مشاوره حضوری رایگان

مشاوره حضوری رایگان

کلینیک تخصصی پوست و مو

لیفت با نخ

لیفت با نخ چیست؟

لیفت با نخ صورت یکی دیگر از روش‌های نوین علم پزشکی در کلینیک زیبایی آرمان الهیه برای جوان‌تر شدن و رفع عیوب پوست است. روند کند کردن نشانه‌های پیری و از بین علائم بالا رفتن سن یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افرادی است که به زیبایی ظاهری خود اهمیت می‌دهند. راهکارهای بسیاری مثل جراحی پلاستیک صورت (Face Lift) یا بالا کشیدن پوست صورت وجود دارد که امکان استفاده در هر سنی را ندارد. همچنین این روش هزینه‌های زیادی برای انجام دارد.تزریق ژل و بوتاکس نیز از انواع درمان‌های ضد پیری هستند. لیفت با نخ از جمله روش‌های پیشگیری و درمان افتادگی و شل شدن پوست صورت و گردن است. لیفت با نخ یکی از راهکارهای جوان‌تر شدن بدون صرف هزینه‌های گزاف و بدون درد و بیهوشی است. با گذشت زمان کاهش چربی زیر پوست باعث تغییراتی ازجمله افتادگی پوست می‌گردد که لیفت با نخ صورت می‌تواند این موارد را اصلاح نماید. لیفت با نخ صورت روشی است که تمامی نشانه‌های پیری و افتادگی پوست را رفع کرده و به فرم دهی صورت نیز کمک می‌نماید. خیلی از افراد به‌طور مادرزادی صورتی قرینه ندارند، بدین معنا که یک سمت از صورتشان با سمت دیگر یک سایز و یک‌شکل نبوده و دچار غیر قرینگی هستند. این مورد می‌تواند ناشی از عوامل ژنتیکی یا انواع بیماری‌های عصبی و عضلانی، عادات غذا خوردن و … باشد. لیفت با نخ با فرم دهی صورت معضل غیر قرینگی را نیز برطرف می‌نماید. لیفت با نخ با تغییر شکل ظاهری صورت  برای افرادی هم که تمایل به تغییر چهره دارند قابل‌استفاده است.

لیفت با نخ

انواع لیفت با نخ صورت

برای شروع انجام روش لیفت با نخ در کلینیک پوست و زیبایی الهیه ابتدا پزشک متخصص با مشاوره رایگان انواع روش‌های لیفت با نخ را توضیح می‌دهد. سپس با انتخاب روش مناسب از انواع لیفت با نخ صورت برای نوع پوست، میزان افتادگی صورت، سن، تمایل به نوع فرم دهی صورت و … یکی از آن‌ها را که مناسب فرد است به مراجعه‌کننده معرفی می‌نماید. بعدازآن نقاط موردنیاز که محل ورود نخ‌ها به صورت و نوع جایگیری نخ‌هاست بر روی پوست زیباجوی علامت‌گذاری می‌شود. لیفت با نخ بدون نیاز به بستری شدن و بیهوشی و فقط با بی‌حسی موضعی بر روی صورت انجام می‌گیرد. لیفت با نخ از طریق مدل‌های مختلفی انجام می‌شود.مدل کلاسیک، مدل جوانسازی دوبل،مدل VIP، Super VIP، Super VIP Plus از انواع روش‌های لیفت با نخ صورت در کلینیک زیبایی آرمان الهیه هستند. هر کدام از این مدل‌ها با نخ مخصوص به خود و روش خاصی متناسب با صورت هر فرد، میزان افتادگی پوست و آناتومی بدن مراجعه‌کننده انتخاب و اجرا می‌شود.

روند انجام لیفت با نخ

بعد از اینکه متخصص به زیباجوی پیشنهاد می‌کند که کدام روش لیفت با نخ برای او مناسب است، از بی‌حسی موضعی برای محل نخ گذاری استفاده می‌شود. با توجه به نوع لیفت با نخ انتخاب شده نخ‌های مخصوص با جنس‌های مختلف و در جهت‌های متفاوت در محل‌های خاصی زیر پوست قرار می‌گیرند. انجام روش لیفت با نخ بین سی دقیقه تا 2 ساعت با توجه به نوع نیاز فرد زمان می‌برد. بعد از انجام روش لیفت با نخ فرد بلافاصله به روال طبیعی زندگی بازگشته و نیاز به انجام مراقبت‌های خاصی ندارد. تنها نگه‌داری بعد از انجام لیفت با نخ این است که بین یک تا سه روز باید از خوابیدن بر روی صورت و انجام ورزش‌ها و فعالیت‌های سنگین خودداری کرد. روش‌های مختلف  لیفت با نخ نیاز به ترمیم‌های دوره‌ای دارند. دوره‌ی این ترمیم‌ها توسط پزشک مشخص و برای زیباجوی تجویز می‌شود. با انجام ترمیم‌های لیفت با نخ فرم صورت، گردن، بینی و هر بخشی که تحت انجام روش لیفت با نخ بوده است برای مدت طولانی ثابت می‌گردد. بعد از انجام روش لیفت با نخ، ورم به وجود آمده در صورت که ناشی از بی‌حسی موضعی و قرار دادن نخ در زیر پوست است بسیار خفیف بوده و قابل تشخیص نخواهد بود. بعد از مدت زمان یک یا دو هفته که از انجام لیفت با نخ بگذرد، همین ورم بسیار کم هم محو شده و فرم صورت یا بینی و یا هر بخش دیگری که تحت عمل لیفت با نخ بوده به طور کامل مشخص و نمایان می‌شود. انتخاب زاویه مناسب در نخ گذاری و محل مناسب جایگیری نخ‌ها تأثیر مستقیم با میزان کشش به سمت بالا رفتن پوست و استقامت لیفت با نخ اولیه می‌گردد. متخصصین کلینیک آرمان الهیه نقاط ورود نخ و مدل جایگیری نخ‌ها را با توجه به صورت هر فرد جداگانه طراحی و اجرا می‌نمایند که بستگی به نوع تغییرات چهره در زمان صحبت کردن، شل شدگی پوست و … دارد، درنتیجه طرح درمان برای اشخاص متفاوت و طبق نظر متخصص است.

لیفت صورت با نخ

نوع و جنس نخ در روش لیفت با نخ صورت

انواع نخ با جنس‌های متفاوت برای انجام روش لیفت با نخ وجود دارد. برخی از انواع نخ ‌گذاری‌ها و انتخاب جهت و فرم آن‌ها به تشخیص متخصص لیفت با نخ بستگی دارد. در انواع مختلف لیفت با نخ، با انتخاب نوع نخ به صورت منحنی، داربستی، ساده و غیره در زیر پوست جایگذاری می‌شوند. میکس نخ‌های بلند و کوتاه نیز از روش‌های متخصصین کلینیک آرمان الهیه برای انواع روش‌های لیفت با نخ است. انواع مختلف نخ‌ها بعد از جایگذاری کارهای مختلفی در زیر پوست انجام می‌دهند. اولین نوع نخ برای انجام این راهکار نخ کاگ – پی دی او(COG – PDO) هستند. این نخ‌ها ساده و سفت کننده می‌باشند. نخ کاگ استفاده شده در لیفت با نخ جنس پروتئینی دارد. این نخ بعد از گذشت تقریباً چهار ماه از انجام روش لیفت با نخ شروع به جذب شدن می‌کند. در اطراف این نخ‌ها سلول‌های فیبروبلاست شروع به ساخت فیبر و طناب کلاژنی طبیعی می‌کنند که مانع از افتادگی مجد پوست حداقل برای یک سال به بالا می‌باشد. هفت ماه بعد از انجام لیفت با نخ از مدلی که با نخ کاگ استفاده شده است، زیباجوی مجدد شاهد تأثیر این متد در فرم دهی صورت (علاوه بر تأثیر اولیه که در لحظه اول بر روی صورت اتفاق افتاده بود) خواهد بود، زیرا طناب‌ها و کلاژن ایجادشده طبیعی حاصل از لیفت با نخ حالا بر روی پوست اثر می‌گذارد. مدل بعدی نخ برای انجام روش لیفت با نخ را سیلوئیت یا نخ خاردار و مخروط دار می‌نامند. این مخروط‌ها یا خارها در دو جهت از یکدیگر بر روی نخ قرار گرفته است. بعد از انجام لیفت با نخ توسط نخ سیلوئیت، خارها در زیر پوست باز شده و پوست را بالا می‌برند. به دلیل تحریک پوست شروع به ساخت کلاژن و فیبر طبیعی کرده و خود را بالا نگاه می‌دارد.

لیفت با نخ برای چه افرادی مناسب است؟

افرادی که از پیری صورت، شل شدگی و افتادگی پوست، عدم قرینگی و … ناراضی هستند و می‌توانند از انواع روش‌های لیفت با نخ برای زیبایی چهره استفاده کنند. علاوه بر اشخاص نام‌برده،به خانم‌هایی که صورت پهن و مردانه به شکل یو انگلیسی (U) دارند نیز برای ظریف و زنانه‌تر کردن و فرم دهی صورت خود روش لیفت با نخ پیشنهاد می‌گردد. لیفت با نخ علاوه بر از بین بردن نشانه‌های پیری در صورت و گردن فواید دیگری نیز دارد. انجام روش لیفت با نخ جایگزین مناسبی برای کسانی است که از قوز بینی یا افتادگی بینی نیز رنج می‌برند. فرم دهی بینی توسط روش لیفت با نخ از راهکارهای جدیدی است که به افراد به جای عمل جراحی بینی پیشنهاد می‌شود. افراد چاق یا مسنی که دارای غبغب و شل شدگی پوست زیر چانه و گردن نیز هستند هم می‌توانند از روش‌های مختلف لیفت با نخ برای رفع غبغب یا از بین بردن غبغب خود استفاده نمایند.

جوانسازی پوست

لیفت با نخ

اصولا جهت کند کردن روند پیری از دو روش کلی می توان استفاده کرد اول استفاده از دستگاه های کلینیکی و دوم استفاده از تکنیکهای تزریقی مواد موثر در پوست (مانند جای گذاری نخ قابل جذب در پوست و ژل و بوتاکس)
تکنیک های جدیدی مثل جای گذاری نخ قابل جذب یا همان لیفت با نخ تا چه حد موثرند؟
در تکنیک لیفت با نخ از دو نوع نخ می توان استفاده کرد:
1 – نخ های ساده و سفت کننده
2- نخ های خاردار


لیفت با نخ چیست

لیفت با نخ

نخ های لیفت تا چه اندازه موثرند؟

نخهای سفت کننده ضد چروک که مثال آن نخ پی دی او است و دیگری نخ خاردار یا مخروط دار که علاوه بر خاصیت قبلی ایجاد کشش پوستی می کند و با کشیدن پوست ایجاد لیفت صورت و ابرو و غبغب می کند. این روش سریعترین روش ها بدون جراحی جهت رفع افتادگی پوست است و اغلب پنج تا ده سال افراد با این روش جوانتر می شوند. البته این روش صرفا در کلینیکهای تخصصی پوست باید انجام گردد و مهارت پزشک در استفاده از تعداد نخ مناسب و برنامه تکرار دوره ای در ماندگاری این روش بسیار مهم است. یکی از بی عارضه ترین و کم تهاجمی ترین روشهاست.


مراحل لیفت با نخ

لیفت و یا همان کشش صورت با این نخها در دو مرحله انجام می گیرد مرحله اول بلافاصله پس از کارگذاشتن نخ با بی حسی موضعی اتفاق می افتد که محبوب بسیاری از مراجعین زیبایی است و مرحله دوم حدود یک سال بعد از نخ گذاری اتفاق می افتد که ناشی از ایجاد فیبر و کلاژن اطراف نخها می باشد که البته نخها جذب می شوند و این طنابهای طبیعی تا چند سال باقی می ماند . البته این نخ گذاری با تکرار هر سه تا شش ماه به اوج اثر می رسند و استفاده یکباره در پوستهای شل کافی نیست.

هزینه لیفت صورت

لیفت صورت به دسته های زیر تقسم بندی می شود:

  1. لیفت کلاسیک
  2. لیفت دوبل
  3. لیفت VIP
  4. لیفت سوپر VIP

کلینیک تخصصی آرمان الهیه با پزشکان و کادری مجرب و تعداد 5 هزار لیفت موفق پذیرای شما عزیزان جهت مشاوره رایگان و انجام لیفت صورت , بینی, ابرو , پلک, غبغب و … می باشد.

چارت انتخاب روش مناسب برای لیفت با نخ

قیمت لیفت صورت با نخ

لیفتینگ صورت با نخ یک دست آورد علمی است

این روزها با توجه به سرعت روزافزون علم در جهان، اتفاقاتی که قبلاً به نوعی رویا به نظر می رسیدند دیگر خیلی هم دور از ذهن نیستند.

لیفتینگ صورت با نخ، تکنیکی است که با بی حس کننده موضعی در کمتر از 45 دقیقه و بدون هیچ بستری شدن در کلینیک های تخصصی انجام می شود. بهبود فوری به بیمار این امکان را می دهد که در عرض 2 روز به فعالیت های طبیعی خود باز گشته و پس از دو هفته بافت های نرم بهبود یافته و در نتیجه هیچ نشانه ای از انجام این روش پدیدار نخواهد بود.

آیا استفاده از نخ های لیفت دارای عوارض و ضرر می باشند؟

ماده تشکیل دهنده نخ های مورد استفاده به خاطر کیفیت و و یژگی های خود در اعمال جراحی قلب و عروق، چشم پزشکی، زنان و زایمان و اصولاً در هر بافتی که نیاز به استحکام و انسجام است بکار رفته و استفاده می شود. این نخ ها در عین بی خطری، بی ضرر بودن ایجاد تب و عفونت نیز نمیکنند. زیرا این نخ ها Atraumatic (غیرآسیب رسان به بدن انسان) بوده، نسبت به ماهیچه ها خنثی هستند و هیچ گونه خاصیت تب زایی و ایجاد عفونت از خود نشان نداده اند.

لیفت با نخ برای چه کسانی مناسب است؟

یکی از موارد مورد استفاده از لیفتینگ با نخ، می توان جایگزین کردن آن با روش های جراحی پلاستیک که برای از بین بردن نواقص در افراد آسیب دیده استفاده می شود بخصوص کسانی که از فلج عضلانی در صورت رنج می برند و از جراحی های مختلف سودی نبرند ولی با استفاده از روش های لیفت دوبل دوباره صاحب چهره ی متناسب و طبیعی میشوند. در این روش علاوه بر کاهش هزینه های سنگین بیمارستان و خطرات ناشی از بیهوشی و زمان طولانی جراحی می توان در زمانی کوتاه و با هزینه ای کم صاحب ظاهر نرمال شده و به زندگی طبیعی برگشت که خود چیزی شبیه معجزه است و به جرات می توان گفت در حال حاضر بهترین روش ترمیم برای این قشر از جامعه است.

از سوی دیگر با افزایش روزافزون رویکرد جامعه به مقوله زیبایی و شیوع جراحی های فراوان بر روی بینی و به همراه داشتن عوارض فراوان می توان با صدمات بافتی کمتر و سهولت بیشتر  انواع افتادگی های بینی را با این روش( لیفتینگ با نخ) اصلاح کرد به طوری که بیمار در کمترین زمان و با کمترین هزینه به بالاترین کیفیت دست یابد.

جمع بندی

علاوه بر موارد فوق که در جهت خدمت در عرصه پزشکی یادآوری شد، در عرصه زیبایی با استفاده از روش لیفتینگ دوبل می توان بدون هیچ تزریق فیلری جوانی را به صورت برگرداند، با یک جلسه درمانی نیم ساعته بدون برش و بخیه و جای زخم وحشتناک فقط با کارگزاری تعدادی نخ، جوانی را به افراد باز گرداند که در صورت انجام مراقبت های لازم و تمدید در دوره های زمانی ذکر شده جوانی را برای همیشه در دست داشت که خود دست آورد کمی نیست.

لازم به ذکر است با توجه به هزاران لیفت انجام شده توسط دکتر حاتمی، که خود ابداع کننده روش لیفت دوبل در ایران بوده، هر لیفت  از ویزگی خاصی برخوردار است که با در نظر گرفتن سن و وضعیت آناتومیک چهره هر فرد  انجام می شود. در روش لیفت دوبل میزان کشش، نقاط تحت کشش و روش کشش کاملاً متفاوت بوده و روشی کاملاً انحصاری در مرکز دکتر حاتمی می باشد.

مشاوره حضوری رایگان

نمونه های لیفت با نخ

شماره مستقیم کلینیک

02171047
02122984833

واحد پشتیبانی و اداری

02171047
02122694988

اینستاگرام