاص از عمل لیپوماتیک موفقیت آمیز باشد از جمله این عوامل می توان به سن و جنسیت بیمار اشاره کرد. با اینکه لیپوماتیک محدودیت سنی ندارد اما انجام این عمل در افرادی با بیش از 60 سال نتیجه رضایت بخش تری داشته و با حداقل عوارض و ناراحتی روبرو است. همچنین به دلیل آنکه بافت چربی در بدن بانوان نرم تر بوده و خاصیت فیبری کمتری دارد انجام این عمل موفقیت بیشتری را در پی داشته و امکان برگشت آن صفر است.

از جمله عوارض شایع لیپوماتیک شکم می توان به نفخ حاصل از ورود لوله کانولا به شکم اشاره کرد که تنها چند روز پس از جراحی رفع خواهد شد. همچنین ممکن است با کمی تورم و کبودی مواجه شوید که جای هیچ گونه نگرانی وجود نداشته و از بین خواهد رفت. پس از عمل لیپوماتیک محدودیتی برای فعالیت بدنی وجود ندارد بلکه بالعکس از بیماران خواسته می‌شود که از خوابیدن مداوم خودداری کرده و به طور مداوم در داخل خانه راه رفته یا حتی پس از جراحی برای یک پیاده‌روی کوتاه از منزل خارج شوند.

لیپوماتیک بازو

بازوان سفت و خوش فرم یکی از آیتم های زیبایی در زنان و مردان می باشد که باعث می شود فیزیک بدنی عالی داشته باشید. اما گاهی افزایش سن و نوسان وزنی باعث از دست رفتن حجم و افتادگی پوست در این ناحیه می شود که علاوه بر ظاهر ناخوشایند باعث کاهش اعتماد به نفس در فرد می شود به طوری که فرد نمی تواند پوشش دلخواه خود را داشته باشد. اگر افتادگی بازودر شما شدید بوده و به کمک رژیم غذایی و ورزش نمی توانید این مشکل را رفع کنید لیپوماتیک بازو یک گزینه عالی برای شما محسوب می شود.

لیپوماتیک بازو با کاهش چربی در این ناحیه موجب لیفت بازو و فرم دهی به آن خواهد شد. در واقع می توان لیپوماتیک را نوعی پیکرتراشی محسوب کرد که با از بین بردن چربی به صورت موضعی باعث خوش فرم تر شدن بدن در ناحیه مربوط از جمله بازو می شود. علاوه بر این در لیپوماتیک بازو تعداد سوراخ های ایجاد شده برای ورود لوله کانولا محدود بوده و این یک مزیت برای این روش محسوب می شود. در این روش پزشک به وسیله سوراخ های ایجاد شده لوله کانولا را وارد بافت چربی زیر پوست کرده و با حرکات دورانی و ایجاد ارتعاش در آن باعث تخریب و شکستن چربی در بدن می شود. در این حالت چربی بافت خود را از حالت جامد به مایع تغییر داده و به صورت محلول مذاب مانند از لوله کانولا خارج می شود. لیپوماتیک بازو یک عمل سرپایی با بی حسی موضعی است که بدون ایجاد برش حجم زیادی از چربی را از ناحیه تحت درمان خارج می کند. این عمل در حدود 3 الی 4 ساعت طول کشیده و پس از آن نیز جای هیچ گونه زخم و اسکاری روی بازو باقی نخواهد ماند.

عمل لیپوماتیک بازو به دلیل وجود رگ های خونی متعدد در بازو از حساسیت زیادی برخوردار است. به همین دلیل در محل هایی که قرار است لیپوماتیک انجام شده و لوله کانولا وارد بافت چربی شود توسط پزشک علامت گذاری می شود. پس از بی حسی کامل در این ناحیه، محلولی حاوی سرون فیزیولوژیک نمکی در رگ ها تزریق می شود تا رگ ها به خوبی منقبض شده و چربی به صورت محلول در بیاید. این ترفند کمک می کند تا عوارض و خونریزی پس از جراحی لیپوماتیک به حداقل رسیده و امکان لخته شدن خون و آمبولی نیز به صفر برسد.

امروزه روش های جدیدتری برای لیپوماتیک بازو وجود دارد که عوارض آن به نسبت کانولا کمتر بوده و ماندگاری بیشتری دارد. لیزر یکی از نوین ترین روش ها برای درمان افتادگی بازو می باشد که با استفاده از حرارت طول موج لیزر باعث شل شدن بافت چربی شده بدون آنکه آسیبی به رگ های خونی وارد شود.

بعد از لیپوماتیک بازو بهتر است به مدت یک هفته در خانه استراحت داشته باشید و تا بهبودی کامل از رفتن به استخر، سونا و جکوزی خودداری نمایید. علاوه بر این پس از خروج کامل خون آبه از داخل زخم، اجازه دهید تا منافذ حاصل از ورود لوله کانولا به صورت کامل بسته شده و پانسمان کرده محل درمان پرهیز کنید. همچنین بهتر است تا 24 ساعت پس از لیپوماتیک بازو از رانندگی و انجام ورزش های سنگین اجتناب کنید. اگرچه دوره نقاهت لیپوماتیک بازو بسیار کوتاه است اما رعایت این نکات ریز باعث می شود در مدت زمان کمتری به بهبودی کامل دست پیدا کنید.

زمان ماندگاری لیپوماتیک بازو با فرض اینکه نوسان وزنی شدید نداشته باشید طولانی مدت خواهد بود، اما به طور کلی نتایج کلی پس از جراحی لیپوماتیک بازو پس از بین رفتن تورم کاملا قابل مشاهده خواهد بود.

امبولی لیپوماتیک 

هزینه لیپوماتیک

عوامل زیادی بر هزینه لیپوماتیک تاثیر گذار است که از جمله آنها می توان به وسعت ناحیه تحت درمان و میزان چربی استخراج شده اشاره کرد. به طور مثال اگر شما قصد لیپوماتیک شکم را دارید باید هزینه بیشتری به نسبت لیپوماتیک بازو صرف کنید. در واقع می توان هزینه لیپوماتیک بازو، شکم و پهلو با یکدیگر یکسان نیست. همچنین این وسعت ناحیه تحت درمان لیپوماتیک بر تعداد جلسات مورد نیاز برای کاهش و استخراج چربی موثر است. یعنی هر چه وسعت و میزان چربی بیشتر در ناحیه بیشتر باشد، تعداد جلسات نیز افزایش یافته و به تناسب آن نیز هزینه لیپوماتیک نیز بیشتر می شود.

علاوه بر موراد گفته شده نوع روشی که برای جراحی لیپوماتیک برمی گزینید نیز هزینه این عمل را تحت تاثیر قرار می دهد. یعنی استفاده از لیزر برای جراحی لیپوماتیک به دلیل آنکه روشی جدید و جایگزین به نسبت روش سنتی و قدیمی کانولا می باشد هزینه آن نیز بیشتر است.

از آنجا که عمل لیپوماتیک در برخی نواحی مانند بازو و ران از حساسیت بالایی برخوردار است بنابراین باید در انتخاب پزشک نهایت دقت را به عمل بیاورید. دستمزد یک پزشک مجرب و حرفه ای با سابقه ای درخشان به مراتب از دیگر متخصصان بیشتر می باشد اما این صرف هزینه ارزش آن را دارد که سلامتی شما به طور کامل تضمین شده و به فرم دلخواه خود بدون داشتن عارض جانبی دست پیدا کنید.

منطقه جغرافیایی، هزینه های جانبی، هزینه آزمایش و دارو از دیگر عوامل تاثیر گذار بر هزینه لیپوماتیک می باشد. در واقع می توان گفت اگر می خواهید این عمل را در یک کلینیک پیشرفته و با تجهیزات کامل انجام دهید قطعا باید هزینه بیشتری را بپردازید. اما جدا از در نظر گرفتن تجهیزات و امکانات کلینیک باید درباره رضایت مراجعین نیز تحقیق و بررسی نمایید تا بتوانید با چشمانی باز در این مورد تصمیم گرفته تا مجبور به صرف هزینه مجدد نشوید.

علاوه بر این چون جراحی لیپوماتیک یک عمل زیبایی محسوب می شود تحت پوشش بیمه قرار نگرفته و باید به شخص تمامی هزینه های ناشی از این عمل را پرداخت کنید.

فراموش نکنید برای آنکه بتوانید به طور کامل از پس هزینه های جراحی لیپوماتیک بربیایید باید تمامی موراد گفته شده را لحاظ کرده و برای آگاهی بیشتر با یک پزشک متخصص مشورت نمایید. این مشورت و تخمین هزینه باعث می شود بتوانید با توجه به بودجه خود هزینه عمل را به درستی برآورد کرده و نسبت به انجام عمل لیپوماتیک اقدام نمایید.

پیکرتراشی

یکی از معضلاتی که امروزه افراد زیادی با آن درگیر هستند چاقی و اضافه وزن می باشد که علاوه بر ظاهر ناخوشایند سلامتی فرد را تهدید کرده و باعث بروز بیماری های همچون ناراحتی قلبی، افزایش کلسترول، خطر سکته قلبی و مغزی می شود. البته روش های زیادی برای کاهش وزن وجود دارد که از جمله آنها می توان به ورزش و رژیم های غذایی اشاره کرد اما اگر با وجود انجام تمامی این روش ها به نتیجه دلخواه خود دست نیافته اید وقت آن رسیده است که پیکرتراشی را تجربه کنید.

پیکرتراشی یکی از روش های نوین و جدید پزشکی است که با حذف چربی های اضافی و بدون آسیب رساندن به ماهیچه و بافت های عصبی و عروقی باعث کاهش سایز در بدن فرد بیمار خواهد شد. در واقع می توان هدف اصلی از پیکرتراشی کاهش وزن نیست بلکه فرم دهی به بدن می باشد و در نواحی استفاده می شود که با انجام روش های گوناگون نیز لاغر نشده است.

فراموش نکنید که پیکرتراشی با روش های مختلف تنها باعث می شود شما به صوت موضعی لاغر شوید بدون اینکه تغییری در سبک زندگی و غذا خوردن شما ایجاد شود. بنابراین برای اینکه بتوانید بعد از پیکرتراشی این روند را ثابت نگه داشته و بدن را به شرایط موجود عادت دهید بهتر است غذا خوردن خود را مدیریت کرده و رژیم غذایی خود را تغییر دهید. همچنین بهتر است ورزش را نیز به برنامه های روزانه خود اضافه کنید برای اینکار می توانید از ورزش های سبک شروع کرده و سپس برای فرم دهی به بدن خود آن را به سمت ورزش های سنگین مانند بدنسازی تغییر دهید.

در کل قبل از پیکرتراشی بهتر است کمی صبور بوده و برای به نتیجه رسیدن رژیم غذایی و ورزش خود وقت بیشتری را صرف کنید و در صورت عدم نتیجه گیری نسبت به عمل پیکرتراشی اقدام نمایید. در جراحی پیکرتراشی امکان بازگشت وزن بسیار کم و نادر می باشد به شرط آنکه پس از عمل عادات خود را در مسیر درست تغییر دهید.

پیکر تراشی

پیکرتراشی بدون جراحی

یکی از روش های پیکرتراشی بدون جراحی انجام عمل لیپوماتیک می باشد. این عمل، یک عمل غیر تهاجمی و امن بوده که به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی انجام می شود که از طریق آن بدن از شر چربی های اضافی خلاص می شود. از این روش می توان تقریبا در تمامی قسمت های بدن استفاده کرده و به آن فرم بخشید.

برای انجام این عمل ابتدا نقاطی برای ورود لوله نازک کانولا مشخص می شود که توسط یک دیامتر 2 الی 5 میلیمتری سوراخ می شود. سپس این لوله توسط سوراخ ایجاد شده وارد بافت چربی شده و با ایجاد ارتعاش در چربی توسط امواج ماورابنفش، باعث درهم شکسته شدن سلول های چربی می شود. این سلول ها پس از شکسته شدن به صورت محلول در آمده و توسط لوله کانولا از بدن خارج می شوند. مقدار باقی مانده در بدن نیز توسط کبد و کلیه دفع می شود.

دستگاهی که برای پیکرتراشی به روش لیپوامتیک استفاده می شود بسیار هوشمند و ایمن بوده و به هنگام برخورد با بافت غیر چربی از کار می افتد به همین این روش یکی از بی خطرترین و امن ترین روش ها برای جراحی پیکرتراشی می باشد.

با وجود این تفاسیر ممکن است با برخی عارض جزیی و شایع پس از پیکرتراشی با لیپوماتیک مانند کبودی، التهاب و بی حسی روبرو شوید که همگی آن ها موتی بوده و پس از چند روز از بین خواهد رفت پس جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

پیکرتراشی به روش لیپوماتیک باعث می شود چربی زیر پوست یکنواخت شده و پس از جراحی برآمدگی در زیر پوست وجود نداشته باشد. همچنین به دلیل مکش بالای این دستگاه، پوست به صورت همزمان در ناحیه مورد نظر لیفت شده و پس از آن نیز جای زخم و اسکاری بر روی پوست باقی نخواهد گذاشت. گرچه این عمل بدون درد و خونریزی انجام شده و چربی های فیزیکی بدن را از بین می برد اما با این حال شما پس از پیکرتراشی با این روش پوستی صاف، یکدست و بدون ترک های پوستی خواهید داشت. در واقع لیپوماتیک با ماندگاری طولانی مدت باعث می شود علاوه بر کاهش سایز سلولیت را نیز از بین می برد.

از دیگر روش های رایج و قدیمی برای پیکرتراشی می توان به لیپوساکشن اشاره کرد که همانند لیپوماتیک چربی های اضافی زیر پوست را از طریق لوله از بدن خارج می کند. اما این روش به نسبت لیپوماتیک سرعت و مکش کمتری داشته و دلیل فشار و آسیب به اندام داخلی منسوخ شده و مورد استفاده قرار نمی گیرد.

 

پیکرتراشی چیست

پیکرتراشی یک روش جراحی پلاستیک بوده که با تغییر فرم بدن در قسمت های مختلف باعث تناسب اندام می شود. در واقع با انجام پیکرتراشی چربی اضافی زیر پوست برداشته و پوست اضافی حاصل از آن نیز برداشته می شود. البته روش های مختلفی برای انجام عمل پیکرتراشی وجود دارد که استفاده از هر یک از آنها بسته به آناتومی بدن بیمار و صلاحدید پزشک متفاوت می باشد. برخی از روش های پیکرتراشی مانند لیفت بدن تهاجمی محسوب شده و نیاز به بی هوشی عمومی دارد، این در حالی است که دیگر روش های پیکرتراشی مانند لیپوماتیک، لیپوساکشن، لیپولیزر و … به صورت غیر تهاجمی و از طریق بی حسی موضعی انجام می شود.

افرادی که تمایل به انجام پیکرتراشی دارند باید قبل از هرچیز یک دید منطقی و واقع بینانه نسبت به چربی های بدن خود داشته باشند و در مرحله بعد باید از سلامت کامل برخوردار باشند. به عبارت دیگر می توان گفت این روش برای کسانی که دارای چربی بیش از اندازه در نواحی مختلف بدن خود بوده و پوستی شل و آویزان دارند مناسب می باشد. در واقع می توان گفت این روش برای افرادی که شاخص توده بدنی انها از 25 بالاتر می باشد یک روش ایده آل محسوب شده و به این افراد کمک می کند تا از شر چربی های بدن خود خلاص شده و به بدن خود مانند یک سنگ تراش فرم دلخواه خود را ببخشید.

از جمله نقش های عمده و اساسی چربی در بدن می توان به ذخیره کردن کالری اضافی در بدن به صورت ایمن اشاره کرد که در هنگام گرسنگی با سوزاندن این ذخیره چربی باعث آزاد سازی انرژی و رفع گرسنگی خواهد شد. از طرفی دیگر بافت چربی هورمون های سوخت و ساز بدن ار کنترل کرده و متابولیسم بدن را تنظیم می کند. بنابراین برای اینکه فرد در حین پیکرتراشی دچار آسیب نشود باید تخلیه و شکست چربی باید به صورت کنترل شده انجام پذیرد.

احتمال بروز عوارض جانبی بعد از پیکرتراشی بسیار کم می باشد به خصوص اگر این عمل به دست یک پزشک حادق و مجرب انجام شود. به همین دلیل این عمل از محبوبیت خاصی در بین مراجعین برخوردار است. البته برخی عارض شایع مانند کبودی، سوختگی و احتمال بروز عارضه قلبی نیز در پیکرتراشی وجود دارد که کاهش تمامی این عوارض به مهارت پزشک شما بستگی خواهد داشت. همچنین کبودی حاصل از سوراخ های تخلیه چربی نیز نگران کننده نبوده و حداکثر پس از یک هفته به طور کامل رفع خواهد شد.

هدف از پیکرتراشی دستیابی به تناسب اندام و عدم برگشت چربی و چاقی از دست رفته بوده که این هدف یکی از اصلی ترین الویت های مراجعه کنندگان می باشد. بنابراین نیاز است پس از جراحی به میزان کافی تحرک داشته و در رژیم غذایی خود تغییراتی را ایجاد نمایید.

عوارض پیکرتراشی

عمل پیکرتراشی نیز مانند هر عمل دیگری خطرات و واکنش های خاصی از طرف بدن به دنبال خواهد شد که با کمی رعایت و مشورت با پزشک رفع خواهد شد. یکی از عوارض شایع پیکرتراشی بی نظمی کانتور پوست می باشد که به علت از بین رفتن چربی، پوست ضعیف خشک، شکننده و ضعیف می شود. این تغییرات که در اثر ورود لوله کانولا در پوست ایجاد می شود ممکن است دائمی باشد.

در واقع پیکرتراشی دارای عارض جانبی طولانی مدت و متفاوتی است که برخی از افراد آسیب عصبی دائمی و تغییر در لمس پوست را احساس می کنند. این بی حسی و عارضه بوجود آمده ممکن است باعث بروز افسردگی در فرد شود که برای رفع آن باید بررسی های لازم انجام پذیرد تا در صورت موقتی بودن بتوان این مشکل را برطرف کرد اما گاهی ممکن است این مشکل دائمی بوده و راهی جز مدارا وجود ندارد.

یکی از عوارض نادر پیکرتراشی عفونت در محل سوراخ یا برش می باشد که در صورت تداوم و شدید شدن می تواند خطرناک و تهدید کننده باشد. بنابراین در صورت مشاهده هرگونه تغییر ناخوشایند در این ناحیه بهتر است فورا به پزشک مراجعه کرده تا از وخیم تر شدن اوضاع جلوگیری کنید.

گاهی ممکن است تخلیه چربی به خوبی انجام نشده و لخته های چربی در رگ های خونی و یا در ریه جمع شده و به سمت مغز حرکت کنند. این حالت که به آمبولی چرب معروف است ممکن است باعث بروز سکته قلبی و مغزی و حتی مرگ شود و نیاز به رسیدگی فوری در بیمارستان دارد.

اگر استخراج چربی از بدن بیشتر از حد مجاز باشد می تواند بیمار را با عواضی همچون بازگشت چربی، لخته شدن خون، کم خونی و تنگی نفس مواجه کند بنابراین برای کاهش این عوارض باید در انتخاب پزشک و روش پیکرتراشی نهایت دقت را به عمل بیاورید. زیرا در صورت برگشت چربی ممکن است دیگر دچار چاقی نشوید اما این چربی ها در بین احشا بدن مانند روده ها رشد کرده و باعث بروز دیابت در بدن فرد بیمار شود.

باید دقت کنید پیکرتراشی یک عمل حساس با دقت بالا می باشد که عوارض و خطرات ناشی از آن به آسانی برطرف نخواهد شد اما اگر به صورت اصولی و به وسیله یک پزشک مجرب انجام شود ممکن است تنها نیاز به اصلاحاتی جزیی داشته باشد. بنابراین اهمیت این عمل را برای تضمین سلامتی خود را در الویت قرار داده و آن را قربانی زیبایی ننمایید.

پیکر تراشی بدن

پیکرتراشی شکم و پهلو

چاقی و تجمع چربی در شکم و پهلو یکی از آزاردهنده ترین مشکلاتی است که اکثر افراد اعم از آقایان و خانم ها با آن درگیر هستند. اغلب این افراد یافتن روشی موثر و سریع برای از بین بردن و آب کردن چربی شکم و پهلو می باشند که در این بین پیکرتراشی یک روش ایمن، سریع و بی خطر برای این دسته از افراد محسوب می شود.

به طور کلی می توان پیکرتراشی یک تکنیک جدید برای رفع سلول های چربی در زیر پوست است که هدف آن ایجاد تناسب اندام در بدن شما می باشد. درواقع شما با پیکرتراشی می توانید چاقی موضعی خود را از بین برده و به فرم دلخواه در بدن خود دست پیدا کنید.

پیکرتراشی شکم و پهلو به روش های مختلفی قابل انجام است که در این بین لیپوماتیک، بادی جت و اولتراسوند بیشتر کاربرد را دارند. استفاده از هریک از روش های گفته در جهت لاغری شکم و پهلو به شرایط بدنی و نظر پزشک بستگی دارد.

اواتراسوند یکی از روش های پیکرتراشی شکم و پهلو می باشد که ایجاد ارتعاش در سلول های چربی به وسیله امواج اولتراسوند باعث تخریب و شکسته شدن چربی می شود. در این روش نیازی به ساکشن و استفاده از لوله کانولا نبوده و بدون هیچ ضربه ای به بدن و تنها با ارتعاش امواج می توان تمام سلول های چربی را از بین برد. در واقع پس از تخریب و شکست چربی، می توان چربی محلول شده در زیر پوست را از طریق سوراخ ایجاد شده در پوست و به وسیله ماساژ خارج کرد. البته لزوم استفاده از لوله کانولا در این روش پیکرتراشی به وسعت و میزان چربی در منطقه مورد نظر بستگی دارد.

از دیگر روش های پیکرتراشی شکم و پهلو می توان به بادی جت یا واتر جت اشاره کرد که برای از بین بردن چربی در این نواحی از فشار آب استفاده می کنند که به وسیله آن آب با فشار زیاد از سر میله نازک کانولا خارج شده و پس از برخورد به بافت چربی باعث شکستن و تکه تکه شدن آن می شود. در این روش پیکرتراشی شکم و پهلو برخلاف لیپوماتیک، سلول های چربی در لحظه از بدن خارج نمی شوند اما به دلیل ضربه شدید بر سلول های چربی، پس از خرد شدن به صورت کامل از طریق کلیه و کبد دفع خواهد شد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مشاوره حضوری رایگان

دیدگاه شما

بر روی (من ربات نیستم) تیک بزنید

مشاوره حضوری رایگان

مشاوره حضوری رایگان

سوالی دارین ؟ ما آماده پاسخگویی هستیم 🙂پشتیبان آنلاین است.