مشاوره حضوری رایگان

مشاوره حضوری رایگان

کلینیک تخصصی پوست و مو

درمان افتادگی پلک بدون جراحی

1396/04/17
بدون نظر

افتادگی پلک

درمان افتادگی پلک : روش پلاسما به بیمار اجازه می دهد که پوست دچار افتادگی یا دارای پوست اضافی اطراف پلک را با این روش حذف نماید در این روش درد و تورم حداقل است و کمترین تهاجم را دارد و زخم مختصر برای چند روزباقی می گذارد.

روش پلاسما برای چه کسانی مناسب است؟

برای افرادی که پلکشان پوست اضافی یا افتادگی دارد و ظاهری خسته و پیر به آنها می دهد و تمایل به جراحی تهاجمی ندارند می توان از روش پلاسما بهره برد این روش دینامیک بوده و به پزشک اجازه می دهد حین کار از بیمار بخواهد پلک را باز و بسته کند تا چین های متعدد اضافی پلک را با این روشش بردارد. این روش NONABLATIVE بوده و نیاز به برش جراحی ندارد و نیازی به برداشت بافت چربی یا دستکاری عضله چشم نیست.

مزایای روش پلاسما

عوارض جراحی پلک را ندارد.
بهترین نتیجه را افرادی که دچار شلی و افتادگی متوسط پوست بدون سایر نشانه های پیری چون چروک می برند.
روش پلاسما بسیار سریع بوده و در مدت زمان کمتر از ۳۰ دقیقه قابل انجام است.
بهبودی بسیار سریع بوده و در مدت زمانی کمتر از ۱۰ روز التهاب رفع می شود.
فرد در مدت زمان کمتر از یک هفته به محیط کار بر می گردد.
معایب روش پلاسما

وابسته به قابلیت Thigteningپوست است
قابلیت بهبود افتادگی پلک ناشی از پد چربی را در برخی موارد ندارد
ایجاد اسکار در برخی از موارد تیپ های پوستی
ممکن است ماندگاری آن به اندازه روش جراحی پلک تهاجمی نباشد.
انتخاب فرد بسیار مهم است در این روش افرادی که افتادگی اندک پوستی دارند بهترین انتخاب هستند و افرادی که افتادگی پلک به همراه پد چربی دارند انتخاب مناسبی نیستند.
روش پلاسما برای بهبود سفتی پوست اطراف چشم کاربرد دارد.
سایر درمانها در کنار این درمان کمک کننده اند چون لیزر فرکسل و کربوکسی تراپی و آراف فرکشنال و … .
پلاسما جت

بلفاروپلاستی یا برداشتن پوست اضافه پلک بدون جراحی (پلاسماجت)

روش پلاسما بسیار جدیدی بوده که از تیغ جراحی برای برش پلک استفاده نمی شود. بلکه از طریق پلاسما انجام می پذیرد. پلاسما حالت چهارم ماده است که از گرم کردن گاز بوجود می آید و باعث یونیزاسیون سلولی می شود. در روش پلاسما لایه سطحی پوست (اپیدرم) از جامد به گاز تبدیل می گردد و موجبات جمع شدن لایه های تحتانی پوست می شود.

روش و مکانیزم اثر

روشی مثل لیزر سطحی پوست است که با تصعید سلولهای سطحی پوست باعث سوختگی در پلک می شود. پس از التیام زخم معمولا ظرف یک هفته (مانند هر سوختگی پوستی در بدن) پوست آن ناحیه براق و سفت تر می شود. به دلیل سوختگی ایجاد شده، ممکن است (هنوز مطالعه ای روی این تکنیک انجام نشده است) تغییرات پیگمان (رنگ) و یا واکنش غیر قابل کنترل به سوختگی به وجو د آید. پس در پوستهای با ریسک بالا (تیره) باید احتیاط کرد. معمولا بین ۱ تا ۳ جلسه درمانی لازم است که معمولا به فواصل ۱ تا ۲ ماه انجام می شود.

ابتدا کرم موضعی زایلوپی را به مدت ۲۰ دقیقه روی پلک می مالیم. و در صورت نیاز بی حسی تزریقی زیر پلک هم صورت می گیرد. از ۲ تکنیک اسکن کردن و نقطه به نقطه استفاده می شود. پوسته ریزی های پس از عمل روی پلک ایجاد شده که در طی یک هفته از بین می رود و پلک به حالت طبیعی خود برمی گردد.

مشاوره حضوری رایگان

دیدگاه شما

بر روی (من ربات نیستم) تیک بزنید